הכרזתם מלחמה

"החירות מובילה את העם", המהפכה הצרפתית, ציור: אז'אן דלקרואה
"החירות מובילה את העם", המהפכה הצרפתית, ציור: אז'אן דלקרואה

בכנסת מכהנים כעת 59 ח"כים התומכים במינוי נאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים לראש ממשלת ישראל. לא מעניין אותם שום מאבק במגפה, מצב מדיני כלכלי או חברתי.

שני ח"כים נוספים, מתלבטים עדין בעניין הזה ומעדיפים נאשם בשוחד על ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות.

15 ח"כים נוספים, מוכנים להיכנס לממשלת אחדות תחת הנאשם בשוחד ומרמה לשנה וחצי לפחות ומנהלים כעת מו"מ על כך בדיוק.

שני ח"כים נוספים על הנוספים הקודמים, גם הם החליטו להיכנס לממשלת אחדות בראשות נאשם בשלשה תיקים פליליים.

כלומר – קואליציה של כ-78 חברי כנסת שנבחרו לשרת את הציבור בבית המחוקקים ולחוקק חוקים, מוכנים כיום להעמיד בראשם עבריין לכאורה הנאשם בעבירות חמורות על חוקי המדינה.

משל האטד?
בגידה באמון הבוחרים?
הייתי מגדיר זאת כך:
מבחינתי 78 חברי כנסת נאשמים כעת בשוחד, מרמה והפרת אמונים.
מבחינתי כאזרח, זו הכרזת מלחמה מצידם של הנבחרים על חיי וחיי בני ביתי.

משל האטד? בגידה באמון הבוחרים? הייתי מגדיר זאת כך: מבחינתי, 78 חברי כנסת נאשמים כעת בשוחד, מרמה והפרת אמונים. מבחינתי כאזרח, זו הכרזת מלחמה מצידם של הנבחרים על חיי וחיי בני ביתי

בגידת הפוליטיקאים בבוחריהם בתהליך של החודש האחרון, ששיאו יבוא הערב עם פקיעת המנדט, הקמת ממשלת אחדות בראשות הנאשם, או המשך ממשלת מעבר לקראת בחירות רביעיות – מחסלת הלכה למעשה את הדמוקרטיה הישראלית.

דמוקרטיה לא בנויה רק על חוקים ושוויון, אלא קודם כל על האמון. זהו המכנה המשותף לציבור ולמי שהוא בחר לנהל את חייו.

בגידה באמון הבוחרים שומטת את הקרקע מתחת ליכולתו של כל פוליטיקאי שיכהן בקואליצייה המאוחדת העתידית – מלתת הנחיות, פקודות או הוראות למישהו ממשרתי הציבור האחרים או ישירות לאזרחי המדינה.

כמו בפרשת הפרת ההנחיות בערב ליל הסדר, כך מאבדים מנהיגי המדינה את אמון הציבור. הפעם לא רק בעניין הנחיות הזהירות מהידבקות בקורונה, אלא בכל נושא ועניין שיגעו בו.

עמיר פרץ, איציק שמולי, גנץ ואשכנזי וחבריהם וכמובן אורלי לוי אבקסיס, הם כרגע בגדר 'מתים מהלכים' בכנסת. אין להם שום עתיד במערכת הציבורית או הפוליטית. לרובם גם אין עבר במערכות הללו.

מרגע שבגדו בבוחריהם ואיבדו את אמונם, הם בעצם שקועים בקברם הפוליטי. המצבה מעליהם לא תוסר לעולם. במערכת הבחירות הבאה הם מחוקים.
איש לא יבוא לכנסים או אסיפות בחירות שלהם. הם נדונו ואשמתם ופסק דינם ניתן, עוד בטרם נתניהו נשפט והורשע.

האסון הישראלי מונח גם ובעיקר על גבם של 58 חברי גוש הימין-חרדים. אלה שהכפיפו את כל המחויבות הציבורית מוסרית שלהם לרצונו וגחמותיו של אדם אחד.

האנשים האלה שאצלם השלטון קודם לכל דאגה לבריאות הציבור, גם כשנערמות כבר מעל מאה גופות ישראלים מתים ועשרת אלפים נדבקים – איבדו למעשה כל פיסת אמון מצד הציבור. הם משולים לפושעים שטרם נתפסו והם מסתתרים בביתו של מנהיג הכנופיה המתבצר.
כשהוא יפול, גם הם יתפסו.

המלחמה שבה פתחו 78 חברי כנסת נגד רוב מוחלט של אזרחי ישראל, היא מלחמה אמיתית. לחיים ולמוות. לא מדובר רק על מחדלי הטיפול בקורונה. כל חוק, כל מס, כל החלטה, כל הוראה שייצאו מהאנשים האלה לציבור, יתקלו בחומת חוסר האמון.

המלחמה בה פתחו 78 חברי כנסת נגד רוב אזרחי ישראל, היא מלחמה אמיתית. לחיים ולמוות. לא רק על מחדלי הטיפול בקורונה. כל חוק, כל מס, כל החלטה, שייצאו מהאנשים האלה, יתקלו בחומת חוסר האמון

המעבר למרי אזרחי יהיה מהיר. הפסקת תשלומי מיסים. הפסקת ציות למשטרה. סירוב להתגייס לצהל או למשטרה. זלזול בכל הנחיה של הממשלה. אי קיום חוקים פשוטים ועוד ועוד.

חוסר אמון הוא חרב פיפיות. אם הפוליטיקאים שלנו חושבים שרק הם יכולים לפגוע, הם טועים.
הפגיעה בהם תהיה קשה שבעתיים.
גם הפגיעה במדינה כולה. במלחמה כמו במלחמה.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
מה אשכנזי מבין בדימוקרטיה מאיפה ממזרח אירופה פתאום אתם רוצים את הערבים ומוכנים לצפציף על 2.5 מליון בוחריםועוד רובם ספרדים שסבלו ונתנו יותר מכולם פה בארץ תתביש קצת זה שהתקשורת שלכם בתי מ... המשך קריאה

מה אשכנזי מבין בדימוקרטיה מאיפה ממזרח אירופה פתאום אתם רוצים את הערבים ומוכנים לצפציף על 2.5 מליון בוחריםועוד רובם ספרדים שסבלו ונתנו יותר מכולם פה בארץ תתביש קצת זה שהתקשורת שלכם בתי משפט אוניברסאות פרקליטות זה הדימוקרטיה שאתה מבין בה מענייןאין לכם זאת להזכיר את המילה כל הדברים הרעים שהיו פה באו מכם עדיף שלא תכתוב כלל

עוד 522 מילים ו-3 תגובות
כל הזמן // שבת, 30 במאי 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

נתניהו: נהדק את המשמעת שהתרופפה, נפעל נגד מי שלא פועל לפי הכללים

שר האוצר כץ: כל מעסיק שיחזיר עובד מחל"ת יקבל מענק של 7,000 ש"ח ● פרץ העביר ביקורת: מתעלם מההנחיות. אעלה מחר בישיבת הממשלה הצעה למתווה שיעמוד בסיכומים ● ברקת: לגנץ אין את הכישורים והניסיון להיות ראש ממשלה ● השר אמיר אוחנה על הרג הצעיר בעל הצרכים המיוחדים: לא נחרוץ את דין השוטרים עד תום הבדיקה

עוד 21 עדכונים

בכיר לשעבר במנהל האזרחי השתלט על אדמות פלסטיניות באופן לא חוקי

חשיפה יחידת הפיקוח במנהל האזרחי ביו"ש אחראית לאכוף שימוש שלא כחוק באדמות פרטיות בגדה המערבית ● אלא שדוד קישיק-כהן, מי שעמד בראש היחידה במשך 23 שנים, בעצמו השתלט על אדמות פלסטיניות ונטע עליהן מטע עצי זית לפני 30 שנה, בזמן שכיהן בתפקיד ● הוא ממשיך להחזיק במטע בניגוד לחוק גם היום ● גורמים במנהל האזרחי: אין למנהל סמכות לפנות את המטע ללא תלונה רשמית

עוד 506 מילים ו-2 תגובות

מיוחד הסיפור שמאחורי "מסתערבים, אגדה ישראלית"

"הלכתי לפגוש את יצחק לא כי שמעתי עליו או על היחידה הקטנה שהוא השתייך אליה בימי הקמת המדינה, ולא כי תכננתי לכתוב את הספר הזה, אלא רק כי שנים של עבודה עיתונאית לימדו אותי שבילוי בחברת מרגלים זקנים תמיד משתלם" ● מתי פרידמן בהקדמה לספרו החדש, "מסתערבים, אגדה ישראלית", מספר כיצד הגיע לחקור את סיפורה של המחלקה הערבית בפלמ"ח - אשר על בסיסה נולד המוסד למבצעים מיוחדים

עוד 1,406 מילים

חרדות קורונה אצל צעירים: ארה"ב כבר מתייחסת לזה ברצינות

בארצות הברית הגיעו למסקנה כי חוסר הוודאות סביב משבר הקורונה גובה מחיר כבד מצעירים רבים, במיוחד אלו שמאובחנים עם חרדה קלינית או דיכאון ● בהיעדר מסגרות חינוכיות, יוזמה חדשה מנסה לסייע לצעירים חרדתיים ולהוריהם אובדי העצות ● אבל הטיפ העיקרי של המומחים הוא: תמצאו דרכים חדשות להעסיק את עצמכם

עוד 1,269 מילים

כולם כעסו על ג'ונתן ספרן פויר, אז אמא שלו החליטה לכתוב ספר

צאצאי היהודים מהשטעטל האוקראיני עליו התבסס רב-המכר "הכל מואר" לא אהבו את התיאורים של הסופר ג'ונתן ספרן פויר ● חלק מהם אף טרחו להתקשר לאמא שלו - אסתר - ולהתלונן באוזניה ● בעקבות שיחות הנזיפה האלה יצאה אסתר ספרן פויר למסע בעקבות האחות שנרצחה בשואה והאב שהתאבד, והפכה לסופרת בעצמה ● את התוצאה היא העזה להראות לבנה רק ברגע האחרון ● "פחדתי מהלא נודע"

עוד 1,159 מילים

למקרה שפיספסת

יחס יפה זה לא מותרות

אני יודעת שאתמול ומחר הוא יגיד לך שאת האישה של חייו.
אבל אם היום הוא מזלזל בך או מעליב אותך,
אפילו אם זה בצחוק,
אפילו אם אחר כך הוא יאמר שהוא לא התכוון לזה,
תברחי.

יחס יפה זה לא מותרות.

לזכר מסטוואל אלאזה, שנרצחה על ידי הגבר שהתחתנה איתו.

* * *

אנימציה: צליל בנדריהם
גרפיקה: Vecteezy.com freepikcompany.com

אמנית פלסטית ואנימטורית. חפשו "הדף הלבן לא מפחיד אותי" באינסטה, פייס ויוטיוב!

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 46 מילים
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

בנימין נתניהו המדינאי ידוע בזהירותו ובהססנותו בכל הנוגע למהלכים פרו-אקטיביים ● אבל בנימין נתניהו הנאשם דוהר לעבר סיפוח חד-צדדי ומסוכן ● אם האחרון ינצח, המזרח התיכון כולו ישלם מחיר כבד ● דעה

עוד 1,406 מילים ו-1 תגובות

בר סימן טוב: "עליה בתחלואה, בעיקר בבתי הספר, בכל הארץ"

ראשי משרד הבריאות ייפגשו מחר ב-16:00 עם ראש הממשלה לדיון מיוחד ● בר סימן טוב: "יש לנו כ-70 חולים חדשים ביום. הדרך ל-1000 חולים ביום היא קצרה" ● סדצקי: "אנחנו מדברים על מוקדים ב-31 בתי ספר, המפוזרים בכל הארץ. התנאים בבתי הספר לא מאפשרים שמירה על אי-הדבקה בקורונה"

עוד 7 עדכונים

עומר הפלסטיני וג'ונתן היהודי מפתחים בדיקה חדשנית לקורונה

מכון מחקר בארצות הברית פועל לפיתוח בדיקת קורונה ביתית ופשוטה במיוחד, כדי לעמוד ביעד האמריקאי השאפתני של מיליון בדיקות ביום ● בפרויקט משתתפים חוקר יהודי וחוקר פלסטיני, שמקפידים לשמור על קשר קרוב גם מחוץ לשעות העבודה ● ג'ונתן: "התארחתי לא מעט בארוחות שבירת צום הרמדאן, ועומר ממש אוהב לטקעס"

עוד 762 מילים

האוכלוסיות החרדיות במדינת ניו יורק נפגעו קשות ממגפת הקורונה, וכעת הן משלמות גם מחיר כלכלי כבד ● המושל קואומו החליט לפתוח את המדינה בהדרגה, כאשר העיר ניו יורק והאזורים החרדיים יפתחו אחרונים ● בעלות עסקים חרדיות החליטו להשיב מלחמה, כדי להמשיך להתפרנס בכבוד ● ובמלחמה הזו כל האמצעים כשרים

עוד 1,418 מילים

לארון וישוואנאת, מנתח עסקי בן 29 מארה"ב, היה חלום: לתרגם את "הארי פוטר" ליידיש ● בראיון בלעדי הוא מספר איך יצא לדרך ללא מו"ל וללא אישור המחברת, איך הסתיים המסע המופלא שלו, ואיך מדברות הדמויות בשפה שעליה גדל ● "האגריד מדבר בדיאלקט פולני כפרי, פילץ' מדבר במשלב ליטאי, ודמבלדור מדבר כמו חכם בתורה"

עוד 839 מילים

תיעוד מיוחד ירוק זה מעולה, אדום זה הכי גרוע

"הפסקתי להתעניין במספר החולים והנדבקים בקורונה בסין, יש לי תחושה שהמידע שנמסר לנו אינו אמין" ● בפרק השלישי ביומנה של יפעת פרופר, מתחילים לעלות סימני שאלה סביב דיווחי הממשל על פרוץ המגפה והטיפול בה, והשלטונות מצרים את צעדיהם של האזרחים - באמצעות אפליקציה מיוחדת שמקטלגת אותם לפי צבעים ● תיעוד מיוחד של עידן הקורונה בשנגחאי, הפרק השלישי בסדרה

עוד 3,045 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
הַמִּשְׁפָּט

טיוטה להקדמה למבוא לעבודה סמינריונית בספרות, שתיכתב בעתיד על הרומן הגדול "המשפט", מאת פרנץ ביסמוט

עוד 1,494 מילים

"אנחנו יכולים להציע להם שיעורים אמיתיים ולראות את המרצים!"

ההתעניינות של סטודנטים יהודים מארה"ב בלימודים בישראל מעולם לא הייתה גבוהה יותר ● הסיבה: האקדמיה בארץ נערכת לחזרה לשגרה בסתיו, בעוד שבאמריקה שוררים כאוס וחוסר ודאות ● "זו תהיה הפעם הראשונה מזה זמן שנוכל לבלות עם חברים, ולהתחיל לחזור לחיים"

עוד 735 מילים

משרד הבריאות מזהיר מעליה חריגה בהדבקה: 64 מקרים ביממה האחרונה

בכירים בצה"ל וברשות הפלסטינית ממשיכים בפגישות התיאום, בניגוד להצהרות ● שגרירות ארה"ב מזהירה מפני הסלמה בשטחים ● אהוד ברק נגד שופטי העליון: שתיקתם בעניין נתניהו כשל מוסרי ● גבי אשכנזי תקף את הכוונה לקצץ בתקציב משרדו: פגיעה בלתי סבירה במשרד החוץ ● איציק שמולי ביטל קיצוץ של 20 מיליון שקלים בתקציב הטיפול לגברים מכים

עוד 39 עדכונים

משפט נתניהו: מה הלאה?

אחרי הפתיחה הדרמטית בתחילת השבוע, משפטו של ראש הממשלה נכנס כעת למסלול רצוף אתגרים ● מתי יתחיל מצעד העדים? בכמה ימים בשבוע יתנהלו הדיונים? מתי הנאשם מס' 1 יתייצב שוב באולם? והאם המשפט יעשה היסטוריה ויעבור למבנה אחר, הרחק מרחוב צלאח א-דין? ● יובל יועז צופה פני עתיד על בסיס תקדימי העבר

עוד 1,095 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה