יאיר נתניהו באולפן הפתוח בערוץ 20 (צילום: צילום מסך, ערוץ 20)
צילום מסך, ערוץ 20
אמש בטלוויזיה

באולפן ערוץ 20 התבררה האמת: יאיר נתניהו פשוט משעמם

יאיר נתניהו הצטרף אמש לפאנל האולפן הפתוח בערוץ 20, מה שאילץ את אבנר הופשטיין למצוא את הערוץ בשלט ולהתיישב בלב פתוח ונפש חפצה בתקווה לצפות במופע נדיר של הבן הבכור מבלפור, כשהוא משפריץ תיאוריות קונספירציה, פייק ניוז והאשמות לכל עבר ● אלא שנתניהו ג׳וניור, מתברר, לא ניחן בכריזמה של אביו ומה שהולך בטוויטר לא עובר מסך

שאלתי פעם את הרב של מדונה בראיון, מתי נתקל לראשונה בהשפעה העצומה של תורתו על תלמידתו המפורסמת ביותר. "זה היה באלבום Ray of Light (קרן אור)", הוא הטעים בכובד ראש. "שם ראיתי איך זה משפיע עליה. להכניס קרן אור זה הבסיס. גירשת חושך והכנסת אור".

שנים הפכתי במשוואה הזאת חזור והפוך. תהיתי מדוע צריך להיות רב גדול או זמרת גדולה כדי להבין מתודה בסיסית שאפשר ללמוד בביקור פשוט בחנות למוצרי חשמל הקרובה לביתך.

נזכרתי בשיעור לחיים ההוא גם כשהתיישבתי לצפות אמש בפעם הראשונה בחיי במודע בערוץ 20. שלא תבינו לא נכון: זה לא שלא יצא לי לנדוד פה ושם לערוץ הזה, שהתחיל בתור "ערוץ המורשת" והפך להיות שלאגר של לפחות כמה אחדים מבני ישראל. אפילו הוזמנתי להתראיין שם פעם או פעמיים ונעניתי בשמחה.

אבל לשבת ממש שעה שלמה ולצפות מתחילתה ועד סופה בתוכניתו של בועז גולן, כנראה המנחה המוזר ביותר בתבל – כזאת חוויה עוד לא הייתה לי.

יאיר נתניהו, בועז גולן, לימור סמימיאן-דרש ויורם שפטל באולפן הפתוח בערוץ 20 (צילום: צילום מסך, ערוץ 20)
יאיר נתניהו, בועז גולן, לימור סמימיאן-דרש ויורם שפטל באולפן הפתוח בערוץ 20 (צילום: צילום מסך, ערוץ 20)

וכך, הבנתי עד כמה "אור" הוא חשוב. המילה הזאת חזרה על עצמה בפרסומות של הערוץ שוב ושוב ללא לאות, חובטת את עצמה למוות על המסך המסכן. אור ישראלי, אור גדול, אור של החיים, טיפה של אור, Israel light. מרוב אור נאלצתי לכבות את כל האורות בסלון, שהשכנים לא יתלוננו.

עילת הצפייה בתוכניתו של בועז גולן "האולפן הפתוח" היא שיאיר נתניהו מצטרף לפאנל. הנה כי כן, חככתי כפות ידיים מג'ולכות זו בזו בתאווה. אולי לא אחכים הערב, אבל בהחלט אשמע קללות נגד סרנה, דברי קלס נגד שפורר, משטמה לשוקן חובב-הנאצים.

גנץ הסוטה, ידעתי זה מכבר, הפך בינתיים למוגן. אבל מה עם לפיד? הוא ונוני השמאלנים המצחינים יראו מה זה. שלא לדבר על ברק זולל הפדופילים. הכל יכול לקרות כשיאיר באולפן: מפייק ניוז מטורלל ועד שליפת אצבע משולשת אל מול המצלמה. וזה "אולפן פתוח" – כלומר פה אין ולא יהיו צינזורים!

ובכן, חברים, אכזבה. אתה יודע שאתה בצרות צרורות כשהדובר היחיד באולפן שמחזיק אותך ער הוא עורך הדין יורם שפטל.

לבוש כקוסם אחרי ביקור במפעל השוקולד של וילי ואנקה, כפפות צחורות לידיו ושרשר מגן דוד גדול לצווארו, שפטל יודע לתת שואו. עזבו לתת שואו – יודע לנסח טיעון. כן, הוא מדבר סרה בבג"ץ, אבל השכנוע הפנימי שלו עמוק ותנועות הניצוח של ידיו מלאות פאתוס. בדיוק כל מה שיאיר לא.

לימור סמימיאן-דרש ויורם שפטל באולפן הפתוח בערוץ 20 (צילום: צילום מסך, ערוץ 20)
לימור סמימיאן-דרש ויורם שפטל באולפן הפתוח בערוץ 20 (צילום: צילום מסך, ערוץ 20)

רוב הזמן יאיר נתניהו יושב בשקט בצד, בזמן ששפטל ודוקטור לימור סמימיאן-דרש מלהגים ללא הפסקה. אולי כדי לא להירדם, גוו מתוח והוא מקפיד שלא להישען על הכיסא. חיוכו כשל תלמיד מנומס, איפור פניו צהבהב משהו.

"אנחנו מקבלים מאות תגובות", מכריז בועז גולן כמו כרוז בבינגו של זקנים. "יש כבר 2000 תגובות!" "אנחנו עם יותר מ- 4000 תגובות!" "שלחו לנו שאלות לפחות לארבעים תוכניות… אולי אני פשוט אקרא אותם", הוא מאיים. אחד המגיבים מבסוט עד הגג ש"סוף סוף" מדברים על הנושא שתקשורת המיינסטרים לא מדברת עליו אף פעם: ועידת סן-רמו!

כשמגיע סוף סוף תורו, יאיר מהטוויטר נעלם. אין זעם, אין צרחות, אין סימני קריאה, אין קללות. כאילו הוציאו לו את הבטריות של המניאק והחזירו את בטריות הלפלף. על מה יאיר מדבר? אבא הציל אנשים ממוות, סבא שמואל שרד את השואה, ועידת סן-רמו מחזקת את האחיזה היהודית בישראל, ויוני נתניהו הוא הכי גיבור ישראל אם לא ה-.

אה, כן. הוא גם הגיש תלונה במשטרה על איומים נגדו ברצח. "בניגוד לברק רביד שתייג את המשטרה בטוויטר וחזרו אליו אחרי חמש דקות, אלי עדיין לא חזרו, אבל…", הוא אומר ומחייך בתוגה.

יאיר נתניהו באולפן הפתוח בערוץ 20 (צילום: צילום מסך, ערוץ 20)
יאיר נתניהו באולפן הפתוח בערוץ 20 (צילום: צילום מסך, ערוץ 20)

כשיאיר מריר, שפתיו נפשקות מעט לכדי חיוך מרובע, כשל תינוק המשתוקק למוצצי. עצמות לחייו מתרוממות מעלה, שיניו משתרבבות החוצה ברישול קל. התוצאה היא שהצופה חושב שאולי הוא ציני או מתוסרט, אבל הוא לא. התגובה הפיזיולוגית אותנטית. באותו הרגע אני באמת מאמין לו שכואב לו.

כואב לו שמשטרת ישראל ענתה בטוויטר לברק רביד ולא ענתה לבנו של ראש הממשלה. כואב לו שילדי ישראל לא לומדים בבית הספר על ועידת סן-רמו. כואב לו ש"אין כמעט הנצחה" לדודו יוני נתניהו.

כואב לו שהמשטרה ענתה בטוויטר לברק רביד ולא ענתה לבנו של רה"מ. כואב לו שילדי ישראל לא לומדים בבית הספר על ועידת סן-רמו. כואב לו ש"אין כמעט הנצחה" לדודו יוני נתניהו

דקות ספורות אחר כך דווקא מתברר (מתגובות הצופים) שמלאה הארץ כל טוב ברחובות על שמו של גיבור מבצע אנטבה. בדיקה קלילה באינטרנט מגלה שנקראו על שמו גם שכונות, בתי ספר, גנים ציבוריים, מכינה קדם-צבאית, מחנה צה"ל, מעון לטיפול בילדים, חורשה, גינת פרחים באוניברסיטה ואפילו רחוב בניו יורק. אבל יאיר שוב פוסק שפתיו במרירות ומדגיש "התכוונתי לאנדרטה".

אפשר לעשות עוד פאקט צ'קינג לתוכנית של בועז גולן, אבל זאת תהיה כמובן פעולה מיותרת לחלוטין. למרות שזיליון מספרים נזרקים לחלל האויר ("7000 מתים בבלגיה", "9000 חולים בדנמרק", "5000 מתים בצרפת", "מקום ארבע בבדיקות", "מקום ראשון בטיפול בקורונה", "3000 מכונות הנשמה") המטרה של התוכנית אינה לייצר מסד של עובדות אלטרנטיביות.

בועז גולן באולפן הפתוח בערוץ 20 (צילום: צילום מסך, ערוץ 20)
בועז גולן באולפן הפתוח בערוץ 20 (צילום: צילום מסך, ערוץ 20)

יאיר נתניהו, כוכב הימין החדש והצייצני, זה שלא משתבלל ולא מתנצל, לא הוזמן לכאן כדי לסייע להחדיר תורה חדשה או לשכנע ציבורים מתלבטים שהדרך של אביו נכונה. בשביל זה יש את אביו, המסבירן הטוב בתבל, אשר לא הוריש לבנו ולו קבין אחד מהכריזמה המתפרצת שלו.

במובן זה, טעות להתייחס ליאיר נתניהו כמנטור בעידן הפייק ניוז כמו שאין לראות בחברת הפאנל ד"ר לימור סמימיאן-דרש כמטלטלת התבונה הקונבנציונלית של האקדמיה. שגיאה היא לפחד מהם ומעמדותיהם הרדיקליות, פן יחטפו לנו את העם מתחת לידיים.

אני יודע שזאת אינה מטרתם, כי חזיתי כבר בהצגות נאות בהרבה מאלה של מציאות אלטרנטיבית, למשל בפוקס ניוז. בניגוד לערוץ 20, פוקס ניוז הוא ערוץ מלא חיים, עירני, שוקק. המנחים והמנחות טורפים את המסך, הטקסטים רהוטים, הסקס-אפיל גואה.

התוכן כמובן מופרע לגמרי לפרקים, עמוס פרכות א-לה טראמפ וכזבים מוחלטים, אבל לפחות האמריקאים יודעים ללוש את השטויות שהם מדברים כמו פלסטלינה ולהגיש אותם לצופים כמרציפן מווינה. לא פלא שבפוקס ניוז צופים יותר מכפול מאשר בסי.אן.אן ואילו בערוץ 20 צופות (אולי) המשפחות של גולן ושל נתניהו-ג'וניור.

יאיר נתניהו באולפן הפתוח בערוץ 20 (צילום: צילום מסך, ערוץ 20)
יאיר נתניהו באולפן הפתוח בערוץ 20 (צילום: צילום מסך, ערוץ 20)

כמה עצוב לראות מול הר הגעש הפוקס ניוזי את העולב של יאיר נתניהו. ילד עם ידע מרשים בהיסטוריה והשכלה מוכחת שיושב מול מצלמה ומדקלם רסיטל שלם על כמה הוא "אדם בוגר בן 28", ש"יש לי דעות משלי" ו"זכות להגיד מה שבא לי במדינה דמוקרטית".

כמה מגוחך לשמוע "אדם בוגר בן 28" מייבב כתינוק שנשבה שלא מנציחים מספיק את הדוד-גיבור שלו. בנו של ראש הממשלה הציוני של מדינת ישראל הציונית והמצליחה והמשגשגת שלא מצליח לרגע אחד ליהנות מהמעמד הזה באמת, וצריך לרוץ למשטרה עם תלונות מטופשות נגד בוקי נאה או לבית משפט בתביעות מיותרות נגד שרון שפורר.

בנו של ראש הממשלה הציוני של מדינת ישראל הציונית והמשגשגת שלא מצליח לרגע אחד ליהנות מהמעמד, וצריך לרוץ למשטרה עם תלונות מטופשות נגד בוקי נאה או לבית משפט בתביעות מיותרות נגד שרון שפורר

בחור שיש לו הכל, שהיה יכול להתפתח לכל מקום שהוא רק רוצה, אולי אפילו לכתוב מאמרים מעניינים או לרוץ למשרה ציבורית – ובמקום זאת יושב מתוח כמו לולב בכיסא באולפן של בועז גולן הליצן ומחייך במרירות משועממת למשמע התגובות הנלהבות של שלושה צופים ורבע על פאקינג ועידת סן-רמו שהתרחשה לפני מאה שנה.

כן, שפטל הוא עורך דין לא-אפוי עם נגיעות של מופרע. וכאשר הוא אומר ברצינות תהומית משפט כמו "תארו לכם שהיו אומרים על מישהו במשפחת רבין מה שאומרים על יאיר נתניהו" בא לך לצרוח מצחוק, ואז לשבור את המסך.

אבל לפחות שפטל נהנה. לפחות שפטל מאמין. לפחות שפטל חי את חייו כפי שהיה רוצה אותם: כקוסם מארץ עוץ של הגיהינום. יאיר לא נהנה מכלום. הישיבה שלו כולה אומרת "תוציאו אותי מכאן", התכנים שלו כולם אומרים "הלילה אשנן את הטקסטים לבגרות כיתה י"א", החיוכים שלו כולם נוטפים מרירות נוראה של בייבי-אכזבה.

אינני שונא את יאיר נתניהו. למעשה, אני די אדיש לקיומו. בניגוד לחלק מחבריי העיתונאים אני לא רואה בו סכנה לקיומה של האומה היהודית, ואני נמנע בעקביות מלהתייחס לציוציו – כי יש לי דברים חשובים יותר להתעצבן מהם. בעיניי הרבה יותר חמור מימון מפלגות מיותר לצמד הנזל וגרטל או שרה לענייני קשישים שמתעלמת מקשישים מאשר הריט-שטות התורן של הבן הלא-יוצלח של שרה.

אבל אתמול לראשונה פיתחתי רגש כלפיו, והוא דווקא רחמים. לרגע קל, כשהצלחתי להחזיק את העיניים פקוחות ולא לנקר, ריחמתי על יאיר. כי הבנתי שאף פעם לא יהיה שלם עם עצמו כמו אביו ביבי או אחיו אבנר. כנראה לנצח, נידון הוא למאסר עולם בכלא של הטוויטר, עם חופשות קצרות בתור סייד-קיק בקרקס הכושל בערוץ 20.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
5
אתה "עיתונאי" הזוי ומצוי מהבוהמה השמאל קיצונית המתנשאת. ראיתי את התכנית ויאיר נתניהו היה נהדר, מבריק, חכם וסימפטי וכמובן פטריוט שזה הפוך ממך. אני בטוח שאתה רואה את האולפן הפתוח בעקביות ... המשך קריאה

אתה "עיתונאי" הזוי ומצוי מהבוהמה השמאל קיצונית המתנשאת. ראיתי את התכנית ויאיר נתניהו היה נהדר, מבריק, חכם וסימפטי וכמובן פטריוט שזה הפוך ממך. אני בטוח שאתה רואה את האולפן הפתוח בעקביות והמשתתפים שם אינם ראדיקלים, כי אם מציאותיים, צודקים ומשקפים את עמדת רוב העם היהודי במדינת היהודים. אלפים רבים עוקבים אחר התכנית הנפלאה הזו ותמשיך ללגלג ולהתנשא, כי זה האופי היהודוני שלך כמו של חבריך בתשקורת השמאלנית הראדיקלית.

אנחנו התרשמנו מיאיר מאוד לטובה, הוא חכם, רהוט, עדין, יפה תואר ודנה וייס היתה מתה לילד "קאקות" כזה. אתה סתם אוהב לשנוא כנראה את המשפחה הזו מעמדה פוליטית לכן איך שלא יהיה לא יוצא לך בטוב
לנו הצופים מהצד הימני של המפה יאיר נתניהו ניראה לנו בהופעתו בחור עדין נפש מוכשר מבין ומכיר את ההיסטוריה של עם ומדינת ישראל הופעותו מכבדת ובניגוד לתיקשורת השמואלנית האדומה שמציגה אותו ב... המשך קריאה

לנו הצופים מהצד הימני של המפה יאיר נתניהו ניראה לנו בהופעתו בחור עדין נפש מוכשר מבין ומכיר את ההיסטוריה של עם ומדינת ישראל הופעותו מכבדת ובניגוד לתיקשורת השמואלנית האדומה שמציגה אותו באור שונה הבחור רק בין 28 הראיון וההופעה שנתן בערוץ 20 מכבדת אותו ואת מישפחתו המכובדת. ונקווה שילך בדרך אביב ראש הממשלה מר בינימין נתניהו לפוליטיקה ומישם ימשיך בדרכי אביב . למורת רוחם מצביעי השמאל האדומים בוגדי המדינה

גם ביבי לא נולד כריזמן אלא למד את זה בקורס עם קלטות "איך לדבר מול קהל", בהתחלה הוא היה אפס לעומת אחיו הכריזמטים (עודד, ויוני), והוא קינא בהם, אולי אחרי שאחד מהם ירד (בכל צורה שהיא), הוא... המשך קריאה

גם ביבי לא נולד כריזמן אלא למד את זה בקורס עם קלטות "איך לדבר מול קהל", בהתחלה הוא היה אפס לעומת אחיו הכריזמטים (עודד, ויוני), והוא קינא בהם, אולי אחרי שאחד מהם ירד (בכל צורה שהיא), הוא "יחזור"

עוד 1,267 מילים ו-5 תגובות
כל הזמן // שבת, 6 ביוני 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הדילמה של הקהילה היהודית בעיר הבוערת

הקהילה היהודית במיניאפוליס - שם החלו המהומות בארצות הברית, בעקבות הריגת ג'ורג' פלויד בידי שוטר - חצויה ● מצד אחד, חברי הקהילה נחושים להגיש עזרה לעיר הבוערת ● מצד שני, הם חוששים להפוך בעצמם למטרה

עוד 654 מילים

בשר תותחים - אוטיסטים וילדים

איאד אל חאלק נורה למוות בחדר אשפה במזרח ירושלים. נער אוטיסט עם "צרכים מיוחדים", ללא הגנה, ללא נשק, בלי שאיים על איש. הוא רק ברח מבהלה. ברח מהסכסוך אותו מעולם לא הכיר ולא הבין. שוטרי מג"ב ששמם לא פורסם דלקו אחריו. ירו בו בטענה שראו משהו חשוד בידיו. זה נגמר במותו.

איאד אל חאלק ז"ל הוא בשר התותחים.

לכאורה עולה השאלה המבצעית – מתי לוחצים על ההדק? מתי אדם נושא תפקיד ונשק לוחץ על ההדק והורג. זו לא שאלה פוליטית. לא כיבוש ולא אווירה. לא היסטוריה של דקירות ולא פיגועים ברקע. הרי איאד היה יכול להיות גם אוטיסט יהודי שנבהל וברח. אוטיסטים לא יודעים על זהותם הלאומית ועל המאבק הפלשתיני ישראלי.

אבל השאלה שתיחקר בוודאי היא רק שאלה ביורוקרטית, נהלית – האם שוטרי מג"ב הרגישו מאוימים. מאוימים עד כדי סכנה לחייהם? עד שאין ברירה אלא להפעיל נשק נגד המאיים? האם ירו על פי הנהלים, ההוראות, הפקודות…?

ככל שבוחנים את האירוע המזעזע של הריגת איאד, אי אפשר לא לראות את גודל האבסורד. שוטרים חמושים רודפים אחרי נער בורח, ובסופו של המרדף יורים בו למרות שאינו חמוש, ולמרות שלידו עומדת אישה שמזהירה אותם כי הוא אדם נכה. מה עובר בראשם? הצורך לצוד בכל מחיר את הנרדף? לחסל? להרוג? לממש את יכולתם להפעיל כוח? לבצע פקודות בכל מחיר? על מי הוא איים שם בחדר האשפה?

מה עובר בראשם? הצורך לצוד בכל מחיר את הנרדף? לחסל? להרוג? לממש את יכולתם להפעיל כוח? לבצע פקודות בכל מחיר? על מי הוא איים שם בחדר האשפה?

באותו שבוע מתה הילדה בת ה-4 רפיף קרעין, לאחר ששבועיים קודם נורתה במזרח ירושלים מכדור תועה שפגע בראשה. רפיף התגוררה בעיסאוויה, וכדור M16 שירה מישהו נושא M16 חדר בשקט לראשה. שבועיים על שולחן הניתוחים לא עזרו ומוחה לא הצליח לספוג את הכדור התועה השקט.

רפיף קרעין ז"ל היא בשר התותחים.

אוטיסטים וילדים. הם בשר התותחים של הסכסוך הפוליטי, המדיני, הצבאי. הם נשלחים יומיום אל מותם הוודאי בקרב אבוד מראש, חסר תכלית. שולחיהם אל המוות המיותר הזה יושבים ליד שולחן מקבלי ההחלטות. לעתים בשני הצדדים. אדישים ודואגים רק לעתידם הפוליטי. אולי ריבונות, אולי סיפוח, אולי אינתיפאדה, אולי מדינה. אולי מדינות העולם יתערבו, אולי ילחצו, אולי כלום לא ישתנה.

שוטרי מג"ב האנונימיים ואותו יורה ב-M16 שהרג את רפיף קרעין, הם התותחים. מובלים אל שדה הקרב ובידיהם הפגזים והקנים, ולהם ניתנות הוראות פתיחה באש. לכאורה זה נתון מעתה בידיהם, על מצפונם, על פי שיקול דעתם.

אולם הוראות הפתיחה באש שנועדו לשמור על רמתו המוסרית של הלוחם, לא עוזרות לאיאד ורפיף. בסופו של יום ב"שדה הקרב" בו הם חיים, מתנהל מצוד. כדורים עפים, והם למעשה רצים בין שריקת הקליעים, משחקים וחיים אל מול האש. כמו החיילים בגליפולי בקרבות מלחמת העולם הראשונה, היוצאים בהמוניהם מהתעלות ורצים בשורות חזיתיות ישר אל מול מקלעיהם של חיילי הצבא העותמאני, סופגים את הכדורים בלית ברירה, אך מבצעים את חובתם לקום ולהסתער. לפי פקודה.

בשר התותחים של המלחמה הם שוכני הרחובות וחדרי האשפה, גני הילדים, המוסדות לבעלי צרכים מיוחדים ומרחב המטווח והטווח בין קני הרובים. אנשים פשוטים. אלה חוטפים את מחיר פחדם של הקברניטים להפסיק את האש.

בשר התותחים הם שוכני הרחובות וחדרי האשפה, גני הילדים, המוסדות לבעלי צרכים מיוחדים ומרחב המטווח והטווח בין קני הרובים. אנשים פשוטים. אלה חוטפים את מחיר פחדם של הקברניטים להפסיק את האש

מולם עומדים מקבלי ההוראות. מבצעי ההוראות. הציידים על פי פקודה. מקבלי ההחלטות לא יפסיקו את הקרב. לא יקפלו את התותחים ולא יתיישבו לדבר ביניהם על גורלם של ה"לוחמים" בשני צידי החזית. אילו רצו להפסיק את המלחמה, בשר התותחים לא היה נאכל לאור השמש יומיום.

נסיך: בחיים עוד לא ראיתי כזה אוסף-עולב.

פלסטאף: פה-פה-פה, טובים מספיק להשתפד על כידון, בשר תותחים, בשר תותחים. הם ימלאו בור-אחים טוב כמו כל בן טובים. שה, בן אדם, בני תמותה, בני תמותה.

(ויליאם שייקספיר / הנרי הרביעי)

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 583 מילים

בר סימן טוב: "אנחנו בהתפרצות שהיקפה לא ידוע"

ח"כ ג'בארין: "קורא לשר אוחנה להפסיק את המדיניות הגזענית של התעלמות מהפשיעה בחברה הערבית" ● השר פרץ: "חייבים לאמץ את המודל הגרמני במשק הישראל כדי לאפשר החזרת כ-50% מהמובטלים לעבודה ● הערב ב-19:00 תתקיים הפגנה בתל אביב נגד סיפוח שטחי יו"ש

16:02 עריכה

הערב ב-19:00 תתקיים הפגנה בכיכר רבין שבתל אביב נגד סיפוח יהודה ושומרון.

15:58 עריכה

שר הכלכלה עמיר פרץ על מעגל האבטלה: "המבחן המשמעותי של הממשלה הינו ההיערכות לחגי תשרי שיכולים להפוך לימים נוראים עבור מאות אלפי אזרחים שא ישובו לעבודה. מצב שעלול לקבע תרבות של אבטלה שהיא מחלה מסוכנת כלכלית וחברתית. חייבים לאמץ את המודל הגרמני במשק הישראלי, דבר שיאפשר להחזיר עד כ-50%  מהמובטלים לעבודה".

15:54 עריכה

בעקבות הרצח המשולש היום בלוד, תקף ח"כ יוסף ג׳בארין (הרשימה המשותפת) בחריפות את חוסר האונים של המשטרה והממשלה: "הרצח המחריד בלוד שוב חושף את המחדל של רשויות אכיפת החוק בהתמודדות עם תופעת הפשיעה והאלימות בחברה הערבית. העבריינים מרגישים שיש להם יד חופשית לפעול, כל עוד קורבנותיהם הם ערבים. הגיע הזמן לסיים את 'האוטונומיה' של גורמי הפשיעה בחברה הערבית. אני קורא לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה להפסיק את המדיניות השערורייתית והגזענית של התעלמות מהפשיעה בחברה הערבית".

15:52 עריכה

מנכ"ל משרד הבריאות היוצא, משה בר סימן טוב, מתריע בשיחות סגורות: "אנחנו בהתפרצות שהיקפה לא ידוע".

לחדשות 12 אמר: "אני לא חושב שצריך להיות גל שני בישראל אם נתנהל נכון, אבל אנחנו בעלייה בתחלואה והיא מובהקת, אמיתית ומוחשית וייקח זמן עד שנבין את מלוא היקפה".

עוד 4 עדכונים

הקהילה היהודית במדינות בריה"מ לשעבר הכריזה על מבצע שאפתני: טאבלט לכל קשיש ● זאת, לאחר שמבוגרים רבים נותקו מהעולם החיצון בעקבות מגבלות הקורונה ● בינתיים גויסו תרומות לארבעה מכשירים בלבד, אך אחד מהם עומד לשנות את חייה של אירינה, החולמת לשוחח באמצעותו עם חברתה, שעלתה לארץ ● "היינו כמו אחיות, אבל אני לא יכולה לדבר איתה יותר, בגלל שיקר לי מדי להתקשר אליה"

עוד 941 מילים

פרויקט צילומים "זה יותר קשה מהפיגוע במגדלי התאומים"

הצלם ג'ונתן אלפיירי יצא למסע לתוככי בית לוויות יהודי בניו יורק, שם, למרבה הצער, הובילה הקורונה לפריחה בעבודה ● דומיניק קרלה, מנהל בית הלוויות גוטרמן, אומר שלא ראה מספר כזה של מתים ב-30 שנות הקריירה שלו – והוא מעולם לא רצה לראות ● תיעוד מיוחד

עוד 343 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

בירושלים הסטטוס קוו מתערער ● בדמשק נערך קונצרט היסטורי ● בוושינגטון מאיימים על אסד ● במצרים סוחרים במסכות משומשות ● בלוב מכנים את ברק אובמה "עבד" ו"טיפש" ● ואיזה אירוע נורא קרה בעיראק ביוני 1941 ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 917 מילים
עודכן לפני שעתיים

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תיעוד מיוחד הסינים מראים לזרים את הדרך החוצה

בתי עסק ומקומות ציבוריים מגרשים אותי בזה אחר זה ● במקביל, הסינים מתקרבים לדת אחרי שנים של התרחקות כפויה, ומתחילים להבין שהנזק האמיתי והעמוק לכלכלה עוד לפניהם ● ואני מתחילה להתכונן לפרידה שלי משגנחאי ● הפרק הרביעי ביומנה של יפעת פרופר, המתעדת את עידן הקורונה בסין

עוד 3,460 מילים

שר האנרגיה יובל שטייניץ כינס השבוע את התקשורת כדי להציג את היעדים האנרגטיים של ישראל לעשור הקרוב ● היעד: 30% אנרגיות מתחדשות בישראל ב-2030 ● אפשר להיות חמוצים ולומר שזה לא מספיק, ואפשר להטיל ספק אם זה יתממש, אך עצם העובדה ששטייניץ מדבר על 2030 במדינה שהפכה את החלטורה וחוסר התכנון למקצוע, ראויה להערכה ● פרשנות

עוד 739 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
זַעַם

הזעם מורגש בכל פינה. גולמי, מופרז, רושף. רותח ועולה על גדותיו. רגש ראשוני, קדום, לא מעובד, לא מרוסן, לא מעודן. מעורר חרדה לא פחות משהוא מספק פורקן ● יכול להיות שהצלחנו לשטח את עקומת התפשטות הקורונה; ספק רב אם נצליח לחמוק מגלי הזעם שעוד יגאו בעקבותיה

עוד 1,065 מילים ו-1 תגובות

ישראלים ששוהים בארה"ב ללא ויזה חוששים לקבל סיוע בקורונה

מהגרים ישראלים בקליפורניה שאיבדו את עבודתם במשבר הקורונה, חוששים לבקש סיוע ממשלתי שעשוי לסכן את זכאותם לגרין קארד ● "אחרי שהחברה שבה אני עובד נסגרה לפרק זמן בלתי ידוע, רעדתי מפחד. אני דואג למצבי הפיננסי, דואג לבריאות, אבל בעיקר לכסף", מספר גיא, שחי בארה"ב עם משפחתו ● אך הוא מסרב לבקש עזרה

עוד 1,139 מילים

גנץ: "נשמור על חירות הפרט והדמוקרטיה גם בזמן חירום"

השר רפי פרץ: יש בתוכנית הסיפוח סעיפים שלא נוכל לקבל ● מנדלבליט: ישנה דחיפות לחוקק את חוק הקורונה, כי תקנות החירום יפקעו בקרוב ● נציבות שירות המדינה אישרה את מינוי פרופסור חזי לוי לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות ● ועד רשות שדות התעופה הפסיק את שביתת הפתע בנמל התעופה בן-גוריון, לאחר שנקבעה פגישה בעניינו בין שרת התחבורה רגב ושר האוצר כ"ץ

עוד 22 עדכונים

"נתניהו מנתק את ארץ ישראל מהיהודים"

ראיון הקרע במחנה הימין סביב החלת הריבונות רק הולך ומחמיר ● בראיון לזמן ישראל, אומר עירא רפפורט, מי שהיה חבר במחתרת היהודית: "צריך להילחם בזה בצורה חריפה מאד" ● כמו רבים מחבריו ביו"ש, הוא תוקף בחריפות את טראמפ ונתניהו ● "כשאתה מוסר את ארץ ישראל לאויבים, זה החטא הגדול ביותר. אבל כשאתה גם מנתק את היישובים - זה עוון לא פחות גדול" ● אבל, הוא מרגיע, זה לא יזלוג לאלימות: "מה שהיה טוב בזמנו, לא נכון להיום"

עוד 987 מילים

פטר אקשטיין קובקס הגן על מיעוטים ברומניה במשך עשרות שנים ● וגם הוביל את מאבק הלהט"ב שם ● למרות שאביו היה יהודי, הוא מעולם לא שקל לעלות לארץ ● האם המורשת הליברלית שלו תשרוד שלו את גל הלאומנות באזור, שאותו מוביל השכן מהונגריה, ויקטור אורבן? ● ראיון

עוד 1,244 מילים

ציוץ אחד יכול לעצור את הדהירה לסיפוח חד-צדדי

פרשנות לפני כארבעה חודשים הציג נשיא ארה"ב את תוכנית המאה - "משלום לשגשוג: חזון לשיפור חייהם של הפלסטינים והישראלים" ● משפט אחד שאמר טראמפ בנאומו באותו יום, אשר עומד בניגוד גמור לתוכנית הכתובה והמושקעת, איפשר לנתניהו לחתור תחת התוכנית ולהפוך אותה למסך עשן עבור פעולת הונאה חד-צדדית - שתפגע קשות במרקם היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל ● האם טראמפ יתערב לפני שיהיה מאוחר מדי?

עוד 3,152 מילים ו-1 תגובות

רוב הישראלים ציפו מבג"ץ לפסול את נתניהו

סקר מדד השלום מעלה כי רק 35% מהישראלים תומכים בפסיקת בג"ץ שאיפשרה לנתניהו לכהן כראש ממשלה, לעומת 51.5% שציפו מבג"ץ לפסול אותו ● לתמיכה הרחבה באקטיביזם שיפוטי במקרה של ראש ממשלה הנאשם בפלילים שותפים מצביעי ימין רבים ● קמפיין הליכוד להחרבת שלטון החוק פוגע אנושות גם בבני גנץ, העלול להיפלט מהפוליטיקה מוקדם מהצפוי ● פרשנות

עוד 854 מילים ו-1 תגובות

פייק ניוז תוצרת יולי אדלשטיין: הכריז על מהפכה שהתרחשה כבר

הביקורת על מיעוט בדיקות הקורונה, גרמה לשר הבריאות להכריז כי יאפשר גם לאנשים ללא סימפטומים להיבדק ● אבל בדיקת זמן ישראל מגלה: בדיקות כאלה נערכו כבר לפני ההכרזה ● אפידמיולוג בכיר: "אדלשטיין רק התאים את ההודעות הרשמיות למדיניות במציאות"

עוד 851 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה