שאם ואמה

ישראל המשיכה להציל תינוקות פלסטינים במהלך הקורונה. אבל לא את כולם

חלק מבתי החולים בארץ המשיכו לנתח ילדים עם מומי לב קשים מעזה גם במהלך משבר הקורונה ● כך ניצלו חייה של שאם, בת החודש, שחזרה לרצועה עם אמה לאחר ניתוח מורכב בהדסה ● אבל הירידה במספר הניתוחים הללו דנה חלק מהילדים הפלסטינים למוות כמעט בטוח ● "נאלצנו לסרב לחלק מהם, ואני יודע שזה עלה להם בבריאות"

לתינוקת שאם (Sham), שנולדה לפני חודש בעזה, לא היה שום סיכוי לשרוד. מום קשה בלבה סיכן את חייה באופן מידי. גם בימי שגרה, בתי החולים ברצועה אינם ערוכים לניתוחי לב מורכבים בתינוקות, מבחינת צוות המומחים ומבחינת התשתיות. ואולם הפתרון לשאם, ולעוד עשרה תינוקות במצבה, נמצא בישראל  בשיא התפרצות הקורונה, כשבתי החולים עמוסים ומעברי הגבול סגורים.

"הרופאים בעזה אפילו לא הסכימו להסתכל על הילדה שלי. לא היו להם פתרונות והם פשוט שלחו אותנו הביתה, אל מותה", אומר לי מוחמד, 30, אביה של שאם.

בכל שבוע נולד בעזה לפחות תינוק אחד עם מום לב, שחייו בסכנה מידית, כך אומרים בעמותת שבת אחים, המסייעת לילדים אלה לקבל טיפול מציל חיים בארץ. בשגרה, בתי החולים שנרתמים למשימה הם וולפסון, הדסה ושיבא. אך בימי המגפה, יכולת הסיוע של מערכת הבריאות בארץ לילדי עזה הוטלה בספק.

"האתגר העיקרי היה למצוא בתי חולים שיסכימו לקבל את המשפחות ולנתח את הילדים", אומר יונתן מיילס, מתאם בינלאומי בעמותה. "הקושי הזה מובן. מדובר בפרוצדורה מורכבת, שמסכנת את הצוות. זה עוד שעות עבודה ועוד סכנת הדבקה למי שגם כך עובד בתנאים קשים. לכן, זו החלטה אמיצה ולא פשוטה".

בסופו של דבר הרימו את הכפפה בתי החולים שיבא והדסה, שטיפלו בתקופת הסגר הקורונה בעשרה תינוקות בני פחות מחודשיים, שהיו בסכנת חיים.

"אני כל כך גאה בצוות הרפואי ובהנהלות בתי החולים", אומר מיילס בהתרגשות. "הם לא עצמו את העיניים ועשו הכל כדי שלא ימות עוד תינוק בעזה, גם אם אף אחד לא ישים לב. יש פתגם בערבית שאומר 'בעת צרה תכיר את חבריך'. כשכולם מדברים על הסבל והמצוקה בעזה, מבינים מי באמת עוזר להם בעת מצוקה".

שאם באשפוז
שאם באשפוז

המסע שצריך לעבור תינוק מעזה, כדי להגיע לטיפול בישראל, מחייב אישור מטעם משרד הבריאות. לאחר שמתקבלים המסמכים, התינוקות והמלווה – לרוב אחד ההורים – נדרשים לעבור בדיקת קורונה בעזה, וגם אם הבדיקה יוצאת שלילית הם עוברים בדיקה נוספת מיד עם הגעתם לבית החולים בישראל. רק אחרי שגם הבדיקה השנייה יוצאת שלילית, המשפחות מגיעות למחלקה לטיפול נמרץ לב ילדים, שם הן מבודדות מהמטופלים האחרים מחשש להדבקה.

"המחלקה שלנו מאוד נפגעה בתקופת הקורונה, כי המשאבים של בית החולים הופנו לטיפול במגפה", אומר ד"ר דוד משאלי, מנהל היחידה לניתוחי לב – מומים מולדים, בבית החולים לילדים ספרא במרכז הרפואי שיבא.

"יש פחות מיטות, פחות אנשי צוות, פחות ניתוחים ופחות משאבים לטיפול בילדים הזקוקים לכך. לצערי, כבר מההתחלה ראינו את התוצאות. למרות שהצלחנו לסייע לחלק מהילדים שהופנו אלינו מהרשות הפלסטינית, נאלצנו לסרב לכמה מהם, ואני יודע שזה עלה להם בבריאות ולעתים גם בחיים".

"בגלל הקורונה, יש פחות משאבים לטיפול בילדים הזקוקים לכך. למרות שהצלחנו לסייע לחלק מהילדים שהופנו אלינו מהרשות הפלסטינית, נאלצנו לסרב לכמה מהם, ואני יודע שזה עלה להם בבריאות – ולעתים בחיים"

ד"ר משאלי מספר כי המצב השפיע גם על ילדים ישראלים שמטופלים במחלקה. "ההורים לא פנו לעזרה מחשש להדבקה, כך שכבר עכשיו אפשר לראות את האפקט המשני של המגפה הזו. הילדים מגיעים לבית החולים במצב מחלה הרבה יותר קשה, כי הם לא קיבלו טיפול וכי המעקבים הרפואיים שלהם נדחו".

בידוד של 21 יום בבניין דירות בחזרה לעזה

שאם הגיעה למרכז הרפואי הדסה בירושלים עם האם פאטימה, אחות במקצועה. "המצב בעזה בימים אלה קשה. אנחנו לא רואים שום תקווה. בעלי עובד בחנות ומרוויח 800 שקל בחודש, אבל מפחד לאבד את הפרנסה", היא מספרת לי.

"כשהגענו לישראל, הרגשנו שנפתח בפנינו עולם אחר. בית החולים היה כמו מלון חמישה כוכבים בשבילנו. הופתענו מהיחס של הרופאים והצוות המטפל, ומכמה שהם היו אכפתיים וזמינים לנו. אנחנו מאוד מעריכים את העזרה שקיבלנו פה".

שאם הגיעה למרכז הרפואי הדסה עם האם פאטימה, אחות במקצועה. "המצב בעזה בימים אלה קשה. אנחנו לא רואים שום תקווה. בעלי עובד בחנות ומרוויח 800 שקל בחודש, אבל מפחד לאבד את הפרנסה", היא מספרת

אחרי ששאם התאוששה מהניתוח שפתח את השסתום המרכזי בלבה, המשפחה חזרה לעזה, שם נכנסה ל-3 שבועות בידוד בבניין דירות שיעדה לכך הרשות.

ד"ר משאלי מדגיש כי הצורך בבידוד בעזה גרם לרופאים בישראל לרכז את הטיפול בתינוקות לאשפוז אחד בלבד, שלא כמו בימי שגרה, בהם הטיפולים מפוצלים והתינוקות חוזרים למעקב ולטיפולי המשך בישראל.

שאם ואמה במעבר ארז
שאם ואמה במעבר ארז

הילדים מסוריה ומכורדיסטן נשארו בישראל

עמותת שבת אחים מופעלת על ידי מתנדבים נוצרים, שאינם אזרחי ישראל, ומגייסת כספים מתורמים ברחבי העולם. נוסף על ילדים מהרשות הפלסטינית, העמותה מסייעת בימי שגרה גם לילדים מכורדיסטן העיראקית, מירדן ומסוריה.

עם פרוץ משבר הקורונה, כשנסגרו הגבולות של ישראל ובוטלו כל הטיסות, הופסקה הבאת ילדים ממדינות ערב לטיפולים בישראל. יחד עם זאת, עשרה מהילדים שכבר שהו כאן אחרי טיפול לא יכלו לחזור לארץ מוצאם, והם נשארו בישראל במימון העמותה. המשפחות מתארחות באחד הבתים של העמותה ביפו או בירושלים, לפני ואחרי האשפוז, ושם הן ממתינות עד שיוכלו לשוב לארצן.

מהניסיון שצברה העמותה במדינות אירופה, עולה כי ישראל היא המדינה היחידה שמאפשרת לכל ילד באשר הוא לקבל טיפול רפואי מציל חיים, ושבתי החולים בה אף מפחיתים למינימום את עלויות הטיפול בהם.

שאם בבית החולים הדסה
שאם בבית החולים הדסה
עוד 739 מילים
כל הזמן // שבת, 6 ביוני 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הדילמה של הקהילה היהודית בעיר הבוערת

הקהילה היהודית במיניאפוליס - שם החלו המהומות בארצות הברית, בעקבות הריגת ג'ורג' פלויד בידי שוטר - חצויה ● מצד אחד, חברי הקהילה נחושים להגיש עזרה לעיר הבוערת ● מצד שני, הם חוששים להפוך בעצמם למטרה

עוד 654 מילים

בשר תותחים - אוטיסטים וילדים

איאד אל חאלק נורה למוות בחדר אשפה במזרח ירושלים. נער אוטיסט עם "צרכים מיוחדים", ללא הגנה, ללא נשק, בלי שאיים על איש. הוא רק ברח מבהלה. ברח מהסכסוך אותו מעולם לא הכיר ולא הבין. שוטרי מג"ב ששמם לא פורסם דלקו אחריו. ירו בו בטענה שראו משהו חשוד בידיו. זה נגמר במותו.

איאד אל חאלק ז"ל הוא בשר התותחים.

לכאורה עולה השאלה המבצעית – מתי לוחצים על ההדק? מתי אדם נושא תפקיד ונשק לוחץ על ההדק והורג. זו לא שאלה פוליטית. לא כיבוש ולא אווירה. לא היסטוריה של דקירות ולא פיגועים ברקע. הרי איאד היה יכול להיות גם אוטיסט יהודי שנבהל וברח. אוטיסטים לא יודעים על זהותם הלאומית ועל המאבק הפלשתיני ישראלי.

אבל השאלה שתיחקר בוודאי היא רק שאלה ביורוקרטית, נהלית – האם שוטרי מג"ב הרגישו מאוימים. מאוימים עד כדי סכנה לחייהם? עד שאין ברירה אלא להפעיל נשק נגד המאיים? האם ירו על פי הנהלים, ההוראות, הפקודות…?

ככל שבוחנים את האירוע המזעזע של הריגת איאד, אי אפשר לא לראות את גודל האבסורד. שוטרים חמושים רודפים אחרי נער בורח, ובסופו של המרדף יורים בו למרות שאינו חמוש, ולמרות שלידו עומדת אישה שמזהירה אותם כי הוא אדם נכה. מה עובר בראשם? הצורך לצוד בכל מחיר את הנרדף? לחסל? להרוג? לממש את יכולתם להפעיל כוח? לבצע פקודות בכל מחיר? על מי הוא איים שם בחדר האשפה?

מה עובר בראשם? הצורך לצוד בכל מחיר את הנרדף? לחסל? להרוג? לממש את יכולתם להפעיל כוח? לבצע פקודות בכל מחיר? על מי הוא איים שם בחדר האשפה?

באותו שבוע מתה הילדה בת ה-4 רפיף קרעין, לאחר ששבועיים קודם נורתה במזרח ירושלים מכדור תועה שפגע בראשה. רפיף התגוררה בעיסאוויה, וכדור M16 שירה מישהו נושא M16 חדר בשקט לראשה. שבועיים על שולחן הניתוחים לא עזרו ומוחה לא הצליח לספוג את הכדור התועה השקט.

רפיף קרעין ז"ל היא בשר התותחים.

אוטיסטים וילדים. הם בשר התותחים של הסכסוך הפוליטי, המדיני, הצבאי. הם נשלחים יומיום אל מותם הוודאי בקרב אבוד מראש, חסר תכלית. שולחיהם אל המוות המיותר הזה יושבים ליד שולחן מקבלי ההחלטות. לעתים בשני הצדדים. אדישים ודואגים רק לעתידם הפוליטי. אולי ריבונות, אולי סיפוח, אולי אינתיפאדה, אולי מדינה. אולי מדינות העולם יתערבו, אולי ילחצו, אולי כלום לא ישתנה.

שוטרי מג"ב האנונימיים ואותו יורה ב-M16 שהרג את רפיף קרעין, הם התותחים. מובלים אל שדה הקרב ובידיהם הפגזים והקנים, ולהם ניתנות הוראות פתיחה באש. לכאורה זה נתון מעתה בידיהם, על מצפונם, על פי שיקול דעתם.

אולם הוראות הפתיחה באש שנועדו לשמור על רמתו המוסרית של הלוחם, לא עוזרות לאיאד ורפיף. בסופו של יום ב"שדה הקרב" בו הם חיים, מתנהל מצוד. כדורים עפים, והם למעשה רצים בין שריקת הקליעים, משחקים וחיים אל מול האש. כמו החיילים בגליפולי בקרבות מלחמת העולם הראשונה, היוצאים בהמוניהם מהתעלות ורצים בשורות חזיתיות ישר אל מול מקלעיהם של חיילי הצבא העותמאני, סופגים את הכדורים בלית ברירה, אך מבצעים את חובתם לקום ולהסתער. לפי פקודה.

בשר התותחים של המלחמה הם שוכני הרחובות וחדרי האשפה, גני הילדים, המוסדות לבעלי צרכים מיוחדים ומרחב המטווח והטווח בין קני הרובים. אנשים פשוטים. אלה חוטפים את מחיר פחדם של הקברניטים להפסיק את האש.

בשר התותחים הם שוכני הרחובות וחדרי האשפה, גני הילדים, המוסדות לבעלי צרכים מיוחדים ומרחב המטווח והטווח בין קני הרובים. אנשים פשוטים. אלה חוטפים את מחיר פחדם של הקברניטים להפסיק את האש

מולם עומדים מקבלי ההוראות. מבצעי ההוראות. הציידים על פי פקודה. מקבלי ההחלטות לא יפסיקו את הקרב. לא יקפלו את התותחים ולא יתיישבו לדבר ביניהם על גורלם של ה"לוחמים" בשני צידי החזית. אילו רצו להפסיק את המלחמה, בשר התותחים לא היה נאכל לאור השמש יומיום.

נסיך: בחיים עוד לא ראיתי כזה אוסף-עולב.

פלסטאף: פה-פה-פה, טובים מספיק להשתפד על כידון, בשר תותחים, בשר תותחים. הם ימלאו בור-אחים טוב כמו כל בן טובים. שה, בן אדם, בני תמותה, בני תמותה.

(ויליאם שייקספיר / הנרי הרביעי)

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 583 מילים

בר סימן טוב: "אנחנו בהתפרצות שהיקפה לא ידוע"

ח"כ ג'בארין: "קורא לשר אוחנה להפסיק את המדיניות הגזענית של התעלמות מהפשיעה בחברה הערבית" ● השר פרץ: "חייבים לאמץ את המודל הגרמני במשק הישראל כדי לאפשר החזרת כ-50% מהמובטלים לעבודה ● הערב ב-19:00 תתקיים הפגנה בתל אביב נגד סיפוח שטחי יו"ש

19:32 עריכה

כאלף בני אדם מפגינים כעת בכיכר רבין בתל אביב נגד כוונת הממשלה לספח את שטחי יו"ש, זאת לאחר שהמשטרה חזרה בה אמש מהאיסור לקיים את ההפגנה בטענה שהיא נוגדת את תקנות הקורונה.

19:14 עריכה

ח"כ עאידה תומא-סלימאן נמצאת בבידוד ולכן לא תוכל להגיע להפגנה שמתוכננת הערב בכיכר רבין בתל אביב נגד תוכנית טראמפ: "יושבת בבידוד ומחכה לשידור ישיר מכיכר רבין לצפות באלפי היהודים והערבים אשר ינהרו להפגין נגד הכיבוש והסיפוח".

16:02 עריכה

הערב ב-19:00 תתקיים הפגנה בכיכר רבין שבתל אביב נגד סיפוח יהודה ושומרון.

15:58 עריכה

שר הכלכלה עמיר פרץ על מעגל האבטלה: "המבחן המשמעותי של הממשלה הינו ההיערכות לחגי תשרי שיכולים להפוך לימים נוראים עבור מאות אלפי אזרחים שא ישובו לעבודה. מצב שעלול לקבע תרבות של אבטלה שהיא מחלה מסוכנת כלכלית וחברתית. חייבים לאמץ את המודל הגרמני במשק הישראלי, דבר שיאפשר להחזיר עד כ-50%  מהמובטלים לעבודה".

15:54 עריכה

בעקבות הרצח המשולש היום בלוד, תקף ח"כ יוסף ג׳בארין (הרשימה המשותפת) בחריפות את חוסר האונים של המשטרה והממשלה: "הרצח המחריד בלוד שוב חושף את המחדל של רשויות אכיפת החוק בהתמודדות עם תופעת הפשיעה והאלימות בחברה הערבית. העבריינים מרגישים שיש להם יד חופשית לפעול, כל עוד קורבנותיהם הם ערבים. הגיע הזמן לסיים את 'האוטונומיה' של גורמי הפשיעה בחברה הערבית. אני קורא לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה להפסיק את המדיניות השערורייתית והגזענית של התעלמות מהפשיעה בחברה הערבית".

15:52 עריכה

מנכ"ל משרד הבריאות היוצא, משה בר סימן טוב, מתריע בשיחות סגורות: "אנחנו בהתפרצות שהיקפה לא ידוע".

לחדשות 12 אמר: "אני לא חושב שצריך להיות גל שני בישראל אם נתנהל נכון, אבל אנחנו בעלייה בתחלואה והיא מובהקת, אמיתית ומוחשית וייקח זמן עד שנבין את מלוא היקפה".

עוד 6 עדכונים

הקהילה היהודית במדינות בריה"מ לשעבר הכריזה על מבצע שאפתני: טאבלט לכל קשיש ● זאת, לאחר שמבוגרים רבים נותקו מהעולם החיצון בעקבות מגבלות הקורונה ● בינתיים גויסו תרומות לארבעה מכשירים בלבד, אך אחד מהם עומד לשנות את חייה של אירינה, החולמת לשוחח באמצעותו עם חברתה, שעלתה לארץ ● "היינו כמו אחיות, אבל אני לא יכולה לדבר איתה יותר, בגלל שיקר לי מדי להתקשר אליה"

עוד 941 מילים

פרויקט צילומים "זה יותר קשה מהפיגוע במגדלי התאומים"

הצלם ג'ונתן אלפיירי יצא למסע לתוככי בית לוויות יהודי בניו יורק, שם, למרבה הצער, הובילה הקורונה לפריחה בעבודה ● דומיניק קרלה, מנהל בית הלוויות גוטרמן, אומר שלא ראה מספר כזה של מתים ב-30 שנות הקריירה שלו – והוא מעולם לא רצה לראות ● תיעוד מיוחד

עוד 343 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

בירושלים הסטטוס קוו מתערער ● בדמשק נערך קונצרט היסטורי ● בוושינגטון מאיימים על אסד ● במצרים סוחרים במסכות משומשות ● בלוב מכנים את ברק אובמה "עבד" ו"טיפש" ● ואיזה אירוע נורא קרה בעיראק ביוני 1941 ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 917 מילים
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תיעוד מיוחד הסינים מראים לזרים את הדרך החוצה

בתי עסק ומקומות ציבוריים מגרשים אותי בזה אחר זה ● במקביל, הסינים מתקרבים לדת אחרי שנים של התרחקות כפויה, ומתחילים להבין שהנזק האמיתי והעמוק לכלכלה עוד לפניהם ● ואני מתחילה להתכונן לפרידה שלי משגנחאי ● הפרק הרביעי ביומנה של יפעת פרופר, המתעדת את עידן הקורונה בסין

עוד 3,460 מילים

שר האנרגיה יובל שטייניץ כינס השבוע את התקשורת כדי להציג את היעדים האנרגטיים של ישראל לעשור הקרוב ● היעד: 30% אנרגיות מתחדשות בישראל ב-2030 ● אפשר להיות חמוצים ולומר שזה לא מספיק, ואפשר להטיל ספק אם זה יתממש, אך עצם העובדה ששטייניץ מדבר על 2030 במדינה שהפכה את החלטורה וחוסר התכנון למקצוע, ראויה להערכה ● פרשנות

עוד 739 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
זַעַם

הזעם מורגש בכל פינה. גולמי, מופרז, רושף. רותח ועולה על גדותיו. רגש ראשוני, קדום, לא מעובד, לא מרוסן, לא מעודן. מעורר חרדה לא פחות משהוא מספק פורקן ● יכול להיות שהצלחנו לשטח את עקומת התפשטות הקורונה; ספק רב אם נצליח לחמוק מגלי הזעם שעוד יגאו בעקבותיה

עוד 1,065 מילים ו-1 תגובות

ישראלים ששוהים בארה"ב ללא ויזה חוששים לקבל סיוע בקורונה

מהגרים ישראלים בקליפורניה שאיבדו את עבודתם במשבר הקורונה, חוששים לבקש סיוע ממשלתי שעשוי לסכן את זכאותם לגרין קארד ● "אחרי שהחברה שבה אני עובד נסגרה לפרק זמן בלתי ידוע, רעדתי מפחד. אני דואג למצבי הפיננסי, דואג לבריאות, אבל בעיקר לכסף", מספר גיא, שחי בארה"ב עם משפחתו ● אך הוא מסרב לבקש עזרה

עוד 1,139 מילים

גנץ: "נשמור על חירות הפרט והדמוקרטיה גם בזמן חירום"

השר רפי פרץ: יש בתוכנית הסיפוח סעיפים שלא נוכל לקבל ● מנדלבליט: ישנה דחיפות לחוקק את חוק הקורונה, כי תקנות החירום יפקעו בקרוב ● נציבות שירות המדינה אישרה את מינוי פרופסור חזי לוי לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות ● ועד רשות שדות התעופה הפסיק את שביתת הפתע בנמל התעופה בן-גוריון, לאחר שנקבעה פגישה בעניינו בין שרת התחבורה רגב ושר האוצר כ"ץ

עוד 22 עדכונים

"נתניהו מנתק את ארץ ישראל מהיהודים"

ראיון הקרע במחנה הימין סביב החלת הריבונות רק הולך ומחמיר ● בראיון לזמן ישראל, אומר עירא רפפורט, מי שהיה חבר במחתרת היהודית: "צריך להילחם בזה בצורה חריפה מאד" ● כמו רבים מחבריו ביו"ש, הוא תוקף בחריפות את טראמפ ונתניהו ● "כשאתה מוסר את ארץ ישראל לאויבים, זה החטא הגדול ביותר. אבל כשאתה גם מנתק את היישובים - זה עוון לא פחות גדול" ● אבל, הוא מרגיע, זה לא יזלוג לאלימות: "מה שהיה טוב בזמנו, לא נכון להיום"

עוד 987 מילים

פטר אקשטיין קובקס הגן על מיעוטים ברומניה במשך עשרות שנים ● וגם הוביל את מאבק הלהט"ב שם ● למרות שאביו היה יהודי, הוא מעולם לא שקל לעלות לארץ ● האם המורשת הליברלית שלו תשרוד שלו את גל הלאומנות באזור, שאותו מוביל השכן מהונגריה, ויקטור אורבן? ● ראיון

עוד 1,244 מילים

ציוץ אחד יכול לעצור את הדהירה לסיפוח חד-צדדי

פרשנות לפני כארבעה חודשים הציג נשיא ארה"ב את תוכנית המאה - "משלום לשגשוג: חזון לשיפור חייהם של הפלסטינים והישראלים" ● משפט אחד שאמר טראמפ בנאומו באותו יום, אשר עומד בניגוד גמור לתוכנית הכתובה והמושקעת, איפשר לנתניהו לחתור תחת התוכנית ולהפוך אותה למסך עשן עבור פעולת הונאה חד-צדדית - שתפגע קשות במרקם היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל ● האם טראמפ יתערב לפני שיהיה מאוחר מדי?

עוד 3,152 מילים ו-1 תגובות

רוב הישראלים ציפו מבג"ץ לפסול את נתניהו

סקר מדד השלום מעלה כי רק 35% מהישראלים תומכים בפסיקת בג"ץ שאיפשרה לנתניהו לכהן כראש ממשלה, לעומת 51.5% שציפו מבג"ץ לפסול אותו ● לתמיכה הרחבה באקטיביזם שיפוטי במקרה של ראש ממשלה הנאשם בפלילים שותפים מצביעי ימין רבים ● קמפיין הליכוד להחרבת שלטון החוק פוגע אנושות גם בבני גנץ, העלול להיפלט מהפוליטיקה מוקדם מהצפוי ● פרשנות

עוד 854 מילים ו-1 תגובות

פייק ניוז תוצרת יולי אדלשטיין: הכריז על מהפכה שהתרחשה כבר

הביקורת על מיעוט בדיקות הקורונה, גרמה לשר הבריאות להכריז כי יאפשר גם לאנשים ללא סימפטומים להיבדק ● אבל בדיקת זמן ישראל מגלה: בדיקות כאלה נערכו כבר לפני ההכרזה ● אפידמיולוג בכיר: "אדלשטיין רק התאים את ההודעות הרשמיות למדיניות במציאות"

עוד 851 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה