זירת הבלוגים

דברים שלא הבנתי בנאום הפיוס והאחדות של נתניהו

אתמול בהיכל המשפט המחוזי בירושלים התברר שלא הבנתי ששה דברים

25/05/2020 05:33
הצהרת בנימין נתניהו בפתח בית המשפט, ב-24 במאי 2020 (צילום: צילום מסך/ערוץ 13)

בעקבות נאום הפיוס והאחדות והרוגע של בנימין נתניהו אתמול בהיכל המשפט המחוזי בירושלים, התברר שלא הבנתי 6 דברים. ברשותכם:

לא הבנתי מספר 1: רוני אלשיך מקריית ארבע, אביחי מנדלבליט מהבית הבית"רי שחזר בתשובה, וליאת בן ארי שעמדה בראש צוות התביעה נגד אהוד אולמרט לאחר שהניח על השולחן נסיגה לקווי 1967, עשו יד אחת כדי להביא לדין את נתניהו, מפני שהוא ימני שמסרב לעקור יישובים?

לא הבנתי מספר 2: המסמך שנשלח ממשרד המשפטים למבקר המדינה בשנת 2017, שעליו דיבר דרייפוס שלנו כמסמך בו נכתב שפעולותיו הרגולטריות כלפי בזק היו ללא רבב, זה אותו מסמך שבו נכתב דווקא שהוסתרו דברים רבים מאנשי משרד המשפטים? כי מסמך אחר לא היה.

לא הבנתי מספר 3: אם מותר לקבל מתנות מחברים, למה נקטע מנהג העלייה לרגל והענקת תשורות העתק בשווי מאות אלפי שקלים לבני הזוג המלכותי עם פתיחת חקירת המשטרה בפרשת 1000?

לא הבנתי: רוני אלשיך מקריית ארבע, מנדלבליט מהבית הבית"רי שחזר בתשובה, וליאת בן ארי, ראש צוות התביעה נגד אולמרט לאחר שהציע נסיגה לקווי 1967, התאחדו להבאת נתניהו לדין, כי הוא ימני שמסרב לעקור יישובים?

לא הבנתי מספר 4: גדי יברקן שהצטלם היום במפגן החנופה המבועת של נרצעי הליכוד לצד השליט המסית, זה לא אותו אחד שצייץ שוב ושוב ב-2019 שנתניהו מסית נגד מערכת אכיפת החוק? אה, סליחה. אז הוא עוד היה בכחול-לבן.

לא הבנתי מספר 5: השרים והשרות בני גנץ, גבי אשכנזי, אבי ניסנקורן, יזהר שי, חילי טרופר, מיכאל ביטון, יועז הנדל, מירב כהן, אורית פרקש-הכהן, עומר ינקלביץ', פנינה תמנו-שטה, עמיר פרץ, יצחק שמולי ושות', שתקו מול מופע האימים עתיר הכזבים והאיומים של הקורבן שלנו, כי זה נראה להם כמו הדבר הנכון מוסרית וציבורית, או סתם כי הם פחדני שררה?

לא הבנתי מספר 6: נתניהו אמר שהפרקליטות, המשטרה ועיתוני השמאל (כלשונו), חברו לניסיון הפיכה של מנהיג ימני חזק (כלשונו), והוסיף שאין להם בעיה עם פודל צייתן מהימין (כלשונו), והדגיש שתמיד יש כאלה פודלים (כלשונו). האם כאשר שרי הליכוד הכנועים, שהסתתרו מאחורי מסיכות, מחאו לו כפיים בתום נאומו, זה היה כדי להמחיש את דבריו של המנהיג בדבר פודלים צייתנים (הפעם לא כלשונו. הפעם כלשונם הכנועה)?