זירת הבלוגים

מצחצחי הנעליים ומחריבי הדמוקרטיה

חבורה עלובה מתכנסת כל יום בכנסת ישראל ומשמשת תפאורה במסע הפיכת ישראל לביביקרטיה

ישיבתה הראשונה של הממשלה, 17 במאי 2020 (צילום: אלכס קולומויסקי, פול - פלאש 90)

חבורה עלובה של מצחצחי נעליים מתכנסת כל יום בכנסת ישראל כדי לשמש תפאורה במסע הפיכתה של ישראל לביביקרטיה. מדינתו של אדם אחד נאשם בפלילים, חדל אישים, המוביל אותה לקטסטרופה כלכלית, בריאותית ודמוקרטית.

מסע ההשפלות שעובר כעת מי שהיה התקווה האלטרנטיבית לשלטון נתניהו – הרמטכ"ל לשעבר, הגבוה וכחול העיניים שניבט אלינו משלטי החוצות – כבר תואר לעייפה. גם כאן.

אם נתניהו מזמין אותו ללשכתו ואומר לו "צחצח לי את הנעליים בני, או שאני הולך לבחירות" הוא פשוט מתכופף ומצחצח לו את הנעליים.
אין שאלה בכלל.

אם נתניהו מזמין אותו ללשכתו ואומר לו "צחצח לי את הנעליים בני, או שאני הולך לבחירות" הוא פשוט מתכופף ומצחצח לו את הנעליים. אין שאלה בכלל

מצבו של גנץ בשנה וחצי הקרובות, עד מועד החילופים בראשות ממשלת החילופים והראשים החלופיים, כל כך נואש, כל כך חסר מוצא, שהוא קלע את עצמו לחיסול הקריירה מיד – או לצחצוח נעליו של נתניהו עד שהיא תסתיים ממילא בעת או לקראת החילופים.

גנץ מוכן לאכול צפרדעים ונחשים, חול ושקרים, חוקים מטורללים ומיליון מובטלים ובלבד שיגיע למועד שנקבע בהסכם הקואליציוני לחילופי ראשי הממשלה.

גם חברי הכנסת של כחול לבן, העבודה, ויתר חברי הקואליציה האוטומטיים של נתניהו, נמצאים באותו מצב. נתניהו יגיד להם שהוא רוצה להיות דיקטטור, לחוקק חוקים כרצונו, לקבל כספים כאוות נפשו ונפש רעייתו, והם ישתחוו אפיים ארצה. כמו כלבים מושפלים ילקקו את סוליות נעליו ויבצעו את המשימה המבוקשת. ירוצו להביא מקל, יקפצו לגובה כף ידו או ירימו יד בעד חוקים שמרסקים סופית את הדמוקרטיה.

מצחצחי הנעליים כל כך עלובים, כנועים, מושפלים, ותלויים בנאשם בפלילים, עד שאין להם בעיה לבצע כל גחמה מופרעת, אנטי דמוקרטית, לא חוקית ושפלה נגד אזרחי המדינה, ובלבד שהם עצמם יישארו על כסאם בכנסת.

כמו כלבים מושפלים ילקקו את סוליות נעליו ויבצעו את המשימה המבוקשת. ירוצו להביא מקל, יקפצו לגובה כף ידו או ירימו יד בעד חוקים שמרסקים סופית את הדמוקרטיה

מצחצחי הנעליים לא מותירים ברירה אלא למרי אזרחי.

בחירות לכנסת אינן כרטיס חופשי לחוקק חוקים שישללו בחירות דמוקרטיות למשל. אי אפשר להשתמש בטיעון שמניעת בחירות מצדיקה תמיכה בחיסול סמכויות הכנסת וזכויות האזרחים.

חברי קואליציית נתניהו, כולם כאחד, מבצעים כרגע פשע נגד הדמוקרטיה. פשעים נגד בוחריהם. בחסות המאבק בקורונה, ובחסות תמיכתם בהסכם הקואליציוני הם מאפשרים לנתניהו לבצע את הפשעים שלו נגד שלטןן החוק, נגד חוקי המדינה הדמוקרטית ונגד האינטרס של כלל אזרחי ישראל.

אין מילים עדינות לומר זאת – נתניהו וחברי הקואליציה התומכת בו מבצעים ממש עכשיו הפיכה שלטונית.

שומרי הסף עוד מצקצקים בלשון, שאריות התקשורת עוד מדווחת ומנסה להסביר, אבל ההפיכה כבר מבוצעת הלכה למעשה.

נתניהו ימשיך לשקר ולפזר ספינים, אך חברי הכנסת השותקים והצייתנים הם שאחראים כרגע לחיסולה הפיזי של מדינת ישראל בכל מובן מוכר. מדינת הרווחה רוסקה, מדינת החוק מתפוררת, הערבות ההדדית נרמסת, הדמוקרטיה במובנה המערבי המוכר לנו מאז הקמת המדינה, נמחקת. פשוטו כמשמעו.

חברי קואליציית נתניהו מבצעים כרגע פשע נגד הדמוקרטיה. אין מילים עדינות לומר זאת – נתניהו וחברי הקואליציה התומכת בו מבצעים ממש עכשיו הפיכה שלטונית

כל אלה מבוצעים בשל חולשתם של הנבחרים ורצונם לאחוז בכל מחיר בתפקיד, בשכר, באפשרות שניתנה להם במרמה לשבת בבית המחוקקים בהרכב שהבוחר לא רצה ואף התנגד לו, לכהן תחת נאשם בפלילים ולשרת אותו אישית, למרות שבוחריהם ברוב מוחלט אמרו את ההיפך.

ההפיכה השלטונית החלה עם השקר של הנבחרים לבוחרים. כעת לא נותר לבוחרים אלא לומר את דברם גם ברחוב, לפני שישארו חסרי כל.