החלטה סופית בממשלה: ביום ראשון

קבינט הקורונה אישר: סגר ארצי מלא לשבועיים החל מראש השנה, ואז שבועיים בלי לימודים

בתקופת הסגר יהיה אסור להתרחק יותר מ-500 מטר מהבית ● יאיר לפיד: אין הגיון בסגר אם אין תוכנית לאחריו ● רה״מ, רעייתו ושני בניהם יטוסו לטקס בוושינגטון במטוס פרטי בנפרד משאר המשלחת הישראלית ● הליכוד: השמאל והתקשורת רוצים להקטין את ההישג ההיסטורי של נתניהו ולסכן את בריאותו ● שי ניצן: יכול להיות שכולנו שמאלנים מוסווים שרק רוצים להפיל את נתניהו?

ערב פסח 2020 בנתיבי איילון, בכניסה לתל אביב (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)
מרים אלסטר/פלאש90
ערב פסח 2020 בנתיבי איילון, בכניסה לתל אביב
07:09 עריכה

קבינט הקורונה יקיים היום בשעה 14:00 ישיבה, שבה ידון בצעדים שיש לנקוט בתקופת החגים.

בדיון מקדמי, שנערך אתמול בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין ופרויקטור הקורונה רוני גמזו, הוצגו תרחישים אפשריים, בהם סגר מלא בכל תקופת החגים וסגר מרוכך יותר, שבו תתאפשר יותר תנועה של הציבור במרחב.

לפי דיווחים בתקשורת, גמזו צפוי להמליץ על החמרת ההגבלות בחגים בכל רחבי הארץ, ובכלל זה תצומצם פעילות בתי הספר וקניונים ומסעדות ייסגרו. ייתכן שהחלטה לגבי החגים לא תתקבל היום ותידחה למחר.

07:33 עריכה

הממשלה אישרה במהלך הלילה תוספת של 11 מיליארד שקלים לתקציב המדינה. לפי ההחלטה שהתקבלה, תקציב הביטחון יגדל בלמעלה משלושה מיליארד שקלים. כמו כן אושרה הקצאת תקציב לציבור הנכים ועבור תוכנית להעלאה של כאלפיים מבני הפלאשמורה. ההחלטה התקבלה פה אחד.

08:10 עריכה

כמאה מתנדבים יקבלו בחודש הבא חיסון נגד קורונה של המכון הביולוגי בנס ציונה – כך דיווחה הבוקר שרית רוזנבלום ב"ידיעות אחרונות". הניסוי ייערך בבית החולים שיבא בתל השומר ובבית החולים הדסה ירושלים.

ועדת הלסנקי העליונה של משרד הבריאות לניסויים בבני אדם טרם אישרה את הניסוי, אך ההכנות לקראתו כבר החלו. ההערכה היא שהניסוי יחל אחרי סוכות, ואם איש מהנסיינים לא יפתח תופעות לוואי משמעותיות, יורחב הניסוי למאות מתנדבים.

08:23 עריכה

"מטרת נתניהו: פסקת התגברות שתמנע פסילתו" – כך מבשרת הכותרת הראשית הבוקר ב"ישראל היום". לדברי מתי טוכפלד, "מאחורי הקלעים, תחת מעטה הקורונה, משפט נתניהו וההפגנות בבלפור, מתנהל הקרב האמיתי שיכריע את גורלה של המערכת הפוליטית כולה – הקרב על פסקת ההתגברות בנושא ראש הממשלה החליפי".

לפי הדיווח, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר ליושב ראש כחול לבן, שבלי פסקת התגברות שתבטיח שיוכל לכהן כראש הממשלה החליפי – לא תהיה רוטציה. גנץ, כך דווח, נוטה להסכים, בעוד גבי אשכנזי ואבי ניסנקורן – לא.

09:00 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים הבוקר דיון מקדים לקראת קבינט הקורונה, שיתכנס בצהריים. בדיון ישתתפו ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, שר הפנים אריה דרעי, שר הבריאות יולי אדלשטיין ופרויקטור הקורונה רוני גמזו.

10:04 עריכה

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי, אמרה שבישיבת קבינט הקורונה היום יומלץ להטיל סגר בחגים. אלרעי אמרה את הדברים בראיון לירון דקל וחיים לוינסון בתאגיד השידור כאן.

10:21 עריכה

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קובע בדוח שמתפרסם היום שבנסיבות הקיימות לא ניתן לקבוע כמה מובטלים יש בישראל. היעדרו של נתון זה פגע בסיוע של המדינה למובטלים. המוסד לביטוח לאומי, שירות התעסוקה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמים נתונים שונים לגבי שיעור האבטלה.

10:49 עריכה

נגיד בנק ישראל, פרופסור אמיר ירון, אמר בישיבת הממשלה, שבה אושרה תוספת של 11 מיליארד שקלים לתקציב 2020, שבשל היעדר תקציב "פעולות רבות נדחו או בוטלו, תשלומים התעכבו, וחלק מהשירותים שהממשלה והגופים הנתמכים תקציבית מספקים – נפגעו".

נגיד בנק ישראל אמיר ירון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
נגיד בנק ישראל אמיר ירון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

ירון אמר ש"חשוב שהממשלה תאשר בהקדם תקציב לשנת 2021. הקשיים שנבעו מהפעולה עם תקציב המשכי במהלך 2020 הם קטנים לעומת אלו שייגרמו אם הממשלה תמשיך לפעול עם תקציב המשכי גם בשנת 2021".

11:15 עריכה

הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט מתח הבוקר ביקורת על ההתנהלות במשבר הקורונה –

אנחנו נמצאים היום במציאות מאוד מורכבת, וקמים לבוקר שיש בו 4,000 נדבקים. אני חושב שזה מעיד על כישלון נחרץ בטיפול, על היעדר אסטרטגיה, והדרך להתמודד עם אירועים מהסוג הזה זה לומר את האמת, להיות שקוף עם הציבור, להתוות אסטרטגיה ולתת תקווה ואופק לציבור. ואני חושב שהמפגשים היומיומיים והעדכונים השעתיים מצביעים על משבר עמוק, שצריך להתעשת ממנו ולטפל בזה בצורה הרבה יותר מקצועית.

בשיחה עם עמוס גלעד במרכז הבינתחומי הרצליה אמר איזנקוט: "לטווח הקצר האתגר המרכזי הוא האתגר המשולב הבריאותי-חברתי-כלכלי, שבפניו ניצבת החברה הישראלית בימים אלה".

11:22 עריכה

יושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, נכנס לבידוד לאחר שבא במגע עם חולה קורונה מאומת.

12:35 עריכה

לבד מאביגדור ליברמן – גם חברי הכנסת עודד פורר ויבגני סובה מישראל ביתנו יכנסו לבידוד בשל מגע עם חולה קורונה מאומת.

13:00 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבה המקדימה לדיון קבינט הקורונה, שהוא רוצה להעביר עוד היום בקבינט ובממשלה את התוכנית לריסון מהודק, שלפיה יוטלו הגבלות ניכרות, אך לא יהיה סגר מלא – כך דווח ב-N12 וב"וואלה! ניוז". במתכונת זו יוטל עוצר רק בימי החג, ובבתי הספר ילמדו תלמידי כיתות א'-ד' בלבד.

הישיבה המקדימה הסתיימה, ודיון קבינט הקורונה ייערך בעוד כשעה.

13:38 עריכה

דוח של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, שפועל במסגרת אגף המודיעין, קובע שפעמים רבות רק סגר ממושך לתקופה של חודש לצד הגבלות נלוות מביא לירידה בתחלואה. הדוח, שפורסם היום, התבסס על סגרים שהוטלו ברחבי העולם.

13:54 עריכה

יושב ראש האופוזיציה יאיר לפיד מתח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו וסביבתו, שאינם עוסקים בקורונה, אלא במשפטו המתקרב.

14:17 עריכה

בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות נראים נוסעים חרדים, כשאדם, המציג עצמו כעובד רכבת ישראל, מונע מהם לעלות לרכבת. שרת התחבורה מירי רגב עדכנה שאין מדובר בעובד רכבת אלא במתחזה.

14:33 עריכה

אמש אישרו השרים תוספת של 11 מיליארד שקלים למשרדי הממשלה. היום מתגאים חברי הקואליציה בהישגיהם בהעברת התקציב.

14:41 עריכה

קבינט הקורונה דן בצעדים שיש לנקוט בתקופת חגי תשרי לנוכח המשבר בטיפול במאבק בקורונה. על פי הדיווח, פרויקטור הקורונה פרופסור רפי גמזו המליץ על סגירה מלאה של בתי הספר והקניונים למשך חודש החגים, ואחריהם, חזרה ללימודים רק עד כיתה ד' וסגירה של המסעדות החל מהשעה 17:00.

ב-ynet מדווחים כי בימי החגים עצמם גמזו ממליץ שיוגבל המעבר בין ערים מ-5:00 בבוקר בערב החג ועד 5:00 בבוקר יום לאחר מוצאי החג. כמו כן יוגבלו התקהלויות לאורך כל התקופה על פי מגבלות הצבע האדום ברמזור. מסעדות, פנאי, בילויים, קניונים, תיירות פנים, מסחר ועסקים מקבלי קהל – ייסגרו. בנוסף תיסגר מערכת החינוך לאורך כל התקופה, מלבד למידה מרחוק. לפי ההצעה, המגזר הציבורי יעבוד במתכונת חירום. במגזר הפרטי – עבודה בהיקף 30-50% במקומות ללא קבלת קהל (משרדים, מפעלים וכו') – עבודה מהבית לכל מי שיכול. בנוסף יופעל מתווה התפילות במתכונת "אדום" בלבד – עידוד תפילות בחוץ וצמצום משמעותי של תפילות בפנים.

אפשרות נוספת שעלתה היא סגר מלא. יציאה מהבתים עד 500 מטר בכל הארץ.

14:49 עריכה

השר לירושלים ומורשת רפי פרץ לא מקפיד על מורשת הקורונה:

15:00 עריכה

שר האוצר ישראל כ״ץ כינס דיון מיוחד עם ראשי המגזר העסקי כדי לדון במשמעויות של סגר בן חודש לכלכלה. ראשי המשרד מסרו לכ״ץ כי סגר כללי עלול להוביל לנזק ולעלות למשק בגובה 20 מיליארד שקל. בהתאחדות התעשיינים טענו כי העלות למשק תהיה כפולה מהערכת האוצר ויפוטרו 100 אלף עובדים.

15:20 עריכה

למי שהיה מודאג, דודי אמסלם מרגיע: הדיגיטל והסייבר עובדים יחדיו.

15:32 עריכה

פרויקטור הקורונה רוני גמזו הכריז בקבינט הקורונה על דגל אדום – התקרבות לאי ספיקה בבתי החולים. המשמעות, אם המצב ימשיך כך, בתי החולים יצטרכו לתעדף חולים אחד על פני השני, ויהיו חולים שיסבלו מתת טיפול.

15:44 עריכה

שר הרווחה איציק שמולי על העלאת קצבאות הנכות:

15:54 עריכה

ב-ynet מדווחים כי לדעת ארגון המורים העל יסודיים אין מנוס מסגירת בתי הספר ויש לעבור להוראה מרחוק בלבד מהבית לאור התרחבות ממדי הדבקות מורים בבתי הספר.

16:10 עריכה

הסרטון שעורר זעם ברשת – מחאה של עיריית בני ברק. העירייה זועמים על כך שתוואי קו המטרו המתוכנן שיוגש בקרוב על ידי החברה הממשלתית נת״ע, לא עובר דרך העיר וכדי לקבל תשומת לב, צילמו את הסרטון.

16:12 עריכה

בצלאל סמוטריץ׳ לא אהב את הסרטון של עיריית בני ברק.

גם מירי רגב כועסת:

16:14 עריכה

איילת שקד בחמ״ל הקורונה של בני ברק:

16:26 עריכה

שר האנרגיה יובל שטייניץ נפגש עם שגריר בריטניה.

16:34 עריכה

ראש הממשלה החלופי ושר הבטחון בני גנץ מעדכן על פרויקט במסגרתו מביאים אספקה למבודדים.

16:39 עריכה

כתב החינוך של גלי צה״ל טוען: מסתירים נתונים.

16:44 עריכה

ח״כ נפתלי בנט לשעבר שר החינוך מבקש להוריד בשכר הלימוד למען הסטודנטים שנאבקים ברקע הקורונה. בנט ממש מאיים  בסוף המכתב – ״אני מקווה שתגלו רצון טוב ביוזמתכם.
אם לא אראה תזוזה לקראת הצעירים הטובים הללו,
אני אכנס לזה אישית, בכל כוחותיי״.

הסטודנטים נאנקים. אני קורא למוסדות ההשכלה הגבוהה: תהיו בני אדם. תורידו את שכר הלימוד לשנה הקרובה. **נפגשתי עם…

פורסם על ידי ‏נפתלי בנט – Naftali Bennett‏ ב- יום חמישי, 10 בספטמבר 2020

16:53 עריכה

השר יולי אדלשטיין עצוב נוכח הסגר ואומר שניסה לעשות דברים אחרת.

17:04 עריכה

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה להוציא את ראש הממשלה בנימין נתניהו לנבצרות. לטענתם, הבקשה מגיעה בעקבות המתקפות האחרונות של נתניהו נגד הפרקליטות והמשטרה. לדבריהם "דומה כי המטרה העומדת לנגד עיניו היא קעקוע האמון במערכת אכיפת החוק על מנת להשפיע על ההליך הפלילי בעניינו".

17:09 עריכה

משרד הבטחון הודיע כי הושלם המכרז למעבדות קורונה ושתי מעבדות חדשות יוקמו – באירפורט סיטי, ובעומר. המעבדות צפויות להתחיל לפעול בתוך שבועות ספורים.

17:15 עריכה

בזמן הדיון בקבינט הקורונה במלחמה בנגיף, בליכוד מפרסמים סרטון נגד מערכת החוק.

מיקי לוי מיש עתיד:

17:41 עריכה

שר המשפטים אבי ניסנקורן לכאן רשת ב׳: ״אין שום הוכחה שהפגנה מסכנת את הבריאות וההשוואה בין חתונות להפגנות היא דמגוגיה זולה. צריך לצאת חמס נגד מי שרוצה להשתמש בקורונה כדי לפגוע בזכות להפגין. אין מדינה שנשארת דמוקרטית בלי זכות להפגין״

18:04 עריכה

ישיבת קבינט הקורונה מתארכת ועל פי הדיווח, הרוחות התלהטו.

18:12 עריכה

בעיריית בני ברק טוענים שהופתעו מסרטון הרכבת ומתנצלים.

18:21 עריכה

פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן, העניק ריאיונות לכמה גופי תקשורת נוכח הסערה של הימים האחרונים לאחר החשיפה של עמית סגל.

בחדשות 12 ניצן הכחיש את הממצאים, לפיהם טרפד חקירה נגד מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך – מחשש שחקירה כזו תועיל למאבקו הציבורי של נתניהו.

"אמרתי למפכ"ל שלא היה צריך לתקוף את מח"ש חזיתית", אמר. "אין לזה שום קשר לראש הממשלה. יש לזה קשר לשאלה איך שני ראשי מערכות חשובות צריכים לנהל ויכוחים ביניהם. על זה היה הנושא. אני עד היום חושב, שפרקליט מדינה ומפכ"ל לא צריכים להתקוטט בפומבי. לצערי, הוא עשה את זה. אני גם אמרתי למפכ"ל את דעתי, אמרתי לו שההתנהגות שלו הייתה שערורייתית, שהוא לא היה צריך לתקוף את מח"ש חזיתית, זה גם לא היה נכון מה שהוא טען על מח"ש".

מדוע החליט להתראיין? ניצן טוען: "ברגע שראיתי את נתניהו עומד מול עם ישראל ואומר ש'פרקליט המדינה והמפכ"ל הפכו אדם חף מפשע למחבל כדי לפגוע בראש הממשלה' – אמרתי עד כאן. ש גבול למה שאני יכול לשאת".

ניצן גם התראיין לחדשות 13:

בראיון ל-ynet ענה ניצן לשאלה על המייל שחשף עמית סגל בדברים "זה לא יאומן הספין שנעשה פה. המייל שפורסם מהווה חלק מתכתובת שלמה, שרק קטע ממנה פורסם. עיון במיילים כולם מעלה בבירור שההתכתבות עסקה בנושא אחר לגמרי. באותו ערב שבו נשלח המייל פורסם שהמפכ"ל תקף פומבית את מח"ש וטען שהיא משבשת את החקירה. מיד לאחר מכן פרסמתי הודעה פומבית שנתנה גיבוי מלא למח"ש והכחישה לגמרי טענה זו. ראש מח"ש לא הסתפק בכך ורצה שאתקוף בחזרה את המפכ"ל אישית. לכך השבתי כי אמנם התנהגות המפכ"ל שתקף את מח"ש פומבית היא שערורייתית, אך אני לא אלך בדרכו״ 

לשאלה אם מדובר בקנוניה פוליטית כפי שהצהיר רה״מ, עונה ניצן: "הטענה הזו נשמעת על ידו שוב ושוב. בתחילה חשבתי שזו טענה כל כך מופרכת, שאיש לא יאמין בה. אך לצערי, כנראה יש לא מעט אנשים שמוכנים לאמץ אותה. לטענה זו אין כל שחר. האם מישהו יאמין ברצינות, שהיועץ מנדלבליט, שגדל על ברכי תנועת בית"ר ומנהל אורח חיים דתי; שהמפכ"ל לשעבר אלשיך, שחי חלק מחייו ביו"ש וגם הוא איש דתי; שהמשנה הפלילי לפרקליט המדינה מומי למברגר, שאף הוא איש דתי בוגר תנועת בני עקיבא; שאני, בוגר אותה תנועה ובוגר החינוך הדתי, ושעוד עשרות שוטרים ופרקליטים – כולנו שמאלנים מוסווים שרק רוצים להפיל את ראש הממשלה? זו פשוט הכפשה מזעזעת ומופרכת שנועדה כל כולה לעשות דה-לגיטימציה להחלטות שהתקבלו ממניעים מקצועיים לחלוטין".

18:42 עריכה

קבינט הקורונה: כתב וואלה ברק רביד פרסם כי נתניהו אמר כי יש להתחיל בשבועיים-שלושה של סגר מלא, אחר כך לרכך ולעבור למתווה ה"ריסון המהודק" שבו הציע גמזו לנקוט כעת, ואחר כך לעבור ליישום תכנית הרמזור.

נתניהו ביקש מהיועץ לביטחון לאומי בן שבת ומגמזו להכין תוכנית ליציאה משלושת השבועות של הסגר ומעבר למתווה המרוכך יותר ולהציג אותה בישיבת הממשלה שתתקיים בהמשך הערב.

על פי הדיווח בגלי צה״ל, שר האוצר ישראל כ"ץ הציע בקבינט להטיל עוצר לילי במקום סגר כללי. "סגר כללי זו החלטה שלא מסתכלת על הכלכלה. אם בכל זאת נוקטים צעדים עכשיו, צריך לעשות סגר מ-19:00 עד 05:00, ככה גם ניתן לטפל במערכת הבריאות", אמר. השרים יזהר שי ועמיר פרץ וליצמן תמכו בעמדה זו – גמזו ביקש עוד התייעצויות.

בכאן מדווחים כי הייתה גם מחלוקת על העיתוי: שר הבריאות אדלשטיין וממונה הקורונה גמזו תמכו בהתחלת הצעדים המגבילים ביום שלישי הקרוב, נתניהו רוצה להתחיל את הסגר ביום שישי, אז הוא צפוי לחזור מביקורו בוושינגטון.

18:50 עריכה

ח״כ יאיר גולן מבקש להוריד את התכנית של עירית לינור וקובי אריאלי בגל״צ.

לכבודשר הביטחון, ח"כ בני גנץהרמטכ״ל, אביב כוכבי מפקד גל״צ, שמעון אלקבץהנדון: התבטאויות אלימות בתכנית הרדיו "המילה…

פורסם על ידי ‏Yair Golan – יאיר גולן‏ ב- יום חמישי, 10 בספטמבר 2020

איילת שקד מגיבה ויאיר מחזיר. הקמפיין נחל הצלחה.

18:54 עריכה

גם ח״כ יאיר גולן נתפס בלי מסיכה ובהתעלמות מכללי הריחוק החברתי.

18:55 עריכה

סגן שר הבריאות אומר את המובן מאליו:

19:56 עריכה

כ״ץ יביא בקרוב החלטה על הפחתה בשכר השרים וחברי הכנסת והוא מצפה לשיתוף פעולה של ההסתדרות או להחייאת העימות מולם.

19:59 עריכה

ראש הממשלה נתניהו בסרטון: נותנים 18 מיליון שקל לעמותות סיוע.

20:10 עריכה

אביעד גליקמן מחדשות 13 מדווח כי היועמ״ש החליט להגיש בקשה לדיון נוסף על פסק דין בג״ץ בנוגע לפינוי חלק מהמבנים במצפה כרמים. וכי הבקשה ככל הנראה תוגש מחר.

בג״ץ מצפה כרמים קבע כי המדינה לא פעלה בתם לב כשקבעה שהשטח אינו בבעלות פרטית פלסטינית, וכי יש לפנות את המבנים תוך שלוש שנים.

20:14 עריכה

נתניהו הוציא סרטון בהפסקה מקבינט הקורונה.

20:22 עריכה

יאיר לפיד אמר למעריב כי "אין שום היגיון בסגר, אם אין שום תוכנית אופרטיבית למה יבוא אחריו". ראש האופוזיציה הוסיף כי "סגר בלי תוכנית בריאותית, הקמת מערך בדיקות אפידימיולוגיות ותוכנית כלכלית סדורה, הוא סתם הקפאה מיותרת. יפגעו אנושות בכלכלה ואז יחזרו בדיוק לאותה נקודה."

20:41 עריכה

ח״כ אעידה סלימאן על עוד מקרה רצח במגזר הערבי:

20:43 עריכה

ח״כ אביגדור ליברמן אמר כי "ההחלטה על סגר זו הודאה בכישלון של הממשלה,  להתמודד עם נגיף הקורונה. במקום להסיק מסקנות ולהשתפר, הם מחליטים להעניש את כל אזרחי ישראל".

20:47 עריכה

בחדשות 13 מדווחים כי בנימין ושרה נתניהו יטוסו לוושינגטון במטוס פרטי, בנפרד מהמשלחת הישראלית שתגיע בשבוע הבא לבית הלבן כדי לחתום על ההסכם ההיסטורי עם איחוד האמירויות. הסיבה: חשש מקורונה.

במשרד ראש הממשלה מחפשים כעת מטוס פרטי עם טייסים ישראליים, וטוענים שאין סיבה שהמהלך ייקר עלויות: "ראש הממשלה מצמצם ככל הניתן את המגעים בשל המגיפה והטיסה לוושינגטון היא מבצע מורכב הכולל קפסולות למניעת הידבקות בטיסה או בארצות הברית. הוספת הטיסה הפרטית לא תייקר את העלויות משום שהמכרז למטוס המשלחת הכללית ייפתח לחברות תעופה נוספות", מסרו לערוץ  13.

20:57 עריכה

ח״כ קארין אלהרר על המטוס הפרטי של ביבי ושרה:

סמוטריץ׳ דווקא בעד:

22:39 עריכה

קבינט הקורונה אישר את המתווה שהציע נתניהו לפיו יוטל סגר מלא לשבועיים, ואז במשך שבועיים נוספים לא יתקיימו לימודים. מועד תחילת הסגר – ככל הנראה ביום רביעי או שישי בשבוע הבא. הדיונים בנוגע לתאריכים יימשכו בסוף השבוע, וכנראה ייקבעו סופית בישיבת הממשלה ביום ראשון.

מתווה הסגר: מערכת החינוך כולה תעבור ללמידה מרחוק, מקומות בילוי ובתי עסק שאינם חיונים ייסגרו, והתנועה תוגבל ל-500 מטרים מהבית. תפילה תותר בשטחים פתוחים או במקומות סגורים לפי המותר ביישובים "אדומים" במתווה הרמזור.

22:53 עריכה

בליכוד מגיבים לפרסום של נוגה ניר בערוץ 13 על כך שראש הממשלה יטוס במטוס פרטי לטקס:

השמאל והתקשורת מחפשים כל תירוץ להקטין את ההישג ההיסטורי של ראש הממשלה נתניהו ואף לסכן את בריאותו רק בגלל שהם לא מוכנים לסבול שהוא הביא ״שלום תמורת שלום״ ולא ״שלום תמורת שטחים.

ראש הממשלה נתניהו ימריא לפגישה עם נשיא ארה"ב ולהסכם שלום היסטורי שיביא למדינת ישראל רווחים מדיניים וכלכליים אדירים. מפאת החשש שראש הממשלה ידבק בקורונה בטיסה בה יהיו למעלה מ-70 איש, הנחו הגורמים המקצועיים שרה"מ יטוס במטוס נפרד שמדינת ישראל נוהגת להשתמש בו מעת לעת.

העלות הכוללת של טיסת שני המטוסים לוושינגטון היא 50% פחות מעלות הטיסה הקודמת לוושינגטון במטוס אחד. השמאל והתקשורת ימשיכו להתעסק בשטויות בזמן שראש הממשלה ימשיך להביא הישגים אדירים למדינת ישראל ולעשות היסטוריה.

22:54 עריכה

הטיסה לוושינגטון: דובר משפחת נתניהו מסר כי כי יאיר ואבנר יצטרפו לטיסה לארה״ב עם הוריהם בטיסה הנפרדת במטוס הפרטיֿ וכי "משפחת נתניהו מכסה את עלויות הטיסה מכיסה, על פי התעריף המקובל שקובע חשב משרד ראש הממשלה".

23:04 עריכה

ב-ynet מדווחים כי שר השיכון יעקב ליצמן תקף את פרויקטור הקורונה רוני גמזו בישיבת הקבינט, אמירויותיו נשמעו בטעות לאחר שליצמן השאיר את המיקרופון שלו פתוח. שר הבריאות לשעבר אמר: "הוא רוצה להפיל את הממשלה, גמזו. אני מכיר אותו. הוא שיקר לנו".

עוד 55 עדכונים
כל הזמן // יום חמישי, 25 בפברואר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

נתניהו בראיון: אני תוקף את התקשורת הישראלית כי מגיע לה

ראש הממשלה הבטיח כי לאחר הבחירות יתן 15 מיליארד שקל לעסקים ולעצמאיים ● היועמ״ש בודק את תכנית חלוקת החיסונים למדינות זרות שהוקפאה בינתיים ● סקר מנדטים: הליכוד נחלש, לנתניהו אין קואליציה ● ברוב דחוק: דירקטוריון קק״ל אישר תקציב לרכישת קרקעות בשטחים בתום ישיבה סוערת ● עדות יועץ הזוג נתניהו: אין אחד שלא מפחד משרה, כל הלשכה ידעה על המגעים עם נוני מוזס ● פורסם מדד רמזור לחופים נוכח זיהום הזפת

עוד 30 עדכונים

לא ארץ ללוויתנים

הסיפור ״מעשה בלוויתן גדול מדי שהתאהב בצוללת קטנה״ מאת אקיוקי נוסקה מתאר את יום כניעת יפן במלחמת העולם השנייה מעיני לוויתן עצוב. בילדותו לימדה אותו אמו להיזהר מהחיות החכמות והאכזריות המכונות בני-אדם, שעלולות להטיל צִלצַל ולפגוע בו:

עטיפת הספר: סיפורי מלחמה לילדים
עטיפת הספר: סיפורי מלחמה לילדים

״לא עשינו להם כל רע״, אמרה לו, ״בכל הים הגדול אין יצור שישווה בתבונתו לבני האדם מלבדנו, הלווייתנים. לו רק היו מגלים מעט חביבות כלפינו!״.

לאחרונה קרַב הלוויתן ברישול לסירת בני אדם. להפתעתו במקום לפגוע בו, שמחו האנשים בסיפון לראותו ונופפו לו בחיבה. אחר כך פגש באיש צף על גבי סירה צהובה מגושמת שהביט בו בתחנונים. האנשים בספינה היו חיילים יפנים שהוסעו לקרב על איווג׳ימה וקינאו בלוויתן השלֵו למראה. בסירת ההצלה הצהובה שכב טייס אמריקאי פצוע, שפִּילל להיגרר בידי הלווייתן לחוף מבטחים.

הסיפור ״מעשה בלוויתן גדול מדי שהתאהב בצוללת קטנה״ מתאר את יום כניעת יפן במלחמת העולם השנייה מעיני לוויתן עצוב. בילדותו לימדה אותו אמו להיזהר מהחיות החכמות והאכזריות המכונות בני-אדם

ביום כניעת יפן נַדֲמו השמיים כי נעלמו מהם להקות המטוסים שהזכירו לו להקות סרדינים. הוא אהב סרדינים. בגלל תאבונו גדל גופו באופן שהרחיק מעליו נקבות, ולכן נהיה בודד.

והנה, ביום הכניעה פגש בלוויתנית שאִפשרה לו לשהות בקרבתה מבלי להירתע מפניו. למעשה הייתה זו צוללת יפנית שהמתינה במפרץ למשימת התאבדות. אנשיה לא ידעו כיצד לנהוג בלוויתן המוזר שנצמד אליהם. במסירותו לנקבה שהסכימה לקִרבתו ספג במקומה הלווייתן את פצצות העומק שהוטלו עליה. במותו, הציל הלווייתן את הצוללת.

כך באחרית ימיו נחשף הלוויתן לטוּבם ולחביבותם של בני האדם וגם להגיונם, לאכזריותם ולשרירותם. נזכרתי בסיפורו למראה הלוויתן הגדול שהגיע לחוף ניצנים, פה. האם זכה גם הוא לקורטוב של נחת ביומו האחרון בדומה לאחיו מיפן? האם למד דבר-מה על בני האדם? ואולי ראה כלי-שיט משחרר מגופו פסולת שחורה וממשיך הלאה בדרכו כאילו לא ארע דבר? מה קלט מבטו של הלוויתן בחוף ישראל, כיצד נראו הדברים מעיניו?

אולי כבר קרַב בעבר לחופים ולמד לדעת את צבעם וצורתם. על כל פנים, תחנתו האחרונה התגלתה כחוף שחור. מוכר שלגונים המכריז ״אני הולך, אני בא, לא להפעיל עלי לחץ״ נעדר מהחוף; תחתיו התרוצצו בו אנשים שדיברו בהתרגשות למיקרופונים מול עדשות מַצלמות. היו אלו כתבים שסיקרו את הסופה. הכתבים התעלמו מהלוויתן ועסקו בדקלום שבחים על אודות השלג הלבן. הוא התפלא שאינם משגיחים בו: ככל שידע, לוויתנים כמותו לא נראו מעולם בחוף הזה. בנוסף תמה מדוע מדברים על לבן כשהכל סביב נצבע שחור ותהה האם ראייתם של בני-אדם שונה מזו של לוויתנים. כלומר, האם אנשים אינם רואים את מה שניצב מול עיניהם? 

בחולשתו התקשה לקבוע האם דמויות נוספות שזיהה אכן התהלכו סביבו או בקעו מתעתועי דמיונו. איש נוקשה למראה הפיק עשן סמיך באמצעות תנור ישן; אדם זה הופקד על איפול האירוע. אחרים הפריכו כזבים מילקוטם לכיוון אנשים שפערו את פיהם ובלעו לתיאבון מבלי למיין ולבדוק. ״אפילו את הפלנקטון שלי הייתי מסנן טוב יותר״, חשב הלווייתן. מרחוק גזר אדם במספריו את האוויר. איש זה הופקד על ניתוק הקשר בין סיבה לתוצאה. אנשים תשושים בסירות שצבאו על החוף בדרישה לשוב ארצה נהדפו חזרה למים בהסבר שרק לזפת מותר להיכנס לארץ כי בניגוד אליהם, היא דבקה במקומה ולכן קלה להשגחה.

ביום הכניעה פגש בלוויתנית שאִפשרה לו לשהות בקרבתה מבלי להירתע מפניו. למעשה הייתה זו צוללת יפנית שהמתינה במפרץ למשימת התאבדות. במסירותו לנקבה שהסכימה לקִרבתו ספג במקומה הלוויתן את פצצות העומק

אדם עולץ וזחוח הזוקף כרס קטנה החווה סביב בידיו והצהיר ״הכל עשיתי אני, הכל בזכותי. תראו, איזה יופי, איזה יופי!״, מורה בגאווה על דברים טובים ויפים לכאורה, אך במקומם נראו רק גושים שחורים צמיגיים שנאחזו בחול ובסלעים.

איש אחֵר, עצוב למראה, גוו שחוח, ניגב בעדינות אגלי רטיבות מפה ומשם בעזרת מגבת רכה. ״מי אתה ומה תפקידך בארץ המשונה הזאת?״ שאל אותו הלווייתן בכוחותיו האחרונים. ״אני תפקידי לנגב לה את הדמעות״, ענה האיש.

פתאום הבחינו בו הכתבים – ״הנה לוויתן!״, אמרו. הם החלו להציג את קיומו באותן מילים דלות עצמן שוב ושוב ושוב, במהדורות כאלו ואחרות. גם בזפת הבחינו לבסוף, אמנם לאחר מכן. אך את זאת הלוויתן כבר לא ראה ולא שמע.

יעלה ורטהיים היא פסיכולוגית קלינית וחינוכית מומחית, מטפלת בקליניקה פרטית במטופלים מגיל נוער ועד גיל שלישי, מטפלת במורות ובגננות מטעם הסתדרות המורים, ומדריכה הורים. בזמנה הפנוי כותבת, קוראת, וטווה מחשבות מול נופים בריצה

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 613 מילים

פרשת ילדי ארה"ב

אמהות וזוגות צעירים אולצו במשך שנים לוותר על התינוקות שלהם, ולמסור אותם ● זה קרה בארה"ב בין שנות ה-50 לשנות ה-70 ● לפחות 2.5 מיליון תינוקות לבנים נמסרו לסוכנויות אימוץ, ועברם נמחק ● בספר חדש חושפת גבריאל גלזר את זוועות השיטה, כולל הניסויים הכואבים שערכו רופאים יהודים בתינוקות יהודים שרק נולדו

עוד 1,201 מילים

החוק מטומטם ולכן הציבור ישלם

בחירות זה עסק יקר, וחוק מימון מפלגות מ-1973 לא מתאים למציאות שבה מתקיימות בחירות כל שני וחמישי ● הבנקים כבר לא ששים לתת הלוואות למפלגות שאולי לא יצליחו להחזיר את הכסף, וכך הפכה הכנסת לבנק מממן בתנאים נוחים ● לא פלא שהמפלגות החדשות מעדיפות ערבויות מטייקונים על פני תרומות קטנות מהציבור ● כך או אחרת, זו יוצא מהכיס שלנו - וכרגע חייבים לנו 196 מיליון שקל

עוד 2,653 מילים

למקרה שפיספסת

האיחוד בציונות הדתית מקרב יותר מאי-פעם את איתמר בן-גביר למושב בכנסת ● בעקבות זאת, החל מאמץ חסר-תקדים להלבין את הפעיל הקיצוני שהחל את דרכו כמי שגנב עיטור מרכב הקדילק של יצחק רבין שבועות לפני הירצחו והפך לעו"ד פעלתני ומרואיין מבוקש בתקשורת ● אך הוויכוח הוא לא באמת על בן-גביר אלא על נתניהו, ועד כמה ירחיק לכת כדי להבטיח את המשך שלטונו

עוד 1,916 מילים

שכפ”צ אוסלו

צדקה עשה הקב”ה עם ממשלת ישראל, והעמיד לה תירוץ קבוע למחדליה וכשלונותיה – הסכמי אוסלו. ההסכמים הללו – שהיו רק הסכמי ביניים – פקעו אמנם במאי 1999, אבל הצל שלהם עדיין משמש את ממשלת ישראל כדי לכסות על מחדליה. הפעם הם משמשים אותה כדי להתחמק מחובתה ההומניטרית לספק חיסונים נגד קורונה לפלסטינים המתגוררים בגדה המערבית וברצועת עזה.

צדקה עשה הקב”ה עם ממשלת ישראל, והעמיד לה תירוץ קבוע למחדליה – הסכמי אוסלו. ההסכמים, שהיו רק הסכמי ביניים, פקעו אמנם במאי 99', אבל צילם עדיין משמש את ממשלת ישראל לכיסוי מחדליה

הגדה המערבית נמצאת בשליטתה המלאה של ישראל. שטחי הגדה נחלקים לשלושה חלקים: שטחי סי, שרשמית ישראל שולטת בהם בכל תחום, בטחוני ואזרחי; שטחי בי, שבהם רשמית ישראל מחזיקה רק בסמכות בטחונית; ושטחי איי, שלכאורה נמצאים תחת שליטתה הבלעדית של הרשות הפלסטינית.

דא עקא, שהשליטה הפלסטינית בשטחי איי ובי היא בדיחה גרועה. השטחים הללו הם מובלעות בין שטחים שנמצאים בשליטה ישראלית, וכל מה שהפלסטינים עושים בהם נתון, לכל דבר ועניין, הוא לרצונה של ישראל. הסיבה לכך פשוטה: פלסטינים אינם יכולים לעבור, או להעביר סחורות, בלי לעבור במחסומים שנשלטים על ידי ישראל.

ברצועת עזה ישראל שולטת מרחוק. היא שולטת במרחב האווירי והימי של הרצועה, בתדרים שלה, ובמיוחד במעברים שלה. ישראל שולטת ברישום האוכלוסין הפלסטיני, ועל כן פלסטינים אינם יכולים לצאת מהרצועה או להכנס אליה אלא באישורה של ישראל. הם יכולים, כמובן, להפוך למבריחי גבול – אבל בכך הם הופכים לעבריינים.

מאז שעלה בנימין נתניהו לשלטון, ב-1996, ממשלות ישראל משתמשות בהסכמי אוסלו כשכפ”ץ: כלפי ימין, הממשלה אומרת שמה לעשות, היא לא יכולה לפרק את הרשות הפלסטינית ולספח שטחים; כלפי חוץ, היא טוענת שישראל איננה אחראית לשטחי בי ואיי משום שהרשות שולטת בהם. במקביל, היא עושה הכל כדי למרר את חייהם של הפלסטינים שחיים בשטחי סי כדי ליישם טרנספר מרצון – בעוד שמתנחלים בונים כאוות נפשם, ישראל איננה לוקחת אחריות לחייהם של אנשים שהיא התחייבה לרווחתם בהסכמי אוסלו.

כל זה לא חדש. מה שחדש הוא השטיק שבמסגרתו ישראל מסרבת להעביר לפלסטינים חיסונים, בתואנה שהסכמי אוסלו מונעים זאת. התואנה הזו שקרית על פניה ביחס לשטחי סי, שם ישראל אחראית גם לצד האזרחי ולא רק הבטחוני, אבל, כאמור, המטרה של ממשלת נתניהו שם היא טרנספר מרצון.

חובתה של ממשלת ישראל לדאוג לחיסונים לפלסטינים:

  1. ראשית בשל הזכות האוניברסלית לבריאות – בדיוק כמו שטענו בנייר "הזכות לחיסון" שפרסמנו במכון "זולת" לשוויון וזכויות אדם יחד עם רופאים לזכויות אדם.
  2. בנוסף, רצועת עזה ישראל והגדה המערבית הם שטח אחד לכל דבר. כשישראל מסרבת לחסן את הפלסטינים, היא מסכנת את הישראלים. כולנו מכירים את התמונות של פלסטינים שחוצים לישראל באין מפריע. ראינו גם איך, כשצה”ל רצה בכך, פלסטינים קיבלו אישור בשתיקה להגיע לחופי הים של ישראל.

בנימין נתניהו כלוא בדמות שהוא משחק: הוא לא יכול להיראות בעיני מצביעיו, שאותם לימד לשנוא פלסטינים, כמי ש”מיטיב” איתם; על כן הוא נמנע מלהעביר חיסונים לפלסטינים – שישראל שולטת בכל המעברים שלהם – ומשתמש באוסלו ככיסוי.

מה שחדש הוא השטיק שבמסגרתו ישראל מסרבת להעביר לפלסטינים חיסונים, בתואנה שהסכמי אוסלו מונעים זאת. התואנה הזו שקרית על פניה ביחס לשטחי סי, שם ישראל אחראית גם לצד האזרחי ולא רק הבטחוני

הסכמי אוסלו הם שכפ”צ נוח, כל זמן שאין זכרון ציבורי. אנשים שירחיקו במחשבתם עד ממשלת שרון – מעבר להרי האופל, אני יודעת – יזכרו שהממשלה הכריזה אז שהסכמי אוסלו בטלים. האיש שהכריז על כך שוב ושוב היה שר האוצר, אחד בנימין נתניהו.

לתושבי הארץ המעונה הזו גורל אחד, פלסטינים כיהודים. אנחנו תלויים זה בזה, ואם ניתן לנתניהו לפעול כרצונו, נהיה תלויים זה לצד זה. ישראל חזקה מספיק כדי לאפשר לפלסטינים להתחסן, גם אם זה יפגע בנתניהו בקלפי.

עינת עובדיה היא מנכ"לית מכון "זולת" לשוויון וזכויות אדם. בעלת תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה וסינית מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים מהמכללה למנהל בראשל"צ. בעשור האחרון כיהנה בתפקידי מפתח בפוליטיקה הישראלית בקואליציה ובאופוזיציה. בחמש השנים האחרונות שימשה כמנהלת המטה של יו״ר מרצ לשעבר זהבה גלאון וניהלה קמפיינים פוליטיים רבים למועמדים ורשימות בבחירות הארציות והעירוניות. היא פעילה חברתית בשמאל הישראלי וחברת הנהלת מרצ.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 558 מילים
עודכן לפני 13 דקות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

החוק שאושר אתמול בכנסת, המאפשר למסור מידע על מתחסנים ולא-מתחסנים לשורת רשויות ציבוריות, לא היה עובר אלמלא ההיסטריה הציבורית סביב מגפת הקורונה והחיסונים ● ואלמלא אותה היסטריה, סביר להניח שבית המשפט העליון היה פוסל את החוק ● השאלה היא, מה תהיה הפגיעה הבאה בזכויות היסוד של האזרחים ● פרשנות

עוד 712 מילים

חמש הערות על המצב

המשרד להגנת הסביבה עבר מהתמודדות עם זיהום הים לפארסת זיהום החקירה ● מיקי זוהר הוציא צו איסור דיון שערורייתי ● שוב הוכח שבישראל, האינסטינקט ההישרדותי מציף מייד את פתרון הקסם: צה"ל ● בניקוי הזפת מהידיים, מתברר שאסון סביבתי אחד מסייע להיפטר מאסון סביבתי אחר ● וכמה אירוני שגם המבנים בים נושאים שמות של אנדרטאות לזכר הטבע שהולך ונעלם ● פרשנות

עוד 1,517 מילים

"מגן אבות ואמהות" מתיר לבקר דיירי דיור מוגן בביתם

מעקב זמן ישראל מנהלת "מגן אבות ואמהות" הודיעה השבוע כי קרובי משפחה וחברים של דיירים בדיור מוגן יורשו מעתה לבקרם בדירתם - לראשונה מזה שנה ● הביקורים מותרים כרגע רק בדיור המוגן ולא בבתי אבות וכפופים לכללי התו הירוק ● המשמעות היא כי מחוסנים, מחלימים וכן בעלי בדיקה שלילית יוכלו לשהות בדירת הדיירים ● עם זאת, לא כל רשתות הדיור המוגן מאמצות את ההיתר החדש

עוד 527 מילים

בדיקת זמן ישראל גדרות עתיקות לא בונות שכנות טובה

הרס החומה סביב מזבח הר עיבל עורר סערה גדולה בחודש שעבר ● המתנחלים מאמינים שהפלסטינים, שפרקו אבנים מהחומה בת ה-3000 שנה, ביצעו "פיגוע טרור" ● צה"ל לא יכול, או לא רוצה, להיכנס למקום, בעומק שטח B שבשליטת הרשות הפלסטינית ● אז המתנחלים התגייסו לתקן את הנזק בעצמם ● ד"ר אסף אברהם: "אני לא יודע מה יותר טרגי, ההרס המקורי או ניסיון השיקום"

עוד 2,014 מילים ו-1 תגובות

דיווח: נתניהו ביקש מביידן שלא להסיר את הסנקציות שהטיל ממשל טראמפ על התובעת בהאג

הקמפיין של מפלגת העבודה יתמקד בסוגיות מגדריות ● יועמ״ש משרד האוצר: בניגוד לדבריו, כ״ץ אמר לי לא לקדם את התכנית הכלכלית ● כ"ץ: עומד מאחורי דבריי ● סערה במליאה לאחר שח״כ שטרן מהליכוד תקף בנאומו את מרב מיכאלי על רקע פרשת קסטנר ● נתניהו מעריך שבחודשים הקרובים יחלו בישראל לחסן גם ילדים ● עקב הזיהום: משרד הבריאות אוסר שיווק של דגים מהים התיכון

עוד 42 עדכונים

נתניהו מגרש את הנשיא והופך כל אירוע ממלכתי לקמפיין בחירות

בבית הנשיא בירושלים שוררת בימים האלה תחושת כעס, מבוכה וחיסול חשבונות ● נתניהו משתלט בכל פעם על ארועים ממלכתיים, ברגע האחרון, ומתעלם מפרוטוקולים וסדרי עולם למען צרכיו האישיים ● ריבלין אינו היחיד שמסרב לשתף פעולה עם קמפיין הבחירות של נתניהו ● אבל ריבלין הוא היחיד שעוד ייפגש איתו כשנתניהו יבקש מנדט להרכיב ממשלה ● פרשנות

עוד 999 מילים ו-1 תגובות

פרסום ראשון קרן אברהם מונחת על קרן הצבי

להסכמי הנורמליזציה בין ישראל למפרציות, צירפה ארה"ב קרן נדיבה בסך 3 מיליארד דולר למימון שיתופי פעולה מסחריים בין המדינות ● מאות בקשות למימון הוגשו לאישור הקרן, כ-15 מיזמים מתחומי האנרגיה, ביטחון תזונתי והמגזר הפיננסי כבר נבחרו - אבל אז הכל נעצר ● עם חילופי השלטון בוושינגטון בחודש שעבר, הקרן נותרה ללא מנהל - וככל הנראה גם ללא מימון

עוד 970 מילים

לנשום עם האויב

המשבר הנוכחי הפך את החברה הישראלית למפולגת מתמיד ● מבצע החיסונים הלאומי פער תהום של ממש בין המתחסנים לאלה שהחליטו לא להתחסן ● גם כשזה קורה באותו בית ● על המשפיענית שהחברות לא מוכנות לפגוש עד שתתחסן ● הסבתא שכולם עושים לה פרצופים ● והריבים המשפחתיים ● פרופ' מיכל פרנקל: "כל מי שלא מתחסן כאילו מעשן לנו בפרצוף, והגיוני שלא נרצה להיות לידו"

עוד 1,031 מילים ו-3 תגובות

כולם רוצים שדה תעופה נוסף בדרום. הוא יוקם בצפון

בדיקת זמן ישראל נתניהו, רגב ולפיד ביקרו לאחרונה באזור נבטים ודיברו על החשיבות בהקמת האלטרנטיבה לנתב"ג דווקא שם ● תושבי הדרום מאוד רוצים שזה יקרה ● גם תושבי הצפון רוצים שזה יקרה - בדרום ● אבל שדה התעופה החדש של ישראל יקום כנראה בעמק יזרעאל ● מנהל רשות התעופה האזרחית: "הדרגים המקצועיים אמרו את דברם. האופציה הצפונית אפשרית, מתאימה, והיא בערך הדבר היחיד שיש"

עוד 2,266 מילים ו-2 תגובות

סקר: גנץ נכנס לכנסת עם 5 מנדטים, מרצ והציונות הדתית מגרדות את החסימה מלמעלה

הממשלה אישרה עוצר לילי בפורים ביום חמישי, שישי ומוצ"ש מ-20:00 עד 5:00 ● התנועה תוגבל לקילומטר מהבית, ייאסרו ביקורים בבתים והתחבורה הבינעירונית לא תפעל ● דיווח: "מנדלבליט יודיע לנתניהו כי הוא מבזה החלטה של ביהמ"ש העליון" ● נתניהו הגיע להצגת התיאטרון הראשונה, ריבלין החליט לא להגיע ● סמוטריץ' ונתניהו לא הצליחו להבטיח זה לזה נאמנות לאחר הבחירות ● בג"צ הוציא צו על תנאי לפרוייקט הרכבל לכותל

עוד 55 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה