זירת הבלוגים

יום הכיפורים הבריאותי של מדינת ישראל

מבחן התוצאה מצביע על הכשל הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות ישראל, ונתניהו וחבורת בלפור אשמים בו

בנימין נתניהו (צילום: AMIT SHABI/POOL פלאש 90)

ממשלת ישראל אינה מתפקדת ונמצאת בשיתוק פוליטי המשליך על כל תחומי פעילותה ועל כל תחומי חיינו. אנו עדים לעלייה לינארית מתמשכת במספר הנדבקים בנגיף הקורונה שהגיעה למספרים עצומים של למעלה מ-3,000 נדבקים חדשים ביום (במקום הראשון בעולם ביחס למיליון תושבים, מעל פרו, ברזיל ועוד מדינות נחשלות). מבחן התוצאה מצביע על הכשל הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות ישראל – זהו "יום הכיפורים" הבריאותי, הכלכלי, החברתי והערכי של מדינת ישראל.

ממשלת ישראל נמצאת בשיתוק פוליטי המשליך על כל תחומי פעילותה ותחומי חיינו. מבחן התוצאה מצביע על הכשל הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות ישראל. "יום הכיפורים" הבריאותי, הכלכלי, החברתי והערכי

כאשר בוחנים את התנהלות הממשלה בפן הבריאותי, נשאלות שאלות רבות כגון:

  • מה עשתה הממשלה המנופחת הזו בששת החודשים שחלפו מאז פרוץ המגיפה למיגורה?
  • איפה מערך החקירות האפידמיולוגיות וקטיעת שרשראות ההדבקה?
  • מדוע התעכבו בביצוע מסיבי של בדיקות מולקולריות (PCR)?
  • מדוע לא הוקם מערך הבדיקות הסרולוגיות?
  • איפה הדוגמה האישית של נבחרי העם?
  • איפה עומדת ישראל בהכנות לקראת החורף המתקרב – היערכות להגנה מפני שפעת, להגנה על הקשישים וכלל האזרחים?

למי שעיניו בראשו ברור, שהמערכה מתנהלת באופן פוליטי, ולמעשה אינה מנוהלת כלל. אנו עדים לכשל רב-מערכתי מתמשך בכל פינה גלויה ונסתרת של חיינו, נתקלים בחוסר דוגמה אישית של נבחרי העם החל מראש הממשלה, הנשיא, שר הבריאות לשעבר, שר הבריאות הנוכחי, שרת התחבורה, והרשימה עוד ארוכה. אנו נתקלים במסע הפחדה מנותק מהמציאות שיוביל בסיכומו של דבר לסתימת וקריסת בתי החולים ולעלייה בכמות המתים.

החלטות על סגר חלקי ומלא משתנות לפרקים, אין  לקיחת אחריות על מחדלים, מחפשים אשמים, תוקפים את התקשורת ומנגד מכניסים דוברים-מטעם (שופרות) לכל אחת מתחנות הרדיו והטלוויזיה (כפי שקורה במדינות טוטליטריות), מגישים תמריצי עבודה שליליים במקום תוכנית כלכלית מסודרת ובראשה העברת תקציב לשנת 2021, ולא נשמעת ולו מילה אחת על בניית תוכניות הכשרה והחזרת עובדים למשק לשם שיקומו הכלכלי.

ממשלת ישראל נתגלתה במערומיה. אנחנו בלב משבר בריאותי, כלכלי, חברתי וערכי מהחמורים שידעה המדינה. הנאשם בפלילים תוקף את כל רשויות המדינה מבג"ץ, בתי המשפט, הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה, מפכ"ל המשטרה הפורש, התקשורת, ועד לאחרון המפגינים. על זה נאמר "הפוסל במומו פוסל", לא ייתכן כי כולם טועים וכי כולם עשו יד אחת בתוכנית קונספירטיבית שמטרתה להפיל איש אחד – נתניהו. אין קונספירציות ומעולם לא היו. אלו סיפורי מעשיות של מי שהבטיח "שלא היה כלום כי אין כלום" וכעת נמצא במנוסה תוך כדי השארת אדמה חרוכה אחריו.

למי שעיניו בראשו ברור, שהמערכה מתנהלת באופן פוליטי, ולמעשה אינה מנוהלת כלל. אנו עדים לכשל רב-מערכתי מתמשך בכל פינה גלויה ונסתרת של חיינו, נתקלים בחוסר דוגמה אישית של נבחרי העם

יש להאשים את נתניהו וחבורת בלפור בקטסטרופה הבריאותית, כלכלית, חברתית וערכית לה אנו עדים. אני מאשים את שרי הממשלה המאפשרים למצב זה להימשך, אני חרד לעתיד הדור האבוד, אני חרד לעתיד הדמוקרטיה הישראלית.

על נתניהו להפנים כי אפשר לשקר לעם הרבה פעמים אך אי אפשר לשקר לו כל הזמן. על נתניהו לבזר מיידית סמכויות בניהול המשברים הרפואי, הכלכלי והחברתי לאנשי מקצוע (לא לפוליטיקאים) ולהתפנות לטיפול בענייניו האישיים המשפטיים.

למדינת ישראל כוחות ומוחות מהמובילים בעולם שיכולים להתמודד עם המצב, אלא שצריך לאפשר להם לעבוד. יש לפעול להכנה והעברה מהירה של תקציב המדינה ובניית תכניות ארוכות טווח לשיקום האמון והכלכלה. על נבחרי העם לפעול לטובת העם, "בלי טריקים ובלי שטיקים", כאשר השיקולים הענייניים גוברים על הפוליטיים. עד אז, אני קורא לעם להציף את הרחובות כדי למנוע מנתניהו ומחבורת בלפור להמשיך בהרס המדינה המופלאה, הדמוקרטיה והרוח הישראלית.