בכיר בכחול לבן: מדברים עם חברים בליכוד על אפשרויות להקמת ממשלה חלופית

במקביל: לחץ על האוזר והנדל להקמת ממשלה זמנית בתמיכת הרשימה משותפת ● מוקדם יותר אמר השר יזהר שי: ״נתניהו לא יהיה ראש ממשלה אם הליכוד יפיל את הממשלה״ ● מיקי זוהר הגיב: ״איום שאינו בר מימוש״ ● ח"כ גדעון סער התפטר מוועדת החוקה כי לא העבירו את הצעתו לפתיחה של עסקים קטנים ● היציאה מהסגר: החל מה-18.10 בגני הילדים ובעסקים הקטנים

יושב ראש כחול לבן בני גנץ וחבר הכנסת גבי אשכנזי באירוע בחירות בכפר סבא לקראת הבחירות של מרץ, 12 בפברואר 2020 (צילום: Gili Yaari / Flash90)
Gili Yaari / Flash90
יושב ראש כחול לבן בני גנץ וחבר הכנסת גבי אשכנזי באירוע בחירות בכפר סבא לקראת הבחירות של מרץ, 12 בפברואר 2020
17:48 עריכה

בוואלה מדווחים כי ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, קרא לתקצב את הרשויות המקומיות במטרה לסייע להן להתמודד עם ניהול משבר הקורונה בתחומן. "הרשויות המקומיות יכולות להתמודד עם משבר קורונה, אך הן זקוקות למשאבים ולתקציבים", אמר בתום פגישה עם ראשי העדה הדרוזית בג'וליס. "אנו מנסים להעביר את המסר שלנו לממשלה כדי להבין שהרשויות המקומיות זקוקות למשאבים, תקציבים, קבלת החלטות".

18:01 עריכה

בבלפור זוכרים את השערורייה של "הראשון שזיהה" ונזהרים.

18:11 עריכה

הרימה לו לנגיחה? אתמול מירי רגב איימה על שאייל ברקוביץ' שאם לא יתנצל על הגדרת הליכוד "ארגון פשע", היא תעשה הכל כדי שלא ימונה למאמן הנבחרת, היום אמר ברקוביץ' לוואלה ספורט "אעמיד את עצמי לבחירה לתפקיד המאמן הלאומי הבא". ברקוביץ', שמאוד מעוניין בתפקיד עוד מ-2010, משך את מועמדתו לפני שלושה חודשים וטען כי חברי ועדת האיתור "עושים עליו קומבינה".

18:13 עריכה

יאיר לפיד הגיע להפגין באזור ביתו:

18:16 עריכה

דליית אל כרמל הפך ליישוב ירוק. ניצן הורוביץ מברך את ראש המועצה רפיק חלבי.

18:16 עריכה

אחמד טיבי לא מבין איך איל ברקוביץ' הפך לגיבור של השמאל פתאום.

טוב, הוא תמיד היה טים ראובן עטר.

18:17 עריכה

התחלואה יורדת אבל ח"כ עפר שלח לא מתרשם. חבר יש עתיד אמר בערוץ 12 כי הדבר צפוי ו-"ברור שהסגר ייתן תוצאות, אבל שיש לבדוק את הדברים לפי עלות תועלת". לדברי שלח "לא היה צריך ללכת לסגר מלא, היה צריך להיות נקודתי ומדוייק, והמחיר של ההחלטות האלו הוא כבד, בגלל האובססיה של ראש הממשלה להפגנות".

שלח הוסיף כי כמו שצפה, כשאסרו על ההפגנה הגדולה בבלפור, המחאה רק מתגברת וסיפר כי הוא הולך לאחר התכנית להפגין מול בתיהם של בני גנץ ומירי רגב. שלח ציין כי כבר לפני שבעה חודשים ביש עתיד קבעו שיש לעבוד עם הרשויות המקומיות – דבר שרק עכשיו הממשלה פועלת בכיוון שלו.

לגבי המצב הפוליטי: שלח לא רצה מלדבר על הסקרים או מדוע יש עתיד אינה נהנית מהקריסה של הליכוד ולדבריו הם לא פספספו את ההזדמנות. "עוד אין בחירות", הוא אמר, "דבר אחר צריך להיות ברור: צריכה להיות אלטרנטיבה. הציבור כבר הכיר בזה שנתניהו לא טוב".

18:23 עריכה

בהארץ מדווחים: שוטרים פיזרו מחאה שערכו כ-130 מפגינים מול בית ראש הממשלה בקיסריה. השוטרים חילקו למפגינים, שהגיעו למקום באופניים, דו"חות על הפרת סדר ותקנות סגר הקורונה. מהמשטרה נמסר כי השוטרים הגיעו למקום בעקבות דיווח על ההפגנה, וכי בוצעה "אכיפה בנושא תקנות לשעת חירום מול רוכבי אופניים בקיסריה אשר הפרו את תקנות הסגר".

18:31 עריכה

הפגנה מול ביתו של יריב לוין. כתב ערוץ 13 חושב שהנוכחות המשטרתית מוגזמת.

18:36 עריכה

הפגנות המחאה נגד נתניהו התחדשו גם הערב במאות מוקדים. מפגיני בלפור השאירו פתק.

18:53 עריכה

השר יזהר שי התארח בפגוש את העיתונות ואמר: "נתניהו לא יהיה ראש ממשלה אם הליכוד יפיל את הממשלה". השר סרב להסביר איך כחול לבן תעשה את זה ורק אמר "נעשה כל דבר שצריך לעשות מבחינה פוליטית. אם נתניהו ייקח  לבחירות ולא ידאג קודם לתקציב אנחנו נדאג שהוא לא יהיה ראש הממשלה".

השר אמר גם כי הוא מקווה שכחול לבן תצביע השבוע נגד הארכת תקנות החירום. לדבריו, אפשר להחזיר את את הגיל הרך למערכת החינוך ולהחזיר לעבודה את העסקים הקטנים שלא מקבלים קהל.

על השפעת כחול לבן אמר השר: "אנחנו שם כי אין מבוגר אחראי בממשלה ואנחנו כאן כדי להעביר תקציב. אנחנו עשינו שורה של דברים, אנחנו אחראים על כל מערך הבדיקות בישראל. אנחנו נקטע שרשראות. לא פחות חשוב מזה, הרי הודיעו שלא יעבדו על תקציב – הנה יצא המרצע מן השק. הליכוד יעשו תרגיל ציני. יודעים מה? אז תאשרו תקציב ותפרקו. אל תתעללו במובטלים והאנשים הפשוטים".

19:09 עריכה

ח"כ טופורובסקי מיש עתיד: אפשר כבר השבוע להצביע נגד נתניהו.

19:23 עריכה

משה בוגי יעלון מתמיד:

19:35 עריכה

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר הגיב לדברים של יזהר שי על כך שידאגו לכך שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה, ואמר שהאיום אינו בר מימוש כי כחול-לבן לא יכולים להקים ממשלה עם המשותפת ועם המפלגות החרדיות. זוהר סיכם "זה איום סרק ואנחנו לא נרתעים".

מיקי זוהר (צילום: (יונתן זינדל/פלאש 90))
לא נרתעים. מיקי זוהר (צילום: (יונתן זינדל/פלאש 90))

זוהר הוסיף: "הם מבוקר עד ערב תוקפים אותנו, הם מצביעים נגד עמדת הקואליציה".

על סוגיית התקציב אמר זוהר: "לא יעלה על הדעת שאנחנו נביא תקציב שלא טוב לאזרחים. אני לא צריך להעביר תקציב ל2021 עכשיו. אני יכול להעביר תקציב ל-2020 ונעביר תקציב של 2021 במרץ".

19:57 עריכה

יש עתיד תלם מגיבים ליזהר שי:

19:59 עריכה

שר התרבות חילי טרופר הגיב לדברים של מירי רגב לאיל ברקוביץ' על סוגיית מאמן הנבחרת:

משרד הספורט תחתיי יתנהל באופן ממלכתי וענייני. הפוליטיקאים והפוליטיקה ישארו בצד ומאמן לאומי לנבחרת ישראל ימונה בצורה…

פורסם על ידי ‏חילי טרופר | Chili Tropper‏ ב- יום שבת, 10 באוקטובר 2020

20:23 עריכה

גדעון סער מתפטר! מוועדת חוקה. סער ביקש לפתוח מחדש עסקים שבהם עד עשרה עובדים, אך ההצעה שלו לא קודמה מחשש שהדבר יוביל להסרת ההגבלות גם על הפגנות.

20:29 עריכה

יו"ר ועדת הקורונה ח"כ שאשא ביטון: להקל בסגר.

חייבים לטפל בכל משבר הקורונה ולא רק בסכנת נגיף הקורנה.אפדמיולוגים ומומחים רבים קובעים שאין היגיון בהגבלת הפעילות של…

פורסם על ידי ‏יפעת שאשא ביטון – Yifat Shasha Biton‏ ב- יום שבת, 10 באוקטובר 2020

20:49 עריכה

הליכוד מצייץ תגובה להפגנות בסגנונו הפתלתל והמוכר:

המסר:  

  1. ההפגנות הן של השמאל
  2. הן משודרות בשידור חי.  
  3. השידור הזה הוא נסיון לא מוצלח לטשטש את זה שנתניהו מוריד את התחלואה.
20:54 עריכה

קארין אלהרר בתגובה להתפטרות גדעון סער:

21:01 עריכה

יועז הנדל נגד מירי רגב, מיקי זוהר נגד יועז הנדל.

21:03 עריכה

קודם יזהר שי, עכשיו בכיר, האם בכחול לבן מבלפים או שיש להם קלפים?

21:23 עריכה

איילת שקד מבטיחה להילחם עבור העסקים הקטנים מחר.

21:26 עריכה

בחדשות 12 מדווחים כי גלנט מתכוון לדרוש מחר בישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לאפשר את פתיחת כיתות א'-ד' כבר במדרגת ההקלות הראשונה ביציאה מהסגר, ולא בשלב מאוחר – כפי שמסתמן כעת. על פי הנתונים שיציג גלנט, מרבית מוסדות החינוך שבהם התגלתה תחלואה משמעותית – מהמגזר החרדי.

על פי לוח הזמנים של משרד הבריאות, ב-18 באוקטובר – יום ראשון הבא – ייפתחו גני הילדים, ב-1 בנובמבר ייפתחו כיתות א'-ד', כששאר מערכת החינוך, כיתות ה'-י"ב – יחזרו לפעילות רק בשלב הסופי של התוכנית – ב-10 בינואר. כל זאת בכפוף לנתוני התחלואה, ואם יהיו התפרצויות – תבוצע עצירה.

21:48 עריכה

ניצן הורוביץ: גדעון סער צודק.

21:54 עריכה
22:26 עריכה

מרב מיכאלי בהפגנה (או בשר הטבעות).

22:27 עריכה

עמיר פרץ רוצה להכריז על נוף גליל כמוכה אסון בגלל השריפות.

22:37 עריכה

האם אמיר אוחנה מתערב בעבודת המשטרה? השר לבטחון הפנים אומר שכן ושזה במסגרת תפקידו.

22:48 עריכה

יאיר גולן גם יצא להפגין:

23:38 עריכה

אחרי שאיימה על אייל ברקוביץ אתמול (שישי) כי היא תדאג שלא ימונה לעולם למאמן נבחרת ישראל בכדורגל עד יתנצל בפני חברי הליכוד על שכינה אותם "חברים בארגון פשע", שרת התחבורה מירי רגב החליטה שצריך איום חמור אף יותר מזה: היא לא תופיע בתוכנית "אופירה וברקו" עד שהוא יתנצל.

סגירה