עימות חריף בקבינט הקורונה בין נתניהו וגנץ; רה"מ מסתייג מהמשך פתיחת בתי הספר

נתניהו ביקר בחשאי בסעודיה - כך חשף גורם ישראלי ● גנץ: חשיפת הטיסה הנסיעה - צעד חסר אחריות ● ראש הממשלה תקף את שר הביטחון על הקמת ועדת בדיקה לרכש הצוללות - "בושה שגנץ משתמש בצה"ל ככלי לניגוח פוליטי" - וטען שהוועדה "תפורה" ● דרעי: יושב ראש כחול לבן חצה קו אדום; ספק אם יש הצדקה להמשך השותפות הפוליטית ● הכנסת ביטלה את העלאת שכר חבריה

בנימין נתניהו בישיבת ממשלה ב-28 ביוני 2020 (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90)
אוליבייה פיטוסי/פלאש90
בנימין נתניהו בישיבת ממשלה ב-28 ביוני 2020
07:06 עריכה

אוסנת מארק על אלימות נגד נשים:

07:11 עריכה

בכאן רשת ב׳ מדווחים כי דיוני ועדת הבדיקה לפרשת הצוללות יהיו פתוחים לציבור. 

07:13 עריכה

בני גנץ בראיון לידיעות אחרונות: 

"אני לא מוכן לשאת באחריות של ממשלה לא מתפקדת. המדינה עובדת היום על אש קטנה כי נתניהו עסוק בנושאים אחרים. נתניהו חושב קודם על המשפט. יאללה פאודה"

על ועדת הבדיקה לצוללות אמר גנץ: "שוחחתי על זה קודם עם ראש הממשלה, אמרתי לו שאני לא רודף את הראש שלו אלא את העניין עצמו". גנץ לא הכחיש כי ישנו מניע פוליטי: "אני שוקל את ההחלטה כבר חודש וחצי-חודשיים. אין ספק שבסופו של דבר ניתן למצוא לזה הקשר פוליטי, אבל יותר מההקשר הפוליטי זהו נושא חמור מאוד שראוי שייבדק".

שר הביטחון התייחס לאמירתו שלא יקים ועדה שכזאת "מכיוון שאפילו היועמ"ש לא מצא לנכון לפתוח בחקירה" וציין: "מאז קראתי חומרים וחשבתי שצריך לבדוק את העניין הזה".

חלק מהראיון פורסם ב-ynet 

07:23 עריכה

השר אקוניס התראיין לכאן רשת ב׳ ואמר שכחול לבן החליטה לדרדר את ישראל לבחירות המיותרות בתולדותיה. אקוניס טוען שבכל הנוגע לתקציב, הליכוד מתפקד בצורה עניינית ןהגיוניות. ״אני אומר בצורה הכי ברורה״, הוא מתעקשף ״אנחנו עומדים בפשרת האוזר. עד חודש מרץ 2021 יש לנו את היכולת החוקית להעביר את התקציב. לאן הם ממהרים? אנחנו רוצים להעביר את התקציב כי ישראל צריכה תקציב. ישראל לפני הכל? פוליטיקה קטנה לפני הכל. נתניהו צריך לומר לכחול לבן – עד כאן! אתם פרקתם את הממשלה. שכל מי שמאזין לנו ידע שהם פירקו את הממשלה. יש פה צבר של הפרות יומיומיות״. 

07:24 עריכה

צבי האוזר משתף את הפתרון של בריטניה לבידודים:

07:26 עריכה

השר מיכאל ביטון: נפילת הממשלה קרובה.

על חקירת הצוללות אמר:

07:29 עריכה

בצלאל סמוטריץ׳ חושב שראש הממשלה לשעבר ומי שהיה מנכ״ל שלום עכשיו מנותקים.

07:31 עריכה

בנט מספר על היועץ שלו לשעבר שתרם כלייה:

07:33 עריכה

ח״כ רם שפע מכחול-לבן על סוגיית המינויים וכמובן – האשמת הליכוד בהליכה לבחירות.

07:54 עריכה

עמיר פרץ על ועדת הבדיקה לנושא הצוללות שהקים גנץ: ״החלטה נכונה ומתחייבת. אסור בשום פנים ואןפן להשאיר את שאלת רכש הצוללות ללא מענה. אם מישהו טוען שזה עלול להוביל לבחירות אז זה סימן שיש מה להסתיר״.

שר הכלכלה שהתראיין בכאן רשת ב׳ אמר שבמפלגת העבודה נערכים לבחירות אפשריות, וכל האופציות פתוחות לגבי ההחלטה עם מי לרוץ. לדבריו ״קודם צריך לחזק את מפלגת העבודה מבפנים. אני מקיים שיחות עם אנשים ששותפים לדרכנו וחלקם יצטרפו אלינו״.

07:56 עריכה

ברשת ב׳ מדווחים על פגישה מתוכננת בין גנץ לניסנקורן בנסיון ליישר את ההדורים לאחר שניסנקורן החרים אתמול את ישיבת הממשלה.

08:08 עריכה

משה בוגי יעלון על ועדת הבדיקה שהקים גנץ: זו ועדה חשובה אבל הבעיה העיקרית היא לא במשרד הבטחון. כל סביבתו הקרובה של נתניהו עם כתבי אישום אז זה מה שצריך להיבדק – צריך להקים ועדת חקירה ממלכתית. אני מציע לציבור לקרוא את העתירה של התנועה לאיכות השלטון כדי להבין את נתיבי הכסף בדרך לנתניהו.

יעלון שהתראיין לערוץ כנסת סיפר כי הוא ולפיד הזהירו את גנץ לפני הכניסה לממשלה בדיוק ממה שקורה עכשיו וקורא לו ״צא עכשיו מהממשלה״.

יעלון ממליץ לחברי הוועדה להיזהר מהמתקפות:

08:37 עריכה

פרשת הצוללות, גינזבורג נגד קרעי:

קרעי גם הטיל ספק במהיימנותו של השופט סטרשנוב:

08:50 עריכה

שר המודיעין אלי כהן בראיון לתכנית הבוקר של ערוץ 12: "גנץ – תשתחרר מהכבלים של ניסנקורן, תוותר על הרוטציה ותישאר כשר ביטחון בממשלה״.

לדברי כהן, ״ההתנהגות של גנץ מוכיחה שהוא לא מתאים להיות ראש ממשלה. במהלך החצי שנה האחרונה גנץ חזר ואמר שצריך להתעסק עכשיו רק בקורונה. עוד הוא אמר בראיון שאין מקום לבוא ולפתוח בוועדת חקירה לצוללות אז מה השתנה? אותה ועדת בדיקה צריכה להיות מאושרת בממשלה לפי סעיף 8א', ברור שהיא לא תאושר. הוא מקים ועדה בלי שיניים".

את הקריאה לויתור על הרוטציה נימק כהן במצבו הפוליטי של גנץ, "המפלגה של גנץ מתפוררת. אסף זמיר מתפטר מהממשלה, מיקי חיימוביץ' מפגינה, ניסנקורן לא מגיע לישיבת הממשלה. גנץ לא שולט במפלגה. מזכיר שבאותו ראיון הוא אמר שאם הוא יחליט על המלצה לוועדת חקירה – פניו לבחירות, אז כנראה שהוא מוביל לבחירות וזאת במקום להתעסק בקורונה שהיא הדבר החשוב".

בהמשך הראיון העריך השר כהן כי הבחירות הבאות ייערכו במחצית הראשונה של 2021.

08:59 עריכה

חבר ימינה מתן כהנא משתף את הקמפיין להסדרת יישובים בשטחים של ארגון בשם ״פורום ההתיישבות הצעירה״:

09:03 עריכה

השערה: למיקי זוהר לא באמת משנה איזה תקציב יעבור.

מיקי זוהר גם שלח אולי איום מרומז לגנץ:

09:05 עריכה

מסקרן: טיסה יצאה מישראל לסעודיה.

09:18 עריכה

עפר שלח אישר בגלי צה״ל את הפרסום שהוא כבר לא בקבוצת וואטסאפ של יש עתיד, אבל מבחינתו זה לא העניין. מבחינתו ״נכון לעכשיו התוצאה של בחירות היא ממשלה בראשות נתניהו עם ימינה והחרדים ורוב מוצק. המחנה שרוצה אלטרנטיבה צריך לקיים בחירות פנימיות. כל העניין הוא לא יחסים אישיים אלא התכלית״. לטענת שלח ״7-8 מנדטים של המרכז חונים אצל בנט״.

09:20 עריכה

נתניהו טס לסעודיה:

09:25 עריכה

אורנה ברביבאי עוקצת את אשכנזי:

09:32 עריכה

שלמה קרעי תוקף את חברותו של השופט סטרשנוב בוועדצת הבדיקה לצוללות.

הטור המלא כפי שהופיע ב-ynet.

09:37 עריכה

במשרד הבטחון עצרו סיוע בדיור לחיילים בודדים. באופוזיציה זועמים:

09:58 עריכה

ניצן הורוביץ מדווח על מה שהוא מכנה ״מחטף״ בוועדת החוץ והבטחון:

10:00 עריכה

יובל שטייניץ פונה לנשיא לבנון בנוגע לגבולות הימיים.

10:10 עריכה

גורם בכיר מסר לוואלה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא עדכן את שר הביטחון בני גנץ ואת שר החוץ גבי אשכנזי על נסיעתו לערב הסעודית.

10:16 עריכה

גנץ הנחה למצוא פתרון שיאפשר את הזרמת התקציב לסיוע בשכר דירה לחיילים הבודדים.

10:28 עריכה

קארין אלהרר מזכירה שזו לא הפעם הראשונה שנתניהו לא מעדכן או שיש חריקות בפעולת הממשלה:

אעידה תומא סלימאן רואה תמונה רחבה יותר:

 

10:40 עריכה

שר החינוך יואב גלנט מבטיח שידרוש הערב חזרת תלמידי ז׳, ח׳, ט׳, י׳ בשבוע הבא.

10:47 עריכה

קרעי משתף את שער ידיעות אחרונות עם גנץ שפחות טוב לו עם היוודע נסיעת נתניהו לסעודיה.

10:52 עריכה

משה יעלון מציין בדבריו על הפגישה בסעודיה שהערוץ החשאי כבר היה קיים.

11:18 עריכה

תמר זנדברג רוצה שגנץ יצביע נגד הממשלה ואומרת אודרוב למרות שהמצב הוא יותר בוקרה פיל משמש.

11:25 עריכה

זאב אלקין מאשים את אעידה תומא-סלימאן שהיא תומכת במשטר האיראני:

תומא-סלימאן עונה:

״נתניהו וטראמפ מתנגדים להסכם הגרעין שמטרתו מניעת גרעין איראני ועצירת מירוץ החימוש הגרעיני באזור שישראל שותפה לו. הם מתנגדים להסכם בניגוד לקונצנזוס בינלאומי. ההתנגדות להסכם והצעדים האגרסיביים שמתכנן נתניהו יחד עם שליטי המפרץ בחודשיים הקרובים – מסכנים את אזרחי ישראל ואת עמי האזור״.

11:32 עריכה

יאיר לפיד על הנסיעה של ראש הממשלה לסעודיה:

במילים ״יד על ההגה״ מתכוון לפיד לדבריו של אשכנזי במרץ שעבר.

11:47 עריכה

נגיד בנק ישראל בוועדת הכספים: אנחנו במצב טוב יחסית למשבר העולמי. אמיר ירון אמר כי בתרחיש האופטימי הגרעון יעמוד על 8% ב-2021, ובתרחיש הפסימי על 11% – לעומת 13% ב-2020.

לעניין יחס החוב תוצר ציין הנגיד כי בתרחיש האופטימי זה יעמוד בשנת 2020 על 73% ובשנת 2021 על 76%, בתרחיש הפסימי יעמוד השיעור על 75% ב-2020 ו-83% ב-2021. שיעור האבטלה הצפוי לדבריו ב-2021, יעמוד על 13.9 אחוז בתרחיש הפסימי ו-7.8 אחוז בתרחיש האופטימי.

ירון הציג עוד כי הצריכה הפרטית גדלה באופן מידי עם הסרת המגבלות, ומנגד כי סקרים של הלמ"ס, מראים כי הרחבת ההגבלות מקשה על העסקים להחזיק מעמד ללא פעילות תקופות ארוכות.

לעניין האבטלה ציין הנגיד: "לאחר הסגר הראשון הצלחנו לחזור לקצת פחות מ-12 אחוזים, החדשות הרעות שלא הצלחנו לרדת עוד. ככל שנכנסו חזרה לסגר השני, רואים חזרה את העלייה באבטלה, שמתחילים שוב לצאת, שוב רואים ירידה, ככל שנמשיך לצאת, השאלה כמה מהר נוכל לחזור לשיעורים הקודמים. זה נושא מאוד מאוד חשוב, אם לא נדאג דרך הכשרות להחזיר אותם לעבודה, אנחנו מאבדים 20 שנות עבודה פוטנציאליות.

מודל החל"ת התאים עם כניסתנו לסגר, היום צריך להגמיש את היכולת לחזרה לשוק העבודה, חזרה גמישה לשוק העבודה, מי שרוצה ויכול לחזור בחצי משרה ולקבל חצי דמי אבטלה, מצבו יוטב וגם הנטל על הממשלה והתקציב. יש לא מעט מעסיקים שלא יחזרו ב-100 אחוז לפעילות וזה יכול לסייע להם. זה גם יסייע במודל שימור התעסוקה".

לעניין תפקוד הבנק הציג הנגיד כי "התפקיד הראשון שלנו כבנק היה לייצב את השווקים, קודם כל הזרמנו נזילות בשקלים לגופים המוסדיים, בשוק המת"ח בעסקאות החלף, פעלנו עם היתרות שלנו בצורה נחושה, כך ייצבנו את השווקים בצורה מאוד מהירה ומאז הם פועלים באופן תקין. לצד כך, הודענו על רכישת אג"ח ממשלתיות של עד 50 מיליארד ₪, פי 3 ממה שנעשה קודם. הפחתנו את הריבית, כל אלה נעשו עד אמצע מרץ".

"לגבי הייעוץ הכלכלי לממשלה, היינו מעורבים לאורך כל הדרך. אנחנו לא ב-2008, זה אירוע שונה, אירוע שובר שווקים, לכן הסיוע היה צריך להתבצע ולא לחכות עד לסוף האירוע, וזו הייתה תובנה חשובה. היינו גם מעורבים, הקופסה הראשונה נסגרה ב-1 בלילה באחד הימים".

לעניין תחום האשראי ציין הנגיד: "בכל הקטגוריות בתחום האשראי, למעט האשראי הצרכני, אין ירידה השנה לעומת השנה שעברה", וכי מרבית החברות במשק אינן מדווחות על קושי משמעותי בגיוס אשראי, אך הקושי עדיין גדול יותר מבערב המשבר.

לעניין ההלוואות במסגרות המדינה, הציג הנגיד כי לעניין קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים במסלול הרגיל (15% ערבות) הוגשו 95,974 בקשות ואושרו 55,362, כאשר היקף הבקשות עמד על 60.884 מיליאד ₪ ואושרו 19,076 מיליארד ₪.

עוד הציג הנגיד, כי ברוב מדינות אירופה שיעור הערבות הממוצע גבוה מ 80%, כאשר בישראל המסלול בעל שיעור הערבות הגבוה ביותר, עומד על 60% בלבד: "זו החלטה של האוצר בסופו של דבר, אנחנו משקפים להם מה שנראה כמגבלות מסוימות שלא בהכרח מאפשרות למערכת הזו לעבוד בצורה הכי חלקה, חלק מהחסמים ירדו ואני מצפה שבתקופה הקרובה, יותר ויותר עסקים יוכלו להיכנס".

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני: "חלק גדול מהבקשות, בעיקר עסקים בסיכון לא מקבלים את ההלוואה ואת האשראי ואת הדרך להתמודד, אנחנו מדברים על 2020, שהקורונה בעיצומה, ולאנשים אין אוכל להביא הביתה לילדים. מישהו צריך לשקף את זה לאוצר".

ירון השיב: "היו לא מעט חסמים, אנחנו עבדנו עם החשכ"ל היוצא וגם הגדלתם את ההיקף וגם חלק מהחסמים הורדו. אנחנו עדיין כל הזמן יושבים ומנסים להוריד את החסמים כדי שיותר עסקים יהיו זכאים".

לשאלת יו"ר הוועדה לעמדתו לעניין הסגר, השיב פרופ' ירון: "אני לא אפידמיולוג ולא בכדי הראיתי לכם את שרידות העסקים וחשיבות השימור של העסקים והם צריכים פעילות כלכלית רציפה לצד העניין הבריאותי. אנחנו חייבים לפתוח כמיטב יכולתנו כמה שאפשר בלי שהתחלואה תעלה, יש להמשיך לפתוח את הביג והקניונים ואת שאר הדברים כדי שהנזק הכלכלי ימוזער, זאת לצד השמירה של הצד הבריאותי, הדרך הזו תאפשר להם להיות יציבים ולחזור לפעילות".

11:51 עריכה

בוועדה לענייני ביקורת המדינה בראשות ח"כ עפר שלח, שדנה הבוקר באי פתיחת מוסדות הלימוד עבור חטיבות הביניים והימשכות הלמידה מרחוק, אמרו נציגים מארגוני בתי הספר והמועצה לשלום הילד כי ההתעכבות בפתיחת הלימודים הפרונטליים פוגעת קשה רגשית וחברתית בילדים והעלתה את אחוזי הנוער בסיכון.

יו"ר הוועדה, ח"כ עפר שלח: "דנים בסוגיות של פתיחת המסחר וזה חשוב אבל בפתיחת חטיבות הביניים אין תכנית ואין אופק. אף אחד לא מדבר על היכולות להחזיר גם את הכיתות הגבוהות וגם אחרי שמונה חודשים בתוך המשבר, אנחנו לא רואים שיח רוחבי. לדרוש פתיחה של מסגרות החינוך, זה לא מספיק. צריך החלטה שהתלמידים האלו יחזרו ללמוד ולאחר מכן לקבוע תכניות מעשיות באלו משמרות ומסגרות זה יקרה. נוסף לכף, מתוך ראיה שבגלל סיבות שבגלל הגילאים בתחלואה, תלמידי חטיבות הביניים הם האחרונים בתור, הם גם צריכים צורת חינוך אחרת בלמידה מרחוק ומבט על מיומנויות הלימוד שלהם".

ד"ר אפרת אפללו, מנהלת המחלקה לחינוך וקידום הבריאות במשרד הבריאות: "כל הדיונים נוגעים לכל שכבות הגיל ועושים מאמצים לראות איך פותחים לאורך זמן. לא חכמה לפתוח ולמחרת לסגור. אם מערכת החינוך במקום הראשון, אז משרד הבריאות תומך בכך. זו החלטה של קבינט הקורונה. אבל הכל זו החלטה של הריבון כי אם פותחים את זה, אי אפשר לפתוח דברים אחרים. בתחלואה של גילאי 6-10 אנחנו רואים עלייה קלה, עלייה שבשליטה. וממחר כיתות א' וב' חוזרות לכיתות מלאות וגם חורף שמתחיל. אז הכל חשוב אבל צריך קצת לחכות עם כיתות ז'-י'. יש עלייה בכיתות א' –ד' – לא אומר שלא עשינו נכון. ההיפך: הכל נפתח בצורה בטוחה וגם העלייה קלה. עדיין יש שליטה. אם נפתח הכל, לא תהיה שליטה. אפשרנו מפגשים בשטח הפתוח ואנו לא קופאים על השמרים, אבל אנחנו לא רוצים שלא יהיו הדרגתיות ולרוץ ולפתוח את הכל".

11:52 עריכה

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ עפר שלח בפתח הדיון על עצירת מינויי הבכירים בשירות המדינה: "אם השרים ימשיכו בסירוב לעלות לדיון, אנעל את הישיבה. לא מנהל דיון עם פקידים על החלטות של פוליטיקאים".

11:53 עריכה

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון הציג בפני הוועדה את המלצתו: לאשר בהקדם תקציב לשנת 2021 וכי בשנים הבאות יש להתכנס למסגרות פיסקליות רב-שנתיות שייצבו את יחס החוב לתוצר.

כך קורא ירון לאמץ את העקרונות הבאים:

 • בשנת 2021: ההוצאות הרגילות יופרדו מההוצאות הישירות הנובעות מההתמודדות עם נגיף הקורונה, וע"פ כלל ההוצאה.
 • לא יקבע יעד גירעון לשנת 2021 אך לא יופחת שיעור המס ללא הפחתה מקבילה של ההוצאות.
 • לא יבוצעו התאמות לשנים הבאות אך "ייחסמו" החלטות המגדילות אותן.
  המסגרת התקציבית הרב-שנתית לשנים שאחרי 2021 תיקבע בעת אישור תקציב 2022 -בקיץ 2021.
 • בתקציב 2022 יעוגן מתווה הפחתת החוב באמצעות תקרת "הוצאה מותאמת" כתחליף למגבלת ההוצאה הקיימת.

12:03 עריכה

בש״ס הודיעו כי היום בשעה 15:15 ימסור השר אריה דרעי, הצהרה פוליטית חשובה.

12:34 עריכה

הרב חיים קנייבסקי, המנהיג הבכיר של הזרם הליטאי, הורה לפתוח את מוסדות החינוך לבנות החל ממחר ולא להמתין לאישור הממשלה.

ב-ynet מדווחים כי החלטת הרב פורסמה במכתב שהוציאה בתו הרבנית לאה קולדצקי, למנהלות המוסדות. בו נכתב בין השאר כי ״ישנן כיתות שעדיין לא נפתחו והבנות יושבות בבית ומשתעממות, וכידוע השיעמום מביא… (לידי חטא), והמצב של הרבה מהבנות גובל ממש בפיקוח נפש".

ליברמן:

12:43 עריכה

דיווח: ההצהרה של דרעי היא האשמת גנץ.

13:30 עריכה

שני יועצים בכירים בממשל הסעודי אישרו בפני "וול סטריט ג'ורנל" על הפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן. לדבריהם, "המנהיגים דנו בכמה נושאים, כולל נרמול יחסים בין המדינות ועל סוגיית איראן". אחד היועצים, שלפי הדיווח מעורה בפרטי הפגישה שנמשכה כמה שעות, ציין כי "לא הושגו הסכמות מהותיות".

13:52 עריכה

דו"ח איגוד מרכזי הסיוע הוצג בועדה לקידום מעמד האישה וחשף את גודל המשבר בעת תקופת הקורונה: "עלייה של 33% במקרי גילוי עריות"

יו"ר הוועדה ח"כ פורר: "חייבים למנות גם פרויקטור מיוחד לנפגעי אלימות במשפחה ואלימות מינית בזמן הקורונה". מנכ"לית האיגוד: "את המחיר האדיר של המגפה נשלם לאורך שנים רבות. מסה קריטית מהדיווחים לאיגוד על פגיעות מיניות היו מקטינים".

נפגעת אונס סיפרה בוועדה: "עברתי אונס מאוד אכזרי שכמו תהום הפיל אותי לעולם הפוסט טראומה. אין פה הרגשה של הבנה והכלה. אנחנו נמצאים במצב של כאוס אבל תחשבו איזו בדידות אנשים במצבי מרגישים. הרגשתי שהמדינה מפנה לי עורף".

ח"כ סגלוביץ': ״50 אחוז מהמאושפזים הפסיכיאטריים יש להם עבר של פגיעה מינית".
ח"כ ברק: "מדינת ישראל היא גן עדן לפדופילים"

הוועדה לקידום מעמד האישה דנה הבוקר (ב') בדו״ח השנתי של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בנושא: "צל מגפה: השלכות משבר הקורונה על נפגעות ונפגעי אלימות מינית. יו"ר הוועדה ח"כ עודד פורר אמר בפתח הדיון: "לא צריך להיות מדען טילים כדי להבין שכאשר סוגרים אנשים אנשים בבית בסגר, כשמיליון עובדים הולכים לאבטלה, כאשר עסקים קורסים –  סף הלחץ והרגישות מדרדרים ומובילים לאירועים שבשגרה פחות היינו פוגשים ויש העצמה של כל האירועים בעיקר לאלימות בתוך המשפחה. אמרנו מההתחלה שתהיה עליה באלימות במשפחה. הנתונים שנראה היום הם רק חלק קטן מהמציאות – יש עוד מקרים רבים שלא יודעים עליהם בין ארבע קירות. הייתי מצפה מהממשלה לייצר חוצץ שיגיד בתוך השנה הזו אנו מונעים פגיעה מינית בתוך המשפחה".

אורית סוליציאנו מנכ"לית מרכזי הסיוע סיפרה לוועדה כי מסה קריטית בדיווחים לאיגוד על פגיעות מיניות היו מקטינים עם נתון בלתי נתפס של 62%. "יש עלייה מאוד גדולה של 33% בפגיעות מיניות וגילוי עריות בתוך המשפחה ואת המחיר האדיר של המגפה נשלם לאורך שנים רבות. 47% אחוז מהפגיעות טרם הקורונה היו במגורים משותפים. רואים ש-42% אחוז ממי שפנו למשטרה לא הכירו את הפוגע ולמרכזי הסיוע הרוב שפונים הם דווקא מהכרות של המעגל המשפחתי. חייבים להקים בתי דין ייעודיים לעבירות מין כי אחרת המציאות לא תשתנה. היה גידול בפניות לאיגוד באמצעות הווצאפ. בריאות הנפש הוא צורך השעה. אנחנו מבקשות להגדיל את התקציבים ל-12 מיליון שקל כי אנחנו קורסים".

סוליציאנו הוסיפה: "אני קוראת למנות תחת פרויקטור הקורונה יועצת מיוחדת לטיפול בצרכים של נשים וגברים נפגעות ונפגעי אלימות מינית שהן בסיכון אדיר היום לקריסה נפשית-כלכלית-משפחתית. אסור להשאיר רבבות ללא מענה, השלכות המגיפה ימשיכו להשפיע וחייבים למנוע התדרדרות נוספת".

ח"כ עאידה תומא סלימאן: "האמת זה מעורר כעס ותדהמה לראות שוב ושוב שבמקום שנצליח לשפר את המצב אנחנו רואים שהאחוז מהתיקים שנסגרים רק עולה. בזמנו נאבקנו בהגדרת התיק מחוסר עניין לציבור שהשתנה למושג אחר וכדאי לחזור ולכתוב חוסר עניין לציבור כי ככה זה היה מגלה את הפנים האמתיות של הטיפול בתיקים האלה. הציבור אומר שזה כן מעניין אותנו! סגירה של 96% מהתיקים כן מעניינת אותנו ואולי באמת רוב התלונות הן תלונות שווא? כאשר סוגרים את התיק שיכתבו שזאת לא תלונת שווא".

ח"כ סונדוס סאלח: "מי שחשב שהמגפה תעצור פוגע מיני מלפגוע בנשים או ילדות הוא פשוט טועה. הפוגע המיני ימשיך למרות הקורונה פשוט ישתמש בכלים שונים. אנחנו רואות ירידה בכמות כתבי האישום. 70 אחוז מהתיקים נסגרים תוך פחות מחצי שנה וזה נובע מכך שאין החמרה בענישה, וזה מוביל לעוד ועוד פגיעות מיניות".

ח"כ יואב סגלוביץ': "הטיפול הכולל בנפגעות  סובל מפגיעה מערכתית כאשר 50 אחוז מהמאושפזים הפסיכיאטריים יש להם עבר של פגיעה מינית. מה קורה בטיפול הכולל? הנושא נמצא בשוליים. משרד הבריאות לא עושה מספיק. אין טיפול כולל בטראומות של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית וזה משליך על דורות קדימה".

ח"כ קארין אלהרר אמרה: "משנה לשנה אנו עדים לסיסמאות מרגשות של הנה באה התוכנית והנה בא התקציב ובפועל לא קורה כלום. אני קוראת לכל מקבלי ההחלטות -במקום הטקסים תפנו משאבים למקומות הנכונים שיכולים לתת מזור לכל הנשים".

טוהר שני זייתון נפגעת אונס חשפה בפני הוועדה את סיפורה הקשה: "עברתי אונס מאוד אכזרי שכמו תהום הפיל אותי לעולם הפוסט טראומה. זה שהעולם עצר מלכת ושצריך לשים מסכה, שאי אפשר לצאת זה קצת ממה שנפגעות ונפגעי פוסט טראומה מרגישים. בעקבות המצב סבלתי הפרעת אכילה שהחמירה לי, חוויתי הרגשה של חוסר ביטחון וחוסר שליטה – המון שירותים של בריאות הנפש צומצמו. אני פניתי להמון מרכזים והיתה בהם המתנה ארוכה. הייתה אי וודאות כפולה. אם בנאדם סביר בתקופת הקורונה מרגיש סוג של טראומה אז לי הוסיפו עוד סלע גדול על התרמיל שאני סוחבת. במה אני שונה מחולים במחלקות אונקולוגיות? אני שונה כי העין לא רואה את הפגיעה שלי? סבלתי מהתקף דיסוציאטיבי מאוד קשה והגעתי למצב שאני לא גאה בו עם חתך מאוד עמוק – שסיכן את חיי. אין פה הרגשה של הבנה והכלה. אנחנו נמצאים במצב של כאוס אבל תחשבו איזו בדידות אנשים במצבי מרגישים. הרגשתי שהמדינה מפנה לי עורף ותיקים נסגרים בשל חוסר ראיות. המסכה שחוסמת לי את הפה ואומרת לי שאני צריכה לשתוק. כשרע מבפנים ורקוב – הכל חסר ערך בעינייך".

ח"כ תהלה פרידמן: "בפדופיליה כשמדובר בפעוטות אין כמעט העמדה לדין ואסור לנו לקבל זאת כגזרת גורל".

ח"כ תמר זנדברג: "הישיבה הזאת ממשיכה לקומם כל שנה מחדש והשנה זה חטא על פשע. המציאות היא שמתרחשים במדינה פשעים מיניים ללא צדק. בשנת 2020 נוסף משבר הקורונה והוא השאיר את הנשים מאחור באלימות המינית, בפיטורים, בהתמודדות הנפשית. כל תופעה ממוגדרת השאירה מאחוריה קורבנות ולכן ההתמודדות עם המשבר מצריכה מחשבה מחודשת עליו כמשבר נשי. מחקר שהתפרסם לאחרונה ציין כי המשבר החזיר את הנשים מאה שנים אחורה".

עו"ד אושרת שוהם עומדת בראש פורום עבירות מין בפרקליטות המדינה: "הנתונים שלנו הם לא נתונים זהים לדו"ח שקיבלנו ממרכזי הסיוע. 86 אחוז מהתיקים נסגרים וזה לא -92%. זה דומה מאוד לנתונים בכלל התיקים. מרבית התיקים נסגרים לצערנו מחוסר ראיות מספיקות והמיעוט נסגר מחוסר אשמה. נסיבות העניין אינן מצדיקות העמדה לדין זה לא חוסר עניין לציבור. זה יכול להיות בתיקים של קטינים שביצעו את העבירה והם נסגרים בשל הליכים אחרים שמתאימים יותר או כאשר מתלוננת מבקשת לא לנהל את התיק ולעיתים המתלוננות מבקשות לא להמשיך את ההליך ואני נאלצת לסגור את התיק לא בגלל חוסר העניין הציבורי אלא בגלל שהנסיבות לא מאפשרות לי לנהל אותו".

עו"ד שהם הוסיפה: אנחנו מבקשים לשפר את החקירות אבל התלונות מגיעות הרבה פעמים בשלב מאוחר ולמצוא ראיות מחזקות או דיגיטליות על דברים שהתרחשו לפני עשור זה מאוד קשה אבל אנחנו עושים כל מאמץ להכשיר את החוקרים. תיק לא עובר ככה ונגנז. אנחנו עושים השלמות וראיונות עם המתלוננות אבל אחוזי הסגירה נובעים בגלל המבחנים המשפטיים".

ח"כ קרן ברק: "אותי המספרים לא הפתיעו. ברגע שהתחילה הקורונה ראיתי שזה מה שיקרה ופניתי לשר לביטחון פנים. אמרתי לו שנשים וילדים יהיו כלואים בבתים ושם יקרו הדברים הכי גרועים. פנינו גם לשר החינוך וביקשתי שמערכת החינוך תרים טלפונים לבתים שבהם יודעים שיש בעיות. לא היה צריך לימודים בזום אלא טלפונים ולצערי כל מה שחשבתי שיקרה באמת קרה. גם בנושא פדופיליה יש משהו בלתי נסבל ביכולת של הפרקליטות לדאוג לזכויות הנאשם. מדינת ישראל היא גן עדן לפדופילים כי שומרים עליהם ודואגים לזכויות הנחקר ולא זכויות הנפגע".

ח"כ אורנה ברביבאי: "הפארסה היא שיש תוכניות גדולות והמימוש שלהם הוא אפס, זה חמור. נשים נפגעות יום יום ומסתכלות למדינה ואף אחד לא סופר אותן. החידלון של הבית הזה כמחוקק מחייב שינוי מידי".

ח"כ קטי שטרית: "גם ככה המענים לנפגעות קטנים ולצערי הרב המענים הותירו את הנפגעות עם אפשרויות מעטות לטיפול. הגשתי הצעת חוק לשמירת ערכות האונס  – זורקים את הערכות והן לא נשמרות לנצח. יש נשים שעד שפותחות את הנושא הזה לוקח להן זמן ואז בשל העובדה שאין ערכת אונס בית המשפט זורק אותן. כל נפגעת היא נשמה ולא רק מספר".

היו"ר פורר סיכם את הדיון: "מלבד פרויקטור הקורונה חייבים למנות פרויקטור מיוחד לנפגעי אלימות במשפחה ואלימות מינית. התייחסות של כל החלטה בקבינט הקורונה חייבת לקחת את המצב הזה בחשבון. שירותי בריאות הנפש חייבים להיות מורחבים בתקופה הזאת ולא מצומצמים כפי שקורה. הוועדה קוראת לשר העבודה והרווחה ולשר הפנים לתת לנפגעות והנפגעים מענק מיוחד מסל חירום. כשיהיה תקציב למשרד האוצר אולי בשנת 2025, הוא חייב לכלול גידול בתקציב מרכזי הסיוע, ברמת תקציב מדינה זה סכום פעוט אבל האימפקט שלהם הוא ענק".

14:18 עריכה

ח״כ אורלי פורמן משתפת את הסיפור המוזר של כ״ץ ושמולי:

14:22 עריכה

ראש הממשלה ורעייתו השתתפו באירוע לרגל היום הבינלאומי למיגור האלימות נגד נשים.

נתניהו –

נשים זה לא בעל חיים שאתה יכול להכות בו. והיום אנחנו אומרים שגם בעל חיים אתה לא מכה. אנחנו מבינים שיש תובנה, יש אינטליגנציה, יש קוגניציה ויש רגשות גם לבעלי חיים – אז אנחנו חומלים בצדק. נשים וילדים הם בעלי חיים עם זכויות. הדבר הזה צריך לעבור מהעולם.

אורלי לוי:

14:31 עריכה

משלחת ישראלית יצאה לביקור בסודן לדון בשיתופי הפעולה בין המדינות.

14:36 עריכה

שר האוצר, ישראל כ"ץ בדיון הקמת ועדת המשנה לצמצום הפערים בתקצוב שירותי הרפואה בין הפריפריה למרכז: "אנחנו הולכים להביא תקציב, יש תקציב 2021, אנחנו עובדים עליו בשיא העוצמה והרצינות, כל משרד האוצר. קיימתי לפחות 30 ישיבות בנושא הזה, גם לגבש את התקציב. אנחנו מביאים תקציב מותאם. לא נחרוג מתקרת ההוצאה. חברות הדירוג הותירו לנו את הדירוג החיובי מאוד. אנחנו בונים קיר גבוה בין התקציב לבין הוצאות הקורונה, זה דבר מאוד חשוב. לכן נביא תקציב, נביא עשרות חוקי הסדרים כדי שתוכלו להוביל אותם".

14:37 עריכה

ריבלין מודה לגפני:

14:37 עריכה

ניסנקורן הגיע לפגישה עם גנץ:

15:06 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לדיון של ועדת המשנה לנושא צמצום הפערים בתקצוב שירותי הרפואה בין הפריפריה למרכז ואמר שבמדינה קטנה כמו ישראל אין הצדקה לקיומה של פריפריה. ראש הממשלה אמר שצמצום הפריפריה מושג בשני אפיקים: פיתוח התחבורה ושיפור קווי התקשורת. לדבריו, באר שבע, עפולה ויקנעם אינן עוד חלק מהפריפריה.

15:09 עריכה

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ תקף את הדלפת המידע על טיסתו החשאית של ראש הממשלה בנימין נתניהו לסעודיה היא צעד חסר אחריות.

גנץ אר שמדינת ישראל צריכה ממשלה מתפקדת, מגובה בתקציב, שמתבססת על שיתוף פעולה. עוד אמר שאינו חושש מבחירות – "אני פשוט לא חושב שהן הדבר הנדרש למדינת ישראל, ואמשיך לפעול ככל שאוכל למען הממשלה הזאת".

"לאחר שבחנתי מחדש את נושא הצוללות ועדכנתי את ראש הממשלה החלטתי להקים ועדת בדיקה ממשלתית לרכש ספינות המגן והצוללות". גנץ אמר שלכאורה, ראש הממשלה צריך היה להיות מעוניין יותר מכל אדם אחר בוועדת הבדיקה הזו. אם, כפי שטוענים הוא ואנשיו – הנושא נסרק במסרקות ברזל ואין בו רבב – הרי שכל אדם אחר המשוכנע בחפותו היה שמח על ההזדמנות להוכיח לעיני כל את צדקתו.

"הדלפת הטיסה החשאית של ראש הממשלה הינה צעד חסר אחריות. לא כך אני נוהג. מעולם לא נהגתי כך ומעולם לא אנהג כך, ואני חושב שבהקשר הזה אזרחי ישראל צריכים להיות מוטרדים", אמר.

15:16 עריכה

שר החוץ של סעודיה מכחיש את הדיווחים, שלפיהם מוחמד בן סלמאן נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

15:26 עריכה

יושב ראש ש"ס, השר אריה דרעי, ביקר בחריפות את ראש הממשלה החליפי בני גנץ, שהודיע אתמול על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית לרכש הצוללות וכלי השיט. "שר הביטחון חצה קו אדום בגלל אינטרס פוליטי. אני קורא לגנץ, חזור בך מהקמת הוועדה. לשמור את מערכת הביטחון מחוץ למשחק הפוליטי". עוד אמר דרעי: "אני בספק אם עדיין יש הצדקה להמשך השותפות הזו" בהתייחס לממשלה של הליכוד וכחול לבן.

15:39 עריכה

ראש הממשל בנימין נתניהו סירב להתייחס בישיבת סיעת הליכוד לדיווחים, שלפיהם, ביקר אתמול בסעודיה.

נתניהו נדרש בישיבה לוועדת הבדיקה שהקים גנץ לפרשת הצוללות וכלי השיט. "בושה שגנץ משתמש בצה"ל ככלי ניגוח פוליטי", אמר.

נתניהו בישיבת הסיעה –

אחרי שכל גורמי האכיפה קבעו פעם אחר פעם שלראש הממשלה נתניהו אין שום קשר לפרשת הצוללות, גנץ מינה ״וועדה תפורה״ בראשות מי שאמר לפני שנה ש״ראש הממשלה צריך להתפטר״. מעניין לחכות ולראות מה תהיה מסקנתו. אי אפשר לשער. הוועדה התפורה הזאת נועדה להביא מסקנה תפורה ולקושש קולות. זאת בושה גדולה. אף שר ביטחון לא עשה שימוש פוליטי כל כך בוטה בצה״ל כפי שעשה גנץ. אני מקווה שגנץ יתעשת מהפאודה הזאת ויחזור לעבוד ביחד, זה מה שאזרחי ישראל מצפים מאיתנו.

16:06 עריכה

בכחול לבן תקפו את ראש הממשלה בנימין נתניהו על התנגדותו לוועדת בדיקה ממשלתית.

17:23 עריכה

הושג סיכום בין משרד החוץ הישראלי למשרד החוץ האמיראתי: ישראלים יוכלו לטוס לאמירויות כבר בימים הקרובים.

משרדי החוץ של ישראל והאמירויות סיכמו על הסדר ביניים במסגרתו חברות התעופה הישראליות יסדירו בהליך ייעודי אשרה אלקטרונית לכלל הנוסעים הישראלים על טיסותיהם.

שר החוץ גבי אשכנזי, שוחח עם עמיתו האמירתי בניסיון לאפשר לישראלים להגיע לאמירויות עוד בטרם ייכנס ההסכם הרשמי לתוקף. בעקבות הנחיית השר, פנו אנשי האגף הקונסולרי במשרד החוץ לעמיתיהם באבו דאבי במטרה למצוא פתרון ביניים עד לכניסת ההסכם לתוקף. משרד החוץ פועל בימים אלו להביא למימוש הסכם הפטור מוויזות לישראלים המבקשים להגיע לאמירויות.

היום העביר משרד החוץ איגרת רשמית למשרד החוץ האמירתי ובו הודעה על אישרור הסכם הפטור מאשרות לתיירים ואנשי עסקים. על פי ההסכם, מרגע העברת האיגרות ההדדית, נספרים 30 יום עד לכניסת ההסכם לתוקף.

17:37 עריכה

באופוזיציה תוקפים את ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר ש"נשים הן בעלי חיים".

17:49 עריכה

חבר הכנסת אסף זמיר לועג לטענתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על כך ששר הביטחון בני גנץ עושה שימוש פוליטי בצה"ל.

17:53 עריכה

שר הפנים, אריה דרעי: "אני מתכוון הערב בקבינט הקורונה לקרוא לחזרת כל התלמידים בכל הכיתות ללימודים באופן מיידי. ביחד עם ידידי שר החינוך יואב גלנט, ננסה לשכנע את חברי הקבינט כי כל התלמידים חייבים לשוב ללימודים. אסור לנו לאבד דור שלם של ילדים".

18:25 עריכה

ישיבת קבינט הקורונה, שאמורה הייתה להיערך בשעה 18:30, נדחתה לשעה 19:00.

18:34 עריכה

ב-28 יישובים אדומים וכתומים – ששיעורי התחלואה בהם גבוהים – לא ייפתחו מחר הלימודים בכיתות ה'-ו'.

20:02 עריכה

הרמטכ"ל אביב כוכבי לא עודכן בנסיעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול לסעודיה, שמוגדרת כמדינת אויב. כוכבי גם לא ידע שמזכירו הצבאי של נתניהו, תת אלוף אבי בלוט, לקח חלק בנסיעה.

נתניהו נמנע מלמנות ממלא מקום בעת נסיעתו.

20:16 עריכה

לפחות חמישה חברי כנסת מכחול לבן – מיקי חיימוביץ', אסף זמיר, רם שפע, עינב קאבלה ותהלה פרידמן – מתנגדים להמשך ישיבת המפלגה בממשלה, אם לא יועבר תקציב ב-2020, כך דיווח הערב רביב דרוקר בחדשות 13, על סמך דבריו של אחד מחברי הסיעה. החמישה עשויים לפרוש מכחול לבן ולהקים סיעה עצמאית, אם בני גנץ יחליט להישאר עם בממשלת נתניהו.

עוד דיווח דרוקר שאם הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט יזומן להעיד בפני ועדת הבדיקה לרכש הצוללות – הוא לא יסרב להזמנה.

20:34 עריכה

קבינט הקורונה אישר פה אחד את תקנות הקורונה העדכניות, שלפיהן, התפוסה המותרת של האוטובוסים תוגדל ל-75%. התקנה, שתיכנס לתוקף תוך יממה, תובא לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת.

20:57 עריכה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להקמת מאגר של מספרי טלפון, שלגורמים מסחריים, המעוניינים למכור מוצרים ולהציע שירותים בתשלום – אסור יהיה לצלצל אליהם.

21:01 עריכה

הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להקפאת שכרם של חברי הכנסת ב-2021. 39 חברי כנסת תמכו בהצעת החוק, לא היו מתנגדים.

ח"כ איתן גינזבורג הסביר את הצעת החוק –

מטרת ההצעה היא למנוע את העדכון אוטומטי של שכר חברי הכנסת שכר שמשתנה מדי חודש ינואר בכל שנה באופן אוטומטי לפי השינוי בשכר הממוצע במשק בשנה הקודמת. השנה בשל משבר הקורונה שהוביל לעליה חדה במספר המובטלים ואנשים המצויים בחופשה כפויה ללא תשלום צפויה הייתה להיות עליה חריגה בשכר הממוצע במשק דבר שיכול היה להוביל לאווירה חדד גם בשכר חברי הכנסת ושם מקבלים המשרה הבכירים בשירות המדינה.

נראה לי שברור לכולם כי בעת הזו בהעלאת שכר לנציגי ציבור ולשאר נושא המשרה הבכירים בישראל, לא רק שהיא לא סבירה היא גם לא ראויה. כשאזרחי ישראל מצויים תחת משבר כלכלי כל כך קשה שלצערי הרב עלול ללוות אותנו עוד זמן רב, וכשאנשים מאבדים את מקור פרנסתם ולא יודעים כיצד יסגרו את החודש, הדבר האחרון שצריך לקרות הוא שמשכורתנו תעלה, ודאי כשעליה המדוברת היא חסרת פרופורציות.

21:47 עריכה

לפני כשנתיים וחצי, לאחר שמפכ"ל המשטרה דאז רוני אלשיך טען שחוקרים פרטיים אספו מידע על קציני משטרה שעסקו בחקירת נתניהו – התכנס צוות מצומצם, שכלל את חוקרי נתניהו, בכירים באגף החקירות והמודיעין ואלשיך ויחד הם בחנו האם ראש הממשלה וסביבתו עומדים בפרמטרים של ארגון פשע, זאת כחלק מתרגיל מתודי שערכו – כך דיווח הערב עומרי מניב בחדשות 13.

כחלק מהדיון עסקו השוטרים בשאלות האם ישנה היררכיה פנימית, שבה לכל חבר יש תפקיד שניתן לו על ידי ראש הארגון, מה מידת המידור של החברים, עד כמה הם נכונים להירתם למען ראש הארגון – בדומה לפרמטרים שנבדקים לגבי ארגוני פשיעה. בסוף הדיון קבעו המשתתפים שסביבת ראש הממשלה מתנהלת כארגון פשע.

מקורבים לנתניהו מסרו בתגובה: "תתביישו, אין גבול לטירוף. כעת ברור איך לפי תפיסת העולם המעוותת של אלשיך וריטמן הם תפרו לראש הממשלה תיקים תוך שימוש בשיטות עברייניות, לרבות סחיטת עדי מדינה באיומים והשתקת חקירות".

22:43 עריכה

עימות בקבינט הקורונה: ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי התעמתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בטענה שמתקיים דיון שאורך שעות – אך בסופו לא מתקבלת החלטה. לפי שורה של דיווחים בתקשורת, הוויכוח התנהל בצעקות. נתניהו הביע הסתייגות מפתיחה של מערכת החינוך, הזהיר מפני עלייה בתחלואה ואמר שקבלת החלטה בשלב זה תהיה צעד פוליטי.

עוד 67 עדכונים
כל הזמן // יום ראשון, 17 בינואר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הרחבת ההתנחלות בית אל מאיימת לקבור מורשת יהודית מבית שני

בעוד מגדלי דירות הולכים ונבנים בהתנחלות בית אל בגדה המערבית, שרידי הכפר היהודי שנכבש בידי הרומאים נאבקים ביסודות - ובגידול האוכלוסייה ● אמנדה בורשל-דן ביקרה באתר החפירות, שם עובדים בשנתיים האחרונות הארכיאולוגים של מתאם פעולות הממשלה בשטחים באיסוף ושימור הממצאים - מתוך תקווה להציגם בגן ארכיאולוגי שאולי ייפתח במקום

עוד 1,436 מילים

אם ברקו "סטייק", אז מה נתניהו?

אם ברקו "סטייק", אז מה נתניהו? לקושש קולות מהמגזר הערבי ישראלי – סעיף מס' 1 ברשימת הזיגזוגים. אני לא היחיד שמחזיק ברשימת הזיגזוגים של נתניהו. הרשימה ארוכה וכוללת את הזיגזוגים והתהפוכות בכל כהונותיו. מצהיר ומסית ואז פועל בניגוד מוחלט להצהרותיו.

אני לא היחיד שמחזיק ברשימת הזיגזוגים של נתניהו. הרשימה ארוכה וכוללת את הזיגזוגים והתהפוכות בכל כהונותיו. מצהיר ומסית ואז פועל בניגוד מוחלט להצהרותיו

מסע הזיגזוגים של נתניהו החל בראיון ל"ידיעות אחרונות", ב-3 לספטמבר 1995 שם קבע:

"מי בעולם מאמין לערפאת? רק יצחק רבין ושמעון פרס מאמינים לו ונותנים לו להקים בסיס 15 דקות מירושלים. הוא הרי הארכי שקרן של דורנו".

לאחר מכן הכריז בתכנית המעגל של דן שילון שלא ייפגש עם ערפאת. כידוע, לא רק שנפגש עמו לאחר מכן, אלא אף חתם איתו על הסכמי וואי וחברון.

בהסכם וואי הבטיח כי במסגרת הפעימה הראשונה והשנייה של הסכם אוסלו (שהבטיח שלא יישם), לא ימסור לפלסטינים שטח מעל ל-10%. לבסוף, בשל לחץ אמריקאי העביר 13% משטח C ביהודה ושומרון השטח לפלסטינים, וקבע כי מתוכם 3% יהוו שמורת טבע. כך נתניהו נסוג משטחים לאחר שהאשים ומאשים עד היום את "השמאל" בכך שהוא יודע לעשות שלום רק תמורת שטחים.

 • נתניהו הצהיר – לא מדינה פלסטינית, לאחר מכן הצהיר כן למדינה פלסטינית.
 • כן למע"מ על פירות וירקות, ולאחר מכן לא.
 • כן בנייה בהתנחלויות, לא בנייה.
 • כן מגנומטרים, לא מגנומטרים.
 • כן הסכם עם אריתריאה על מבקשי המקלט ואז לא.
 • אותה התנהלות חוזרת על עצמה גם במשבר הקורונה, בו הוא מתגאה באופן ניהולו ומבקש "תשמרו על ההנחיות", לא שומר עליהן בעצמו, ואז מנחה "תעשו חיים", ומאשים את העם בתוצאות אותה עשיית חיים. שלא נדבר על הסתירות בהגבלות ובאכיפה.

וזה רק קומץ דוגמאות. ישנם עשרות זגזוגים ותהפוכות ואמיתות לשעתן לאורך כל שנות שלטון נתניהו – אולם ביחסו למגזר הערבי, השבוע נתניהו התעלה אפילו על עצמו.

וזה רק קומץ דוגמאות. ישנם עשרות זגזוגים ותהפוכות ואמיתות לשעתן לאורך כל שנות שלטון נתניהו – אולם ביחסו למגזר הערבי, השבוע נתניהו התעלה אפילו על עצמו

הרי במשך כל מערכת הבחירות האחרונה נתניהו האשים את גנץ וכחול לבן שוב ושוב בהאשמה הנוראה, לפיה אחרי הבחירות הם יקימו ממשלה בתמיכת הערבים, בתמיכת הרשימה המשותפת, בטענה שמדובר בתומכי טרור.

ומה עשה נתניהו מאז? שיתף פעולה עם ח"כ מנסור עבאס מהמשותפת, ועוד מהפלג האיסלמי הקיצוני בתוכה. עתה אין גבול לציניות, ליכולת הזיגזוג ובעיקר לבושה.

לאחר שפלרטט עם ח"כ עבאס, נתניהו מחזר אחרי הציבור הערבי כדי לקושש את הקולות שיפצו על אלו שהלכו ליריביו מימין סער ובנט, כשהוא מבין כי השניים עלולים לגזול ממנו מנדטים שיעשו את ההבדל ויאפשרו לו להימנע או לדחות את המשפט.

השרה מירי רגב האשימה את ברקוביץ' שהוא מתהפך בדעותיו כמו סטייק. מדוע השרה רגב לא פונה לנתניהו ומאשימה גם אותו על כך שהוא מתהפך כסטייק, כשהוא מנסה להתחבר למי שעד לא מזמן עשה הכל כדי להסית נגדו ולהדיר מהציבוריות הישראלית.

אם נתניהו מחליט לשנות את יחסו למגזר זה, לאחר שהסית נגדם כה רבות, מדוע שלא ישנה את יחסו לשמאל, לאחר שהסית נגדם פעמים רבות אפילו יותר?

האם יש מי שיכול לקבוע ברצינות כי הניסיון של נתניהו לגייס את תמיכת המגזר הערבי אינו ניסיון נואש ובוודאי לא אותנטי, המתבסס על מניעים פוליטיים צרים בלבד? ממתי אזרחי המגזר הערבי ישראלי חשובים לו? מה, מה פתאום? אילו לא היינו מכירים את רשימת תופעות הלוואי של החיסון, היינו חושבים שמדובר באחת מהן.

האם יש מי שיכול לקבוע ברצינות כי הניסיון של נתניהו לגייס את תמיכת המגזר הערבי אינו ניסיון נואש ובוודאי לא אותנטי, המתבסס על מניעים פוליטיים צרים בלבד? ממתי אזרחי המגזר הערבי ישראלי חשובים לו?

בימים אלה התקיימה הפגנת ענק בנצרת של תושבי האזור מהמגזר הערבי.
נתניהו מוביל לתסיסה בציבור, שעלולה להוביל למקרי אלימות בקרב הציבור שגם כך סובל מאלימות.

הסטייקים של נתניהו עלולים לשרוף את המדינה ופלא שאינם שורפים אותו כמועמד אמין בקרב תומכיו.

עיתונאי, בעל תואר B.A בממשל ודיפלומטיה ותואר MA במדיניות ציבורית מאוניברסיטת ת"א. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח, שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף ציבור. מאמין בהשפעת התקשורת על חיזוק הדמוקרטיה וחקר האמת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 582 מילים

הפרויקטור אש: הסיכויים שנמליץ להאריך את הסגר בשבוע - גבוהים

דיווח: גבי ברבש מנהל מגעים על הצטרפות לימינה; ברבש: "אני רחוק מהחלטה להצטרף לפוליטיקה" ● חולדאי: בעוד 10 ימים אפתח את מוסדות התרבות למחוסנים במנה שנייה, אף שהדבר מנוגד להנחיות משרד הבריאות ● קיש: חולדאי ממשיך עם האנרכיה והפופוליזם ● הנדל: איילת שקד פנתה אליי בניסיון להקים ממשלת 61 בראשות נתניהו ● ועדת הכנסת תדון השבוע בפיצול ימינה

עוד 31 עדכונים

האם גנץ יוכל לכהן כרה"מ גם אם כבר לא יהיה חבר כנסת?

65 ימים לבחירות, וכבר עולה האפשרות כי לא תוקם ממשלה חדשה ונאלץ לצאת לבחירות חמישיות ● במצב כזה, הלו"ז הפוליטי עשוי למצוא את ממשלת המעבר הנוכחית עדיין מכהנת ב-17 בנובמבר, מועד קיום הרוטציה לראשות הממשלה ● לפי החוק, גנץ אמור להיכנס אוטומטית לתפקיד רה"מ ● אבל מה יקרה אז אם הוא כבר לא יהיה חבר כנסת? ● על האפשרות הזו לא חשבו בחקיקה החפוזה ● פרשנות

עוד 1,077 מילים

למקרה שפיספסת

מלחמת המפרץ אחד שהיה שם

ב-17 בינואר 1991, בלילה שבו פרצה מלחמת המפרץ, סא"ל (מיל.) יוני קורן - מי שהיה אז ראש לשכתו של סגן הרמטכ"ל אהוד ברק - נשאר לישון במשרדו בקריה ● את מה שארע אז, הוא לא ישכח לעולם ● 30 שנה אחרי, הוא חושף לראשונה מתי באמת נורה הטיל הראשון על ישראל, למה חשבו שזו התקפה כימית, ומדוע שר הביטחון לא הצליח להיכנס לבור ● יומני הרל"ש - בלעדי לזמן ישראל

עוד 1,440 מילים ו-4 תגובות

סטטיסטים בהצגת יחיד

הכל מול העינים. שקוף כל כך.

העמידה מדושנת העונג לצד אביב גפן, לאחר חודשים של הפקרת אנשי התרבות בצורה מוחלטת (אנשי התיאטרון בשמם פניתי אליך לפני חודשיים, השר חילי טרופר, עדיין מחכים למענה רשמי, מסודר וקונקרטי בדבר פרנסתם וקיומם האנושי, להבדיל מהצגות נבובות ליד זמר שהוזמן כדי לשמש תפאורה בהצגת היחיד של נתניהו).

הכל שקוף כל כך. העמידה מדושנת העונג לצד אביב גפן, לאחר חודשים של הפקרת אנשי התרבות (אנשי התיאטרון בשמם פניתי אליך לפני חודשיים, השר חילי טרופר, עדיין מחכים למענה רשמי ומסודר בדבר פרנסתם וקיומם)

הבטחת פיזור 70 מיליון שקלים (הבטחה שנשלפת משרוול השקרים הקבוע כמו כלום) על עולם התרבות שהושמד בשיטתיות לאורך השנה האחרונה, מפי המנהיג הראשון בתולדות מדינת ישראל שלא העביר תקציב מדינה למען כולנו אך ורק בשל צרכיו האישיים, המשפטיים והפוליטיים הנכלוליים: אי העברת תקציב המדינה הייתה הדרך היחידה למנוע את הרוטציה עליה חתם נתניהו בלי טריקים ובלי שטיקים כדי לפרק את כחול לבן ותו לא.

עמידתם של השר לענייני ישראל כץ מצדו האחד של נתניהו ושל הזמר הבינוני מצדו השני, כשהם משמשים בתפקיד היחיד לו נועדים כל מי שמקיפים את נתניהו: להיות סטטיסטים בהצגת יחיד שקופה ומבישה שחוזרת על עצמה שוב ושוב.

החנופה הזולה, הכוזבת, הצינית, לאוזני הבוחרים הערבים, תוך יצירת הפרד ומשול מוכר ואהוב ברשימה המשותפת (כמה צפוי שתקלוט ששיחקו בך, חבר הכנסת עבאס. התפתית להבטחות השווא של נתניהו חרף אזהרות חבריך שמכירים אותו, כשם שבני גנץ התפתה להבטחות השווא שלו, חרף האזהרות האינסופיות שקיבל גדול משמידי הערך העצמי בפוליטיקה הישראלית. אזהרות שהגיעו מלפיד, יעלון, הורוביץ, עודה ושורה ארוכה של חברות וחברי כנסת בהווה ובעבר).

וביבי כזה: "אני אמרתי 'הערבים נעים בכמויות'? הרי סילפו את דבריי". אבל אי אפשר היה לסלף אותם, מפני שאמרת אותם במו פיך. הקלטת אותם. ביימת את הקליפ. דאגת שיעלה באתר וואלה. שיופץ ברשת. לא אמרת מילה על הצבעה לרשימה המשותפת. המצאת שקר בוטה על נהירה המונית לקלפיות מצד בני המיעוט נגדו אתה תמיד מסית כדי להדליק את הבייס ולהוציאו מהבית להצביע מחל.

"אני אמרתי 'הערבים נעים בכמויות'? סילפו את דבריי". אבל אי אפשר היה לסלפם, כי אמרת אותם במו פיך. הקלטת אותם. ביימת את הקליפ. דאגת שיעלה בוואלה. שיופץ ברשת. לא אמרת מילה על הצבעה למשותפת

בוא נסכם בפשטות: נחרדת בבחירות 2015 ממימוש המוני של זכות ההצבעה של האזרחים סוג ד' נגדם הסתת מאז ומעולם. רעדת מרוב חרדה להפסיד בבחירות. לכן הדלקת את הבייס באמירה גזענית פשוטה. בשקר גזעני פשוט על ערבים נוהרים באוטובוסים של עמותות שמאל שלא היו ולא נבראו. 2 ציפורים מסיתות וכוזבות במכה אחת: להדליק את הבייס נגד ערבים ונגד שמאלנים.

זוכרים את ההודעה בתפוצה ההמונית בקמפיין המפלגה שהיתה פעם הליכוד במרס 2019, לפיה הערבים בישראל רוצים להשמיד את כולנו? נתניהו התנצל מהר ואמר שמדובר באיזו טעות טכנית של איזה בוט או סטודנט. אהה. כמו הסטודנט של בנט שצייץ בטוויטר דברי נבלה על בני משפחות שכולות שבחרו להתאבל ביחד עם בני משפחות שכולות פלסטיניות.

נאום נתניהו בכנס הרצליה על האזרחים הערבים כאיום דמוגרפי? אזכורים אחרים של הסכנה הדמוגרפית שבקעו מפיו לאורך השנים? חוק קמיניץ שכל מהותו היתה להרוס אך ורק בתים של אזרחים ערבים שנבנו ללא היתר, כי רשויות התכנון לא מעניקות לאזרחים ערבים היתרי תכנון ובנייה פעמים רבות? הפקרת נושא אפשרות הרחבת בנייה מסודרת לאזרחים הערבים? הפקרת האזרחים הערבים לכנופיות פשע משתולל ורצחני שגבו 98 נרצחים במהלך 2020? הפקרת הכפרים הבלתי מוכרים אחרי 72 שנות עצמאות? השקעה כספית בלתי שוויונית באופן קיצוני בין תלמיד ערבי לתלמיד יהודי? הזנחת תשתיות ביישובים הערבים? הכל כמובן לא היה ולא נברא אלא משל מטורלל היה.

נאום הבלהות על פודיום ברחוב דיזנגוף בת"א בסוף שנת 2015, לאחר שאזרח ערבי ביצע שם טבח נורא ורצח 2 אזרחים יהודים, תוך שראש הממשלה המפקיר והמופקר פונה לבייס ומדליק אותו בכוונה באמירה ש"לא נרשה כאן מדינה בתוך מדינה" (רמז לכך שהאזרחים הערבים אינם שומרי חוק באופן גורף. הם בעצם קהילה עצומה של פושעים שמחזיקים בנשק לא חוקי) ובמקביל, אי נקיפת אצבע לצורך איסוף הנשק הלא חוקי ביישובים הערבים או מיגור ארגוני הפשע והחסות והאלימות במשפחה שמניבה קורבנות ערביות רבות וגם קורבנות יהודיות לא מעטות. מישהו בכלל זוכר את הזוועות?

דיבור חלול על ירושלים המאוחדת לנצח תוך מניעת אזרחות מהפלסטינים תושבי ירושלים המזרחית, שגם סובלים מהתעמרות קבועה מהרשויות ומחשש תמידי שעצם תושבותם תישלל. זכויות אזרח כמובן אין להם כי אינם אזרחים. אינם יכולים לבחור לפרלמנט ולממשלה ששולטים בחייהם.

דיבור חלול על ירושלים המאוחדת לנצח תוך מניעת אזרחות מהפלסטינים תושבי ירושלים המזרחית, שסובלים מחשש תמידי שעצם תושבותם תישלל. זכויות אזרח כמובן אין להם כי אינם אזרחים

קיום משטר אפרטהייד בעל 2 מערכות חוק שונות בהתאם למוצא אתני שונה בגדה, תוך שמירת משטר צבאי נורא בחיי הפלסטינים והתנגדות לכינון מדינה ריבונית משלהם מחד, אך גם התנגדות לסיפוח ולהענקת אזרחות ישראלית לפלסטינים מאידך. זוהי כמובן החרפה הכי גדולה שמונחת לפתחו של מי שהמית כל תהליך מדיני והעמיק כל היבט של אפליה, דיכוי והפרת זכויות אדם בגדה.

הגדרת נבחרי ונבחרות הרוב המכריע של האזרחים והאזרחיות הערבים במדינת ישראל כתומכי טרור, כבוגדים, וכמי שאפילו עצם תמיכתם החיצונית בממשלת שמאל-מרכז-ליברמן היא דבר מוקצה מחמת מיאוס וסכנה בדיונית. העיקר שלא תקום ממשלה ללא נתניהו. ללא הוא עצמו. ללא הנאשם שנמלט ממשפט. וגנץ ואשכנזי נכנעו לגזענות המבעיתה הזו.

הבטחות שווא אינסופיות לתגבור תקצוב היישובים הערבים תוך הימנעות ממימושן. ומעל הכל: חוק הלאום שהראה בדיוק מה חושב נתניהו על מעמד האזרחים הערבים. מעמדה הרשמי של השפה הערבית בוטל שם. עיקרון השוויון לא הוזכר שם בכוונת מכוון. והעדפת ההתיישבות היהודית בחוק הנבזי שימשה לפסיקה מבישה של רשם בבית משפט כדי למנוע תקצוב שוויוני בהסעות לתלמידים ערבים.

נתניהו מומחה בהפרד ומשול. בשיווק עצמי אינסופי ומתיש מרוב התפארות עצמית. בסילופים וכזבים שבהם הוא משכנע את עצמו להאמין. בכיבוש עלק-שרמנטי של פוליטיקאי זה או אחר רק כדי לנצלו וכדי לפרק את המפלגה שמולו. עכשיו עבאס למד זאת בדרך הקשה.

הוא חשב שהתחנפות לנתניהו תסייע בעדו להציג עצמו כמי שהביא לתכנית (שלא תתממש כמובן) למיגור הפשיעה בקרב הציבור הערבי. אבל ביבי הוא ביבי. לכן מיהר לנכס לעצמו את התכנית החלולה והשלופה משרוול הקסמים. מין תוכנית למיגור הפשיעה בחברה הערבית שתתפוגג דקה אחרי הבחירות. איפה היתה התכנית הזו לאורך 12 שנות שלטון נתניהו? היא לא היתה. כי זה פשוט לא עניין את הראיס.

ומנסור עבאס? נשאר עם המכנסיים למטה. כמו גנץ ועמיר פרץ. כמו גבי אשכנזי ואבי גבאי. כמו יצחק הרצוג וציפי לבני. כמו יעלון ולפיד בעבר. כמו מופז וברק. כמו מי לא?

ומנסור עבאס? נשאר עם המכנסיים למטה. כמו גנץ ועמיר פרץ. כמו גבי אשכנזי ואבי גבאי. כמו יצחק הרצוג וציפי לבני. כמו יעלון ולפיד בעבר. כמו מופז וברק. כמו מי לא?

הנה שלושה כללי יסוד שמומלץ מאד לכל מי ששוקל להתפתות ולגלם כמו אביב גפן ומנסור עבאס ובעיקר כמו בני גנץ וגבי אשכנזי את תפקיד שוטה הכפר המנוצל והסטטיסט בהצגת היחיד הנצחית והחלולה כמו קרטון ללא תקציב מדינה.

אלו 3 כללים פשוטים:

 1. לא להיכנס לשום מגע או שיחה עם נתניהו.
 2. לא להיכנס לשום מגע או שיחה עם נתניהו.
 3. לא להיכנס לשום מגע או שיחה עם נתניהו.

מדובר במי שמכונה בשפת מדע המדינה "מנהיג רעיל".

מדובר במי שמוכר בשפה הפסיכולוגית כנרקיסיסט שלילי או נרקיסיסט רעיל.

מדובר במי שמוכר בשפה המשפטית כנאשם בעבירות חמורות שעצם כהונתו כראש ממשלה היא ניגוד עניינים אחד, עצום וגדול. הפרת אמונים שיטתית ויומיומית.

לא מאמינים? תשאלו את נתניהו עצמו. נתניהו של 2008. זה שהצביע בעד הצעת חוק למנוע מראש ממשלה לכהן ברגע שהוגש נגדו כתב אישום. זה שטען בלהט שאפילו ראש ממשלה תחת חקירות איבד את המנדט המוסרי והציבורי. בתנאי שלא קוראים לו נתניהו, כמובן.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,155 מילים
עודכן לפני שעתיים

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות
הקורא בקלפי
הקורא בקלפי
תקשורת, פוליטיקה ושקרים אחרים

טבעות העשן של עמית סגל

לעמית סגל יש שיטה: בשלב הראשון עולה בראשו רעיון לתרחיש - נגיד, איחוד בין גנץ וחולדאי ● בשלב השני הוא מבקש תגובה - ואז משדר שהתרחיש כנראה נכון, כי הוא לא הוכחש ● ולבסוף הוא מפרשן שזה אולי סימן לקרע בין חולדאי לניסנקורן ● וכך, למחרת, כולם עסוקים בשאלה האם יש קרע בין חולדאי לניסנקורן ● ומה אם גנץ וחולדאי באמת יתאחדו בסוף? רק אל תשכחו מי פרסם זאת ראשון!

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
במקרה הזה זה לא סתם הפרחת שמועות לא מבוססות כדרך לקבל רייטינג אלא רצון לפגוע בסיכויים של חולדאי. עמית סגל יודע שהדבר שירחיק את מאוכזבי כחול לבן מחולדאי זה שמועות שהוא מדבר עם גנץ. גם אם... המשך קריאה

במקרה הזה זה לא סתם הפרחת שמועות לא מבוססות כדרך לקבל רייטינג אלא רצון לפגוע בסיכויים של חולדאי. עמית סגל יודע שהדבר שירחיק את מאוכזבי כחול לבן מחולדאי זה שמועות שהוא מדבר עם גנץ. גם אם לא יהיה איחוד עם גנץ, השמועות לבדן עושות נזק. כבר הרבה זמן שאין טעם לשפוט את עמית סגל על פי קריטריונים עיתונאים אלא על פי קריטריונים של שופר.

ניתוח מצוין. תקף גם לעיתונאים אחרים, שאצלם אי הכחשה מוכיחה את שרצו להוכיח ("הוכחה שלילית") וגם הכחשה (זוכרים את לכשכש בכלב? אם אתה רוצה שאנשים יאמינו לידיעה המופרכת שלך, תוציא מהמסוקר ה... המשך קריאה

ניתוח מצוין. תקף גם לעיתונאים אחרים, שאצלם אי הכחשה מוכיחה את שרצו להוכיח ("הוכחה שלילית") וגם הכחשה (זוכרים את לכשכש בכלב? אם אתה רוצה שאנשים יאמינו לידיעה המופרכת שלך, תוציא מהמסוקר הכחשה)

עוד 999 מילים ו-2 תגובות

סער: "אני לא פוסל את הליכוד, נתניהו לא יוכל לכהן כשר"

"מטריד אותי שבוגי, חולדאי, שלח וזליכה לא עוברים את אחוז החסימה" ● הממשלה תאשר מחר מינוי מפכ"ל אך לא פרקליט מדינה ● הורוביץ: "ריד מיי ליפס - מרצ רצה לבד" ● בעבודה קוראים לברק לחזור ● 5 ראשי רשויות מהמגזר הערבי ישתתפו מחר בפגישה עם נתניהו, אחרים קראו להחרים את המפגש

עוד 17 עדכונים
המתנדבת רייצ'ל פרידלנד מעמיסה אוכל כשר לנזקקים במרכז היהודי במיאמי, 29 ביולי 2020

קרוב לחצי מיליארד דולר נתרמו לארגונים יהודיים מאז פרוץ משבר הקורונה ● אבל מה יותר חשוב: לתמוך במוסדות תרבות הסגורים כבר שנה או לסייע במזון ובדיור? ● "נדבנים מחפשים לעיתים קרובות משהו נוצץ, את הדבר החדש. זמנים כאלה מזכירים לנו עד כמה חשוב לתמוך במוסדות הקבועים שחיוניים לקידום רווחתה של הקהילה"

עוד 865 מילים

ללא מורא, ללא פנים האמהות החרדיות כובשות את הרשת

חמש אימהות יהודיות-חרדיות מניו ג'רזי החליטו להפסיק לעסוק בפוליטיקה וברכילות, ולהרים אתר שמתמקד באורח החיים שלהן ● למרות שהן לא עושות אפילו סלפי אחד, ולמרות שהן לא תמיד מיישרות קו עם הגישה המסורתית, עשרות אלפי העוקבים שלהן מוכיחים: הטשולנט הוויראלי הזה עובד

עוד 747 מילים

המדריך המלא לסמלי השנאה בפריצה לקפיטול

סמלי השנאה הציפו את הקפיטול במהומות בשבוע שעבר ● מפגינים החזיקו בשלטים שמנסים לשכנע כי הכול בגלל קונספירציה של רשת פדופילים עולמית ● או תמיכה במלחמת אזרחים כוללת ● או מחאה נגד ברית מילה, שהיא סמל השטן ● וכן, גם "העבודה משחררת" הלך שם חזק

עוד 883 מילים ו-1 תגובות

הנשיא לשעבר אחמדינז'אד קרא לפתוח בדיאלוג עם הסעודים ● משרד הבריאות הפלסטיני אישר את החיסון הרוסי לקורונה, אך לא ברור מתי הוא יגיע לרמאללה ● מנהיג של כת מין בטורקיה נידון ל-1,075 שנות מאסר ● תוניסיה מציינת עשר שנים להפלתו מהשלטון של הנשיא בן עלי ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 924 מילים

הוקם על ידי יהודים, הוחרם על ידי הנאצים, הוסתר על ידי הסובייטים

הסיפור הטראגי של הטירה הנטושה: היא נבנתה בהמון סטייל על ידי סוחר יהודי מברלין, נלקחה בידי הנאצים ערב מלחמת העולם השנייה, והוסתרה במשך עשורים על ידי הסובייטים ● הלהיט של נטפליקס הוליד עכשיו גל עלייה לרגל של מבקרים וחושף היסטוריה יהודית מפוארת

עוד 460 מילים
מירוץ 2020
המירוץ לבית הלבן / 5 ימים להשבעה

כך נראה לינץ'

שבוע אחרי הפריצה לבית הקונגרס, התמונה מתבהרת ומה שנראה בתחילה כהתפרעות של חובבי סלפי בתחפושות מתברר כארוע אלים עם סממנים של לינץ' ● ככל שיותר סרטונים ועדויות נחשפים, כך גובר הסיכוי שמספיק רפובליקאים בסנאט יחליטו לתמוך בהדחת טראמפ, ולו רק כדי להבטיח את סילוקו מהזירה הציבורית ● ומה שנבחרי הציבור לא יעשו, עושות כבר החברות המסחריות הגדולות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,616 מילים ו-1 תגובות

יוזמת השלום האמריקאית הביאה לכינון קשרים בין ישראל למדינות ערביות, שמצידן הדגישו שהצליחו למנוע את הסיפוח ● אילוצים פוליטיים הביאו את נתניהו לפנות לערביי ישראל ● בין הערבים הרחוקים, של דובאי ואבו דאבי, לערבים הקרובים, של טירה ונצרת, נמצאים הפלסטינים, שממשל ביידן עשוי להיטיב עימם ● דעה

עוד 1,305 מילים

נתניהו: כשהציבור יפנים שהקורונה נגמרה נראה עלייה במנדטים

אוחנה על דרישתו של מנדלבליט להתחיל לחסן אסירים: מדוע עמדתו של יועץ בלתי נבחר מחייבת ועמדתו של הגורם האחראי בממשלה איננה? ● זנדברג על אוחנה: שר שנשלף לפי אורך הלשון מפאתי מקום 29 ברשימה ממונה על ידי נאשם כדי לעשות מה שלא חוקי ● גוברים הסיכויים לאיחוד של גנץ ולפיד ● מנסור עבאס מתכנן לפרוש מהרשימה המשותפת ולהקים מפלגה חדשה

עוד 33 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה