קרעי מחמיא לעבאס: "דואג לאינטרס של הערבים, מקרב אותם"

הח"כ המקורב לנתניהו: "אנחנו דואגים לערבים יותר מממשלות השמאל, אבל לא נשב עם תומכי טרור בקואליציה" ● משרד הבריאות דן בביטול פתיחת הקניונים בעקבות תמונות של תורים צפופים ומאשים את הקניונים בחריגה ממתווה הפתיחה - הקניונים שלפו נתונים שמראים שהם נהגו לפי המתווה ● יעלון "ממשיכים לנסות להחליף את נתניהו בלי בחירות" ● ההפגנות נגד נתניהו נמשכות, 2,000 מפגינים בכיכר פריז

יו"ר רע"ם, מנצור עבאס (צילום: נעם רבקין, פלאש 90)
נעם רבקין, פלאש 90
יו"ר רע"ם, מנצור עבאס
17:36 עריכה

שבוע טוב! המזרח התיכון מתוח בעקבות חיסולו של מדען הגרעין האיראני מוחסן פאחריזאדה שכונה "אבי הפצצה האיראני" וחוסל ביריות בזמן שנסע במכונית משוריינת בעיר האיראנית אבסארד, ולפי התקשורת העולמית נחשב ל"יעד מספר אחד של המוסד". ומשרד החוץ העלה את רמת הכוננות בשגירוריות ישראל בעולם והזהיר דיפלומטים ישראלים ברחבי העולם לנהוג בזהירות יתרה בזמן הקרוב. במקביל, הועלתה גם רמת הכוננות בקהילות היהודיות.

בעיתון "ניו יורק טיימס" נכתב כי "יש מי שתוהים אם בכוונת ראש הממשלה בנימין נתניהו לפעול בזמן הקצר שנותר לשלטונו האוהד של טראמפ, שיעזוב את הבית הלבן בעוד פחות מחודשיים. נתניהו, אגב, רמז אולי לתקיפה בסרטון ששיתף ברשתות החברתיות לפני כניסת השבת – ממש בשעה שפורסמו הדיווחים על החיסול – ואמר כי לא את כל מה שעשה בשבוע האחרון הוא יכול לשתף".

המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, קרא להגיע למתנקשים ולשולחיהם. "אחד המדענים המבטיחים שלנו בתחום הגרעין וההגנה נרצח על-ידי מתנקשים אלימים, הישגיו המדעיים גרמו לו לשלם על כך בחייו ולזכות בתואר שהיד", כתב חמינאי בטוויטר. איראן גם שלחה מכתב למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ולמועצת הביטחון של האו"ם, בו היא טוענת שיש לה "אינדיקציות רציניות" לכך שישראל אחראית לחיסולו של פחריזאדה. עוד נכתב כי איראן שומרת לעצמה את הזכות לנקוט בכל פעולה שתידרש על מנת להגן על עמה ועל האינטרסים שלה.

האיחוד האירופי גינה את החיסול בחריפות וכינה אותו "פשע המנוגד לעקרון כיבוד זכויות האדם". ארה"ב הרשמית לא גינתה את החיסול, והנשיא היוצא טראמפ אף צייץ ציוץ אוהד. עם זאת, בתקשורת האמריקאית היו מי שהעבירו ביקורת על המהלך, וראש ה-CIA לשעבר ג'ון ברנן כינה את החיסול "פעולה פזיזה".

בזירה הפוליטית הישראלית, לעומת זאת, שוררת הסכמה רחבה גם באופוזיציה שהחיסול, שבאופן רשמי אינו בהכרח פעולה ישראלית, הוא מהלך מוצדק ונכון:

17:40 עריכה

בולען בתוכנית "האיים הירוקים": במסגרת בדיקות סקר לעובדים בבתי המלון באזור "האי הירוק" ים המלח, התגלו היום 10 עובדים מאומתים בקרב עובדי המטבח והשירותים במלון ישרוטל במקום. העובדים היו ללא תסמינים, והם אובחנו הודות לדיגום שנעשה בהתאם במסגרת התוכנית.

בעקבות הגילוי,  התקיים דיון בצמרת משרד הבריאות, ומנכ"ל המשרד, הפרופ' חזי לוי, החליט להשהות את פעילות בית המלון עד לסיום הבדיקות הנדרשות. אורחים ששהו בבית המלון ישרוטל ים המלח החל מתאריך 22.11.20 נדרשים לבצע בדיקת קורונה באתרי דיגום ליד ביתם.

פלאש 90
מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי במסיבת עיתונאים בירושלים, 21 ביוני 2020
17:48 עריכה

תנועות המחאה ׳הדגלים השחורים׳ ו׳חקירה עכשיו׳ יצאו היום, כמו בשבוע שעבר ולפני שבועיים במפגן של שיירות רכבים ועליהם דגמים של צוללות בקריאה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת כלי השייט והצוללות, שהיא לדבריהם "פרשת השחיתות הביטחונית החמורה מקום המדינה". השיירה הגיעה לקיסריה, שם התקיימה עצרת מחאה בדרישה לחקירת הפרשה, ומשם המשיכה לירושלים

עם הגעת השיירה לקיסריה, נשאו שם דברים אלוף (מיל') עמירם לוין, ראש השב"כ לשעבר עמי איילון ותא"ל מיל גיורא ענבר, ומשם המשיכה לירושלים.

לוין תקף בדבריו את שר הביטחון גנץ: "אחרי שמי שמכר וממשיך למכור לנו את סיסמתו 'ישראל לפני הכל' שוב מתרפס ושם את ביבי ואת עצמו לפני הכל, כאשר הקים ועדת דמה, נטולת סמכויות, ועדה שמראש מנועה מלחקור את מכירת הצוללות למצרים. מנועה מהיכולת החוקית לזמן עדים מהדרג המדיני".

איילון אמר כי "אישור מכירת צוללות מתקדמות למצריים, תוך הסתרת ההחלטה ממפקד חיל הים, מרמטכ"ל, משר ביטחון, היא פגיעה חמורה בביטחון מדינת ישראל. נתניהו, אתה הפכת לסכנה לביטחונה של ישראל. הסתרת את ההחלטה ממפקד חיל הים, מרמטכ"ל, משר ביטחון. זה לא טוהר מידות, זה פגיעה בביטחון המדינה. אישור מכירת 35-F תוך הסתרת ההחלטה ממפקד חיל האוויר, מרמטכ"ל ושר ביטחון, הוא פגיעה חמורה בביטחון המדינה. הדרך בה אתה מנהל את מדיניות החוץ, את הכלכלה, את משבר הקורונה תוך העדפת השיקול האישי הפוליטי על כל שיקול ממלכתי, שרואה את טובת אזרחי מדינת ישראל לנגד עיניו, היא פגיעה בביטחון מדינת ישראל".

תא"ל במיל גיורא ענבר אמר: "אין מחילה על אי הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתחקור ללא חת ומשוא פנים את הפגיעה והנזק שגרמתם לביטחון ישראל. על הפגיעה הזאת בביטחון המדינה, אנחנו לוחמות ולחומים, מפקדות ומפקדים, אזרחיות ואזרחים- איבדנו את כל האמון בכם. לא נשקוט ולא נחדל עד שתלך".

זוהי השבת ה-23 ברציפות שבה תנועת הדגלים השחורים ותנועות מחאה נוספות מקיימות הפגנות נרחבות כנגד נתניהו. למרות מזג האוויר החורפי, יצאו רבבות לצמתים ולגשרים ובהמשך הערב צפויים להגיע למוקדי ההפגנה המרכזיים בקיסריה ובבלפור.מהדגלים השחורים נמסר: "עוד שבוע נוראי עבר על עם ישראל. עוד שבוע בו נתניהו מרסק את הכלכלה ונכשל בטיפול בקורונה, אבל שובר שיאים חדשים של הסתה ושיסוי נגד אזרחי המדינה. לאזרחי ואזרחיות המדינה מגיעה תקווה ואחדות, וממשלה שמעבירה תקציב ועובדת עבור האזרחים והאזרחיות. רבבות האזרחים שממשיכים לצאת גם בתנאי מזג האוויר הקשים מראים עד כמה לאזרחים והאזרחיות נמאס מהשלטון".

 

18:30 עריכה

"אני לא חושב שלפעולה באיראן יש קשר לחילופי הגברי במשטר האמריקאי". כך אמר הערב שר צחי ההתיישבות הנגבי בתוכנית "פגוש את העיתונות".

לדברי הנגבי: "פעולות כאלה לוקח זמן רב לתכנן ועיתוי הביצוע קשור לסיבות מבצעיות משטר ביידן יכול לשים אותנו במקום אחר בזירה האמריקאית, אבל זה בעיקר סיפור מדיני, לא ביטחוני, כי כידוע בשמונה השנים של איראן נהרגו בנסיבות מסתוריות הרבה מדענים באיראן וזה לא הפריע לאובמה לעשות מו"מ עם האיראנים, כך שאני לא חושב שלביידן ולממשלו תהיה בעיה עם פעולות כאלה. אין לי מושג מי עשה את זה, זה לא שאני עושה את עצמי כאילו אני יודע משהו ושומר על שפתיים חלופות".

בתשובה לשאלה, האם הליכוד מנסה לפרק את הממשלה, אמר הנגבי: "להיפך. המשאלה שלי, שמייצגת גם את מה שרוצה ראש הממשלה, זה להמשיך את קיומה של הממשלה עד סופה. אבל זה מאוד קשה לראות את זה קורה, בגלל ההתרסה של כחול לבן בכמה תחומים, ועם זאת אני עדיין אני מאמין שזה יכול לקרות".

בתשובה לשאלה האם מדובר בהתרסות של כחול לבן או בעובדה שראש הממשלה נתניהו אינו משתף את בני גנץ ושרי כחול לבן בהחלטות, אמר הנגבי: "תמיד כל צד מאשים אחד את השני בהפרות. זה שנתניהו לא משתף זה ביטוי למתח שנוצר בצמרת. היו ממשלות רבות שלא שיתפו אלה את אלה, עדיין אפשר להתקדם".

לדברי הנגבי, "הדברים שחשובים לנו היא הקמת הוועדה שתגבש מתווה למינוי בכירים והתקציב. אנחנו מתקדמים עם התקציב בלי קשר לכחול לבן, נסיים את תקציב 2020 עד ה-23 לדצמבר ונסיים את תקציב 2021 עד פברואר. אבל אנחנו מאוד רוצים להמשיך איתם, אם לא תימשך התופעה של ממשלה בתוך ממשלה שהביטוי הכי מקומם שלה זה  הוועדה הפוליטית שגנץ הקים".

כאן המראיינת – הכתבת הפוליטית רינה מצליח – קטעה את דבריו של הנגבי ושאלה: "למה בעצם ועדה שחוקרת את פרשת הצוללות היא פוליטית? האם לא מדובר על תופעה קלאסית של 'על ראש הגנב בוער הכובע', נתניהו טוען שאין לו קשר לפרשת הצוללות, אבל כשרוצים לחקור אותה אתם קופצים ואומרים 'מחפשים את נתניהו'?"

הנגבי ענה: "הוועדה פוליטית כי השר גנץ עצמו אמר שאין צורך בוועדה כזאת. אז מה השתנה? זה נולד ממועקה כבדה לאור הסקרים. היא פוליטית בגלל הרכב הוועדה. יש כל כך הרבה שופטים, אבל גנץ מינה דווקא את האיש היחיד שכתב מאמר נגד נתניהו. וגם: אם בני גנץ צריך לבדוק את סוגיית הרכש הביטחוני, וצריך לבדוק אותה, והא היה בא לנתניהו ואומר, בוא נקים ועדה ביחד ונחקור את זה, נתניהו היה אומר לו, יופי, אהלן וסהלן, בוא נקים, אז בשביל מה להקים ועדה נפרדת"?

צחי הנגבי (צילום: הלל מאייר פלאש 90)
צחי הנגבי (צילום: הלל מאייר פלאש 90)
18:38 עריכה

"פרשת הצוללות היא הפרשה החמורה ביותר בתולדות הרכש הישראלי. והפרשה, שלא תהיינה אשליות: פרשת הצוללות היא פרשת שוחד". כך הצהיר מנכ"ל משרד הביטחון לשעבר, האלוף במילואים אילן בירן, בראיון בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 12. בירן, שמסר תצהיר בעתירת התנועה לאיכות השלטון בקריאה לחקור את הפרשה בוועדת חקירה ממלכתית, חזר בתוכנית על קריאתו לחקור אותה בוועדת חקירה ממלכתית ולא בוועדה כמו זאת שהקים שר הביטחון בני גנץ.

בתצהיר שהגיש בירן לבג"צ על פרשת הצוללות הוא כתב: "נדרש מינוי דחוף של ועדת חקירה ממלכתית. קשריו העסקיים של נתניהו עם מיליקובסקי הוסתרו לכאורה, במשך תקופה ארוכה, כולל מידע שבוודאי היה מעלה בזמן אמת אצל בעלי תפקידים במערכת הביטחון, חשד חמור לניגוד עניינים של ראש הממשלה כבר בשלב קבלת ההחלטות. רק ועדת חקירה המשולבת בחקירה משטרתית תשכיל לחקור, להסיק מסקנות, ובעיקר להמליץ על דרכים נכונות וראויות לביצוע הליכי רכש והתעצמות אסטרטגית".

 

18:56 עריכה

"אם כחול לבן ימשיכו להתנהל כאופוזיציה גנץ לא יוכל להיות ראש ממשלה". כך אמרה היום ח"כ אסנת מארק בפאנל של חברי כנסת בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 12. לדברי מארק: "אנחנו רוצים לשמור על הממשלה ולטפל בקורונה ובכלכלה ולקיים את הסכם הרוטציה. אבל את כחול לבן זה לא מעניין, הם מתנהגים כאופוזיציה ולא כקואליציה ולא נותנים לנתניהו לעבוד. כל מה שמעניין אותם זה להגיע לנקודה שבה בני גנץ ראש הממשלה".

יו"ר סיעת כחול לבן, איתן גינזבורג, שהשתתף גם הוא בפאנל, אמר בתגובה לדבריה של מארק: "אתם אלה שמתנהגים כאופוזיציה לעצמכם. אנחנו באנו לממשלה בסיטואציה שנתקענו בה אחרי הבחירות, אחרי שלוש מערכות בחירות ובכניסה למשבר הקורונה, מתוך מחשבה שזה מה שטוב לישראל. אבל נתניהו לא מפסיק לתקוף את גנץ ולחפש מאבקים בתוך הממשלה. אנחנו ויתרנו הרבה אבל לא נוותר על תקציב, בוודאי לא במשבר כזה. לא יכול להיות שלא יהיה תקציב. אם לא יהיה תקציב הולכים לבחירות".

ח"כ מתן כהנא מימינה שהשתתף באותו הפאנל, אמר: "אל תדאגו, לא יהיו שום בחירות כי גנץ ונתניהו רועדים מפחד מהרעיון של ללכת לבחירות. מה שחשוב גם לליכוד וגם לכחול לבן זה לא ישראל, כי בשביל נתניהו בחירות זה להפסיד ובשביל כחול לבן זה לשכת התעסוקה. איזו מין ממשלה זאת? אנחנו במלחמה, מיליון אנשים יושבים בבית מובטלים, ואין תקציב. הממשלה משותקת".

בתשובה לשאלה, אם בכל זאת יהיו בחירות, האם ימינה תצטרף לממשלה בראשות נתניהו ותמליץ עליו לראשות הממשלה כדי שיוכל להרכיב קואליציה, אמר כהנא: "אנחנו נמליץ על נפתלי בנט. נתניהו לא ילך עם בנט אלא עם מנצור עבאס (יו"ר סיעת רע"ם ברשימה המשותפת), ישברית אחים בין מנצור עבאס לנתניהו והוא מעדיף אותו על בנט".

המראיינת, רינה מצליח, הפנתה את דבריו של כהנא לח"כ אעידה תומא-סלימן מסיעת חד"ש ברשימה המשותפת, שהשתתפה גם היא בפאנל, ושאלה אותה אם ההתקרבות בין נתניהו לעבאס יכולה לפצל את המשותפת. תומא-סלימן אמרה: "אנחנו לא מפוצלים, רק הממשלה מפוצלת. זאת ממשלה משותקת שגורר אותנו למצב כלכלי ובריאותי בלתי נסבל. הפכנו לבני ערובה של הממשלה הזאת שלא צריכה בכלל אופוזיציה, הם בעצמם תוקפים אחד את השני במקומנו. צריך כמה שיותר מהר ללכת לבחירות".

לדבריה: "כולם מבינים שהדבר הכי טוב לאוכלסוויה הערבית זאת הקמת המשותפת וכולנו נצא מופסדים אם היא תתפרק, רק נתניהו ירוויח מכך. התפקיד של אף אחד מאתנו הוא לא לשחק לידיו של נתניהו. ואנחנו לא ניתן לו את המתנה הזאת. נתניהו יודע שמי שעמד מולו חזק ומנע ממנו להרכיב ממשלה צרה זאת המשותפת ולכן הוא מנסה לפרק אותה".

ח"כ אסנת מארק בוועדת הכנסת, ב-21 במאי 2020 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
ח"כ אסנת מארק בוועדת הכנסת, ב-21 במאי 2020 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
19:04 עריכה

שרת התיירות, אורית פרקש-הכהן, מסבירה מדוע גילוי חולי הקורונה במלון ישרוטל, במסגרת מדיניות הבדיקות האינטנסיביות של האיים הירוקים, אינה "באג" בשיטת האיים הירוקים אלא "פיצ'ר":

19:06 עריכה

שלטי הסתה בהפגנה לטובת נתניהו בנס ציונה:

19:07 עריכה

ח"כ ניר ברקת לוקח הפסקה ממשבר הקורונה והמשבר הכלכלי ומציג תוכנית לפיתוח שטחי יהודה ושומרון:

 

19:43 עריכה

"אנחנו ממשיכים לפעול למען הצעת אי-אמון קונסטרוקטיבית ואני עדיין מאמין שהיא אפשרית". כך אמר הערב יו"ר סיעת תל"ם ברשימת יש עתיד, השר לשעבר משה (בוגי) יעלון בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 12.

בתשובה לשאלה, מדוע הוא מועמד להחליף את ראש הממשלה נתניהו בהצעת אי-האמון הקונסטרוקטיבית ולא יו"ר הרשימה והאופוזיציה יאיר לפיד, והאם באמת יש להם סיכוי ריאלי להגיע ל-61 חברי כנסת, אמר יעלון: "זה מחמיא מאוד שמציעים לי לעמוד בראש, אבל זה בכלל לא העניין. העניין הוא שזאת האופציה הכי טובה ואנחנו ממשיכים לעבוד על זה ונמשיך כדי למצות כל סיכוי למנוע בחירות.  רק שכדי שזה יקרה בני גנץ יכול להפסיק לחלום על הרוטציה".

בתשובה לשאלה, כיצד הוא חושב להגיע ל-61 מנדטים בלא תמיכתם של חברי סיעת דרך ארץ, הנדל והאוזר, וסיעת רע"ם, אמר יעלון: "אני לא בונה על הנדל והאוזר. לגבי רע"ם, זה ממש לא נכון. זה לא קשור למהלכים של מנצור עבאס שאני מודע אליהם, זה לא מתנגש עם המהלכים שלנו".

לדברי יעלון: "אנחנו חייבים להמשיך בנסיון להחליף את נתניהו והממשלה הזאת כי זאת מציאות שבה נמשיך לקבור מתים, עברנו במגפה כבר את ה-2800 מתים. ואני לא מקבל את זה שזה לא קשור לניהול ושזה היה קורה בכל מקרה. זה עניין של רח"ל. בהיותי שר הביטחון הכנתי את רח"ל לטפל באירוע כזה. ראש רח"ל התמנה רק לפני חודש ועדיין לא נכנס לתפקיד".

"יש כאן תרבות של שקר, כל הממשלה הזאת מתנהלת בתרבות של טיוח ושל ניהול גרוע ושל שקר, וכשמשקרים מפסידים, זה מה שקרה למדינות ערב", אמר יעלון, "לא צריך להשוות אותנו לאירופה ואמריקה עם הגבולות הפתוחים, אותנו צריך להשוות למדינות אי. והנה, קפריסין עם 48 מתים, סינגפור עם 24 מתים, ניו זילנד עם 45 וטאיוואן 7. אז זאת המדיניות של נתניהו".

בהתייחסו לפרשת הצוללות אמר יעלון: "הצעד הנכון הוא השלמת חקירה פלילית או חקירה ממלכתית. זה אירוע גדול שצריך לחקור ברצינות ולא איך שחוקרים אותו. אני אעיד גם בפני הוועדה הקיימת ב-8 לדצמבר. מי שלא יבוא להעיד זה נתניהו. אם אין לך מה להסתיר למה שלא תבוא להעיד? אם אין לך מה להסתיר מה אתה נלחם נגד חקירה?"

.
.
20:05 עריכה

שר האנרגיה יובל שטייניץ מממש את קו העמימות של ממשלת ישראל ואומר בראיון: לא יודע מי ביצע את החיסול, אבל הוא מוצדק.

20:11 עריכה

כ-2,000 מפגינים הגיעו לכיכר פריז למחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. המפגינים קוראים לשנות את שיטת הממשל ומניפים שלטים כמו: "משנים את השיטה, חוק משאל עם", "מצילים את המדינה, נלחמים בשחיתות". ההפגנה נערכת במקום זה השבוע ה-23 ברציפות.

ההפגנה במתחם בלפור, 26 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
ההפגנה במתחם בלפור, 26 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
20:17 עריכה

שר הבריאות יולי אדלשטיין יקיים הערב דיון חירום על מתווה הקניונים עם מנכ"ל המשרד, הפרופסור חזי לוי ופרוייקטור הקורונה נחמן אש. זאת בצל התמונות המדאיגות מהפיילוט שבו נפתחו 15 קניונים, שבהן נראתה צפיפות רבה בתורים לחנויות.

אדלשטיין הודיע כי "מסקנות אנשי המקצוע יונחו על שולחנו בתחילת השבוע, אז יגבש את עמדתו על המשך המתווה".

בחדשות ערוץ 12 צוטטו "מקורביו של אדלשטיין" שאמרו, לפי המהדורה, "אם ככה מתנהלים בקניונים אחרי כל ההבטחות שלהם לקיים את ההנחיות, אין סיכוי שנמשיך ונרחיב את הפיילוט ונפתח את כולם".

מנגד, צוטטו באותה כתבה מנהלי קניונים שהאשימו את משרד הבריאות בצפיפות בקניונים. לדבריהם: "פתחו רק חלק קטן מהקניונים אחרי שלושה חודשים שהם היו סגורים, למה בדיוק ציפו, שלא תהיה צפיפות? ההנחיות וההוראות קוימו במלואן".

פתיחת קניון איילון 28.11 (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
פתיחת קניון איילון 28.11 (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
20:58 עריכה

נשיא בלארוס משתעשע באפשרות שיפרוש מתפקידו, וח"כ אלי אבידר ממהר לנצל את החדשות הטובות הללו כדי לנגח את ראש הממשלה נתניהו:

21:00 עריכה

הציבור היהודי מודאג מהתפשטות מגפת הקורונה בחברה הערבית, אולי בגלל שהמגפה נוטה לעבור בין המגזרים. ח"כ אחמד טיבי מזכיר לעוקביו היהודים בעיה כואבת אחרת שפוגעת במגזר:

21:01 עריכה

21:23 עריכה

ילד בן תשע הלך לתומו על חוף הים בקיסריה – ותראו את מי הוא פגש שם:

21:41 עריכה

ח"כ צבי האוזר מאמץ פורמט חדש:

21:43 עריכה

במקביל להפגנות בירושלים ובקיסריה ולמאות מוקדי ההפגנה על הגשרים ובצמתים, כמה מאות בני אדם הגיעו להפגנה נגד ראש הממשלה נתניהו גם בכיכר רבין בתל אביב. את ההפגנה ארגנה התנועה לאיכות השלטון. מול מעונו הפרטי של רה"מ בקיסריה מפגינים כעת כ-300 איש, ומולם הגיעו כ-100 בני אדם להפגנת תמיכה בראש הממשלה.

21:58 עריכה

בעקבות הצפיפות בפיילוט שאיפשר את פתיחתם של 15 קניונים, ששר הבריאות אדלשטיין, כמובן, לא העלה על דעתו, הוא כינס את בכירי משרדו ופרוייקטור הקורונה לדון בהצעתו לעצור את מתווה הפתיחה של שאר הקניונים ולסגור את אלה שנפתחו בחזרה.

22:20 עריכה

בעקבות הצילומים של תורים צפופים בקניונים, ועל רקע הדיון שמתקיים כעת במשרד הבריאות על הפסקת הפיילוט וביטול פתיחתם, חושף אתר ynet נתונים, שמן הסתם קיבל מהנהלות הקניונים, שמראים כי הקניונים נמצאו גם בשעות השיא שלהם הרבה מתחת לצפיפות שמתיר להם מתווה הפתיחה.

לפי הנתונים, ביקרו בשעות השיא 7,000 איש בו זמנית, כשהגבול העליון המותר להם לפי מ"ר הוא 22 אלף איש והקבוצה הגבילה עצמה ל-20 אלף בסך הכל. השטח הכולל של שלושת הקניונים – איילון, חיפה וירושלים – מגיע ל-150 אלף מ"ר.

בקניון איילון נמצאו בשעה 13:00, שעת השיא, 3,104 איש בו זמנית, כשהמקסימום המותר לקניון לפי הפיילוט הוא 7,143 איש לקניון זה. בקניון חיפה ניתן להכניס 6,000 קונים בו זמנית. בשעת השיא היום, 11:00, שהו בו יחד 1,881 קונים בלבד. בקניון מלחה ירושלים הותר להכניס 7,571 קונים בו זמנית. השיא היה ב-12:00, אז ביקרו בו בו זמנית 3,016 קונים.

לקוחות בקניון איילון ברמת גן, 20 בנובמבר 2020 (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
לקוחות בקניון איילון ברמת גן, 20 בנובמבר 2020 (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
22:38 עריכה

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד בדיון בערוץ 13, מתגאה בהשקעות של הליכוד בחברה הערבית: "נתנו יותר מכל ממשלות השמאל", מחמיא ליו"ר רע"ם מנצור עבאס: "דואג לקרב את החברה הערבית והיהודית, דואג לאינטרסים של הערבים", אבל מבטיח שמפלגתו לא תצרף אותו לקואליציה: "אנחנו דואגים להם, אבל אנחנו לא נצרף תומכי טרור לממשלה".

 

22:52 עריכה

אחרי התפרצות הקורונה וסגירת מלון ישרוטל, מתברר שמתווה "האיים הירוקים" יימשך והמלון שבו התגלתה קורונה ייפתח מחדש מחר:

עוד 23 עדכונים
כל הזמן // יום חמישי, 21 בינואר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

מה ישראל רוצה, מה ארה"ב תיתן - ולמה איראן תסכים

פרשנות הממשל החדש בוושינגטון החל לעבוד, ולפי כל הסימנים בקרוב ייכנס להילוך גבוה החזרה להסכם הגרעין עם איראן ● ישראל לא הייתה שותפת סוד כשנחתם ההסכם המקורי ב-2015, וכניסתו של ג'ו ביידן לבית הלבן היא הזדמנות לתקן את הסעיפים החלשים ולהתעקש על האיומים החשובים ● השאלה היא כמה הממשלה בירושלים תסכים להתפשר - ועד כמה האמריקאים יצליחו לכפות על משטר האייתוללות

עוד 1,133 מילים

התנ"ך של הנסיך

התנ"ך של הנסיך לא מתחיל בפסוק:

"בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָרֶץ.  וְהָאָרֶץ הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ וְחֹשֶׁךְ עַל פְּנֵי תְהוֹם, וְרוּחַ אֱלֹהִים מְרַחֶפֶת עַל פְּנֵי הַמָּיִם".

אין בו עשר דיברות, מוסר, רוח אלוהים והוא גם לא כתוב בעברית. התנ"ך של הנסיך הוא ספרו של ניקולו מקיאוולי שנכתב באיטליה, בשנת 1513, בביתו הכפרי לא רחוק מפירנצה והוא מוקדש לנסיך לורנצו המפואר.

הנסיך

הספר הנסיך נחשב לספר המחשבה המדינית הראשון בעידן המודרני. קיסינג'ר מהלל ומצדיק את הריאל פוליטיק המקיאווליסטי ומסביר שבמצבים קיצוניים צריך לפעול כפי שמקיאוולי המליץ כדי לשרוד.

הספר חוקר את טבע הכוח והשלטון במדינות, או בשפתו של מקיאוולי, שאולי מתאימה גם לישראל של 2020 ו-2021 – בנסיכויות. ההגות של מקיאוולי נתפסה כריאליזם פוליטי שעושה הפרדה חדה בין מוסר ופוליטיקה.

על פי הריאל פוליטיק של מקיאוולי, שאותו אימץ קיסינג'ר בשנות השישים והשבעים, המטרה מקדשת כמעט את כל האמצעים. אין זה משנה אם המהלכים מוסריים או קשים ואכזריים – מי שמצליח לנצח ולבסס את שלטונו, הוא הצודק בתוצאה הסופית. מקיאוולי ממליץ לנסיך להשתמש בכל האמצעים, חנופה, הסתה וכוח על פי הצורך, כדי לשמר את שלטונו.

בריאל פוליטיק של מקיאוולי, המטרה מקדשת כמעט את כל האמצעים – מוסריים או קשים ואכזריים – מי שמצליח לנצח ולבסס את שלטונו הוא הצודק בתוצאה הסופית גם אם זו הושגה באמצעי חנופה, הסתה וכוח

לספר היתה השפעה עצומה על החשיבה המדינית האירופאית ובעיקר על דיקטטורים מיליטריסטים.

הריאל פוליטיק של מקיאוולי

תרגום הפתיח של הסרט:

"אני מרגיש כבוד גדול להשיא לך עיצה לקראת כניסתך לתפקידך החדש. אני יכול להציע לך מספר כללי אצבע שאני מאמין שהזמן והניסיון הוכיחו כנכונים: פעל באומץ לב בתחילה. לציבור יש זכרון קצר שיגרום להם לשכוח את ההצלחות של קודמיך והם יתרשמו מנחישותך. העמד את ההגנה על מעמדך וכוחך בראש סולם העדיפויות שלך, ללא זה תהיה חסר ערך. היה נחוש אבל הישאר גמיש. זכור, כמה מהמתנות הגדולות של האל הן הבטחות שהופרו".

הספר "הנסיך" תמציתי ומחולק ל-26 פרקים קצרים, המוקדשים לנושאים שעליהם הנסיך צריך לתת את הדעת כדי לתפוס ולשמור על שלטונו. והנה מספר קטן של דוגמאות לריאל פוליטיק של מקיאוולי:

1

אין זו חובתו של הנסיך לשמור את הבטחתו כשזו עשויה לגרום לו נזק. כיוון שבני האדם רעים ומושחתים ואינם מקיימים מה שהבטיחו לנסיך אין הנסיך חייב לקיים את הבטחותיו.

2

יחד עם זאת, אסור לנסיך להיות חסר הגנה של החוק והמשפט, כדי ליפות בהם את הפרת הבטחותיו. העמדת הפנים והפגנת כבוד לדת חשובה לשמירת מעמדו של הנסיך.

3

נסיך צריך לשקוד על ניצחונו ועל קיום השלטון בידיו וכל האמצעים ראויים לשם כך. הכל ישבחו אותם כי את לבו של ההמון תופסים תמיד מראה העיניים וההצלחה.

4

נסיך צריך להטיל על אחרים את המעשים המעוררים קטרוג וכעס בעם וחובה עליו לנהל בעצמו עניינים שייזקפו לזכותו. בכל מקרה, אסור לנסיך שיהיה שנוא על העם ובייחוד לא על הקבוצות החזקות. מקיאוולי ממליץ לנסיך להחליש את בעלי העוצמה ולתת הגנה לאלו שאין להם עוצמה.

נסיך צריך להטיל על אחרים את המעשים המעוררים קטרוג וכעס בעם וחובה עליו לנהל בעצמו עניינים שייזקפו לזכותו. בכל מקרה, אסור לנסיך שיהיה שנוא על העם ובייחוד לא על הקבוצות החזקות

הוא נותן דוגמה מההיסטוריה של רומא העתיקה: הרומאים הקפידו לכבוש ארץ, להקים בה מושבות, לרצות את בעלי העוצמה הפחותה ולדכא את בעלי העוצמה.

5

על פי מקיאוולי המורא של האזרחים מהנסיך חשוב, אהבתם פחות, אבל חשוב מאוד שלא ישנאו אותו.

6

לנסיך יכולות להיות בעיות פנים ובעיות חוץ. את בעיות החוץ צריך לפתור ע"י צבא חזק. שקט מבחוץ מביא ליציבות פנים. קנוניות פנים ניתן למנוע אם העם מרוצה. אם הנסיך יהיה אהוב על הציבור הם לא יהיו שותפים לקנוניות נגדו. מקיאוולי ממליץ לנסיך להיות נדיב כלפי העם ולבזבז נכסיהם של זרים כי זה אינו ממעט את כבודו, אלא אדרבה, הולך ומגדל אותו. בזבוז נכסיו שלו עשוי להזיק לו.

הנסיך האמריקאי  – קיסינג'ר

יתכן שקיסינג'ר, שהעריץ את מקיאוולי העניק לנתניהו כשי עותק של ספר הנסיך באחת מפגישותיהם במשך השנים והעביר לנתניהו את הלפיד של הריאל פוליטיק המקיאווליסטי.

לפני מספר חודשים נתלה שלט חוצות עם תמונת ענק של נתניהו ועליו הכיתוב – האהוב. הכי טוב לנסיך שיהיה אהוב. אם לא אהוב, שיהיה ממנו מורא, אבל אסור לנסיך שיהיה בוז או שנאה כלפיו. כך כתב מקיאוולי. אולי זו הסיבה שנתניהו נלחץ כל כך מההפגנות נגדו ועושה הכל כדי להפסיקן.

סער ובנט יעשו היסטוריה או שיהיו כגנץ ואשכנזי?

אריה דרעי כבר הודיע שיביא את סער ובנט לממשלת נתניהו. נסיך הרי צריך להטיל על אחרים את המעשים המעוררים קטרוג וכעס בעם וחובה עליו לנהל בעצמו עניינים שייזקפו לזכותו. בבחירות האחרונות דרעי ריסק את הקוקפיט של כחול לבן והביא את גנץ ואשכנזי לממשלת נתניהו, לתדהמת ציבור הבוחרים של כחול לבן.

דרעי הודיע שיביא את סער ובנט לממשלת נתניהו. נסיך הרי צריך להטיל על אחרים מעשים מעוררי כעס בעם. דרעי כבר ריסק את הקוקפיט של כחול לבן והביא את גנץ ואשכנזי לממשלת נתניהו

הלחץ של נתניהו ודרעי על סער ובנט רק התחיל, ולא בטוח שהם לא יתהפכו כגנץ ואשכנזי, שהעבירו מאות אלפי קולות של בוחרי כחול לבן לבלוק של נתניהו. אולי זה תרגיל. נסיך צריך לשקוד על ניצחונו ועל קיום שלטונו וכל האמצעים ראויים.

אריה דרעי ובנימין נתניהו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
אריה דרעי ובנימין נתניהו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

 מצד שני, על פי תוצאות סקר בחירות מהשבוע שעבר, יהיו לסער, לפיד, בנט, ליברמן, הורוביץ, חולדאי וגנץ ביחד 63 מנדטים. אם אלו יהיו תוצאות הבחירות, וחברי כנסת נבחרים לא יעברו לבלוק של נתניהו ברגע האמת, הם יוכלו להרכיב ממשלה ולהביא מהפך היסטורי כמו זה של מנחם בגין, ויצמן ושרון ב-1977.

עוד חודשיים וקצת נדע את התשובה. האם זו תהיה חזרתה של מדינת ישראל הדמוקרטית עם ממשלה מתפקדת, כנסת פעילה, תקציב מדינה 2021 ויציאה מהמשבר השלטוני המתמשך, או המשך הריאל פוליטיק של הנסיכות המושחתת, המרושעת, המקיאווליסטית ומלחמתה המתמשכת במוסדות השלטון הדמוקרטי, במשרד המשפטים, ביועץ המשפטי לממשלה, בבתי המשפט ובחוקי המדינה.

רמי רום הוא דוקטור לכימיה פיזיקלית, עורך פטנטים וחוקר עצמאי של מלחמת יום כיפור. מתמקד בעיקר בהשפעת הערוץ המדיני החשאי של קיסינג'ר ואיסמעאיל על המלחמה ובהתנהלות של שר הבטחון משה דיין במלחמה. פרסום קודם - תעלומת המפגש החשאי השלישי של קיסינג'ר ואיסמעאיל בספטמבר 1973, מערכות, גיליון נובמבר 2018: http://maarachot.idf.il/PDF/FILES/5/114325.pdf

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 871 מילים

קארה הצליח, העצמאי מת

"השינוי לא יבוא מהפוליטיקאים. השינוי יבוא מאיתנו, יבוא מהעם" - כך כתב אביר קארה לפני פחות משנה ● מאז, מייסד "אני שולמן" החליט לעזוב את העם ולהצטרף למפלגת ימינה של נפתלי בנט ● דווקא במשבר הכלכלי הקשה ביותר, קארה נכנס לפוליטיקה כשהפופולריות שלו רחוקה משיאה ● ובדרך להצלחתו האישית, הוא מותיר את מחאת העצמאיים פצועה, מדוכאת ומפולגת ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
קארה העדיף את טובתו האישית באופן חד-משמעי וברור על פני טובתם של חבריו לתנועה. במקום להתמקד במגזר שלו הוא חובר למפלגה פוליטית עם מצע מדיני שלא קשור כלל לשולמנים וכך יסדר לעצמו כיסא מפנק ... המשך קריאה

קארה העדיף את טובתו האישית באופן חד-משמעי וברור על פני טובתם של חבריו לתנועה. במקום להתמקד במגזר שלו הוא חובר למפלגה פוליטית עם מצע מדיני שלא קשור כלל לשולמנים וכך יסדר לעצמו כיסא מפנק על חשבון חבריו. מה יעשה שולמן שבעוונותיו תומך במצע של מרץ או לפיד? אבל אל דאגה. קארה יישאר עם בנט עד דקה אחת אחרי הבחירות, אז נתניהו יציע לו תפקיד בממשלה וקארה יעשה לבנט מה שהוא עושה כעת לשולמנים.

עוד 679 מילים ו-1 תגובות

בני בגין הצטרף לתקווה חדשה של גדעון סער

בגין: "להפסיק את ההתקפות החריפות והגסות, נגד המוסדות הממלכתיים, להחליף את השלטון" ● הליכוד: "סער יכול לצרף את מי שהוא רוצה, רונאלדו, קרדישיאן, אין לו ממשלה בלי לפיד והשמאל" ● הפרקליטות דוחה בקשת נתניהו לדחיית משפטו: "מופרכת וסוטה מהחוק" ● יאיר גולן: "הסכם גרעין של ביידן ישמור על בטחון ישראל" ● משרד החינוך יצא בשורת הקלות לתלמידים בבחינות הבגרות ● פוגלמן: "לא לפרסם סקרים בשיטות לא מוכרות"

עוד 18 עדכונים

למקרה שפיספסת

נשיא כבר יש, אבל מי יהיה שגריר ארה"ב הבא? 

על המינוי של דיוויד פרידמן, טראמפ הכריז לפני ארבע שנים עוד בימי המעבר ● כעת, יממה לאחר השבעת ביידן וסיומה הרשמי של כהונת פרידמן, עדיין לא ידוע מי יהיה השגריר הבא בישראל ● המועמד המוביל בבורסת השמות הוא דן שפירו, השגריר הקודם לפרידמן, שחי בישראל מאז שסיים את תפקידו ● מועמדים נוספים המוזכרים הם עמוס הוכשטיין ורוברט וקסלר

עוד 558 מילים

על חיסונים ופוליטיקת זהויות

לצד המילים הטובות שנכתבו, ובצדק, על פרויקט החיסונים של ישראל, הגיעו החשיפות האחרונות לגבי תיעדוף במתן החיסון לאוכלוסיות מסוימות על פני קבוצות אוכלוסיות אחרות, והן מעוררות תמיהה ומעלות שאלות רבות.

לצד המילים הטובות על פרויקט החיסונים הישראלי, הגיעו החשיפות האחרונות לגבי תיעדוף במתן החיסון לאוכלוסיות מסוימות על פני קבוצות אוכלוסיות אחרות, והן מעוררות תמיהה ומעלות שאלות

זה התחיל בפרסום מטריד אודות נתוני החיסונים לקורונה במנה הראשונה: ככל שאתה משתייך לקבוצה בעלות מדד סוציו-אקונומי גבוה יותר, כך גדל דרמטית הסיכוי שלך להתחסן, וזאת ביחס הפוך לאזרחיות ואזרחים המשתייכים לאשכול נמוך יותר. וכל זה על רקע נתוני התחלואה המעלים תמונת מצב הפוכה לגמרי ולפיה שיעורי התחלואה גבוהים מצויים בעיקר ביישובים המשתייכים לאשכול תחתון., במילים אחרות ופחות מכובסות: עניים מחוסנים פי כמה פחות מעשירים.

זה המשיך בהחלטתו של השר לביטחון הפנים – ובניגוד להנחיות היועמ"ש והמלצת משרד הבריאות – שלא לאפשר לחסן אסירים בני 60 ומעלה תוך שהוא מעמיד בסכנה את חייהם של אסירים בקבוצות סיכון. השר אוחנה מעדיף להתעלם, כנראה, מהרעיון שעונשי מאסר אמנם שוללים חירות אך בשום אופן אינם פוגעים בזכות לבריאות. מעניין מה חושב על ההחלטה הזאת שר הפנים הנוכחי והאסיר לשעבר אריה דרעי, להזכירכם, שותפו הקבוע והאוהד של הבוס של אוחנה.

ואז התבשרנו על החלטה אומללה נוספת של משרד הבריאות בנוגע לסדרי העדיפויות במתן החיסונים לעובדי בתי החולים. ע"פ ההחלטה, הרופאים והרופאות, האחים והאחיות ועובדי המנהלה ואף דוברי בתי החולים יחוסנו מיד, יחד איתם יחוסנו שאר העובדים במחלוקות הקורונה, וזה מצוין. אך יתר עובדי הקבלן של בתי החולים לא זכאים כרגע להתחסן. וכך, בהחלטה שערורייתית ובלתי מתקבלת אחת, הופך שם המבצע "נותנים כתף"- לבדיחה עלובה ולא מצחיקה.

מעבר לציפייה מצוות הרופאים והרפואה לסרב להחלטה נוראית ולא הוגנת שכזאת, זועקת לשמיים ההבנה, כי בעיניהם של מקבלי ההחלטות, מדינת ישראל מחולקת לשווים יותר ושווים פחות, הרבה פחות.

עצם ראיית עובדי הקבלן כעובדים שקופים ותו לא, עבדים מודרניים, שגם בימי שיגרה לא זוכים ליותר ממינימום יחס ושכר, מעוררת חלחלה ותחושת גועל עצומה. אך לא פחות היא מעוררת שאלות לגבי רמת ההבנה של מקבלי ההחלטות במלחמה בנגיף – על, ובכן, היכולות של הנגיף עצמו.

זה המשיך בהחלטת השר לביטחון הפנים – בניגוד להנחיות היועמ"ש והמלצת משרד הבריאות – לא לחסן אסירים בני 60 ומעלה תוך סיכון חייהם. מעניין מה חושב על זה שר הפנים הנוכחי והאסיר לשעבר דרעי

כי מבחינת ההיגיון הפשוט, הקורונה כבר לימדה אותנו שיעור חשוב: היא איננה מבחינה בין אדם לאדם. אך כנראה שבבתי החולים יש חוקיות אחרת להתנהגותו של הנגיף. אחרת, איך יסבירו במשרד הבריאות מה עומד מאחורי ההחלטה הזאת, להותיר עובדי בית חולים ללא חיסון, מה שמסכן בוודאות את חיי החולים, ובייחוד את אלה שעדיין לא חוסנו ואת שאר הצוותים הרפואיים?

הרי גם אם נניח את נושא המוסריות בצד, מדובר בלוגיקה בסיסית: מדובר בעובדים השוהים שעות ארוכות בבתי החולים, באים במגע עם חולים, גם אם אינם עובדים במחלקות קורונה. כשהם ייפגשו עם יתר העובדים הקבועים שהתמזל מעמדם וחוסנו, או עם הציוד הרפואי, או עם החולים שלא התחסנו או שאינם יכולים להתחסן מסיבות שונות, מה הועילו "חכמים" בתקנתם?

מקרים כאלו הינם מיקרוקוסמוס למה שבעיני ליברטאנים נתפס כעניין של בחירה ומקדש את חירות האדם. בסופו של דבר, בעיניהם, זה הכול עניין של יחסי עובד ומעביד ותו לא. אבל האמת היא שמדובר בהיררכיה מעמדית ברורה.

בסוף, מדובר בפוליטיקת זהויות ידועה, הרואה הבדל בין אדם לאדם גם בשיאה של מגיפה עולמית. הניאו-ליברלים מאמינים בחשיבות ההון לפני האדם, מרגישים בנוח לתעדף מתן חיסונים לישובים מבוססים עם אחוזי תחלואה אפסיים על חשבון כאלה שנולדו ביישוב הלא נכון, עם תחלואה גבוהה, למגזר הלא נכון, והמועסק, בד"כ, בתנאי עבדות של קבלן.

זה יכול להיות עובד ניקיון שלוקח חלק פעיל במלחמה הזו ושתפקידו למנוע זיהומים במקומות הכי רגישים לכך, וזה יכול להיות מאבטחים שעובדים שעות רבות מאוד תמורת מעט מאוד כסף בשמירה על כולנו. זה יכול להיות גם ההורים, הסבים והסבתות שלנו, תושבי ותושבות הפריפריה הגאוגרפית והמעמדית. זה הקופאיות, נהגי אוטובוס, עובדי רווחה (שלא נספרים כבר שנים). וזה גם הסרת האחריות על חיסונם של תושבי עזה והגדה, על כל ההשלכות שבדבר.

הקורונה לימדה אותנו שאינה מבחינה בין אדם לאדם. אך כנראה שבבתי החולים יש חוקיות אחרת להתנהגות הנגיף. אחרת, איך יסבירו במשרד הבריאות מה עומד מאחורי ההחלטה להותיר חלק מעובדי בתי החולים ללא חיסון?

מה שמשותף לכל אלה, לכל המקרים האלה – היא ההבנה הפשוטה שההגנה עליהם, היא בסופו של דבר הגנה על כולנו.

והנה לכם, על רגל אחת, על מה שבאמת צריכות להיות הבחירות האלה.

מאיר מישאל-שמואלי, פעיל חברתי, עוסק בדוברות וייעוץ תקשורתי לגופים חברתיים. דתי וסוציאל-דמוקרט שמאמין בערכי שלום שיוויון וצדק בכלכלה אנושית וביהדות מקרבת. פועל בכדי להציג יהדות מתונה שדרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 685 מילים
עודכן לפני שעתיים

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

טקס ההשבעה של הנשיא ג'ו ביידן וסגניתו קמלה האריס סיים ארבע שנות שלטון אימים של מי שמעולם לא ראה עצמו כפוף לממלכה, אלא כגדול יותר ממנה ● במובן זה, עידן ביידן בפוליטיקה האמריקאית בא להצהיר בקול גדול על שיבה לנורמליות ● על כיבוד סמלי הממלכה, הרכנת ראש בפני טקסי המסורת הדמוקרטית, מגוחכים ונלעגים ככל שיהיו

עוד 842 מילים ו-1 תגובות

"ישראל היא הדוגמה לאופן שבו צריך להתמודד עם הנגיף"

אחרי מאות אלפי מתים ומיליוני נדבקים, החל השבוע מבצע החיסונים בברזיל, אבל עדיין מתקשים שם לראות את האור ● פרופ' אנה לוין, מראשי המלחמה בקורונה בבית החולים הציבורי הגדול בדרום אמריקה, רואה מה שקורה בישראל, ומקנאה ● בראיון לזמן ישראל היא מסבירה למה בברזיל בחרו בחיסון הסיני ומתי סוף סוף נצא מהגל העכור הזה

עוד 880 מילים

דווקא בשעה בה רבים כל כך סובלים מחוסר בטחון תזונתי, עולים סימני שאלה גדולים סביב מכרז תלושי המזון של משרד הפנים ● ברשויות המקומיות חוששים שהעברת הנתונים לשופרסל מתנגשת עם חוקי הגנת הפרטיות ● עתירות שהוגשו בנושא טוענות: "המענק עלול להגיע לידיים הלא נכונות, ולפגוע בזכאים" ● במשרד הפנים מגיבים: "לא קיים כל חשש לפגיעה בפרטיות" ● בדיקת זמן ישראל

עוד 968 מילים

ראיון "הדבר האיום, הנורא ביותר שטראמפ השאיר לנו הוא הרס האמת"

"הנשיא תדלק את השקרים, בנה אותם, עודד אותם" ● אברהם פוקסמן, מהמנהיגים היהודים החשובים בארה"ב, מסכם את הקדנציה הרעילה של טראמפ ● מי שהיה מנכ"ל הליגה נגד השמצה מביט אחורה בייאוש ומציץ קדימה בדאגה: "האיש הזה חיזק את הקנאים, וצריך להיענש. יהיה קשה לרפא את המדינה"

עוד 1,820 מילים

ריבלין: מצפה לבנות יחד גשרים נוספים, גם עם הפלסטינים

נתניהו: מצפה שנחזק ביחד את הברית בין ארה״ב לישראל ● לפני ההשבעה: טראמפ חתם על עסקת החמקנים לאמירויות ● היועמ״ש לכ״ץ: המנע מכלכלת בחירות ● בכירי המשטרה והכנסת דנו בתרחיש של השתלטות המונית על המשכן בדומה לאירוע בקפיטול ● מנהל הריאלי הוזמן לשימוע לאחר שנתן למנכ״ל בצלם להרצות בפני תלמידים ● קופות החולים יפסיקו לחסן בני 35 עד 40

עוד 37 עדכונים

נתניהו שוב מכה את בנט

נתניהו יכול היה להתרווח אמש בכיסאו ולמתוח חיוך רחב: המועמדת שלו, חגית משה, ניצחה בפריימריז לראשות הבית היהודי - האישה הראשונה לעמוד בראש המפלגה על גלגוליה השונים ● המשמעות היא ככל הנראה איחוד עם סמוטריץ' - מה שמקרב את נתניהו ל-61 מנדטים וכל הטוב שבא איתם ● המשימה הבאה על הפרק: לשכנע את סמוטריץ' להתאחד גם עם איתמר בן-גביר ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
וואי וואי וואי היו פריימריז במפלגה של 0.8% והאכלת עם המטעמים האלה חצי עם, וסגרת את הבחירות, ואת ה 61 מי שחושב שביבי ישן בלילות, לא ראה פאניקה מימיו הסקר האמין האחרון 58 מנדטים לימין. ב... המשך קריאה

וואי וואי וואי היו פריימריז במפלגה של 0.8%
והאכלת עם המטעמים האלה חצי עם, וסגרת את הבחירות, ואת ה 61

מי שחושב שביבי ישן בלילות, לא ראה פאניקה מימיו
הסקר האמין האחרון 58 מנדטים לימין. בקלפי. לפי הסקרים מהבוקר – 74
30% מגוש המרכז–שמאל עברו לימין–חרדים. ממש
יש לי מגרש למכור לך בביצות בפלורידה

עוד 590 מילים ו-1 תגובות

אז כמה מורים התחסנו עד כה? אף אחד לא יודע

בדיקת זמן ישראל שיקול משמעותי בהחלטה האם לפתוח מחדש את מערכת החינוך הוא מספר עובדי מערכת החינוך שכבר חוסנו נגד נגיף הקורונה ● למעשה, הסתדרות המורים אף איימה בשביתה אם לא תינתן עדיפות לסגל ההוראה בחיסונים ● אלא שאף גוף בישראל לא אוסף נתונים על שיעור המתחסנים בקרב המורים - ולקופות החולים יש מידע רק על כ-25% מחוסנים מכלל אנשי החינוך

עוד 861 מילים

נערים עובדים בזמן הקורונה פחות מבזמנים רגילים, כי יש פחות מקומות עבודה ● אבל אלה שעובדים, עובדים מגיל צעיר יותר, שעות רבות יותר, בתנאי העסקה גרועים בהרבה, רבים מהם בעבודות מסוכנות - ולעתים קרובות במקום ללמוד ● חלקם עובדים כדי להציל את פרנסת המשפחה, חלקם - כי זה מה שיש לעשות מחוץ לבית ● "מצב מסוכן וחמור: מי שנפלט ממערכת החינוך כבר לא יחזור אליה"

עוד 2,044 מילים

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב, הגליל - וכל מה שביניהם

פתאום, דווקא בלב ראש העין המבוססת, זכו התושבים לקבל גינה מוזיקלית במימון המשרד הממשלתי של אריה דרעי לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ● הגינה היפה מציפה שאלות לגבי הדרך והעקרונות שלפיהם מחולקים כספי תמיכה ממשלתיים ● האם באמת רשות מבוססת ועתירת תקציב זקוקה לסיוע ממשלתי על חשבון רשויות עניות יותר? ● תגובת המשרד: "אנחנו פועלים על פי נתוני הלמ"ס"

עוד 563 מילים

מאוריטניה ואינדונזיה היו הבאות בתור - אבל הזמן אזל

שר החוץ הנכנס של ארה"ב: ״נבחן בזהירות את ההסכם למכירת ה-F35 לאמירויות״ ● הוסיף כי יתייעצו עם ישראל לפני החזרה להסכם הגרעין ● חגית משה נבחרה לראשות הבית היהודי ● סמוטריץ׳: הזרם הרפורמי אינו חלק מהיהדות ● הסגר יוארך ב-10 ימים ● אביר קארה מצטרף לבנט ● דוד אלחייני מצטרף לסער ● גבי ברבש: לא אכנס לפוליטיקה ● מקורב לרב קניבסקי: הוא תומך בהחזרת תלמודי התורה

עוד 50 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה