הפרעות אכילה בילדים. אילוסטרציה (צילום: iStock)
עלייה חדה במספר בני הנוער שפיתחו הפרעות אכילה בתקופת הקורונה

דור הקורונה: אובססיית משקל ואוכל כבר בגיל 12

בריאות

כ-80% מהמטופלים במערך לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר פיתחו הפרעות אכילה מאז שהחל משבר הקורונה, מרביתם מעל גיל 12, ורובן בנות ● גם מנהלת מרפאת מתבגרים בבי"ח דנה מדווחת על עליה בפניות ● אבל כל המסגרות לטיפול בהפרעות אכילה כבר מלאות, והמתנה לתור יכולה להימשך עד חצי שנה ● משרד הבריאות: "פועלים לתוספות תקצוב ונפרסם סטנדרט של זמני המתנה"

עוד 1,742 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 9 באוגוסט 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הנימוקים שצירף אתמול בית המשפט לגזר דינו של יעקב ליצמן, מלמדים שקודם כל סומנה המטרה - לאמץ את ההסדר הרופס שחתם עליו מנדלבליט לפני פרישתו - ורק אז נתפרו הנימוקים שאמורים להצדיק זאת ● בדרך לשם, הצליח השופט לעשות כמעט כל שגיאה אפשרית בכל הנוגע לטיפול השיפוטי בעבירות של שחיתות שלטונית ● פרשנות

עוד 945 מילים

"אמצעים מיוחדים" לשבירת התיקו הפוליטי והפופוליזם הימני

איך לשבור את התיקו הפוליטי במדינה?

1

הומור: שפת החוכמה המשותפת לכל בני האדם, מפוצץ הבלונים הנפוחים, הופך האשליות לתובנות – נעלם מהפוליטיקה של השמאל, בשל איזו תקינות פוליטית ומכובדות איסטניסטית. ההומור הפוליטי והלעג ליריבים (לא למחנה) הפכו לסחורה הנסחרת באולפנים ובין תאגידי תקשורת שניכסו את הצבעים והותירו פוליטיקאים של שחור או לבן. הצחוק הכרוך בקתרזיס הוא שובה לבבות מוכר בדמוקרטיות בעולם (ובעולם העתיק), מסייע לעיכול מחלוקות, מווסת אלימות והופך את המודחק למודע באמצעות הפעלת רגש המשרה על  השיח הציבורי ניחוח משפחתי.

הומור: שפת החוכמה המשותפת לכל בני האדם, מפוצץ הבלונים הנפוחים, הופך האשליות לתובנות – נעלם מהפוליטיקה של השמאל, בשל איזו תקינות פוליטית ומכובדות

ההומור הוא פוליטי במהותו מפני שהוא מבטא בעקיפין את מה שלא נוח לבטא במישרין, מרכך מסרים פוליטיים בלי לטשטשם ומאפשר לצוחקים לבטא הסכמה לא מילולית. מערכת בחירות נטולת הומור הופכת את ה"חמוצים" לנבואה המגשימה את עצמה, במציאות משופעת מופעים וורודים עטופים בשחור.

2

להיכנס לעובי הקורה: מתנחלים, חרדים וערבים הם קבוצות שנראות מוגדרות והומוגניות כלפי חוץ אבל מגוונות מבפנים וכל אחת מהן מורכבת מקשת רחבה של השקפות, העדפות ותתי-קבוצות: "לא נבחרות לא בוחרות", גוונים של פמיניזם חרדי ופריחה של פמיניזם ערבי; עשרות אלפי חרדיות וחרדים חושבים כמו ישראל פריי, הרב חיים אמסלם, יגאל גואטה, מיכל צ'רנוביצקי, אפרת שוקרון וד"ר רבקה נריה בן שחר. הביקורת של הפעילה החרדית מיכל מנהיימר ("רואים את החרדים כשחור גדול שלא לומד ליבה ולא ישתלב") מכוונת לדעות הקדומות ונגד פרופיילינג של ציבור גדול, בשם נאורות המביסה את עצמה.

המנצחים רואים יותר אפשרויות מהתבוסתנים: רבין עמד בראש "ממשלת אוסלו" שנשענה על חרדים, על ערבים ועל פורשים מהימין (מעולם לא הייתה ממשלה של השמאל-מרכז שלא נשענה על קולות של בוחרים או של נבחרים ערבים וחרדים).

נתניהו ניצח בכל פעם שזיהה יותר אפשרויות ויותר גוונים: מכונת השיסוי והשסעים שלו מבוססת על ערעור יצירתי תמידי של הבריתות והיריבויות מולו, וכריתת בריתות מגוונות משלו, כמו הניסיון להקים ממשלה עם מנסור עבאס ואיתמר בן גביר, נפתלי בנט וגדעון סער, ולאחר שמיצה את כל הקואליציות האפשרויות עם בני גנץ, עמיר פרץ, יאיר לפיד, בוז'י הרצוג, אהוד ברק ושמעון פרס.

גם מנסור עבאס, המייצג ציבור גדול מסך בוחריו, חשב בתורו על הבלתי אפשרי כאפשרי, וחולל מהפכה תודעתית ומהפך פוליטי.

במקום משחק הכיסאות "עם מי לא נשב", המנציח את המיגזור ושיסוי, על השמאל-מרכז  לחתור לבריתות עם חרדים, חרד"לים וערבים שאינם גושים עוינים של "שחור גדול", אלא מארג אנושי עצום ואלקטורט גדול שבלעדיו אי אפשר לנצח. השמאל-מרכז משופע חובשי כיפה, קובעי עתים לתורה, גנרלים בדימוס ומנהיגים מהפריפריה שהשקפתם השמאלית-ליברלית איתנה וניסיונם מכשיר אותם להוביל את השינוי שעשוי להתחיל בשני מנדטים ולעשות הבדל גדול.

במקום משחק הכיסאות "עם מי לא נשב", המנציח את המיגזור ושיסוי, על השמאל-מרכז  לחתור לבריתות עם חרדים, חרד"לים וערבים שאינם גושים עוינים של "שחור גדול", אלא מארג אנושי ואלקטורט גדול

3

לנתץ את עגל הזהב: אליה ליבוביץ כותב: "ובנימין נתניהו [הוא אחד המעטים]  …המגלמים בעצם אישיותם את תהליך ההפצה וההתפשטות של זני נגיף התעמולה חסרת המעצורים בעולם […], מקור רוב מחלוקות, השנאות והמלחמות  […] הוא התפרצות של נגיף תעמולה בממדים מפלצתיים […] ובערכי מוסר רעילים של אדם יחיד".

המערכה היא נגד תועמלן שהכשיר את הכהניזם, הדביק ליריביו פרשיות מין, השפיל את שומרי הסף, סגר את שערי הכנסת ובתי המשפט, כפה סגרים על הלא חרדים, בישל עסקאות ועקף את מערכת הביטחון.

מדובר, אם כן, במערכה לא קונוונציונלית על התודעה ועל הקיום, שלא  תוכרע בכלים ובמוסר של שדה המערכה הישן, אלא באמצעות גיוס של אישים ומשאבים, יצירתיות, טכנולוגיות עילית, יוזמה התקפית ובריתות חוצות מחנות ומדינות.

המאבק בפופוליזם ובתועמלן מסית שלא חדל לסמרטט את יריביו: יצחק שמיר, דוד לוי, יצחק רבין, שמעון פרס, אריק שרון, בוגי יעלון ובני גנץ – מחייב לחצות לגדה הימנית-מזרחית של נחל האיילון ולחשוף בפני "מעוזי הימין" את ה-Manneken Pis – "הברנש הקטן המשתין" על בוחריו המזרחיים. האיש שמקורביו בזים להם (ציבור "ששונא הכול", "אוכלים כל כך הרבה"), והוא עצמו מלעיג ומשטיח את תרבותם ("קפץ לי הגן המזרחי") וממסגר את המזרחיים ככלבי תקיפה (אמיר אוחנה, דוד ביתן, מירי רגב, דודי אמסלם) האומרים לשתן גשם, ושמים אור לחושך. איך הארץ לא מלאה בשלטי חוצות על התגזענותו נגד מזרחים?

הברנש הקטן השתין על שרותי החינוך, הבריאות, התחבורה, הכבאות, המשטרה, על חדר המיון בקרית-שמונה – ואין בירושלים, באלעד ובנתיבות מבול של תעמולת נגד: "נתניהו מציע לנכות אתכם כדי שמצבנו יהיה מצוין".

משאירים את מיכל צ'רנוביצקי, ממקימות התא החרדי במפלגת העבודה, בלי עורף ומחכים שמחנה חרדי נאור יתגבש מעצמו. ומהצד השני, על פי אליה ליבוביץ: "תועמלנים פוליטיים, (ה)מנצלים עד תום את המהפכה האדירה באמצעי תקשורת ההמונים […] כדי לדחוס בכוח תמונות, מילים ומשפטים לתוך מוחם של […] בני אדם, וזאת כראות עיניהם ובלי הפרעה". והשמאל-מרכז, בלי להשיב מלחמה, בעצם הימים הנוראים של הקרב על התודעה – מתלבטים במסרים חיוביים, בשעה שמתבקשת סופת רעמים שתהדהד את יחסי התן וקח עם הגרמנים והמצרים, עם בני הדודים נתן מיליקובסקי ודוד שימרון, עם הסינים והרוסים ועם חמאס, את פרשת מנהרות החיזבאללה, את מירוק מצפונם של פולנים ואת ה"עיוותים ההיסטוריים" לפי "יד ושם".

המערכה היא נגד תועמלן שהכשיר את הכהניזם, הדביק ליריביו פרשיות מין, השפיל את שומרי הסף, סגר את שערי הכנסת ובתי המשפט, כפה סגרים על הלא חרדים, בישל עסקאות ועקף את מערכת הביטחון

עם הרבה כסף, הרבה כוח ובלי כבוד,  לדחוס למוחם של בני אדם תמונות של ראש האופוזיציה במדי אסיר אזרחי, מפר סידרתי של אמון בוחריו, בוגד בחבריו, מצחו עטור קלון על שישב בין המשפתים לנוכח חתונת הדמים, הפיגוע בדומא, כששליחיו ואוהדיו לעגו לנכי צה"ל ולמשפחה שכולה, ועל שחסה בצל כנופיות אלימות המאיימות לחלצו ממשפט הציבור ומהמשפט הפלילי.

האישיות הלחיצה של נתניהו מהווה סכנה וגם הזדמנות המחייבת יצירתיות, הפתעה, ושימוש באמצעים ההולמים איום באסון משטרי אוטוריטרי המסתייע בזרים.

ד"ר אמיר יובל הוא מרצה לשעבר בחוג למדע-המדינה באוניברסיטת חיפה וב"מכללת כנרת". מאמרי דעה שלו התפרסמו באתר "עבודה שחורה" ובעיתון הארץ. מנתח את הפוליטיקה באמצעות המושג: "גלוקליזציה", המתייחס לשינויים בתפקידי מוסדות המדינה והמוסדות המוניציפאליים בעידן הגלובלי (בשלב ה"פופוליזם"). הניתוח הוביל אותו למסקנה ש"פוליטיזציה" של המוסדות הציבוריים אינה הבעיה אלא חלק מהפתרון ולכן הוא תומך במודל האירופי של שירותים ציבוריים וסוציאל-דמוקרטיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 874 מילים

לפיד: מברך על פעולה ממוקדת ומוצלחת ללא נפגעים

בחד״ש מאשימים: גנץ לפיד מציתים עימות בגדה עבור מנדטים ● 5 חודשי מאסר על תנאי נגזרו על סנ"צ ניסו גואטה שהורשע בתקיפת מפגינים ● נתניהו קרא למתפקדי הליכוד לא להצביע למועמד שהורשע בפריצה ● נשיא המדינה שוחח עם נשיא רוסיה ● החלו הפריימריז בעבודה; מיכאלי: מקווה שכל חברי הסיעה יכנסו ● המו"מ בין המורים לאוצר תקוע בשל המחלוקת על התוספת לוותיקים

עוד 33 עדכונים

לפחות תריסר משפחות יהודיות עשו את הונן מתעשיית הדלקים ● ברקע משבר האקלים, חלקן מנסות לשנות את ההיסטוריה ולתרום לארגונים ירוקים בזמן שחלקן ממשיכות להשקיע בתעשייה המזהמת ● המשפחות היהודיות אומנם לא לקחו חלק בקמפיין להטעיית הציבור האמריקאי בנוגע לאיום הטמון בשינוי האקלים – אך גם לא פעלו לעצור אותו

עוד 1,592 מילים

למקרה שפיספסת

לפיד וגנץ הוכיחו במבצע "עלות השחר" כי אפשר לאמץ גישות שונות מבחינה מבצעית, מדינית והסברתית – וגם להצליח ● בכך השניים פוצצו את בלון המנהיג חסר התחליף של נתניהו ● רה"מ ושר הביטחון בחרו להיות היוזמים אך עדיין מוקדם לקבוע אם מדובר בגישה חד־פעמית או עקבית ● בדומה לנתניהו, לפיד וגנץ בחרו לסכם את המבצע בתקשורת בלי לאפשר שאלות – אך גם את זה היה ראוי לשנות ● פרשנות

עוד 993 מילים ו-1 תגובות

מדען הגרעין סעיד בורג'י על הכוונת של המוסד הישראלי

במקביל לחידוש שיחות הגרעין, ישראל נערכת בחשאי לתקיפת מתקני הגרעין האיראני ולמניעת האפשרות מאיראן לייצר פצצת גרעין. ישראל חשפה בתקשורת את שמו של מדען הגרעין סעיד בורג'י, האחראי על ייצור מנגנון הפצצה, וגורמי מודיעין מערביים מעריכים כי המוסד עשוי להתנקש בחייו.

בווינה התחדשו בסוף השבוע שעבר שיחות הגרעין בין המעצמות לאיראן אחרי חמישה חודשים של הפסקה.

ברקע הדברים המאמץ של הנשיא ביידן והמפלגה הדמוקרטית לנסות ולהגיע לחתימה על ההסכם לפני "בחירות האמצע" לקונגרס בחודש נובמבר.

בווינה התחדשו בסופ"ש שעבר שיחות הגרעין בין המעצמות לאיראן אחרי 5 חודשי הפסקה. ברקע, מאמצי ביידן והמפלגה הדמוקרטית לנסות להגיע לחתימה על ההסכם לפני "בחירות האמצע" לקונגרס בנובמבר

הממשל מנסה גם לקרר את המתיחות בין ישראל לחזבאללה בעקבות המחלוקות על הגבול הימי בין לבנון לישראל, בעוד עימות צבאי חדש נוצר בין ישראל לג'יהאד האסלאמי בגבול רצועת עזה.

גורמים בכירים בממשל ביידן מביעים פסימיות לגבי תוצאות השיחות. ויתורים אמריקאים לאיראן במשא ומתן עלולים לפגוע במפלגה הדמוקרטית בבחירות לקונגרס ולעורר את זעמה של ישראל.

מקורות מדיניים בכירים בירושלים מעריכים כי המשא ומתן כבר הגיע לסף מיצוי וכי לא  נותרו עוד היבטים לדון בהם. לכישלון המשא ומתן יהיו השלכות אזוריות חמורות שעלולות להביא להסלמה, אבל איראן בטוחה בכוחה והתרגלה כבר למשטר הסנקציות.

ישראל עוקבת בדקדקנות אחר ההתפתחויות וכבר נערכת לתרחיש הגרוע ביותר. ההכנות לאופציה הצבאית של תקיפת מתקני הגרעין באיראן נמשכות במלוא הקצב על ידי צה"ל. במקביל המוסד הישראלי נערך למבצעים חשאיים חדשים על אדמת איראן כדי לסכל את ייצור פצצת הגרעין הראשונה.

השופר של המוסד

על פי גורמי מודיעין מערביים, ערוץ האופוזיציה האיראני "איראן אינטרנשיונל" משמש מדי פעם להעברת מסרים של המוסד הישראלי לשלטונות איראן ול"משמרות המהפכה".

על פי גורמי מודיעין מערביים, ערוץ האופוזיציה האיראני "איראן אינטרנשיונל" משמש מדי פעם להעברת מסרים של המוסד הישראלי לשלטונות איראן ול"משמרות המהפכה"

בחודשים האחרונים גברה הפופולריות של הערוץ המשדר מלונדון במימון סעודי בעקבות המידע הבלעדי שהוא משדר על פעילות המוסד הישראלי באיראן וכלי תקשורת רבים מצטטים את דיווחיו.

פרשן איראני המתגורר בלונדון אומר כי המידע  הבלעדי יכול להגיע לערוץ רק מגורמי ביטחון ישראלים בכירים או מארגון האופוזיציה האיראני "מוג'אהדין חלק", שנטען שהוא קשור למוסד הישראלי. בכל מקרה מדובר במידע אמין שהאיראנים לא הצליחו עד כה להפריכו.

בשבוע שעבר חשף ערוץ "איראן אינטרנשיונל" כי האיש שעומד בראש המערכת לייצור ראשי נפץ גרעיניים עבור איראן הינו מדען בשם סעיד בורג'י.

מיהו סעיד בורג'י?

סעיד בורג'י הינו בעליה של חברת SPND, שהיא בעצם חברה ביטחונית העובדת עם משרד הביטחון האיראני והיא ממשיכת דרכו של "פרוייקט עמאד" הסודי שהוקם לשם ייצור פצצת הגרעין האיראנית.

יש לו ניסיון בפיתוח טילים ובפיצוצים גרעיניים ועל פי הדיווח בערוץ "איראן אינטרנשיונל" הוא היה מעורב בניסוי הגרעיני באתר הגרעיני אבאדה דרומית לאספאהן באיראן.

סעיד בורג'י הוא בעלי SPND, חברה ביטחונית העובדת עם משרד הביטחון האיראני וממשיכת דרכו של "פרוייקט עמאד" הסודי, שהוקם לשם ייצור פצצת הגרעין האיראנית

סעיד בורג'י עבד בפרוייקט הזה לצידו של מוחסן פחרי-זאדה, אבי פצצת הגרעין האיראנית שחוסל, על פי מקורות זרים, בידי המוסד הישראלי בנובמבר 2020, והוא ראש המערכת שפועלת לייצור ראשי נפץ גרעיניים. המודיעין האמריקאי חשף את פעילות חברת SPND בשנת 2011.

שלוש שנים לאחר מכן הכניסה ארה"ב את החברה לרשימה השחורה שלה. האיראנים מונעים עד היום מפקחי סבב"א, הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, להיכנס למתקני החברה באיראן.

עוד דיווח "איראן אינטרנשיונל" כי סעיד בורג'י עבד בעבר במתקן הגרעין פרצ'ין עם שני מדעני גרעין רוסים.

בקיץ 2018 לאחר שהאיראנים הבינו כי ישראל חשפה את פרוייקט "עמאד" הם הרסו את שדה הניסויים הגרעינים באבאדה.

ערוץ הטלגרם של "משמרות המהפכה" דיווח בשבוע שעבר כי פרוייקט "עמאד"  מתנהל באתר העשרת האורניום בפורדו וכי אם ישראל תתקוף את אתר ההעשרה המרכזי בנתנז, איראן תקבל החלטה מהירה להפוך את תכנית הגרעין שלה לתכנית לנשק גרעיני. לטענת הערוץ, איראן תעשה זאת באמצעות שרשרת צנטריפוגות מתקדמות מסוג 6-IR שהתקינה מתחת לקרקע בפורדו.

גורמים יודעי דבר אומרים כי חשיפת שמו של המדען סעיד בורג'י והפירסום הגדול שהוא קיבל הינם "אות אזהרה" לבורג'י מהמוסד הישראלי כי הוא על הכוונת של הארגון וכי כדאי לו לחדול מפעילותו הגרעינית לפני שיחוסל.

ערוץ הטלגרם של "משמרות המהפכה" דיווח כי פרוייקט "עמאד"  מתנהל באתר העשרת האורניום בפורדו וכי אם ישראל תתקוף את אתר ההעשרה המרכזי בנתנז, איראן תהפוך את תכנית הגרעין שלה לתכנית לנשק גרעיני

על פי הנטען במקורות זרים ישראל חיסלה בחודשים האחרונים מספר מדענים איראנים שעסקו בייצור טילים וכטב"מים.

בעקבות ביקור ביידן בישראל והמחלוקות בין ישראל לממשל על הדרך לעצור את פרוייקט הגרעין האיראני, המוסד מתמקד כעת במה שנקרא "קבוצת הנשק", שהיא הגוף האחראי על ייצור מנגנון הפיצוץ הגרעיני. זאת לאחר שאיראן השיגה כבר את כמות האורניום המועשר הדרושה לה כדי לייצר את פצצת הגרעין הראשונה שלה.

המדען סעיד בורג'י הינו חלק חשוב מ"קבוצת הנשק" ואין ספק שהפסקת פעילותו תעכב את איראן בייצור הפצצה.

מתן הכשר דתי לייצור פצצה גרעינית

במשך שנים רבות טענו בכירים איראנים כי לאיראן אין שום כוונה לייצר פצצה גרעינית וכי המנהיג העליון עלי ח'מינאי אף פרסם פסקה הלכה (פתווא) בנושא האוסר על ייצור נשק להשמדה המונית.

עכשיו מתחילים להישמע בגלוי קולות אחרים באיראן, שייתכן שהם נועדו להכשיר את דעת הקהל לשינוי רשמי במדיניות של איראן.

חבר הפרלמנט האיראני מוחמד רידא צבאריאן באפקי אמר בשבוע שעבר כי ייתכן שחברי הפרלמנט יגישו בקשה למנהיג העליון עלי ח'מינאי לבטל את פסקה ההלכה שקבע בדבר איסור ייצור נשק להשמדה המונית.

"האויב צריך לדעת שאם הוא ימשיך בחוצפתו ובאיומיו נדרוש מהמנהיג העליון עלי ח'מינאי לבטל את פסק ההלכה שלו האוסר על ייצור נשק גרעיני", הוא אמר לאמצעי תקשורת באיראן.

כמה ימים לפניו אמר מוחמד אסלאמי, ראש סוכנות לאנרגיה אטומית האיראנית לסוכנות הידיעות "פארס" כי לאיראן יש את היכולת הטכנית לייצר פצצת גרעין "אך היא אינה מתכוונת לעשות זאת".

במשך שנים טענו בכירים איראנים כי לאיראן אין כוונה לייצר פצצה גרעינית. המנהיג העליון ח'מינאי אף פרסם פסקה הלכה האוסר על ייצור נשק להשמדה המונית. עכשיו נשמעים קולות אחרים, אולי להכשרת דעת הקהל

ההחלטה לייצר נשק גרעיני הינה של המנהיג העליון עלי ח'מינאי. כרגע אין שום מידע מודיעיני מוצק לישראל או לארה"ב כי נפלה ההחלטה בצמרת האיראנית על ייצור הפצצה הגרעינית הראשונה, אבל ישנם בשטח סימנים מעוררים דאגה. פעילותו של מדען הגרעין סעיד בורג'י ב"קבוצת הנשק" היא אחד מהם.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 936 מילים
עודכן לפני 7 שעות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

גלעד קריב מוביל בהימורים, השרים מתנדנדים

שנה וחצי אחרי הפריימריז הקודמים, מפלגת העבודה שוב הולכת היום לבחירות פנימיות - ולפי הסקרים, מעטים המקומות הריאליים הפתוחים בפני המתמודדים הוותיקים והחדשים ● ההערכה היא כי גלעד קריב, שבלט בשנה האחרונה כיו"ר ועדת החוקה, יתפוס את המקום השני אחרי מרב מיכאלי ● על שאר המקומות התחרות קשה - והשרים נחמן שי ועמר בר-לב עלולים להישאר בחוץ ● פרשנות

עוד 478 מילים

דירה זה לא טונה: למחאת הדיור אין שום סיכוי להצליח

מעודדים מהצלחת מחאות הקוטג', פסטה ועכשיו הטונה - עולים קולות לגייס את הציבור למען מחאה כזו נגד מחירי הדירות בישראל ● אלא שמחאה נגד יוקר הדיור שונה מהותית ממחאה של מוצר בסופר - ובסופו של דבר, נידונה לכישלון בגלל השוני הזה ● פרשנות

עוד 849 מילים

כתבי העת המדעיים סירבו לפרסם את המאמר של פרופסור אבי לייב שטען כי גוף שמימי נדיר התרסק בכדור הארץ ב־2014 ● בחודש יוני האחרון ממצאיו אושרו על ידי ממשלת ארה"ב ועכשיו הוא מתכוון לחפש את השרידים בקרקעית האוקיינוס כדי להבין אם מקורו ב"טכנולוגיה חייזרית" ● "למבקרים היו ספקות אבל אני הייתי בטוח"

עוד 1,332 מילים

תיירות "זה היולי הכי חלש שהיה כאן מזה שנים"

במצפה רמון מקווים שהקור בלילה ובבוקר ימשוך את התיירים באוגוסט ● אלא שתקציב השיווק התפספס, אין אוטובוס למכתש ואין רכז תיירות ● ראש המועצה טוען שמדובר בחולשה כלל ארצית וש"זו לא דרמה מקומית" ● האורחים שכן יגיעו יהנו מסיורים, הופעות, פסטיבל סרטים ואולי גם ממטר מטאורים ● במקביל, התיירנים מסמנים ניצחון בארבעה מאבקים סביבתיים ומבטיחים שיהיו עוד

עוד 2,539 מילים

לפיד לתושבי עזה: "יש גם דרך אחרת. עתידכם תלוי בכם"

לפיד שוחח הערב נשיא מצרים א-סיסי● סקרים: גנץ ולפיד מתחזקים בהתאמה לראשות ממשלה ● ארדן דורש ממועצת הביטחון לגנות את הירי מעזה ● היועמ"שית קבעה: מינוי מפקד גל"צ יידחה לממשלה הבאה ● גזר דין לליצמן: 8 חודשים על תנאי ● ליברמן מבטיח פיצוי למי שנעדרו מעבודתם וגרים עד 40 ק"מ מהרצועה ● נתניהו מבקש ממתפקדי הליכוד לאשר לו 5 שיריונים ביום רביעי

עוד 52 עדכונים

אילולא גנץ, ספק אם לפיד היה יוצא למבצע בעזה

לפיד וגנץ מתמודדים במערכת הבחירות על הנהגת הגוש, ובין השניים היסטוריה של כעס ומרירות הדדיים ● אך דבר מכל זה לא נראה בשבוע האחרון, כשהשניים הקפידו להציג חזית אחידה ומאוחדת ● לפיד, חסר הניסיון הביטחוני, לא היה יוצא למבצע עם אף שר ביטחון חסר ניסיון מבצעי כמוהו ● וגם הוא יודע שאת פירות ההצלחה הוא יוכל לקטוף מאוחר יותר בקמפיין - אפילו מול גנץ ● פרשנות

עוד 909 מילים ו-1 תגובות

כרבע מתושבי אשקלון עדיין בלי מיגון - והתקציב המיועד תקוע בכנסת

בדיקת זמן ישראל תושבי השכונות העניות באשקלון עדיין רצים לחדר המדרגות, או למקלטים ומיגוניות מחוץ לבניין ● תקציב המדינה כולל כ-300 מיליון שקל לממ"דים בבתים באשקלון, אבל העברת הכסף כרוכה באישור ועדת הכספים של הכנסת, וזו טרם אישרה ● יו"ר הוועדה מנסה לכנס את הוועדה לאישור ● יזמים באשקלון סבורים שטכנית אי אפשר לבנות כיום ממ"דים ● במועצת אשכול זועמים שלא קיבלו תקציב דומה

עוד 1,413 מילים

לרדיפה הפוליטית של איילת שקד יש מחיר

מנהל בתי המשפט הודיע בשבוע שעבר על פרישתו מהרשות השופטת ● מרזל, בן 50, נחשב עילוי, בולט ומצטיין ● הוא החליט להשליך את המפתחות ולעזוב את המערכת אחרי שאיילת שקד הטילה וטו על מינויו לבית המשפט העליון בסבב השופטים האחרון ● מרזל כבר מסודר בג'וב מתגמל במגזר הפרטי, אבל נשיאת העליון אסתר חיות צריכה להתעורר ולהבין שהמערכת שלה בבעיה ● פרשנות

עוד 804 מילים ו-1 תגובות

המציאות הישראלית חזקה יותר מזהות ראש הממשלה

נתניהו השקיע בשבועות האחרונים בקמפיין כלכלי על יוקר המחיה, אבל כל זה נמחה כשצה"ל יצא למבצע "עלות השחר" ביום שישי ● כעת נתניהו יודע איך זה הרגיש לאנשי האופוזיציה שניסו במשך שנות שלטונו לדבר על כלכלה ורווחה ושמעו ממנו רק על ביטחון, טרור ואיראן ● וגם: נתניהו סוף-סוף מתגבר על חוסר החשק שלו להיות מצולם כמי שמקבל תדרוך מראש הממשלה לפיד ● פרשנות

עוד 606 מילים

הפסקת האש נכנסה לתוקף ב-23:30. צה"ל תקף מטרות של הג'יהאד ברגע האחרון

ההסכם הושג בתיווך מצרים ● משרד הבריאות הפלסטיני: מתחילת הלחימה נמנו 43 הרוגים, בהם 15 ילדים ● לפיד בסיור בדרום: יעדי המבצע מוצו ● לראשונה מתחילת המבצע הופעלה אזעקה בירושלים ● נכון לשעות הערב, לישראל נורו מתחילת המערכה כ-935 רקטות, כ-160 מהן נפלו ברצועה ● לראשונה מאז התמנה לראש האופוזיציה הגיע נתניהו לפגישת עדכון עם ראש הממשלה

עוד 65 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה