אורלי לוי אבקסיס בכנסת, 21 בדצמבר 2020 (צילום: אורן בן חקון/POOL)
אורן בן חקון/POOL

נתניהו משריין את מקום 26 לאורלי לוי-אבקסיס. בליכוד לא מרוצים מכך

מהנעשה בימים אלה במפלגת השלטון: לוי-אבקסיס טרם החליטה אם לפרוש מפוליטיקה או לקבל את הצעת ראש הממשלה, אך בקרב אנשי הליכוד היא מעוררת התנגדות גדולה וכבר יש קמפיין מושקע נגדה ● במקביל, נתניהו כופה על חברי המפלגה דממת קמפיין ● לסער עדיין יש השפעה אצל המתפקדים ● והאסטרטגיה החדשה של נתניהו היא להבטיח גוש של 56 מנדטים ● פרשנות

בליכוד מצליחים לשמור את המאבקים הפנימיים בתוך הבית.

המלחמות שם נמשכות כל הזמן – כולל מריבות על השריונים ברשימה, על הטקטיקה של קמפיין הבחירות, ועל ההתייחסות לגדעון סער – אבל ראש הממשלה בנימין נתניהו כופה על כולם שקט תעשייתי. לפעמים הוא עצמו נופל חזק לתוך הבורות שהוא מבקש למנוע מחבריו הכועסים. הנה כמה מההתרחשויות במפלגת השלטון בימים אלה.

1

נתניהו ביטל את הפריימריז ולקח לעצמו שישה שריונים ברשימת הליכוד לכנסת. המקומות שבחר הם 5 או 10, 26, 28, 36, 37, 38. נתניהו משוכנע שכל המקומות הללו ריאליים,  בעיקר אם בליכוד ישמרו על משמעת קמפיין הדוקה וייצמדו לדף המסרים שהוא מכתיב להם, שעיקרו "חיסונים, חיסונים ורק חיסונים".

לפי מקורביו, נתניהו החליט בינתיים על שריון אחד בליכוד. אורלי לוי-אבקסיס תוצב במקום ה-26.

ההתנגדות ללוי בליכוד גדולה, בעיקר בקרב חברי כנסת שנמצאים במקומות נמוכים יותר ברשימה. בימים האחרונים מופץ בקבוצות הווטסאפ הפנימיות סרטון מושקע נגד הקופצנות של לוי-אבקסיס.

ובכל זאת, נתניהו החליט על המהלך משתי סיבות. ראשית, הוא מבקש להכיר תודה ללוי-אבקסיס על שהייתה הראשונה אחרי הבחירות במרץ 2020 לחצות את הקווים משמאל לימין, ולשדר גם לפוליטיקאים אחרים כי יתוגמלו אם יעברו למחנה הנכון.

שנית, בכל הסקרים שפורסמו וגם בסקרים של נתניהו, לוי-אבקסיס מקבלת  בסביבות 0.7% מהקולות. "זה אולי מפתיע וקצת תמוה, אבל לאורלי יש בסיס תמיכה", אומר מקורב לנתניהו. "יש לה עדיין קהל שרוצה אותה. היא מקבלת כמעט מנדט – וזה יותר מבוגי יעלון, או עופר שלח והשותפים שלו".

"זה אולי מפתיע וקצת תמוה, אבל לאורלי יש בסיס תמיכה. יש לה עדיין קהל שרוצה אותה. היא מקבלת כמעט מנדט – וזה יותר מבוגי יעלון, או עופר שלח והשותפים שלו"

אם לוי-אבקסיס אכן תרוץ ברשימת הליכוד, היא תשלים סיבוב מפואר בין מפלגות מימין לשמאל וחוזר חלילה.

היא הייתה חברת כנסת בישראל ביתנו, הקימה את גשר, רצה עם עמיר פרץ ומפלגת העבודה, רצה עם העבודה ומרצ ברשימה אחת, עברה לכהן בממשלת נתניהו ועכשיו היא תרוץ ברשימת הליכוד – אלא אם תחליט לפרוש מהחיים הפוליטיים.

בסביבה של נתניהו לוקחים בחשבון את האפשרות שלוי-אבקסיס תעזוב גם את הליכוד כשזה יתאים לה. "היא תמצא את הדרך לריב עם מישהו ולפרוש. זו מבחינתנו שאלה של זמן, אבל לפי שעה אנחנו רוצים אותה בפנים", כפי שאומר המקורב לראש הממשלה.

אש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין במרכז החיסונים של קופת חולים מכבי בתל אביב, 13 בדצמבר 2020 (צילום: Marc Israel Sellem/POOL - Flash90Flas)
אש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין במרכז החיסונים של קופת חולים מכבי בתל אביב, 13 בדצמבר 2020 (צילום: Marc Israel Sellem/POOL – Flash90Flas)

2

נתניהו בינתיים כופה על אנשיו דממת קמפיין. שרים וחברי כנסת, בעיקר כאלה שלא שולטים תמיד על חרצובות לשונם, נצטוו לשתוק ולא לומר מילה. השרים שנשלחים לאולפנים ולתכניות המלל ברדיו הם המנוסים בלבד, שיודעים לנתב את הראיונות עמם לכיוון הרצוי לנתניהו, דהיינו, החיסונים.

בימים אלה תשמעו באופן מדוד את יובל שטייניץ או צחי הנגבי, אבל לא את דוד אמסלם, מיקי זוהר, שלמה קרעי, או אסנת מארק. ההסבר פשוט.

"כל חצי משפט לא נכון, או שטות, או סתם מילה לא לעניין יהפכו לסדר יום שאנחנו לא רוצים בו", מסביר אחד מאנשי נתניהו. "זה יסיט את כל העניין מהקו המרכזי שלנו. אנחנו מעדיפים שיתקפו אותנו כל הזמן, ונענה בהודעה של דובר הליכוד, מאשר להסתבך היום באמירות שיהפכו את הקמפיין".

"כל חצי משפט לא נכון, או שטות, או סתם מילה לא לעניין יהפכו לסדר יום שאנחנו לא רוצים בו. אנחנו מעדיפים שיתקפו אותנו כל הזמן ונענה בהודעה של דובר הליכוד, מאשר להסתבך היום באמירות שיהפכו את הקמפיין"

לפי שעה זה עובד לא רע, והיריבים מאבדים כוח בסקרים. ובכל זאת, חברי כנסת בליכוד, שלא אוהבים את השתיקה שנגזרה עליהם, טוענים כי ההתבטאויות הבעייתיות ביותר היו של נתניהו דווקא.

השיחה עם השולמנים הייתה רצופה באמירות שראש הממשלה מתחרט עליהן, כמו למשל הרודנות שגילה כלפי השותפים הקואליציוניים שסרים למרותו, שגררה תגובות רגזניות מצד החרדים ואנשי הציונות הדתית.

"נתניהו צריך לבוא בטענות את עצמו ולא אלינו", אומר אחד מחברי הכנסת בליכוד. "איך אדם מנוסה כמוהו מנהל שעות של שיחה עם אנשים שהוא לא מכיר, מתבטא חופשי, גורם נזק ובסוף לא משיג את המטרה. הוא פישל, אבל אנחנו צריכים לסתום את הפה".

3

שאלה מעניינת במיוחד היא ההתמודדות בליכוד עם גדעון סער והמפלגה שלו. סער עזב ב-8 בדצמבר, לקח איתו כמה חברי כנסת של המפלגה וגרם לזעזוע בליכוד. סער מהלך אימים על הליכוד גם כאשר הוא עסוק בהקמת מפלגתו החדשה – אליה צירף אתמול (חמישי) את בני בגין, שר לשעבר בליכוד ובנו של מנהיג התנועה המיתולוגי, מנחם בגין.

השרים לשעבר בני בגין וגדעון סער (צילום: קמפיין תקווה חדשה)
השרים לשעבר בני בגין וגדעון סער (צילום: קמפיין תקווה חדשה)

הפרישה של סער היא אחת הסיבות לכך שאין בליכוד פריימריז. סער השאיר מאחוריו מחנה גדול במפלגה. בפריימריז שהיו על ראשות התנועה בדצמבר 2019 תמכו בסער שהתמודד מול נתניהו כ-27% מהמצביעים. נתניהו, מתברר, חשש מאד כי במקרה של פריימריז כעת, סער יבחש בליכוד, ישפיע מבחוץ על הרכב הרשימה וישתול בתוכה חברי כנסת שיפעלו לטובתו ויערקו אליו בבוא היום.

נתניהו, מתברר, חשש מאד כי במקרה של פריימריז כעת, סער יבחש בליכוד, ישפיע מבחוץ על הרכב הרשימה וישתול בתוכה חברי כנסת שיפעלו לטובתו ויערקו אליו בבוא היום

חברי כנסת בליכוד, אגב, חוששים גם היום מנחת זרועו של סער, אחרי שעזב את הליכוד, ומההשפעה שלו על המתפקדים. הם לא מוכנים לצאת נגדו בפומבי – וכמה מהם סירבו לאחרונה לשתף פעולה עם אחת מתוכניות התחקירים החשובות, שמכינה תחקיר על סער.

4

בינתיים רושמים בליכוד הישג חשוב. הניצחון של חגית משה, המועמדת של נתניהו על יריביה בבית היהודי מקרבת את ראש הממשלה ל-56 מנדטים, המספר שבקרבת ראש הממשלה מכנים "הבונקר": לפי החישובים, עם גוש של 56 מנדטים, לא יכולה לקום אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו.

ראש הממשלה מאמין כי הליכוד, המפלגות החרדיות והמפלגה המאוחדת של הבית היהודי והציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ' יכולים להגיע למספר המנדטים הזה, ואז אף אחד לא יוכל להקים ממשלה.

"זה או נתניהו או בחירות", אומר מקורב לראש הממשלה. "אנשים פשוט לא מבינים עד כמה היה חשוב לנו הניצחון על בנט בתוך הבית היהודי. הקמנו מטה מיוחד רק לצורך העניין הזה. זה כמו ניצחון בבחירות עצמן".

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
4
אלוהים, תפרוש כבר ותשחרר אותנו. האיש אומר שגם אם רוב הציבור יהיה נגדו - הוא ינסה להתחפר. למה? תכבד את רצון העם . רוב העם הצביע נגדך בבחירות האחרונות, והצלחת להסתתר מהציבור בממשלת קומבינ... המשך קריאה

אלוהים, תפרוש כבר ותשחרר אותנו. האיש אומר שגם אם רוב הציבור יהיה נגדו – הוא ינסה להתחפר. למה? תכבד את רצון העם . רוב העם הצביע נגדך בבחירות האחרונות, והצלחת להסתתר מהציבור בממשלת קומבינה תמורת הבטחה שתתפטר תוך שנה וחצי. תוך עשרה חודשים הקומבינה הזאת התפוררה. עכשיו אתה קורס בסקרים, הרחובות והגשרים רועמים, ואתה שוב מתכנן איך לברוח מדין הבוחר. די. תכבד את עצמך ולך כבר. תן לנו להתחיל ללקק את הפצעים של הכהונה הארוכה מדי השאת שלך.

אורלי לוי היא בדיוק איש השעה מזגזגת אין ערכים ואין מהות רק חיפוש אחרי כסא שררה וכבוד היא תלך לכל מפלגה שיציעו לה כסא . לצערנו הפוליטיקה הפכה למקור פרנסה לחלק גדול מהאנשים ובעיקר אלה שח... המשך קריאה

אורלי לוי היא בדיוק איש השעה מזגזגת אין ערכים ואין מהות רק חיפוש אחרי כסא שררה וכבוד היא תלך לכל מפלגה שיציעו לה כסא . לצערנו הפוליטיקה הפכה למקור פרנסה לחלק גדול מהאנשים ובעיקר אלה שחסר להם מקצוע. הפוליטיקה היא בעצם שירות תעוסקה וסידור עבודה לחלק גדול מהפעילים שללא הפוליטיקה היו מובטלים.

עוד 864 מילים ו-4 תגובות
כל הזמן // שבת, 6 במרץ 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הורוביץ: היה מקום להחלטת בית הדין בהאג לפתוח בחקירה

יאיר גולן: יקרו יותר ויותר אירועים כמו החקירה בהאג עקב שליטת ישראל על עם אחר ● מתן כהנא: מרצ מיישרת קו עם שוברים שתיקה. בושה ● הלימודים בכיתות ז'-י' יחודשו מחר בערים ירוקות וצהובות ● כמו כן יפתחו מסעדות, מלונות, אולמות אירועים ועולם התרבות והספורט ● מרב מיכאלי: בני גנץ צריך לפרוש ● מפגינה נגד נתניהו הוכתה בפניה ביבנאל

עוד 8 עדכונים

תקווה חדשה

עיריית תל אביב מתחמקת משימור מתחם נגה ביפו

תושבי יפו סובלים רבות בשנים האחרונות מעבודות הרכבת הקלה בשדרות ירושלים, אך לפחות ברור להם שבסוף תבוא הגאולה ● במדרחוב בת עמי שבמתחם נגה, לעומת זאת, מתברר שמחכה להם דווקא גיהינום אסתטי ● מחר צפויים להתחיל עבודות פיתוח במדרחוב שעיצב האדריכל קלמן כץ, והאבנים הטבעיות ועיטורי הערבסק היפהפיים יוחלפו במרצפות גנריות ● העירייה בתגובה: "מדובר בריצוף ישן אשר בכל מקרה היה צורך להחליפו"

עוד 693 מילים

מי היה האיש שבימי חייו כונה האדם החזק בעולם, מלך הברזל, הרקולס היהודי ושמשון המודרני? ● והאם סבב הופעות שערך ברחבי צפון אמריקה השפיע על ג'רי סיגל וג'ו שוסטר, יוצריו היהודים של "סופרמן"?

עוד 857 מילים

למקרה שפיספסת

ראיון מפעל החיים של ג'יין פונדה

אחת הכוכבות הגדולות האחרונות של הוליווד ואקטיביסטית חברתית ותיקה, ג'יין פונדה קיבלה השבוע פרס מפעל חיים בטקס גלובוס הזהב ● הנאום שנשאה היה מרגעי השיא של ערב חסר ברק שהתנהל ברובו בזום ● בראיון לזמן ישראל היא מדברת על אביה הנרי פונדה, על "נשיא האקלים הראשון" ג'ו ביידן, על נשים מנהיגות, הסרטים שאהבה, יחסה לטלוויזיה - ומה עוד נותר לה לשנות בעולם

עוד 2,107 מילים

ההגמוניה החרדית

הבעיה היא לא היהדות.

בכעס רב קראתי בימים האחרונים את ההתבטאויות הנלוזות של אלו שחושבים שהיהדות היא הרכוש הפרטי שלהם. הגינוי הבוטה כלפי גיורים בצה"ל, ומעט קודם לכן הטינה כלפי הגיורים הרפורמים והקונסרבטיביים – אמירות כל כך צפויות, וכל כך מצערות.

ואף על פי שהן צפויות, האמירות הללו מכעיסות רבים ורבות, כאמור גם אותי. מדוע? לכאורה, העמדה הזו הייתה כל כך צפויה, שהכועסים היו אמורים לפהק לשמוע שוב את הקללות והלעג המוכרים לנו. אך בכל זאת יש כאן כעס ראוי – שכן המניע לאמירות הללו אינו מניע של יהדות, של הלכה, של אכפתיות ודאגה לעקרונות הדתיים. לא באמת. מדובר במאבק על הגמוניה.

העמדה הזו כה צפויה, שאפשר היה לפהק מהקללות והלעג המוכרים לנו. ובכל זאת יש כאן כעס ראוי – כי המניע לאמירות אינו מניע של יהדות, הלכה, אכפתיות ודאגה לעקרונות הדתיים. לא באמת. מדובר במאבק על הגמוניה

במחברות הכלא שלו, תאר המהפכן הקומוניסט אנטוניו גראמשי את ההגמוניה. גראמשי ניסה להסביר מדוע "הפרולטריון", מעמד הפועלים, אינו מתמרד נגד האליטות. גראמשי טען כי אותן אליטות מחזקות את מעמדן השליט על ידי יצירת הרושם שאלו הם פני הדברים הטבעיים. על ידי יצירת הרושם שהן אמורות להיות האליטות ויצירת המחשבה שכללי המשחק בהם משחקים השחקנים הפוליטיים הם כללי המשחק שיש לנהוג בהם, ממשיכות האליטות להתל בכולנו כבמריונטות.

במקרה שלנו, כללי המשחק אינם מידי שמים, וההגמוניה החרדית על הדת בישראל אינה חוק טבע, אפילו לא מצווה דתית. השנאה, ההכפשות, הציטוטים המרושעים כלפי רפורמים וקונסרבטיבים בישראל, ההסתכלות עליהם כעל מהרסי היהדות – אלה הן עמדות. עמדות שאנו לא חייבים לקבל כדברי אלוהים חיים. לא – אלו דברי רבנים, שחלקם בעזרת השם עדיין חיים.

אמנם, השליטה של היהדות האורתודוקסית בחיים בישראל היא די ברורה. במסגרת אותו סטטוס קוו ידוע לשמצה, שאפשר לדבר האם ועד כמה הוא באמת תקף כיום, הוחלט לאסדר את הדת כחלק בלתי נפרד מהמדינה.

מאיסור על תחבורה ציבורית בשבת, דרך שליטת הרבנות בריטואלי חיים כגון נישואין וקבורה ועד למינויים של רבני ערים (מכספי מסים) – הדת (היהודית בעיקרה, אך לא רק) מוסדה כחלק משמעותי מהחיים במדינה. ברבים ממוסדות אלה שולטת האליטה החרדית. למשל ברבנות הראשית. אך רק נזכיר – כל זה לא חייב להיות כך, ואפילו הדת הממוסדת במדינה אינה ציווי אלוהי.

הסיבה של האליטה החרדית לצעקות השבר בימים האחרונים מגוחכת: הרי אין ולא צפויה סכנה של רפורמים וקונסרבטיבים שיהגרו בהמוניהם לישראל. אין ולא צפויה סכנה של מאות אלפי גיורים רפורמים שיתקיימו בישראל, ויכירו, אויה לנו, בגרים מכל קצוות תבל.

התהליך הטכני עצמו כל כך ארוך שעצם הרעיון בלתי סביר. אך השנאה הבוערת כלפי התנועה הרפורמית באה מאותו מקום של השנאה החרדית לציונות בתחילת המאה ה-20 (לא של החרדיות כולה, יש לציין), ולהשכלה במאות ה-18-19 – חשש מהחדש, מהקידמה, מהאפשרות שלא כולם ינהו אחרי הרעיונות אותם "אנו" שואפים לקדם. החשש שמא השליטה לא תהיה "בידינו". ההפסד הצורב של היהדות האורתודוקסית מול החילון והרפורמה הותיר אותה בפחד, והפחד מזין את השנאה.

כללי המשחק אינם מידי שמים וההגמוניה החרדית על הדת בישראל אינה חוק טבע, אפילו לא מצווה דתית. השנאה, הציטוטים המרושעים כלפי רפורמים וקונסרבטיבים בישראל, ההסתכלות עליהם כעל מהרסי היהדות – אלה עמדות

אלא ששנאה אינה ערך יהודי. היהדות האורתודוקסית עליה גדלתי (כחילוני ממשפחה שומרת מסורות), מאמינה ב"ואהבת לרעך כמוך". היהדות שלי אינה מאמינה בקריאת קדיש בשל נישואין למגוירת בצבא, אלא בהכלת ואהבת כל מי שרוצה להיות חלק מהעם הזה.

היהדות שלי מאמינה בחיבוק של קהילות אחרות, גם אם הן מאמינות ביישום הדרך הדתית בצורה שונה מאיתנו. היא מאמינה במחלוקת, היא מאמינה ביכולת להתדיין, היא מאמינה שאפשר להגיד "אנחנו לא מסכימים איתך, אבל אנחנו מוכנים להכיר בקיומך".

ההגמוניה החרדית, אשר שולטת ברבנות הראשית, ובמידה רבה גם בפוליטיקה הדתית בישראל, לא יכולה להביא עצמה ליישום המצווה הפשוטה הזו. מכאן גם ההשקפה שלי, לפיה אותה הטינה, התיעוב העמוק כלפי הרפורמים, אינו מגיע ממקום הלכתי בעיקרו – אלא ממקום של חשש לאובדן הכוח הפוליטי והשליטה בחיי הדת הממוסדים בישראל.

החשש שמא הציבור החילוני בישראל יגלה שיש אפשרות אחרת של יהדות, שאינה האורתודוקסית-חרדית. שלאותם חילונים שרוצים לשמור במידת מה על עקרונות דתיים, יהיה לאן ללכת. שלאותם חילונים תהיה אפשרות להיות מחוברים ליהדותם, בלי להיות מחוברים ליהדות כפי שחלק מהמנהיגים החרדים רואים אותה.

עופר צ'יזיק הוא עיתונאי, דובר ואיש מדיה, מאז גיל 14. עוסק בעיתונות מתוך אמונה בעולם טוב יותר. עורך בגלי צה"ל לשעבר, וסטודנט בתכנית רודרמן לתואר שני בלימודי יהדות ארה"ב. כיום דובר חוש"ן, ארגון החינוך וההסברה של הקהילה הגאה בישראל ובוגר תכנית 'יסוד' מבית עתודות לישראל.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 640 מילים
עודכן לפני 53 דקות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

טיול לשבת כשהרקפות בוהקות מתמיד - סיור בהרי יהודה

אחרי סגר הקורונה הממושך ישנה הזדמנות לחזות בכלניות בשיא פריחתן ● בפארק עצמאות ארצות הברית מסלולי הליכה מסומנים לצד ספסלים ושולחנות פיקניק ● בהר יעלה ניתן ליהנות מנוף של 360 מעלות של האזור - מיהודה ועד מישור החוף הדרומי, דרך נחל שורק והר חברון

עוד 991 מילים

הנשיא א-סיסי אף קבע שריבוי האוכלוסין הוא איום אסטרטגי על מצרים ● בחזבאללה מתנגדים בחריפות ליוזמה לערב גורמים זרים בניסיון לפתור את המשבר הכלכלי והפוליטי בלבנון ● על רקע הדוח האמריקאי, שקושר בין יורש העצר בן סלמאן לרצח חאשוקג'י, משחררת סעודיה פעילי זכויות אדם מהכלא ● שגריר איחוד האמירויות בישראל נכנס לתפקידו ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזה"ת

עוד 1,184 מילים

החוות שמצילות את הטרנסג'נדרים היהודים

הם מעולם לא מצאו מנוח, ולא היו שלמים עם זהותם המגדרית ● רק הרחק, במרחב החקלאי, בשדות של קליפורניה ואריזונה, הצליחו להתחבר לזהותם היהודית ולקרוא לעצמם טרנסג'נדרים ● אלכס קוחנסקי הבין סוף סוף שהוא יכול ללבוש שמלה בפומבי ● שי שנאל התחבר לצמיחה האישית המחודשת דווקא באמצעות הקומפוסט ● ובכנס רשת של החקלאים היהודים אחד מכל שלושה בחרו להשתמש בשפה מגדרית מכלילה

עוד 1,118 מילים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

השרה ללוחמה בטרור

הגלובוס הירוק מגיע בהפתעה מהרי ירושלים ● הגלובוס השחור הולך לגילה גמליאל שחירטטה מעשיה על טרור איראני ● והטיפ: במקום להרתיח קומקום, תרתיחו כוס

עוד 667 מילים

זיהום הזפת הביא לאיסור לשחות, לצלול ולדוג בים ● אבל מי שנמצא בחוף מדי יום מאמין שדווקא אפשר לחזור לפעילות רגילה ופשוט לנקות את הזפת מהגוף, כמו פעם ● המשרד להגנת הסביבה אומר שהמים בסדר, אך משרד הבריאות קובע שהבדיקות אינן תקינות ● ועם אסדות הגז והמכליות שבדרך למפרץ אילת, זה עלול להיות רק הפרומו לאסון הבא

עוד 2,416 מילים

"עוזרו של דרעי שלף נוסעים מרשימת המיועדים למלוניות"

נדחתה עתירת הליכוד נגד הופעת פוליטיקאים ב'אופירה וברקו' ● הקבינט דחה את ההצבעה על אישור התו הירוק וביטול ועדת חריגים למוצ"ש ● מפגינים באום אל-פאחם התנפלו על ח"כ מנסור עבאס והדפו אותו בכוח ● סקר: כמחצית ממבקשי המקלט בתל אביב על סף רעב

עוד 34 עדכונים

הדרבי המבוים של חובשי הכיפה הסרוגה

בימים האחרונים התלקחה הזירה במפתיע בין בנט לסמוטריץ' ● בנט האשים את רשימת הציונות הדתית ב"יהדות מתנשאת, מתבדלת ויהירה" ● סמוטריץ' החזיר: "בנט הולך לממשלה עם השמאל" ● אבל אסור להתרגש יותר מדי: הכל מבוים ומתואם, במטרה לעורר את מצביעי המחנה ולוודא שיבחרו בין השניים ולא ילכו לליכוד ● וזה עובד: במשותף, יש לשניים כ-17 מנדטים ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 458 מילים ו-1 תגובות

במסע הרשמי הראשון שלו כשגריר ישראל בארה"ב, בחר ארדן לבקר באתרי מורשת של זכויות האזרח בדרום ארה"ב ולהיפגש עם מנהיגי הקהילות השחורות ● בשיחה עם זמן ישראל, ארדן השווה את המטעים למחנות הריכוז - אך אמר ש"אי אפשר להשוות" בין המאבקים של יוצאי אתיופיה והערבים בישראל לבין המאבקים למען צדק גזעי בארה"ב

עוד 873 מילים

הקורונה מעצימה אי-שוויון מגדרי וחברתי ומשנה את כללי המשחק

בשבוע הבא נציין שנה מאז פרוץ מגפת הקורונה בישראל ● בשבוע הבא חל גם יום האישה הבינלאומי ● יותר מאי פעם, השניים שזורים זה בזה

עוד 1,196 מילים

אף מדינה לא טעתה כמו ישראל

שנה אחרי פרוץ משבר הקורונה מתברר, שהמדינות אשר הצליחו להתמודד עם המגפה בצורה הטובה ביותר חייבו בבידוד את כל הבאים מחו"ל במשך כל השנה ● מדינות שהתירו כניסה ללא בידוד ספגו את ההתפרצויות הקשות ביותר ● שתי דמוקרטיות השאירו את אזרחיהן בחו"ל על חשבונם ● ורק אחת זגזגה שוב ושוב: ישראל

עוד 1,732 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה