הקורא בקלפי
הקורא בקלפי
תקשורת, פוליטיקה ושקרים אחרים

מרגרינה קפואה ואיטריות מחוממות בערב שישי

הראיון "הסוער" של אמנון אברמוביץ' עם בני גנץ מיחזר סיסמאות מוכרות בעריכה לא נקייה, והדיון בין פאנל הפרשנים באולפן ביזבז דקות יקרות על האגו של המשתתפים ● אולפן שישי, מהדורת הדגל של חדשות 12, הפכה למחזה סוריאליסטי חסר תוחלת עם מעט ערך עיתונאי ● עדיף כבר לשדר את קטורזה

פאנל הפרשנים באולפן שישי, 19 בפברואר 2021 (צילום: צילום מסך)
צילום מסך
פאנל הפרשנים באולפן שישי, 19 בפברואר 2021

שוב ושוב קידמו חדשות 12 את שניות הזעם של בני גנץ על אמנון אברמוביץ'. האמת, לא האמנו לכעס הזה אפילו בתור פרומו. ואז קיבלנו את הראיון "הסוער" עצמו: מין עיסה מודבקת בעריכה לא נקייה, של תשובות שלא מחדשות דבר, עם זום-אין זום-אאוט על פרצוף "כועס".

אברמוביץ' הוא אחד העיתונאים הכי מרתקים בטלוויזיה. הוא מראיין פוליטי מצוין, כיוון שלמרות דמותו הזחוחה הוא יודע להקשיב היטב לצד השני ולנסח במדויק את שאלותיו.

הידע שלו רחב משל כל פרשני חדשות 12 גם יחד (חוץ מעמית סגל אולי), הוא איש שיחה מעניין, העברית שלו נפלאה, וקור הרוח שלו מוציא חלק מהפוליטיקאים מדעתם. חדשות 12 היו נוהגים בתבונה אם היו משדכים אותו ליונית לוי בראיון עם בנימין נתניהו, ונותנים לה כך הזדמנות לקחת אויר מעת לעת. הוא בין היחידים שיכולים באמת להוציא את ראש הממשלה משלוותו.

במקום זאת אנחנו מקבלים את אברמוביץ' בראש העין עם איטריה מחוממת.

בהעדר שאלות שטרם נשאלו ותשובות שטרם נענו (כמה פעמים באמת אפשר לשמוע אדם שרימה ציבור, הסתיר מידע, שכר חוקרים פרטיים, התגזען על ערבים והמציא את הביטוי המושחת "ראש ממשלה חלופי" מתלונן שהכל מלוכלך בפוליטיקה) – בני ואמנון עושים קושמרו, פותחים את הגזייה ומנסים לחמם על רקע הגשם הטורדני תה מהביל של התחכמויות.

אמנון אברמוביץ' מראיין את בני גנץ באולפן שישי, 19 בפברואר 2021 (צילום: צילום מסך)
אמנון אברמוביץ' מראיין את בני גנץ באולפן שישי, 19 בפברואר 2021 (צילום: צילום מסך)

אברמוביץ': "נתניהו הוא סכין ובני מרגרינה ולסכין יש תאריך תפוגה מאוחר יותר מאשר למרגרינה".

גנץ: "אם אתה לוקח את המרגרינה ושם אותה בפריזר ומקפיא אותה והופך אותה לחומר קשוח אז גם סכין לא עובר אותה".

לא ברור אם גנץ התכוון שצריך להכניס אותו להקפאה ממושכת כדי שיתקשח ואז אפשר יהיה לתת לו עוד סיבוב מול "הסכין".

"אתה חייב להתקשח", גוער אברמוביץ' בגנץ.

"אתה צודק ואני עושה את זה עכשיו", משיב גנץ, וכמעט מוסיף, "המפקד".

תכלס, לא משנה מה נאמר בראיון. מטרתו מלכתחילה הייתה אחת ויחידה: לייצר פרומו מעושה. "גנץ כפי שלא שמעתם אותו מעולם", כי הוא "כועס על אמנון". קומבינות כאלה בין עיתונאים לפוליטיקאים ("אתה תשאל אותי אם אני כועס ואני בתגובה אוציא אש מהנחיריים") הן לגיטימיות, אבל ראוי לפחות לטשטש מעט את קווי התפירה הגסים.

בני גנץ מתראיין באולפן שישי, 19 בפברואר 2021 (צילום: צילום מסך)
בני גנץ מתראיין באולפן שישי, 19 בפברואר 2021 (צילום: צילום מסך)

כשאולפ"ש הופך למעופש

לא הייתי טורח לנתח עוד ראיון מגוחך עם גנץ אלמלא היה משל למצבו של אולפן שישי. במקור, ליומני סוף השבוע היה פורמט די מוגדר: חדשות היום, פרשנים באולפן, כתבות מגזין ותחקיר, מזג אויר. באולפן שישי הקצוות של הפורמט הולכים ומתאיידים והגוורדיה סביב השולחן זוללת עוד ועוד זמן שידור.

במהדורה של שעה עוד אולי הייתה לכך תוחלת. אבל כשסוס היאור העיתונאי הזה נמרח על פני כמעט שעתיים, מגיע השלב שבו הוא קורס אל תוך הבוץ חסר נשימה. זה קרה בשישי האחרון אחרי שסיימו לדבר על קורונה ועברו לדבר על ה"פוליטיקה".

בחברות מתוקנות פוליטיקה אינה רק פטפטת, שמועות שווא ורכילות משומשת, אלא גם הזדמנות לאוורר סוגיות משמעותיות בניהול מדינה. אבל כשאולפן שישי הופך למעופש, קשה יותר להכיל את החרפה.

"מה אתה מסתכל ימינה כל הזמן, אין שם אף אחד", זורק המנחה דני קושמרו לעבר בעז ביסמוט בשלב מסוים. "אני מסתכל על עצמי", אומר ביסמוט. "קדימה, תשאל".

לביסמוט אין מה לומר. זאת לא קביעה שמאלנית, חמוצה או מתחכמת. הוא פשוט ריק לגמרי. "אתה רוצה להגיד משהו על הראיון?", שואל קושמרו.

"אתה ממש כועס עליו, נכון?", פונה ביסמוט לאברמוביץ'. "שהוא לא נתן לך את הראש של נתניהו. מרגישים את זה מאד".

אברמוביץ' נדרך: "יש לך אומץ שאני אשיב?"

ביסמוט: "קדימה!"

ואי, ואי, ואי. את המתח אפשר לחתוך עם סכין (זאת של המרגרינה).

אברמוביץ': "כשאתה הגעת הנה אמרת 'יש לי חלום שאתה מראיין את ביבי בישראל היום סדרת שיחות. זה יהיה הראיון הכי חכם שהיה אי פעם בתנאי שזה בישראל היום'. אמרתי 'הנני כאן. תבקש אישור מאבי וייס (מנכ"ל חדשות 12, א"ה) הוא ייתן לך ותביא את נתניהו'. עד היום לא חזרת אלי".

ביסמוט: "זה רק מראה שהוא לא עובד אצלי".

אמנון אברמוביץ' ובעז ביסמוט באולפן שישי, 19 בפברואר 2021 (צילום: צילום מסך)
אמנון אברמוביץ' ובעז ביסמוט באולפן שישי, 19 בפברואר 2021 (צילום: צילום מסך)

בשלב הזה, אחרי שאברמוביץ' שלף את הנשק הכבד מכל (חלטורה כלשהי בישראל היום שלא תצא לעולם לפועל), כבר כולם משוחררים והגיע הזמן לערבב משקאות.

אברמוביץ' מכנה את הדס קליין, העוזרת של ארנון מילצ'ן ועדת מפתח בתיק 1000 במשפט נתניהו, "דסי" ומספר "סיפור": קרה פעם שחפץ (עד מדינה ועבריין השותף לפשעים בהם נאשם נתניהו) נזף בראש הממשלה על כך שלא אמר חג שמח ל"מומו-שלמה פילבר" (עד מדינה שני ועבריין השותף לפשעים בהם נאשם נתניהו). באמת לא בסדר. מעניין מאיפה הסיפור המאלף הזה הגיע.

גיא פלג, שלרוב מגיע ממוקד מעמיתיו לשולחן, מדבר על הפגיעה בעדים במשפט נתניהו, אבל מערבב על הדרך בין קורבנותם של עדים וולונטריים הלוקחים סיכונים כמו מילצ'ן או קליין, לבין עדי המדינה שהם עבריינים המקבלים הקלות על פשעים תמורת מידע, ואם לא יעידו יכולים לסיים בכלא. חבל, כי דווקא כאן חשוב שהציבור ידע שיש הבדל. ופלג יודע להסביר אותו היטב.

גיא פלג, שלרוב מגיע ממוקד מעמיתיו לשולחן, מדבר על הפגיעה בעדים במשפט נתניהו, אבל מערבב על הדרך בין קורבנותם של עדים וולונטריים הלוקחים סיכונים לבין עדי המדינה שהם עבריינים המקבלים הקלות על פשעים

אלה אינן זוטות. חלק מהציבור לא מאמין לעיתונאים, משום שהוא מסרב להכיר בכך שבמציאות מורכבת אפשר "גם וגם": גם נתניהו מושחת וגם חפץ ופילבר מושחתים. הצורך האובססיבי של עיתונאים להלבין עדי מדינה כדי לפשט את משפטי נתניהו אינו משרת את עשיית הצדק – הוא מחבל בה.

ניר חפץ בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ב-10 בנובמבר 2019 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
ניר חפץ בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ב-10 בנובמבר 2019 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)

עדיף לחתוך לקטורזה

קרן מרציאנו דיברה בחלק הראשון של המהדורה – הרציני, זה שעסק בקורונה – על "סדר העדיפויות המעוות של הממשלה". צודקת. מה עם סדר העדיפויות המעוות של עורך "אולפן שישי"? באיזה יקום רלוונטי הוויכוח האינפנטילי בין ביסמוט לאברמוביץ'?

בדברי ימי המיתולוגיה של הטלוויזיה זכורה סצנה מפורסמת שתיעדה כיצד העורך ישראל סגל צועק הוראות באוזניה למגיש ניסים משעל: "תשאל אותו על התהליך המדיני!! תשאל אותו!".

אני סקרן לדעת מה צועק עורך אולפן שישי רון ירון באוזניה לקושמרו, ביסמוט או אברמוביץ'.

ירון, עורך ראשי של ידיעות אחרונות לשעבר (ומי שהופיע שלא בטובתו בתמלילי מוזס-נתניהו כמריונטה בשירותו של מוזס), מנסה פה אולי את תמהיל ידיעות אחרונות הקלאסי, השחוק והמתנשא: עמודים ראשונים מתחזים לרציניים (לא תמיד בהצלחה) עם "כוכבי" עיתונות, בעוד שהעמודים האחוריים – במקרה של אולפן שישי זה יותר מחצי מהדורה – שובביים כדי לפתות את נהג המונית ואת מסעודה המיתולוגית משדרות.

עורך אולפן שישי רון ירון (צילום: הדס פרוש/פלאש90)
עורך אולפן שישי רון ירון (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

אלא שאם כתבה על טרנד אפיית החלות נכנסת היטב להגדרה של "מגזין לייט" המסמל תופעה תרבותית, קשה יותר להבין למה אנחנו צריכים את פרק ב' של דיון הפרשנים באולפן. אין בו לא תרבות, לא הומור ובוודאי לא מידע. הפרצופים מהאקדח של המערכה הראשונה יורים ולא פוגעים במערכות הבאות.

הנה הצעה מהפכנית: אולי פשוט תוותרו על כל החלק הזה בכלל? תחזרו למהדורה של שעה ושימו קטורזה במקום. אפילו בשידור חוזר. יהיה לזה יותר ערך. ומי שיטען שקיצור אולפן שישי הוא "פגיעה בדמוקרטיה" ו"סתימת פיות" ייצא מרגרינה. מהמקפיא.

עוד 1,002 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // יום שני, 8 במרץ 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

ראיון "בסופו של דבר, זה או בנט או ביבי"

יו"ר ימינה עשוי להיות זה שיכריע איזו ממשלה תוקם אחרי הבחירות בעוד שבועיים, והאם בנימין נתניהו יעמוד בראשה ● בראיון נרחב הוא פורס את משנתו - כלכלה, משפט, הפלסטינים, יהדות ארה"ב, חרדים ועוד - ומבקש לשכנע שיכול להיות כאן הרבה יותר טוב ● "יש דור שלם שלא מכיר שום דבר אחר חוץ מביבי, וחושב שישראל לא תשרוד בלי ביבי. אין טעות גדולה מזו. לא רק שישראל תשרוד: היא תמריא ביום שאחרי נתניהו"

עוד 5,201 מילים

״עזבי, אני כבר אדבר עם אמא שלי״

לפני כמה שנים השתתפתי בפגישה ארוכה, שהייתי צריכה להציג רק 10 דקות מתוכה. במשך כל הפגישה ישבתי ועבדתי וחיכיתי לתורי. אחד המהנדסים שישב לידי שאל מה אני עושה. עניתי לו שכדי להספיק להגיע למקלחות של הילדים אני צריכה לעבוד בכל דקה פנויה. הוא מצידו ענה שההעדפה שלו היא להגיע אחרי המקלחות.

במשך הפגישה עבדתי וחיכיתי לתורי. מהנדס שישב לידי שאל מה אני עושה. עניתי שכדי להספיק להגיע למקלחות של הילדים אני צריכה לעבוד בכל דקה פנויה. הוא ענה שההעדפה שלו היא להגיע אחרי המקלחות

עוד משחר ילדותי היה ברור שתהיה לי קריירה. לאחרונה חבר הזכיר לי, שכשהתחתנתי הצהרתי שהילדים שיהיו לי לא יפריעו לי בדרך. אני עובדת שעות ארוכות ותובעניות עוד מימיי כסטודנטית. את משרת הניהול שלי קיבלתי בהיותי בהריון, ואף מצאתי את עצמי עובדת מדי פעם במהלך חופשת הלידה. גם בן זוגי מפתח קריירה משלו ושנינו לא נמצאים הרבה בבית. כמי שגרה בישוב קהילתי, בשנים שהילדים היו קטנים הייתי שומעת משפטים בנוסח: "המטפלת מגדלת לה את הילדים". נוצר פה פרדוקס, מצד אחד יש ציפייה שתצליחי, ומהצד השני מצפים שתהיי אמא במשרה מלאה.

תחילת שנת 2021, ועדיין נשים יזמיות רבות מוצאות את עצמן בלחץ מתמיד של הרצון לאזן בין הקריירה והמשפחה. לאורך זמן המתח הזה שוחק ולא מתגמל. כשעבדתי בחברת הייטק גדולה נוכחתי לדעת, שיש הרבה נשים שמגיעות לדרגות ניהול בכירות, לא עומדות בלחץ ועוזבות.

החדשות הטובות הן שהנשים שהתמידו לאורך השנים ולא פרשו הפכו להיות מנהלות בכירות, או אפילו מנהיגות. הן אימנו את עצמן לפרוץ גבולות באופן מתמיד, להפוך להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמן, לפתור בעיות בצורה יצירתית, לעמוד בלחצים מבלי להישבר ולהאמין בעצמן וביכולות שלהן בכל רגע נתון.

זוהי מיומנות נרכשת בצורה הדרגתית ונדרשת שלמות פנימית עם התהליך. למשל, כשהילדה שלך מציירת את המטפלת בציור המשפחתי של יום המשפחה בגן. או כשאנשים תוהים איך יכול להיות שאת גם עושה קריירה, וגם הילדים יוצאים מוצלחים?

אז איך בכל זאת הצלחתי להתמיד? הקפתי את עצמי בנשים חזקות ומדהימות שעשו זאת לפני, והרבה חריצות. אפשר לומר שבמובן מסוים הן סללו עבורי את הדרך והפכו אותה לקלה יותר עבורי. כי האמביוולנטיות לא מגיעה רק מהחברה, אלא נכנסת לתוך הבית. כשהילדים קטנים הם רוצים את אמא לידם, אבל כשהם גדלים, הקריירה של אמא הופכת עבורם למקור גאווה והשראה.

החדשות הטובות הן שהנשים שלא פרשו לאורך השנים הפכו למנהלות בכירות ואף למנהיגות. זו מיומנות נרכשת ונדרשת שלמות פנימית עם התהליך. למשל, כשהילדה שלך מציירת את המטפלת בציור המשפחתי של יום המשפחה בגן

הבת שלי, לדוגמה, רצתה לעשות בגרות 5 יחידות במתמטיקה, פיזיקה ומחול, והמורה אמרה לה שזה יותר מדיי ושהיא לא תצליח. היא אמרה למורה:

"עזבי, אני כבר אדבר על זה עם אמא שלי".

הדרך היחידה לצלוח את זה היא לדעת להבדיל עיקר לתפל. ידעתי שחשוב לי להקריא סיפור כל לילה לפני השינה, לשחק משחקי קופסה ולהקשיב. בשביל להצליח לעשות את זה עם מלוא הסבלנות, עשיתי מיקור חוץ לכל שאר מטלות הבית. גם אם הייתה לכך הוצאה כספית משמעותית. זו הייתה לגמרי השקעה ארוכת טווח; במשפחה שלי, בקריירה ובעצמי.

המסר שלי לאימהות, זה קחו עזרה ותהפכו  את הילדים למעורבים. שידעו מה אתן עושות ומה התרומה שאתן מביאות. בסופו של דבר זה מעצים אותם. עבורי ילדים וחיי משפחה הם לא גורם מעכב אלא מנוע צמיחה!

אפרת שגיא-אופיר, מנהלת ראשית ואחת ממייסדות חברת Air Doctor ,חברת סטארט-אפ בתחום הבריאות הדיגיטלית המקשרת בין מטיילים לרופאים מקומיים ברחבי העולם. Air Doctor הוא הסטארט-אפ השני של אפרת, בעבר הקימה את Sun Effect, חברה בתחום האנרגיה הסולארית. היא החלה את הקריירה שלה בהנדסת תעשייה באינטל, בהמשך הובילה את ניהול שרשרת האספקה ​​בחברת BetterPlace בשנת 2020 נבחרה לאחת מחמש המועמדות הסופיות ומקום ראשון בחירת הקהל בתחרות עולמית Quesnay למייסדות בתחום InsurTech כהוקרה על עבודתה ב .Air Doctor. צילום: נתי כהן

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 500 מילים

"אם בחמישה סקרים לפני הבחירות לא נעבור את אחוז החסימה, לא נתמודד"

בליכוד מרכיבים כבר בביטחון קואליציה עם החרדים והציונות הדתית, ובעיקר עם ימינה של נפתלי בנט ● זה לא אומר שנתניהו לא ינסה לעזור לציונות הדתית על חשבון בנט, שקד וימינה ● בכחול-לבן מרגישים הקלה גדולה - והלחץ עובר לכיוון מרצ, שם הדילמה גדולה ● וביהדות התורה רועדים מפחד מבצלאל סמוטריץ' והחלו בקמפיין בוטה במיוחד ● פרשנות

עוד 774 מילים

דיווח: באיחוד האמירויות לא מעוניינים בביקור של נתניהו לפני הבחירות

גדעון סער: הדור הבא לא יתנהל כלפי דרעי כמו הדור הנוכחי ● ישראל כ״ץ טוען כי יש גורם במשרד האוצר שעיכב את אישור מענקי החזרה מהחל״ת ● מתן כהנא: לא נשב עם מרצ ● סמוטריץ׳ לגולן: מזל שלא מונית לרמטכ״ל ● יאיר גולן: בן גביר מחבל ● בן גביר: מצפה לראות אם בעוד שבועיים יהיה לו אומץ לכתוב את זה שוב ● מהיום זרים יכולים להכנס לישראל רק באמצעות בקשה לוועדת היתרים

עוד 10 עדכונים

למקרה שפיספסת

אין רשימה מושלמת

אין לי זכות לבטל במחי יד את אפליית הלהט"בים בשם מאבק לביטול אפליית האזרחים הערבים וסיום השליטה הצבאית בגדה.

מי אני בכלל שאוכל להשוות בין סוגי אפליות ולהחליט איזו מהן חשובה יותר. מי אני בכלל שאוכל לבטל או למזער או להכחיש או להדחיק אפליה כלשהי?

קל להיות סטרייט שאומר לחברות ולחברים להט"בים שלי: עזבו, האפליה שלכם זה בקטנה.

מי אני שאוכל להשוות בין סוגי אפליות ולהחליט איזו חשובה יותר. מי אני שאוכל לבטל, למזער, להכחיש או להדחיק אפליה כלשהי? קל להיות סטרייט שאומר לחברות ולחברים להט"בים: עזבו, האפליה שלכם זה בקטנה

קל להיות יהודי שאומר לערבי: עזוב אותך. האפליה שלכם זה בקטנה.

לגיטימי להצביע לרשימה המשותפת תוך גינוי לדבריו המרתיחים של טיבי על להט"ב. בשום אופן אין לעשות לו הנחות כי הוא מייצג אזרחים שאפלייתם בשל הלאום שלהם עמוקה ומבנית, או מפני שהוא קורץ אלקטורלית לקהל מוסלמי-שמרני.

לגיטימי להצביע מרצ או עבודה תוך דרישה מהן להתנער מכל קשר למוסדות שמבנים ומנציחים אפליה של אזרחים ערבים (דירקטוריון קק"ל שנוח וחמים לשבת בו).

וחובה להזכיר כל הזמן: המאבק למען זכויות אדם ואזרח הוא מאבק שמושתת על עקרונות אוניברסליים.

לכן מדובר במאבק משולב: המאבק למען סיום אפליית הלהט"בים וכמובן לסיום אפלייתם המבנית של האזרחים הערבים ולסיום המשטר הצבאי ועקרונות האפרטהייד המעציבים ששולטים בחיי תושבי הגדה – הם מאבקים משולבים. מאבקים שמושתתים על התנגדות להפרת זכויות אדם ועל דרישה לשוויון ללא הבדל לאום, דת, מוצא, מין, או נטייה מינית. כן, גם אם מישהו נורא רוצה לקרוץ לקהל השמרני-מוסלמי שלו.

המאבקים האלה משולבים במכלול מאבקים נוספים ובראשם המאבק לשוויון זכויות לנשים וכן המאבק לפירוק מודל הקצאת קרקעות המעוות והמקומם במדינת ישראל (נושא בוער, אקוטי, עצום השפעה, עצום ממדים ומושתק כפי שלמדנו מחברנו David Ben Shabat). זאת לצד המאבק הקריטי להבטחת קיום בכבוד לכל ישראלי. וכמובן המאבק הקיומי להגנה על זכויות הילדים.

תשאלו את חברת הכנסת עאידא תומא-סלימאן. היא יכולה לספר לכם כמה דברים על השילוב בין מכלול המאבקים הללו. ואם תפגשו ברחוב את ד"ר דב חנין, תוכלו גם לשמוע מפיו מספר משפטים בנדון מהתקופה שבה כיהן בכנסת.

מדובר במאבק משולב: המאבק למען סיום אפליית הלהט"בים וכמובן לסיום אפלייתם המבנית של האזרחים הערבים ולסיום המשטר הצבאי ועקרונות האפרטהייד המעציבים ששולטים בחיי תושבי הגדה

הדברים המבאסים, המקוממים והמרתיחים של טיבי מזכירים לנו:

אין רשימה מושלמת. אין. יש הרע במיעוטו או הטוב במינימליותו. אני חושב שחובה להצביע למפלגה מהמתחם הליברל-דמוקרטי והסוציאל-דמוקרטי.

אבל כזו שמקשיבה ברצינות גם לתחושות ולמחשבות של בוחרים ימנים, מסורתיים, דתיים וחרדים. מפלגה שחושבת ברצינות על חיים ביחד במרחב דמוקרטי שיש בו חילוקי דעות מהותיים וקיומיים. אבל הכל במסכרת קיום אנושי, דמוקרטי וכלכלי מכובד לכל אחד ואחת מאיתנו.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 398 מילים
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

"המומחים ההודים יכולים להפוך את החברות הישראליות לתחרותיות יותר"

לגמרי לא רק מים, חקלאות ובטחון: הסחר עם הודו מגיע כבר ל-5 מיליארד דולר כולל טכנולוגיה פיננסית, סייבר ורפואה ● שגריר הודו בישראל סנג'יב סינגלה מסביר איך ממקסמים את הפוטנציאל העסקי העצום ביחסים בין המדינות, שעדיין רחוק ממימוש, ומה צפוי לקרות רגע אחרי שוך המגפה ● וממה הכי חשוב להיזהר כשרוצים להיות גדולים באסיה

עוד 932 מילים

מנדלבליט שוב בורח מאחריות

בני גנץ ביקש בשבוע שעבר תשובה משפטית מוסמכת מהגורם היחיד שמוסמך לתת תשובה כזו, בטרם העניין יגיע לבית משפט ● גנץ ביקש לדעת מה דינה של ממשלת החילופים במקרה שכחול-לבן לא תעבור את אחוז החסימה ● זו סוגיה מרכזית בעלת משקל - אבל מנדלבליט סירב להשיב עליה ● מעבר למפגן המדהים של חוסר אומץ לב מקצועי, מנדלבליט פשוט טועה בהבנת מהות תפקיד היועמ"ש ● פרשנות

עוד 801 מילים ו-1 תגובות

ראיון "אני הולך להיות שר אוצר בראס בילעינו הפעם או בפעם הבאה"

הוא לוחם שחיתות עם קבלות, רודף צדק, יהיר ועצבני ● הוא הצביע בעבר ללפיד ("כי אין לו כתבי אישום") אבל לא מבין מאיפה מצא "79 בעלי הון שמימנו אותו" ● בנט "פאשיסט", מרצ "שמאל קיצוני" ● כפיית חיסונים זה פגיעה בדמוקרטיה - אבל קריסת עסקים יותר ● בגיל 50, ירון זליכה משוכנע שיהיה שר האוצר - בסיבוב הזה או הבא ● "אני היחיד שיכול לעצור את האסון, ולסובב את הספינה"

עוד 2,410 מילים ו-1 תגובות

מנהל בחברת ניקיון תובע 300 אלף שקל ממשרד רה"מ

גנץ לנתניהו: "הקריאה לעלות על משרד המשפטים מסוכנת" ● דרעי: "כשממשלת נתניהו תקום גם גדעון יבוא. בנט ודאי" ● לפיד: "יותר חשוב לי להזיז את נתניהו מאשר להיות רה"מ" ● נתניהו בתראבין: אטפל אישית בכל אוכלוסיית הבדואים ● עודה מברך את לפיד שלא פוסל את המשותפת ● הורוביץ: לא נפרוש - פרישה היא תבוסתנות

עוד 46 עדכונים
הקורא בקלפי
הקורא בקלפי
תקשורת, פוליטיקה ושקרים אחרים

הבעיה של ארז דריגס

ארז דריגס הקדיש את החלק הארי בראיון שהעניק אמש לדקדוק בעובדות ● הוא "חש בושה" אבל מבקש לשים דברים בפרופורציה ● הוא "לוקח אחריות" אבל לא מבין למה אומרים שזה "בניגוד לרצונן" ● התוצאה היא ראיון התנצלות עם הרבה מילים נכונות על "אחריות", "שינוי", "הבנה", ו"תיקון" - אבל ללא מילת התנצלות אחת

עוד 1,065 מילים

גנץ: ״שום קמפיין לא מצדיק מתן לגיטימציה לחקירת ישראל״

שקד: ״דברי הורוביץ חרפה - לא נשב עם מרצ״ ● תקווה חדשה: דבריו חמורים ביותר ● הלימודים בכיתות ז'-י' יחודשו מחר בערים ירוקות וצהובות ● כמו כן יפתחו תחת הגבלות מסעדות, מלונות ואולמות האירועים, התרבות והספורט ● גפני ישתתף באירוע של חדשות 12 למרות שהסיעה החליטה להחרים את הערוץ ● דרעי שוחח עם ראש עיריית קלנסווה על רקע ניסיון רצח מנכ״ל העירייה

עוד 17 עדכונים

עיריית תל אביב מתחמקת משימור מתחם נגה ביפו

תושבי יפו סובלים רבות בשנים האחרונות מעבודות הרכבת הקלה בשדרות ירושלים, אך לפחות ברור להם שבסוף תבוא הגאולה ● במדרחוב בת עמי שבמתחם נגה, לעומת זאת, מתברר שמחכה להם דווקא גיהינום אסתטי ● מחר צפויים להתחיל עבודות פיתוח במדרחוב שעיצב האדריכל קלמן כץ, והאבנים הטבעיות ועיטורי הערבסק היפהפיים יוחלפו במרצפות גנריות ● העירייה בתגובה: "מדובר בריצוף ישן אשר בכל מקרה היה צורך להחליפו"

עוד 693 מילים

מי היה האיש שבימי חייו כונה האדם החזק בעולם, מלך הברזל, הרקולס היהודי ושמשון המודרני? ● והאם סבב הופעות שערך ברחבי צפון אמריקה השפיע על ג'רי סיגל וג'ו שוסטר, יוצריו היהודים של "סופרמן"?

עוד 857 מילים

ראיון מפעל החיים של ג'יין פונדה

אחת הכוכבות הגדולות האחרונות של הוליווד ואקטיביסטית חברתית ותיקה, ג'יין פונדה קיבלה השבוע פרס מפעל חיים בטקס גלובוס הזהב ● הנאום שנשאה היה מרגעי השיא של ערב חסר ברק שהתנהל ברובו בזום ● בראיון לזמן ישראל היא מדברת על אביה הנרי פונדה, על "נשיא האקלים הראשון" ג'ו ביידן, על נשים מנהיגות, הסרטים שאהבה, יחסה לטלוויזיה - ומה עוד נותר לה לשנות בעולם

עוד 2,107 מילים

טיול לשבת כשהרקפות בוהקות מתמיד - סיור בהרי יהודה

אחרי סגר הקורונה הממושך ישנה הזדמנות לחזות בכלניות בשיא פריחתן ● בפארק עצמאות ארצות הברית מסלולי הליכה מסומנים לצד ספסלים ושולחנות פיקניק ● בהר יעלה ניתן ליהנות מנוף של 360 מעלות של האזור - מיהודה ועד מישור החוף הדרומי, דרך נחל שורק והר חברון

עוד 991 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה