גנץ: ״שום קמפיין לא מצדיק מתן לגיטימציה לחקירת ישראל״

שקד: ״דברי הורוביץ חרפה - לא נשב עם מרצ״ ● תקווה חדשה: דבריו חמורים ביותר ● הלימודים בכיתות ז'-י' יחודשו מחר בערים ירוקות וצהובות ● כמו כן יפתחו תחת הגבלות מסעדות, מלונות ואולמות האירועים, התרבות והספורט ● גפני ישתתף באירוע של חדשות 12 למרות שהסיעה החליטה להחרים את הערוץ ● דרעי שוחח עם ראש עיריית קלנסווה על רקע ניסיון רצח מנכ״ל העירייה

בני גנץ (צילום: Tomer Neuberg/Flash90)
Tomer Neuberg/Flash90
בני גנץ מדבר עם תומכי כחול-לבן לאחר פרסום תוצאות סקרי הבחירות בטלוויזיה

ממחר המשק נפתח, כולל מסעדות. על פי המתווה ישמר שמירת מרחק של 2 מטר בין השולחנות, ותותר ישיבה של עד 100 איש בפנים ועד 100 איש בחוץ. בנוסף, רק מתחסנים ומחלימים יורשו לקבל שירות בתוך המסעדה.

התקנות לפתיחת המשק מחר אמורות לעלות הערב להצבעה בממשלה.

חוץ מפתיחת בתי קפה ומסעדות לפי כללי התו הסגול, יפתחו כם בתי המלון לבעלי דרכון ירוק , תותר התקהלות של עד 20 אנשים במקום סגור ושל עד 50 באוויר הפתוח, מלבד ביישובים אדומים – ויוחזרו ללימודים תלמידי ז' עד י' בישובים ירוקים, צהובים ובחלק מהכתומים.

אעידה תומא-סלימאן מציינת את יום האישה ביפו:

הטור השבועי בפייסבוק של אלי אבידר: נתניהו באיבוד עשתונות, צאו להצביע – אפשר להגיע ל-68 מנדטים.

תביטו בהתנהלות נתניהו ושרי הליכוד ותבינו שהם באיבוד עשתונות. לתפיסתם, מבצע החיסונים היה אמור להקפיץ את הליכוד ל-40 מנדטים ולא פחות. הרי מכל העולם באים ללמוד מאתנו…

זה לא קורה. הוא מחפש נושאים חדשים: משבר עצום עם החקירה של בית המשפט הבינלאומי בהאג והאיראנים תוקפים אותנו עם זפת. ערוצי התקשורת דיווחו כמו חיילים צייתנים, אבל הציבור לא התרגש.

רק אדם אטום וחסר כל אינטליגנציה רגשית יכול לחשוב שהציבור יסלח לו על התנהלות ביזיונית מתחילת משבר הקורונה. הכעס עליו בקרב מצביעי הליכוד עצום. הם צועקים לנו "רק ביבי" בצמתים אבל זו קריאה של "אני קיים" ולא יותר.

בואו ואפתח לכם צוהר. תומכי נתניהו כועסים. הם פוטרו. גם ההורים וגם הילדים. בשיחות משפחתיות יש בעיקר שקט וזכרונות. "הכל כלול" באנטליה, החלפת ניידים, רכישות ב"עלי אקספרס", כל אלה הפכו לזיכרון רחוק. משפחות שלמות נדחסו לדירות שיכון בפריפריה ונלחמים להשיג עבודה בשכר מינימום.

כל הציבור נפגע כלכלית. הציבור של הליכוד נפגע יותר. אם יש משהו שצריך להטריד את מנוחתו של נתניהו אלה הן הסבתות, שפעם ברכו אותו והיום מקללות אותו ומאחלות לו "איחולים בשפת המקור".

נותרו שלושה שבועות. חייבים להגביר פעילות להגדלת אחוז ההצבעה החילוני, הליברלי והמתון במדינת ישראל. יש מספר לא קטן של יוזמות עידוד הצבעה, אך לא שמעתי על מבול מתנדבים. אסור לדחות לימים האחרונים. זה יהיה מאוחר.
בשבועות האחרונים מתקיימת שיחה אחת מרכזית בציבור הישראלי: "התחסנת? גם אני, חברים שלי, מה… זה הקמפיין של נתניהו. הוא רוצה שנדבר רק על זה.

תתחילו ליזום שיחה חדשה: את הולכת להצביע? אתה הולך להצביע? המשפחה שלכם מצביעה? תניעו שיח בנושא ההצבעה. תבינו מי לא מתכוון ולמה ושכנעו אותו. נעלה את אחוז ההצבעה שלנו ב-5% וגוש ההגיון והאור יעמוד על 68 מנדטים ומעלה. יש לנו שלושה שבועות רבותיי. סומך עליכם.

 

יאיר גולן ממרצ ואלי כהן מהליכוד הגיעו לריב בפגוש את העיתונות על רקע החקירה של ישראל בהאג. אלי כהן האשים את יאיר גולן בחבירה לרשות הפלסטינית ואילו גולן אמר שיהיו עוד עוד ועוד אירועים כאלו ככל שהשליטה על עם אחר תימשך, למרות, כך הוא מציין – שישראל לא ביצעה פשעי מלחמה.

גולן אמר שמרצ תעבור את אחוז החסימה "בגדול" והם לא מתכוונים לפרוש.

בצמתים ובגשרים ברחבי הארץ נאספו בפעם ה-37 מפגינים כדי נגד נתניהו.
בחדשות 12 מדווחים כי מפגינה הוכתה ביבנאל והחלה לדמם.

כרגיל גם חלק מחברי הכנסת התייצבו:

סגירה