סקר: בנט עוקף את סער; מרצ, הציונות הדתית, כחול לבן ורע"ם קרובות לאחוז החסימה

נסגר תיק החקירה נגד מיקי זוהר בחשד לסחיטת היועמ"ש ● סער: אשקול מחדש את עמדתי לגבי חוק שיימנע מנתניהו לכהן כראש הממשלה ● נתניהו ייפגש באמירויות עם מוחמד בן זאיד ● גלנט פעל למנוע הענקה של פרס ישראל למדען שכינה את חיילי צה"ל "פושעי מלחמה" ● החלה ההצבעה בנציגויות ישראל בחו"ל ● דיווח: יוסי כהן ביקש ב-2013 ממילצ'ן שיקדם את מועמדותו לראשות המל"ל

הדפסת פתקי הצבעה בבית הדפוס פלפוט בקרני שומרון, 9 במרץ 2021 (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90)
יוסי זליגר, פלאש 90
הדפסת פתקי הצבעה בבית הדפוס פלפוט בקרני שומרון, 9 במרץ 2021

מרצ נאבקת: בכיר במפלגה אמר להארץ כי "זאת פעם ראשונה ב-30 שנה שמדברים איתנו על פרישה, זאת פעם ראשונה שאנחנו לא עוברים בסקרים לפני הבחירות. זה לא קרה לנו גם בבחירות הקשות ביותר שהיו". לדבריו, "בינתיים אנחנו הולכים על קמפיין געוואלד בכל הכוח. מקווים שזה יחזיק שבועיים".

במוצאי שבת הקרובה הקרוב יעלה השלב הבא בקמפיין, תחת הסיסמה "אם אין מרצ יש לו 61", שמתבסס על נתוני הסקרים שלפיהם הגוש שתומך בראש הממשלה בנימין נתניהו מצליח לזכות ברוב ולהרכיב ממשלה רק בסקרים שבהם מרצ קורסת תחת אחוז החסימה.

השר לבטחון הפנים אמיר אוחנה על הרצח בג׳לג׳וליה: ״הקמנו אגף מיוחד לסיכול פשיעה בחברה הערבית ונקים בקרוב דסק סכסוכים – מהלך שעוכב בחודש האחרון על ידי כחול לבן. אולי אם היינו מצליחים להקים אותו היינו מונעים את הרצח אתמול״.

אוחנה אמר גם כי ״מלבד נושא הקורונה – עיקר המשאבים של המשטרה עוסקים בפשיעה בחברה הערבית" והבטיח – ״אנחנו נביא מכה ניצחת לפשיעה בחברה הערבית. הולכות ליפול מכות קשות – בתוך חצי שנה נראה הבדל מאוד משמעותי״.

השר אמר שהרצח אתמול היה ליד נקודת משטרה שאינה מאוישת 24 שעות ביממה,

השר אמר את הדברים בגלי צה״ל.

ראש המועצה דרויש ראבי אמר ברשת ב׳: "להגיד שזה סכסוך משפחות זה מרגיז ומקומם. בושה וחרפה שמשטרת ישראל לא לקחה עד עכשיו החלטה למגר את האלימות. המשטרה, השר לביטחון הפנים וראש הממשלה הם האשמים".

אמיר אוחנה (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)
אמיר אוחנה (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

אלי כהן מאשר ברשת ב׳ את הפרסום לפיו הביא 5 מכונות הנשמה משוכללות לסודן בביקורו שם ומבטיח שהיה נוהל מסודר לגבי ההחלטה לעשות זאת.

יפעת שאשא ביטון בגלי צה״ל: "עם נתונים כאלה חיוביים, למה לא מחזירים את התלמידים לבתי הספר כמו שצריך? הם צריכים להגיע ליום-יומיים לכיתות – בזמן שרה"מ עובר מעיר לעיר ורואה 300 איש כל פעם".

אחיו של המרגל אלי כהן, אברהם, התייחס בגל״צ לדיווחים על חיפוש גופתו: "זה פשוט מתעתע בנו. אנשים מנצלים את הבמה למטרות לא קדושות. לא תמיד אני מתייחס לזה ברצינות, אבל אני חושש שנאמר 'זאב זאב' ואז פתאום יגיע זאב טורף".

כהן הוסיף "לא בוחנים את הדברים בעין פקוחה. עכשיו מצאו חפץ? כל חפציו נתפסו איתו. אם זה חפץ שמוביל למקום הקבורה – אז איך אומרים שאין התפתחות? כל הסיפור לא ברור".

שר המודיעין אלי כהן אמר ברשת ב׳: "הדיווח מאתמול שגוי, אך אנחנו ממשיכים במאמצים להחזיר את עצמותיהם של כל השבויים והנעדרים. גם אם תהיה התקדמות – לא נדווח עליה".

סגירה