מחכים למנדט

מאיר כהן: מקווה שבנט וסער ישמרו שלא יהיו עריקים

מיקי לוי: בנט לא יכול לקבל הצבעה כפולה על 7 מנדטים ● דיווח: בימינה החליטו לתת לנתניהו שבועיים להקמת ממשלה במהלכם יוקפא המו״מ עם לפיד ● רם בן ברק מיש עתיד: הבעיה הגדולה ביותר של ישראל זה נתניהו ● אעידה תומא-סלימאן: ״בנט וסער הבינו שלא נרצה ללכת עם ממשלה ימנית שתהיה לא פחות או אולי גרועה יותר מממשלת נתניהו״

ח"כ מאיר כהן (צילום: Flash90/יונתן זינדל)
Flash90/יונתן זינדל
ח"כ מאיר כהן

מירב בן ארי לא מבינה, ואולי מצטרפת לרבים בשאלה מדוע סמוטריץ׳ ויתר על ראשות הממשלה. ״הייתה לבנט הצעה אמיתית ביד״, היא קובעת בראיון בגלי צה״ל. ״לא מכירה הרבה אנשים שנתנו להם להיות רה"מ והם בחרו לסרב, משיקולים שאינם ברורים לי".

מיקי כהן מיש עתיד על המגעים העתידיים מול ימינה: "על כל הדברים הטכניים ניתן להתגבר בצורה כזו או אחרת, אבל עם כל הכבוד עם שבעה מנדטים בנט לא יכול לקבל הצבעה כפולה".

גדעון סער מרטווט את ציוצו הסתמי עד כדי מבזק של ישראל כ״ץ על משחק הכדורגל בין ליברפול לריאל מדריד. האם יש לכך משמעות?

ברשת ב׳ מדווחים כי בכירים בימינה אומרים שבכוונתם להעניק לנתניהו שבועיים לנסות ולהרכיב ממשלה, בין היתר באמצעות הקפאת המו"מ בין בנט ללפיד.

לנתניהו יש 28 יום מאז שהטיל עליו נשיא את מלאכת ההרכבה.

מאיר כהן מיש עתיד דיבר בגל״צ על הקמת ממשלה עם בנט: "צריך לתפור את החליפה הזו בזהירות גדולה. לחפש את המכנים המשותפים שהם רבים, ולהחליט שאנחנו עובדים שנתיים כדי לשנות את המדינה".

כהן הוסיף "מקווה שבנט וסער יתעשתו, לא ייכנעו ללחצים, וישמרו על המפלגות שלהם מפני העריקים – כדי שבעוד 28 יום נוכל להקים ממשלה במתווה שהתחלנו לדבר עליו ביחד".

שר האוצר יאיר לפיד ושר הכלכלה נפתלי בנט סביב שולחן הממשלה בכנסת, 11 במרץ 2014 (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
שר האוצר יאיר לפיד ושר הכלכלה נפתלי בנט סביב שולחן הממשלה בכנסת, 11 במרץ 2014 (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
עוד 8 עדכונים
כל הזמן // יום רביעי, 7 באפריל 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הכנסת ה-24 סופרת את קיצה לאחור

העימותים לא נפסקו לרגע בכל פינה ושנייה בכנסת אתמול ● נשיא המדינה החרים את טקס הצילום המסורתי עם ראש הממשלה וראשי הסיעות ● יו"ר הכנסת תרם את ההתנפלות שלו על מערכת המשפט ● חברי הכנסת משני צדי המתרס התקוטטו על נוסח שבועת האמונים ● ובמסדרונות כולם הסכימו על דבר אחד: הפאזל בלתי אפשרי והסיכוי שתוקם ממשלה, כל ממשלה, הופך ליותר ויותר קלוש ● פרשנות

עוד 516 מילים

זוהי אזעקת אמת

הפרקליטות החליטה שלא לפתוח בכלל בחקירה פלילית נגד נתניהו בפרשת המניות-צוללות. הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד אולמרט לאחר שהציע חזרה לקווי 1967 וחלוקת ירושלים. נתניהו יודע היטב שלא מדובר בנסיון הפיכה משפטי נגד ראש ממשלה "חזק" מהימין. וגם לא נגד ראש ממשלה חלש מהימין. ואפילו לא נגד ראש ממשלה שהוא שקרן פתולוגי. אין פה גרם של ניסיון הפיכה.

הפרקליטות החליטה לא לפתוח בחקירה פלילית נגד נתניהו בפרשת המניות-צוללות. הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד אולמרט לאחר שהציע חזרה לקווי 1967 וחלוקת ירושלים. נתניהו יודע שלא מדובר בנסיון הפיכה משפטי נגד רה"מ

זהו כתב אישום ענייני מאין כמוהו, שקיימות מספר טענות הגנה משפטיות לגיטימיות נגד חלקים מסוימים מתוכו. אגב, אין לנתניהו טענת הגנה משמעותית נגד האישום בפרשה 1000. שם מדובר בהפרת אמונים חמורה ושיטתית בלי שום טענת הגנה רצינית. חסד נעשה שם עם נתניהו. ייתכן שהיה מקום להאשימו בשוחד גם בפרשה זו.

לגבי פרשה 2000 וגם לגבי פרשה 4000: מדובר ב-2 אישומים מבוססים מאד. נתניהו יורשע לכל הפחות בהפרת אמונים בפרשת 4000. ייתכן שגם בשוחד. לא בטוח. מה שכן, חלק מלחצי המשטרה על ניר חפץ כדי שיהפוך לעד מדינה מצטיירים בעיניי כחמורים מאד. יש לבחון היטב את הנושא וכמובן להעניש כל חוקר שהפעיל על חפץ לחץ לא לגיטימי – אם אכן כך היה.

בחזרה לטענת תפירת התיק ממניעים פוליטיים: מדובר בכזב הבוטה ביותר, בשקר המדהים ביותר, בעלילת השווא השפלה ביותר, בהחרבת יסודות שלטון החוק, ובסכנה עצומה וקיומית לכולנו.

חברינו תומכי הימין:

הוא משקר. אין ניסיון הפיכה משפטי. הוא מסית בפראות. זהו נרקיסיזם רעיל. כזב פתולוגי.

כשהיה מדובר באולמרט, הוא הסביר שאין לו עוד מנדט למשול כבר בשלב החקירות, תמך בהצעת חוק למנוע כהונת רה"מ תחת כתב אישום, ולא קשקש על שלטון פקידים שלא היה ולא נברא.

אנא, חברים וחברות מימין. אל תיכנעו לנרקיסיזם הרעיל ולמדברריו השקרנים כמו העסקן הפוליטי שמסית בגל"צ. נתניהו מחריב את מדינתכם. נאומו הפתולוגי אתמול עלול לגרום לאדם קיצוני לפעול באלימות.

התובעת במשפטו של נתניהו מאויימת. גם היועץ המשפטי לממשלה. עד התביעה אילן ישועה ספג איומים לאחר שסיים להעיד אתמול. זה נורא. זהו השפל של השפל. נורמות מאפיוזיות.

התובעת במשפטו של נתניהו מאויימת. גם היועץ המשפטי לממשלה. עד התביעה אילן ישועה ספג איומים לאחר שסיים להעיד אתמול. זה נורא. זהו השפל של השפל. נורמות מאפיוזיות

נתניהו מסכן אתכם ואותנו לצערי. הוא אינו כשיר עוד. זה כואב, כי אתם מעריכים אותו מאד וחלקכם אף מעריץ אותו. אבל זוהי המציאות.

הוא אינו כשיר. הוא מסוכן. באמת. חייבים להחליפו בכל דרך חוקית ודמוקרטית. זוהי אזעקת אמת.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 382 מילים

בשנה הכלכלית הקשה ביותר שידעה המדינה מזה עשורים, תיק המשכנתאות של המערכת הבנקאית חצה לראשונה את רף ה-400 מיליארד שקל - ובסך הכל רשמו הבנקים רווח של 1.7 מיליארד שקל ● נתוני 2021 עד כה מעידים שהמגמה רק תימשך - והכל בגלל העדר תקציב מדינה, מה שמונע הוצאה לפועל של תוכנית "הזאפ הפיננסי" שתאפשר לנוטלי המשכנתאות לחסוך עשרות אלפי שקלים ● פרשנות

עוד 544 מילים ו-1 תגובות

הגרעין האידיאולוגי של הפופוליזם החדש כנראה מאמין בנוכלות

"הא-הא! תפסנו אתכם!"
לא. לא תפסתם כלום.

במחנה השינוי החדש צוהלים עכשיו משמחה: נתניהו מוכן להישען על רע"מ להקמת קואליציה! כל השופרות הביביסטים שפסלו את המשותפת לפני שנה ושנתיים (ומאז ומתמיד פסלו את הח"כים הערבים) – החלו לשבח את מנסור עבאס ורע"ם! תפסנו אותם בשקר! הוכחנו שהם צבועים!

זאת נאיביות. לא תפסתם אותם בכלום. רק מי שלפחות מתיימר להגינות, אפשר לתפוס בשקר. אי אפשר "לתפוס" ניהיליסט בחוסר-עקביות, לא תגרמו לו להתנצל ולחזור בו מעמדתו. הוא יתעלם, אפילו יצחק לכם ישר בפנים ויקרא לכם "פראיירים".

רק מי שלפחות מתיימר להגינות, אפשר לתפוס בשקר. אי אפשר "לתפוס" ניהיליסט בחוסר-עקביות, לא תגרמו לו להתנצל ולחזור בו מעמדתו. הוא יתעלם, אפילו יצחק לכם ישר בפנים ויקרא לכם "פראיירים"

ביל מאהר הוא קומיקאי ופרשן פוליטי אמריקאי, המנחה תוכנית שבועית בשם Real Time With Bill Maher. הוא אמנם לא איש שמאל אידיאולוגי כפי שהיה ב-2008 (הוא מיליונר, והשקפותיו גלשו להן ימינה באלגנטיות עם השנים), אבל הוא מבין באופן עמוק אמיתות בסיסיות על כוח פוליטי ותודעת ניצחון.

לפני כחצי שנה הסביר במונולוג הסיום: הרפובליקאים ובמיוחד תומכי טראמפ משחקים רק לפי כלל אחד – המנצח קובע את הכללים. כשאובמה היה הנשיא והתפנו מקומות בבית המשפט העליון? מנהיג הרוב הרפובליקאי בקונגרס מיטש מקונל מצא תירוצים לעכב את תהליך המינוי, כי הוא היה מאפשר לדמוקרטים להכניס שופטים ליברלים. בכל פעם שהתפנה מקום בזמן כהונת טראמפ? אין בעיה.

תומכי הדמוקרטים זעקו: "איך הם ישנים בלילה! הם אמרו דבר אחד כשזה היה אובמה ועכשיו הם עושים ההפך"? מאהר גיחך: "איך הם ישנים? כמו תינוק. כי אין להם מצפון".

אי אפשר לתפוס אותם בחוסר עקביות, כי לא אכפת להם. הדבר היחיד שקובע מבחינתם זה כוח.

בהקשר האמריקאי זו סוגיה אקוטית במיוחד. זאת בגלל החוקים השוללים את זכות ההצבעה מאזרחים רבים (חקיקה שפוגעת בעיקר בשחורים), עקב שרטוט אזורי ההצבעה, והמעורבות של בית המשפט העליון הפדרלי ובתי המשפט המדינתיים, שמאפשרים לימין לנצח כשאין לו רוב. למיטיבי לכת, גם הסרטון הזה מומלץ:

"כוח מוליד כוח. כוח זה מעגל שמנציח את עצמו. כוח זה כמו ארנבונים – אם כבר יש לכם, הרבה יותר קל להשיג עוד הרבה ארנבונים".

בשיחות עם ימנים מהסוג ההוא (כבר שנים רבות, לפני פרוץ עידן הפופוליזם החדש) – בכל שיחה על מוסר ומצפון במלחמה, למשל, או מכירת נשק למשטרים מפוקפקים ורצחניים, או בענייני המשפט הבינלאומי וכדומה, אני שומע את המשפט: "הכל אינטרסים". כלומר "עזוב, כל העקרונות האלה הם חלומות באספמיה, אין מוסר בפוליטיקה וכל צד פועל רק לטובתו". כוונתם היא למעשה "הכל ניהיליסטי". ביבי נוכל? מעולה, העיקר שהוא הנוכל שלנו. טראמפ רמאי סדרתי? מצויין, הוא בצד "שלנו" ומרמה לטובתנו (כלומר לטובת ישראל).

בהכללה, הגרעין האידיאולוגי של הפופוליזם החדש מאמין בגלוי בנוכלות, לכאורה, ב"אדם לאדם זאב", ב"המטרה מקדשת את כל האמצעים ועוד כמה אמצעים שהמצאנו לפני דקה". פעם הסיעה הגדולה בכנסת קובעת, פעם גודל הגוש, פעם הכי חשוב 61, פעם זה לא דחוף. פעם הערבים נחשבים ופעם הם לא.

בהכללה, הגרעין האידיאולוגי של הפופוליזם החדש מאמין בגלוי בנוכלות, לכאורה. פעם הסיעה הגדולה בכנסת קובעת, פעם גודל הגוש. פעם הכי חשוב 61, פעם לא. פעם הערבים נחשבים ופעם הם לא

לאורך חודשי המחאה בבלפור ובצמתים, האגף הפופוליסטי בפוליטיקה הישראלית הפיץ עוד ועוד שקרים, "נקודות שיח" (Talking points) כמו "מפיצי מחלות", "המפגינים תקפו שוטרים", "המפגינים קראו לרצח ראש הממשלה ואונס אשתו", בלי שום התנצלות כשהטענות הוכחו שוב ושוב כשקר. הם פשוט ממשיכים הלאה, וחוזרים לשקר שלא הצליח אחרי שבוע, או חצי שנה. הכל הולך.

מול הדיון על אונס, למשל, הם שולפים את הדחליל של תלונות שווא. הפעם היחידה שהם מתעניינים באונס ובקורבן – היא כשהתוקף או החשוד בתקיפה הוא בן למיעוט שהם שונאים. או אז הם מנופפים בדחליל של "האונס הלאומני", וממחזרים את השקר "השמאל והפמיניסטיות מתעלמים מאונס על ידי ערבים/סלבריטאים משמאל". לא משנה מה קורה בפועל.

אחד הראשונים להתמחות בנושא היה שמעון ריקלין, שרוב פועלו הוא להטות את הדיון לסוגיה שכביכול מביכה את ה"שמאל" ולצרוח "צבועים! צבועים!". בציוץ הזה, למשל, המתוזמן ללפני פחות משנה, ריקלין הביע זעזוע מעצם קיומה של הרשימה המשותפת בכנסת, יהיו דעותיהם של חבריה אשר יהיו. כל הרשימה המשותפת, מבחינתו, "תומכת במחבלים וברצח חיילי צה"ל", ו"התקשורת מריעה להם".

והנה כעת, הפלא ופלא, פתאום אפשר ורצוי מבחינת ריקלין, אחד מאותה "תקשורת", לתת בהם סימנים. לא סתם סימנים, ההבדל תהומי! ליתר דיוק, "אם אתה ואתם לא מבינים את ההבדל בין המשותפת ומה שהיא מקדמת" לבין "עבאס ומה שהוא מקדם", יש לכם בעיה בקריאת המציאות. או במילותיו: "כנראה שהלא הבנתם כלום".

אפשר היה אולי להריע למי שגילה פתאום שלא כל הערבים זהים זה לזה, כפי שטען רק לפני שנה, כשנתניהו לא היה תלוי במנדטים של אחד מהם. אבל סביר להניח שהיכולת הנרכשת להבחין בדקויות מהסוג הזה תאבד ללא שוב אם מנסור עבאס יפסיק משום מה להיות רלוונטי לחילוץ נתניהו ממשפטו, או לחילופין, יבחר לתת את המנדטים שלו לגוש השינוי.

נדב אלגזי עוקב אחרי הימין החדש זה כמה שנים, מאז שהיה קשור לחוגים הניאו-שמרניים או פעל בתוכם, וראה את המהפך המבעית לימין הפופוליסטי החדש. את ניצול הפרצות בחוק ובשיח הפוליטי-תרבותי. שואף להעלות את המודעות בציבור הדמוקרטי הרחב לסכנה, ולחשוף את דרכי הפעולה של החוגים הללו שפעלו לגמרי מתחת לרדאר שנים ארוכות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 734 מילים

למקרה שפיספסת

עודכן אתמול
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

נטפליקס עוד תעשה מזה סדרה

אחרי ארבע מלכות ותריסר צאצאים, חוסיין מלך ירדן הלך לעולמו לפני 22 שנים והשאיר הוראות מבלבלות בנוגע ליורש העצר שלו ● השבוע, לראשונה, עלה לכותרות הנסיך חמזה, כמי שלכאורה לקח חלק ב"נסיון הפיכה" נגד אחיו, המלך עבדאללה ● או שמא מדובר בחושף שחיתויות נועז שמבקש לצאת נגד השלטון הירדני? ● אמיר בן-דוד הלך לברר אצל המומחים מי נגד מי בגרסת "הכתר" הירדנית

עוד 2,131 מילים

תגובות אחרונות

בנט בשיחות סגורות: אחרי שנתניהו ייכשל בהקמת ממשלה, ארכיב קואליציה יחד עם לפיד

ריבלין נתן ליושב ראש הליכוד את המנדט להרכבת הממשלה: "הכרעה לא קלה ברמה הערכית" ● חברי הכנסת ה-24 הצהירו אמונים; ארבעה מחברי הרשימה המשותפת ניצלו המעמד לטובת קריאות מחאה ● הנשיא נעדר מהתמונה המסורתית של ראשי הסיעות בכנסת ● סמוטריץ': בנט מונע הקמת ממשלת ימין; ימינה: הוא נחש בתחפושת צדיק ● חנין זועבי תועמד לדין בשל זיוף ומרמה

עוד 69 עדכונים

הארועים שהתקיימו במזרח ירושלים ובמערבה הפכו את יום האתמול לאחד הדרמטיים בתולדות ישראל ● בצד אחד של העיר החל שלב ההוכחות שיחרוץ את גורלו המשפטי של ראש הממשלה, בצד השני החלו הדיונים בבית הנשיא שיחרצו את גורלו הפוליטי של נתניהו ● במשך כל היום דיבר ריבלין על שיקולים ערכיים אבל לא שכנע איש ● השאלה אם הצליח לשכנע את עצמו ● פרשנות

עוד 782 מילים ו-1 תגובות

ישראל נחצתה בחורף החולף לשניים: מצפון לקריית גת, המדינה קיבלה מנה סבירה של גשם. מבאר שבע דרומה, היובש מוחלט ● "מדובר ב-50% משטח המדינה שעבר בצורת מוחלטת", אומר מומחה האקלים ד"ר עמיר גבעתי ● משבר האקלים נותן אותותיו גם בטמפרטורת הים: בתחילת החורף, הים התיכון היה חם ב-3° יותר מהטמפרטורה הממוצעת ● התוצאה - גל של שטפונות

עוד 647 מילים
התובעת ליאת בן-ארי נואמת את דברי הפתיחה במשפט תיק האלפים כשהיא בגבה לראש הממשלה בנימין נתניהו (איור: Biana Zakutnik)

שלב ההוכחות במשפט נתניהו החל הבוקר בדברי הפתיחה של התביעה ● ולמרות שנתניהו מואשם בתיקים 1000 ו-2000 במרמה והפרת אמונים, מדבריה של ליאת בן-ארי עולה, לכאורה, מסכת עובדות המגבשת עבירת שוחד בעניינו של ראש הממשלה גם בתיקים האלה ● לפי החוק, יכול בית המשפט להודיע בתום פרשת התביעה לנתניהו כי עליו להתגונן מפני עבירת השוחד בכל שלושת התיקים ● פרשנות

עוד 694 מילים ו-3 תגובות

"סגירת מערכת החינוך תפגע לזמן ארוך בהשכלה ובתעסוקה"

עכשיו זה רשמי: דוח של בנק ישראל קובע כי הפגיעה בחינוך בארץ הייתה קשה במיוחד ביחס לעולם, פגעה במיוחד בחלשים, פגעה בתמיכה הסוציאלית בתלמידים והגדילה את הפערים העצומים, וצופה שתפגע בתלמידים שנים רבות בעתיד ● מומחים לחינוך מעריכים שאת החומר הלימודי אפשר להשלים בקלות - אבל לא את הרגלי הלמידה שנפגעו ● הערכה: יותר מ-10% מהתלמידים נשרו

עוד 1,727 מילים

הסתיים שלב ההמלצות: לנתניהו - 52 ממליצים, ללפיד - 45, לבנט - 7, ו-16 נמנעו מלהמליץ

החל שלב ההוכחות במשפט נתניהו; אילן ישועה העיד כי נדרש להכפיש באתר "וואלה!" את יריביו של ראש הממשלה ● נתניהו: הפרקליטות עשתה שימוש פסול בכוח שבידיה ● לפיד: "הצעתי לבנט שנקים ממשלת אחדות, והוא יהיה ראשון ברוטציה" ● דיווח: בנט דרש קול כפול בממשלה עם לפיד; יו"ר יש עתיד דחה את הבקשה ● אלון דוידי התפטר מרשימת ימינה; ימשיך לכהן כראש העיר שדרות

עוד 69 עדכונים

ניצנים של מרד נגד נתניהו בשורה האחורית של הליכוד

חזית חדשה נפתחת: בזמן שנתניהו נאבק לקבל את המנדט להרכבת ממשלה ומיייחל לעריקים מהמחנה השני, דווקא אצלו במפלגה מאיימים חברי כנסת שלא יגיעו להצבעה אם נתניהו יקים ממשלה עם בנט ובתמיכת רע"ם ● "השותפות עם רע"ם מורידה לנו מנדטים, זה ברור, ועכשיו נתניהו בא עם שריונים לבנט על חשבוננו. אז מה נשאר, בעצם, מהליכוד?" ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 603 מילים ו-2 תגובות

ראיון "מספרים הם כלי עבודה של דמוקרטיה"

בסוף שנה שעברה מונתה לינדה לאורה סבדיני לעמוד בראש ה-W20 ● סבדיני, סטטיסטיקאית ואיטלקייה-יהודייה, נחשבת פורצת דרך בחקר לימודי המגדר באירופה ואחת הנשים המשפיעות שם ● בראיון לזמן ישראל היא מספרת על האתגרים העומדים בפני הארגון, על הפגיעה בנשים בזמן הקורונה, ועל אלימות נגד נשים - "פשע ללא ענישה שמשותף לכל המדינות"

עוד 1,209 מילים

התובעת ליאת בן-ארי תעמוד מחר בבית המשפט המחוזי בירושלים ותישא דברי פתיחה ● זה לא ייראה כמו הסצנות המוכרות מאין-ספור סרטים וסדרות טלוויזיה ● ועדיין, דבריה של בן-ארי יהדהדו בכל אתרי החדשות ויהפכו לכרטיס הביקור של התביעה ביחס למשפט נתניהו ● אחרי שנים של חקירה משטרתית, פרוצדורה והליכים מקדמיים - משפט נתניהו יוצא לדרך ● פרשנות

עוד 696 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה