בנימין נתניהו ומשה אלון במערכת הבחירות המוניציפלית ב-2018 (צילום: פייסבוק)
פייסבוק
מעקב זמן ישראל

החשוד באיומים על בן-ארי: חבר הליכוד בקצרין ומעריץ של נתניהו

משה אלון, הנחקר בחשד כי שלח מכתב מאיים לתובעת הראשית במשפט נתניהו, הוא פעיל ליכוד ברמת הגולן, אשר התמודד בראש רשימת המפלגה בבחירות האזוריות ב-2018 ● אלון אף אירח את ראש הממשלה בביתו והצטלם איתו לסרטון משותף בו ברך את נתניהו: "שהקדוש ברוך הוא תמיד, אבל תמיד, ישמור עליך" ● בקצרין, הדעות על אלון חלוקות ● ראש המועצה: "אני מכיר את משה כאדם טוב"

משה אלון, החשוד בשליחת מכתב איום והטרדה לביתה של ליאת בן-ארי, התובעת הראשית במשפט נתניהו, הוא פעיל ליכוד מקצרין אשר התמודד בראש הרשימה של המפלגה בבחירות המוניציפליות האחרונות, אך לא זכה בייצוג במועצה.

אלון אירח את ראש הממשלה בנימין נתניהו בביתו בעת ביקוריו בקצרין והצטלם איתו לסרטון משותף בו בירך את נתניהו ואמר: "אדוני ראש ממשלת ישראל: עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל תמיד היו לנגד עיניך. שהקדוש ברוך הוא תמיד, אבל תמיד, ישמור עליך". נתניהו השיב לו בחיבוק ואמר: "אין עוד אחד כמוך. יותר ממך אין".

תגידו, נראה לכם שזה קורה בהרבה מדינות שאזרחים מברכים ומחבקים את ראש המדינה שלהם? אנחנו ברי מזל שיש לנו את הקשר המיוחד הזה עם ביבי ♥וכמובן אמן לברכה המרגשת של משה אלון. סחטיין עליך.

Posted by ‎רק ביבי‎ on Tuesday, July 9, 2019

מלשכת נתניהו לא נמסרה התייחסות לשאלה שהופנתה בעניינו של אלון, כפי שלא נמסרה עד כה לגבי אף אחת מההשמצות והאיומים שהופנו לעברה של התובעת, ואשר נחשפו בכתבות בזמן ישראל.

אלון חשוד כי בתקופה בה בן-ארי ישבה שבעה על אחותה שנפטרה, באוגוסט אשתקד, הניח בתיבת הדואר בביתה מכתב איומים חריף בזו הלשון: "חלאת המין האנושי ליאת בן-ארי המושחטת, אנחנו למען ביבי, נמרר לך את החיים עד שתתאבדי. לא מפחדים ממך עבריינית. יום יום נסתכל לך בלבן של העיניים ימזדיינת" (הטעויות בעברית במקור, א"ה).

יחידת הסייבר של להב 433 המנהלת את החקירה הודיעה לאחרונה לבית משפט השלום בראשון לציון כי במסגרת החקירה נלקחו "דגימות DNA  לצורך השוואה אל מול מכתב האיומים התפוס", וכן כי "החשוד נחקר תחת אזהרה בגין חשד לביצוע העבירות ומסר את גרסתו".

מכתב שהושאר בתיבת הדואר של ליאת בן-ארי
מכתב שהושאר בתיבת הדואר של ליאת בן-ארי

תיק החקירה נמצא בעיון פרקליטות המדינה מחלקת הסייבר לצורך גיבוש המלצות ולקבלת החלטה בתיק.

על המכתב שאלון חשוד כי שלח מופיע שמם של פעילי ליכוד אחרים, ביניהם אורלי לב, אולם בידי המשטרה בדיקות די-אן-איי שנלקחו מהמכתב המאששות לכאורה את החשד כי אלון עומד מאחורי המכתב. לב, אשר יזמה את ההפגנות נגד בן-ארי מול ביתה וטענה ברשתות החברתיות כי בנה של בן-ארי תקף שוטר (אך הסירה טענות אלה בצו של שופט), סבורה כי נפלה קורבן לניסיון הפללה.

"אין ביני לבין ליאת בן-ארי משהו אישי", אמרה לב הבוקר לזמן ישראל. "יש פה מלחמה על הצדק. אני לא אכתוב לה לא הודעות ולא מכתבים. לא ארד לרמה כזאת טיפשית ומבזה. העלילות שהעלילו עלי בהקשר הזה, וההודעות והטרדות הנאצה שאני עוברת לא בעקבות זה, יועברו לטיפול המשטרה".

"הוא יעשה הכול בשביל ביבי"

סביב מועמדותו של אלון כראש הסיעה בקצרין התחולל מאבק רוויי יצרים בבחירות המוניציפליות ב- 2018, וחלק מנציגי המפלגה לא קיבלו את מועמדותו ואף ביקשו לפרק את הסניף בגלל מועמדות זו.

ותיקי הסניף טוענים שאלון הוצנח לתפקיד בהוראת מקורבי ראש הממשלה וכי מועמדותו פגעה בכוחה של המפלגה בעיר, אשר בעבר הצליחה להכניס נציגים למועצה המקומית.

אורי זכריה ומירי רגב ב-2017 (צילום: פייסבוק)
אורי זכריה ומירי רגב ב-2017 (צילום: פייסבוק)

"הוא שתול מטעם נתניהו, איש ריב ומדון אשר פירק לנו את כל הסניף", אומר אורי זכריה, לשעבר חבר מועצה בעיר וחבר תנועת הליכוד. "בכל האירועים והמהלכים שנעשו כאן בליכוד בשנים האחרונות, אנשי נתניהו היו שותפים פעילים".

אתה טוען שהוא מינוי פרטי של נתניהו?
"מבלי להתייחס אישית לנתניהו, אני יכול להגיד לך שבשלושה אירועים בקצרין שבהם התארח ראש הממשלה, הוא התארח בביתו של אלון ומנע מחברי ליכוד ותיקים להגיע לביתו, ביניהם גם ממני. לכן שום דבר שתגיד לי עליו לא יפתיע אותי.

"יש לו התנהגות ברוטלית וכוחנית מאד. איש מאד אגרסיבי. הוא מעולם לא נבחר רשמית לתפקיד, אבל ראש הממשלה תמך בו בבחירות האחרונות למועצת קצרין, שלח אליו שרים, ועזר לו בקמפיין ובכל זאת הוא לא הצליח לגרד את מחצית המנדט. גם במערכת הבחירות האחרונה לכנסת הוא שיתק את כל הסניף בגיבוי אנשי המנגנון".

בבחירות האחרונות לכנסת קיבל הליכוד 30.05% מהקולות בקצרין – 1,024 מצביעים – מול 39.17% (1,370 מצביעים) בבחירות הקודמות לפני שנה, במרץ 2020.

זכריה טוען כי כחלק מהמאבק בינו לבין אלון, אנשי נתניהו דאגו לפיטוריו מתפקיד יו"ר סיעת הליכוד בעיר. "פעמיים הליכוד הפסיק את חברותי בגלל שנאלצתי להתמודד עצמאית, ואף זכיתי לקבל מכתב מיו"ר התנועה על הפסקת חברותי. ברצותו להתלקק ולהתחנף למשפחת נתניהו, משה היה מוכן לעשות הכול. ההערצה שלו אל נתניהו עיוורת".

ראש המועצה המקומית קצרין דימי אפצב עם בנימין נתניהו ומשה אלון (צילום: פייסבוק)
ראש המועצה המקומית קצרין דימי אפצב עם בנימין נתניהו ומשה אלון (צילום: פייסבוק)

לראש מועצת קצרין הנוכחי דמיטרי אפרצ'ב, איש "ישראל ביתנו", יש דווקא דברים טובים לומר על אלון. "אין לי מושג בעניין האיומים. אני מכיר את משה כאדם טוב, שומר חוק בהקפדה יתרה ובטח לא מעורב בשום דבר פלילי", אמר אתמול לזמן ישראל.

עו"ד סוזי ארניה, המייצגת את אלון, מסרה לזמן ישראל בתגובה: "מרשי הכחיש את החשד שהופנה כלפיו במסגרת החקירה והעניין נמצא בברור של הרשויות. טרם התקבלה החלטה בנדון".

אלון עצמו סירב להתייחס לפניות נוספות של זמן ישראל. מלשכת ראש הממשלה לא נמסרה התייחסות לפניות זמן ישראל.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
4
שלטון הכח למרבה הצער הימין מאוד חזק מול המרכז שמאל אף על פי שבשטח הם מאוד לא ימניים. הם רק רוצים שלטון ושררה. הם לא מספחים בגדה כשאפשר הם מעבירים כסף לחמאס בכדי לקבל קצת שקט ואחר כך מספ... המשך קריאה

שלטון הכח למרבה הצער הימין מאוד חזק מול המרכז שמאל אף על פי שבשטח הם מאוד לא ימניים. הם רק רוצים שלטון ושררה.
הם לא מספחים בגדה כשאפשר
הם מעבירים כסף לחמאס בכדי לקבל קצת שקט ואחר כך מספרים לנו שיש הרתעה.
הם לא מצליחים להתגבר על ירי טילים שנמשך כבר 20 שנים.
הם מוכנים להקים ממשלה עם אנשי עבודה שמאל וערבים.
כל עם ישראל בני ערובה והמדינה הולכת לטימיון. זה רצון הבוחרים הימני אין מה לעשות.
הסוסים וההעגלה דוהרים לתהום והמנהיגים יקפצו ממנה בזמן.

עידוד ההפחדה והטרור של ביבי כלפי אלה שקולטים את מהלכיו המסריחים זה ברור כשמש. ביבי אחראי במידה מסוימת לרצח רבין, הוא טפטף רעל במשך שנים ארוכות לחסידיו כנגד רבין. רובוטים מתוכנתי התאבדות... המשך קריאה

עידוד ההפחדה והטרור של ביבי כלפי אלה שקולטים את מהלכיו המסריחים זה ברור כשמש. ביבי אחראי במידה מסוימת לרצח רבין, הוא טפטף רעל במשך שנים ארוכות לחסידיו כנגד רבין. רובוטים מתוכנתי התאבדות כלוין, ברדוגו, נתן אשל, טופז לוק, אמסלם וכו' זה שם במעטפת הקרובה – האווירה נוזלת קבע גם למעגלים רחבים יותר, עד לתומכים עממיים, בוטים ברשתות החברתיות ועוד יגאל עמירים פוטנציאליים כאלה ואחרים

עוד 664 מילים ו-4 תגובות
כל הזמן // יום חמישי, 13 במאי 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

אני האיש אשר תמיד חומק

בכתב האישום בפרשת הצוללות שהוגש השבוע, נפקד מקומו של אחד הבכירים המרכזיים בחקירת תיק 3000: מפקד חיל הים לשעבר, אליעזר (צ'ייני) מרום ● זו לא הפעם הראשונה שצ'ייני פועל באופן מפוקפק, לכל הפחות בניגוד לכללי האתיקה והנורמות, אבל בכל זאת מצליח לצאת ללא פגע ממשי וחומק מכל השלכות פליליות ● פרשנות

עוד 1,706 מילים

לא תמיד אפשר לשלוט באש

לפני 18 יום כתבתי בפייסבוק את המילים הבאות:

"אני רואה את התמונות מירושלים ומיפו ואני מפחד. אני מת מפחד כי לפני שבע שנים ירושלים בערה אחרי חטיפת ורציחת שלושת הנערים, חטיפת ורציחת מוחמד אבו חדיר. כתוצאה מכך מהר מאוד חוממה הגזרה בעזה, וכולנו נקלענו לסיוט ששמו צוק איתן.

ואני מת מפחד שהממשלה הזו של נתניהו וגנץ, אותם שניים שניהלו את צוק איתן, ייקחו אותנו לשם. במיוחד נתניהו, כי עזה זו גזרה מוכרת. בעזה יש כללי משחק. זה לא הכאוס של ירושלים שיכול ברגע להדרדר לכל הגדה או לתחומי ישראל. בעזה יש "טובים" ו"רעים" ברורים. בעזה כבר לא צריך לדבר על המחירים של הכיבוש, הרי כבר יצאנו משם. בעזה הביטחון של כולם הפקר זה חלק מהכללים. בעזה לא צריך לחשוב על הרסיס בישבן, לא צריך לקשקש על ריבונות, ולא צריך לרצות את סמוטריץ. בעזה גם אין את להב"ה, רק כמה חננות מהעוטף. מלחמות בעזה הן טריטוריה מוכרת לביבי ולצבא, בסוף הקטארים יתנו עוד קצת כסף והן יסתיימו (או שלא).

אז כן, אני מת מפחד שהגזרה כאן תתחיל להתחמם. ותמיד יש מספיק מי שיחמם אותה.

זה הזמן לנקות את הממ"ד".

ואני מת מפחד שהממשלה הזו של נתניהו וגנץ, אותם שניים שניהלו את צוק איתן, ייקחו אותנו לשם. במיוחד נתניהו, כי עזה זו גזרה מוכרת עם כללי משחק. זה לא הכאוס של ירושלים שיכול ברגע להדרדר לכל הגדה או לישראל

אני רואה עכשיו את כל המלל והקשקשת באולפנים, ובא לי להתפוצץ. איפה לכל הרוחות הייתם? לא צריך להיות פרשן גדול לענייני ביטחון, וגם לא פרשן דגול לענייני המזרח התיכון. צריך קצת שכל בריא. קצת הסקת מסקנות מכל מה שקורה כאן ב-12 השנים שנתניהו בשלטון כדי להבין מה יקרה.

גם ב-2014 זה התחיל ברמדאן. גם אז זה התחיל בירושלים ומהר מאוד עבר לעזה. גם אז זה התרחש על רקע מאבקי כוח קשים בין הפתח לחמאס. נתניהו בכל שנות שלטונו בחר בחירה אסטרטגית בחמאס. זה היה עדיף מבחינתו על הצורך לנהל משא ומתן עם הרשות הפלסטינית. אנחנו היינו המחיר.

צחי הנגבי כבר הסביר מזמן שירי עלינו הוא חלק מכללי המשחק הזה, דוברי ימין אחרים הסבירו שזה מחיר שראוי לשלם על מנת שלא נצטרך לעמוד מול לחץ בין לאומי למשא ומתן בגדה המערבית. הכללים היו ברורים, ירי לאשקלון ולנגב, ושריפות על ידי בלונים ועפיפונים. כך נוהל כל משא ומתן בין החמאס לישראל. הם רוצים משהו (אישורי יציאה, חשמל, מים או אזור דיג גדול יותר), סבב לוחמה, הפסקת אש וקבלת חלק מהדרישות שלהם, שמתמוססות עם הזמן וחוזר חלילה. אבל די, זה באמת לא יכול להמשך יותר. נגמר לנו הכח.

אני לא יכול לראות יותר חדשות. את ערמת הפרשנים שמדבררים את הצבא, ואת השדרנים ששואלים את כל השאלות הלא נכונות. מה אכפת לי אם כן או לא יהיו חיסולים ממוקדים, ומה כל כך חשוב אם יורידו רבי קומות או לא. זה טקטיקה, לא אסטרטגיה. ותפסיקו עם הברברת הבלתי נגמרת על הרתעה ומכה חזקה. אין את מי להרתיע ואם יש, זה רק לזמן קצר, בדיוק כמו בכל הפעמים הקודמות.

כשעומד מולכם פוליטיקאי מימין או משמאל, או איזה איש צבא לשעבר, תשאלו אותם לא מה צריך לעשות עכשיו, אלא מה צריך לעשות מחר, אחרי הפסקת האש שתגיע, כדי לפתור את זה. תדחקו אותם אל הקיר עד שיתנו תשובה, ואם התשובה שלהם זה שאין מה לעשות ואנחנו צריכים להמשיך להיות בשר התותחים של כל הסכסוך הישראלי פלסטיני, אז תגידו להם שיבואו להגיד את זה כאן. תפסיקו לשחק את המשחק.

גם ב-2014 זה התחיל ברמדאן. בירושלים, ומהר עבר לעזה. גם אז על רקע מאבקי כוח בין פתח לחמאס. נתניהו, בשנות שלטונו, בחר בחירה אסטרטגית בחמאס, על פני ניהול מו"מ עם הרשות הפלסטינית. אנחנו היינו המחיר

ועכשיו מסתבר שהחמאס שינו את הכללים. גם הערבים בישראל. כי אש זה דבר מסוכן. לא תמיד אפשר לשלוט בה. ואם לא נתעקש על השאלות הנכונות, ואם לא נתעקש לקבל תשובות בסוף היא תשרוף את כולנו.

בר חפץ, בן 44 מקיבוץ נירים בעוטף עזה, מגדל אבוקדו מול רצועת עזה. שני הדברים עליהם הוא כותב הם על חקלאות מאהבה, ועל עזה כי אין ברירה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 597 מילים

שכחו אותנו במזרח התיכון

לחימה בעזה, פרעות ברחובות ישראל, מתיחות בגדה - ישראל מתמודדת עם הסלמה ביטחונית במספר חזיתות, ולראשונה זה קורה ללא נוכחות אמריקאית בזירה הדיפלומטית ● ממשל ביידן טרם בחר את השגריר הבא לישראל, לבית הלבן אין שליח קבוע למזה"ת ואפילו במחלקת המדינה טרם מונה ראש מחלקת המזה"ת ● האם לאמריקאים נמאס מאיתנו? ● ואיך זה משפיע על ישראל?

עוד 1,176 מילים ו-2 תגובות

מטח כבד לגוש דן, השפלה ובאר שבע

המשטרה הגיעה להסכמות עם שבטים בדואים שישמרו על סדר בכבישים בדרום ● סער: התפקוד העלוב של המשטרה עקב ריסוקה השיטתי ● תומא-סלימאן: כדי להרגיע את הרוחות בישראל – יש ללכת להפסקת אש בעזה ● עבאס: "הפסקנו את המגעים הפוליטיים - זה לא הזמן״ ● גנץ: אסור לגרור ולהיגרר למלחמת אזרחים

עוד 35 עדכונים

למקרה שפיספסת

ביום שאחרי, ישראל תידרש להתמודד עם שאלות נוקבות

הערכת החסר בנכונותו של חמאס להיכנס לסבב לחימה עוצמתי ● יכולת התכנון המוקדם וניהול האש של הארגון ● קצר בתקשורת בין הדרג המדיני לצה"ל ● אלו נושאים שישראל תהיה חייבת לתחקר לעומק בשוך הקרבות ● אבל במערכה הזו יש לישראל גם הישגים מרשימים, בראשם עומק החדירה המודיעינית של תנועת הבכירים בארגוני הטרור ● עכשיו המבחן הוא בתכנון מהלך הסיום ● פרשנות

עוד 576 מילים

מצב סיום

מצב סיום הוא המצב אליו מתבקשת מערכת הבטחון להגיע בסיום המערכה או המבצע. את מצב הסיום מגדיר הדרג המדיני (קבינט, ראש ממשלה) ואילו מערכת הבטחון (צה"ל) מתבקשת להציג את התכנית (או התכניות החלופיות) למימושו.

הואיל והגדרה ברורה של מצב הסיום היא כמעט בלתי אפשרית – הדרג המדיני, שתפקידו להגדיר את מצב הסיום, עושה זאת במעורפל, באופן כללי, עם נפנופי ידיים והצהרות על חיזןק ההרתעה, החלשת חמאס ועוד ועוד. אין מרכיב לוגי או כמותי בהגדרה הזו. למה? כי לא יכול להיות.

הואיל והגדרה ברורה של מצב הסיום היא כמעט בלתי אפשרית – הדרג המדיני, שתפקידו להגדיר את מצב הסיום, עושה זאת במעורפל, באופן כללי, עם נפנופי ידיים והצהרות על חיזוק ההרתעה והחלשת חמאס

הטענה המרכזית כלפי המערכת טמונה בנקודה הזאת – אם אי אפשר להגדיר בבירור מצב סיום,  צריך להביא אנשים מדיסציפלינות אחרות שיצטרפו לתהליך החשיבה ויביאו פתרונות מחוץ לקופסה. כרגע המערכת הצבאית שואלת רק את עצמה. כנ"ל אוסף הפרשנים שמדביקים לעצמם הגדרה של מומחים לביטחון לאומי, ויש כאלה שלוקחים אותם ברצינות. בטחון לאומי זה מקצוע מאוד רחב והוא מכיל גם את הנושא החברתי.

במרחב החברתי ישראל מוצאת את עצמה במשבר ענק בהקשר של הבטחון הלאומי – ההתקוממות של הנוער הערבי בערים המעורבות. דווקא במרחב הזה  ניתן להגדיר מצב סיום ברור, אבל אף אחד לא נדרש לזה. אף אחד לא ביקש דבר כזה. את איש זה לא מעניין, למרות שאי היציבות שנגלתה לעיננו היא משמעותית ועמוקה.

ההתקוממות של צעירי לוד – רמלה, יפו, עכו ואום אל פאחם אינה ארוע חולף או מקרי. זה הרבה יותר משמעותי ועמוק מהפלת הבניינים הגבוהים בעזה (בחדשות אחד הערוצים בטלוויזיה שמעתי לפחות שני אלופים במיל. מתהדרים בהישג הזה כהישג תודעתי, רחמנא ליצלן).

עוד לא הפנמנו שתודעה היא תודעה של ציבורים רחבים. או בשפה של העולם החדש: "הרחובות". יש רחוב עזתי, יש רחוב ירושלמי ויש רחוב רמלאי-לודאי-יפואי. אלה שלושה רחובות שונים שאין ביניהם כל קשר. כל אחד מהם ניזון ממצוקה מסוג אחר וכל אחד פועל כיום מול החברה הישראלית מסיבות אחרות. כולם פלסטינים מוסלמים וכולם יוצרים איום אסטרטגי על ישראל.

נרדמנו.

במרחב החברתי ישראל מוצאת עצמה במשבר ענק בבטחון הלאומי – התקוממות הנוער הערבי בערים המעורבות. דווקא במרחב זה ניתן להגדיר מצב סיום ברור, אך זה לא מעניין איש, למרות האיום האסטרטגי

ולא במקרה. נרדמנו, כי נשבינו באגדת הכוח הבלתי נגמר של המעצמה האזורית הקרויה ישראל. נרדמנו, כי אין ביכולתנו לעכל את העולם החדש. עולם שהרחוב הוא המרכיב המשפיע והמרכזי בו. רחוב שכוחו הוא עצום והוא (מבוסס בעיקר על צעירים מתחת לגיל עשרים) לא נשמע להוריו ולא נרתע ממשפחתו ולא ממנהיגיו המגוחכים. כל אלה הם עולם ישן, מטומטם וחסר חשיבות, והצעירים לא סופרים אותו. ומעל הכל, בלתי אפשרי להכניע אותם למרות שאין להם מטוסי קרב ולא אמצעי לחימה מדהימים כמו לצה"ל או לשב"כ.

עם הרחובות האלה אנחנו חייבים לדעת לחיות. להתחלק, להשקיע, להבין שאלה הם בני אדם שרוצים לחיות כמונו, ולא במזבלה. רחוב כזה לא ניתן "לנצח" (כפי שאוהבים אלופינו להתבטא). גם אם נשמיד את יושבי הרחוב עד האחרון, עדיין צאצאיו ימשיכו את מאבקו וביתר שאת.

המלחמה עם הארגונים-גופים-רחובות הללו היא מלחמה מסוג אחר. לא דומה למה שישראל שקועה בו בטעות. בעיקר בגין חוסר שיקול דעת ומוחות שטוחים שמנהלים את המערכות הללו. גם המודל של סיכול ממוקד – יכולת פנטסטית של מערכת הבטחון, המבטאת קישוריות חדשנית בין סוגים שונים של כוחות ויכולת מודיעינית מאוד מתקדמת – הוא מודל חסר משמעות וערך בכל מה שקשור "למלחמה מהסוג החדש" במאה העשרים ואחת.

רק למעצמות יש אפשרות לפגוע בציבור רחב ועויין באופן כמעט טוטאלי כשאיש לא מצפצף, כי מדובר במעצמה. ישראל אינה מעצמה. היא מחפשת את מקומה בין העמים. היא מחפשת שקט יציב שמאפשר לאזרחיה להתפתח, לחיות בביטחון ובעיקר – למצות את חייהם באופן מקסימלי. שקט שמאפשר זאת לכולם, לא רק לחלק מאזרחיה. זהו למעשה מצב סיום חברתי שניתן להגיע אליו.

חמאס כבר ניצח במרחב התודעה. זה כבר לא ישנה אם נחסל עוד צוות שיגור ועוד מפקדים בכירים וזוטרים. חמאס הפך לתומך הרלוונטי והבלעדי בכל מה שקושר את האסלאם לירושלים, לאל אקצא, לכל דבר שקשור לסמלים הכי קריטיים למאמינים המוסלמים. אם הוא ניצח בקרב התודעה, אנחנו הפסדנו.  אנחנו הפסדנו בעיקר משום שאנו משחקים בחבל בעולם שכולו "גיימינג וירטואלי". העולם השתנה.

עם הרחובות האלה אנו חייבים לדעת לחיות. להתחלק, להשקיע, להבין שאלה בני אדם שרוצים לחיות כמונו ולא במזבלה. רחוב כזה לא ניתן "לנצח" (כמו שאוהבים אלופינו להתבטא)

חבל על אלה שנהרגו ביממה אחרונה. חבל על אלה שעוד ייהרגו. יום אחד יתברר שנהרגו בגלל טעות תפיסתית של קברניטים. וזה במקרה הטוב, כי יתכן שעוד יתברר שזאת לא טעות אסטרטגית אלא ציניות ברמה האסטרטגית. קרי – משחק בחיי בני אדם.

חיים אסא היה אסטרטג הקמפיין של יצחק רבין (1992) וציפי לבני ( 2009). הוא כיהן כיועץ לביטחון לאומי בממשלת רבין. יו"ר חברת סייקן וראש המעבדה למשחקי מלחמה אסטרטגיים באוניברסיטת תל אביב

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 713 מילים
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

המכל של החברה הלאומית לתשתיות נפט המשיך לבעור כל הלילה, וסיפק תזכורת עד כמה התשתיות והסביבה בישראל חסרות אונים במקרה של תאונה או פגיעה מכוונת ● זה הזמן להאיץ את המעבר לאנרגיות ירוקות: אם רקטה של חמאס הייתה נוחתת בשדה פאנלים סולאריים, אף אשקלוני לא היה חש קוצר נשימה ● פרשנות

עוד 536 מילים ו-1 תגובות

מלצר פסק על פי הבטן, לא על פי הדין

מעיון בהחלטה להעניק לרומן זדורוב משפט חוזר, השופט הפורש חנן מלצר דוחה את רוב הטענות שהעלה סנגורו של זדורוב ואף מקעקע את התאוריה הפופולרית כי א"ק היא שרצחה את תאיר ראדה ● ועדיין, נקודה אחת עוררה אצל מלצר ספק - וקשה לברוח מהמסקנה שהחלטתו באה דווקא על רקע העמדה שגיבש בשאלת אשמתו של זדורוב ולא מפאת גילויים חדשים בפרשה ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
ולי יש רושם כזה במה שפסק השופט. אני לא מסכים עם הטענה שהנושא המרכזי שעורר ספק הוא עניין הנזילה. השופט פסק "די בכך". שזה אומר שהראיה הזאת לבדה לדעתו מספיקה כדי לאשר משפט חוזר. אבל בואו ל... המשך קריאה

ולי יש רושם כזה במה שפסק השופט. אני לא מסכים עם הטענה שהנושא המרכזי שעורר ספק הוא עניין הנזילה. השופט פסק "די בכך". שזה אומר שהראיה הזאת לבדה לדעתו מספיקה כדי לאשר משפט חוזר. אבל בואו לא נשכח שהשופט עבר כמעט על כל הנושאים המרכזיים שנידונו בעבר ונושאים חדשים שחלקם ישנים. אומנם הוא לא פסק "די בכך" לגבי נושאים אחרים, אבל ניכר מאוד שהשופט רואה חילוקי דעות קשים בין השופטים בנושאים מרכזיים אחרים. כמו כן, השופט כותב שבחלק מהדברים המרכזיים האחרים אין בהם ממש כדי לאפשר משפט חוזר, אבל בו ביחד הוא גם כותב שהפרקליטות צריכה להתייחס יותר ברצינות, וחלק מהדברים צריכים לקבל מענה במשפט החוזר עצמו. מדוע לא להסיק שבעצם עצם העובדה שהיו כל כך הרבה ספקות אצל שופטים ומכלול כל הבעיות, למרות שבנפרד כל הבעיות אינן מספיקות, המכלול של ספקות הוא בעצם הנושא המרכזי?

כתבת: "הנושא המרכזי שעורר אצלו ספק באשמתו של זדורוב, הוא עניין נזילת דמה של תאיר ראדה על עקבת הנעל שעל מכסה האסלה, והשאלה האם הדבר היה אפשרי שהדם ייזל שעות ארוכות לאחר שעת הירצחה של ראד... המשך קריאה

כתבת:
"הנושא המרכזי שעורר אצלו ספק באשמתו של זדורוב, הוא עניין נזילת דמה של תאיר ראדה על עקבת הנעל שעל מכסה האסלה, והשאלה האם הדבר היה אפשרי שהדם ייזל שעות ארוכות לאחר שעת הירצחה של ראדה.
אלא ששופטי המחוזי והרכב העליון דנו בנושא הזה לעייפה – חלק חשבו כך, חלק חשבו אחרת. כולם התלבטו בנושא, אך רק השופט יורם דנציגר בחר לזכות, בדעת מיעוט, את זדורוב, בין היתר נוכח הספקות הללו."

אך לא הוכחת טענתך ששופטי המחוזי והרכב העליון דנו בנושא הזה (נזילת הדם).
למעשה, הכרעת דינו של מלצר סותרת את טענתך ששופטי המחוזי והעליון דנו בנושא זה, משום שנכתב באופן מפורש שהטענה בעניין נזילת האסלה נטענה בלשון רפה בבית המשפט אך נזנחה על ידי ההגנה:

"יצוין כי טענה זו אמנם נטענה בשעתו בשפה רפה על-ידי באי-כוחו של המבקש בבית המשפט המחוזי הנכבד, אולם היא נזנחה ולא שימשה את קו ההגנה בהמשך (ראו: עמ' 1418 לפרוטוקול הדיון בבית המשפט המחוזי, שם ציין העד אלכס פלג (שנתן כאמור חוות דעת מטעם ההגנה לגבי: השחזור, עקבות הנעליים וסוג כלי הרצח) כי: "העקבה של הדם שעל האסלה יש עליה דם שזב מגופה של המנוחה, זאת אומרת שנעשתה בסמוך לרצח. מגיע מישהו אלמוני ונכנס פנימה" ובהמשך, כאשר נחקר מדוע טען בחוות דעתו כי עקבות אלה שייכות לרוצח, או למישהו אחר שנכנס בסמוך לאחר הרצח לזירה, ענה כי כתב כך "בגלל שהדם זרם" וכי "הדם זב על העקבה"). יחד עם זאת, ההגנה זנחה קו טיעון זה במסגרת ההליך בפני בית המשפט המחוזי ובערעור, ולא ציינה כי נזילת הדם מגופת המנוחה על גבי העקבה – היא אינדיקציה לבירור זהותו של הגורם, אשר הותיר טביעות נעל אלו."

למעשה, מדובר בראיה שהייתה בידי ההגנה, אך כעת נוסף מידע משמעותי המחזק את הנושא, וכך סע' 31 א(2) מתמלא כלשונו:

"הוצגו עובדות או ראיות, העשויות, לבדן או ביחד עם החומר שהיה בפני בית המשפט בראשונה, לשנות את תוצאות המשפט לטובת הנידון;"

ואכן, העובדה שהוצגה (חוות הדעת), ביחד עם החומר שהיה בפני בית המשפט בראשונה (תמונת הנזילה על האסלה + האמירה האגבית של אלכס פלג), כעת עשויה לשנות את תוצאות המשפט לטובת הנידון.

עוד 1,072 מילים ו-2 תגובות

לב המאפליה

דו-קיום מסע הלוויה של מוסא חסונה ושל הדו-קיום היהודי-ערבי בלוד יצא לדרך אתמול אחר הצהריים, והפרעות בעיר עלו מדרגה ● ראש העיר, שיש לו תרומה משמעותית למצב, התחנן לסיוע ● היהודים תושבי העיר דיווחו על כדורים שורקים, תמונות של בתי כנסת, מכוניות ומבנים שרופים הציפו את ערוצי התקשורת ● משהו מפחיד קורה בלוד ● בלילה זה ייגמר בכניסה של 8 פלוגות מג"ב והכרזה של ראש הממשלה על מצב חירום בעיר שיהודים וערבים חיו בה בשקט יחסי מזה 70 שנה ● אמיר בן-דוד יצא למסע אל לוע הר הגעש

עוד 4,268 מילים

מטחים כבדים נורו לדרום, ילד משדרות פצוע אנוש

שר הבטחון מפעיל מצב משק לשעת חירום ● לא יתקיימו לימודים בדרום ובמרכז עד סוף השבוע ● עומר טביב הוא החייל שנהרג מנ"ט בגבול עזה ● משרד הבריאות של עזה מדווח על 56 הרוגים ברצועה ● גנץ שוחח עם 30 ראשי רשויות ערביות וביקש מהם לסייע בהרגעת הרוחות ● נתניהו על חיסול בכירי חמאס: "זו רק ההתחלה, נכה בהם מכות שהם לא חלמו עליהם"

עוד 92 עדכונים

יכול מאד להיות כי ההשתהות של לפיד ובנט תעלה להם בסיכוי ההיסטורי להרכיב ממשלה - אילו היו עושים בליץ וחותמים הסכמים מהירים לפני המלחמה, אולי הכל היה נראה אחרת ● בינתיים, עבאס ורע"ם ירדו למחתרת והשעו את המגעים ● ככל שהלחימה בעזה תימשך, כך קטן הסיכוי שרע"ם תתמוך בכל ממשלה שהיא ● פרשנות

עוד 415 מילים ו-1 תגובות
מיצג של צוללת במחאה נגד נתניהו, קיבוץ בית אלפא, 8 באוקטובר 2020

אם בתחילת החקירה מנדלבליט פעל להרחיק את הפרשה מנתניהו, בכתב האישום שהוגש אתמול הוא פעל להרחיקה גם ממעגל המקורבים של ראש הממשלה ● לא רק עו"ד שמרון מצא עצמו ברגע האחרון מחוץ לכתב האישום, גם מפקד חיל הים לשעבר אליעזר צ'ייני מרום נמלט מאימת הדין ● ולמרות זאת, אי אפשר שלא לראות את מעורבות הדרג המדיני בסיפור הפלילי שמגולל כתב האישום ● פרשנות

עוד 860 מילים

בשיא הביקוש לסיוע, הפסיכולוגים החינוכיים תקועים בבירוקרטיה

אחרי הקורונה, האסון בהר מירון וכעת ההסלמה בדרום - הפסיכולוגים החינוכיים עובדים מסביב לשעון ● ואם לא די בכך שיש מחסור חמור בכח אדם, תיקון לחוק הפך את המטפלים למשועבדים לעבודת בירוקרטיה ● "נוצר מצב הזוי שפסיכולוגים מומחים נאלצים לשבת בוועדות במשך ימים שלמים במקום להעניק סיוע לילדים" ● היום פתחו בעיצומים כ-3,200 פסיכולוגים חינוכיים בשירות הציבורי

עוד 997 מילים

בשל התו הירוק, בתי מלון מסרבים לקלוט תושבים שבורחים מעוטף עזה

פרסום ראשון תושבת נירים התקשרה הבוקר לבתי מלון בדרום לבקש בדחיפות מקום לבתה ונכדיה שמתגוררים באשקלון, סמוך למקום הפגיעה הישירה של הרקטה מעזה ● אבל במלונות אמרו שהילדים יוכלו להיכנס רק אחרי שיעברו בדיקת קורונה שלילית - כלומר, מחר או מחרתיים ● מלון "אירוס המדבר": "אנחנו מחוייבים לתו הירוק" ● בעקבות פניית זמן ישראל, בישרוטל הסכימו לארח את המשפחה

בתי המלון מסרבים לקלוט תושבים מאשקלון ועוטף עזה שמבקשים לברוח ממטחי הרקטות שנורים מרצועת עזה, בשל הוראות התו הירוק, שאוסרות עליהם לארח ילדים שלא עברו בדיקת קורונה חיובית. כך נודע לזמן ישראל.

אירית חפץ, תושבת קיבוץ נירים שבעוטף עזה, התקשרה הבוקר למלון "קדמא" של קבוצת ישרוטל בשדה בוקר ולמלון "אירוס המדבר" בירוחם, וביקשה מהם לארח את ביתה, החתן שלה וילדיהם, המתגוררים באשקלון סמוך מאוד למקום שבו נפגע הלילה בניין מפגיעה ישירה של ירי חמאס מעזה וגרמה לפציעתם של שישה בני אדם.

אירית חפץ, תושבת נירים (צילום: באדיבות המרואיינת)
אירית חפץ, תושבת נירים (צילום: באדיבות המרואיינת)

המשפחה – אירית ובן זוגה נמרוד, שני ילדיהם ונכדיהם – מתגוררת כולה באזור מזה שנים ארוכות. "אני מאוד לחוצה, זה קשה", אומרת חפץ, "אני לא זזה לשום מקום, אבל אחרי הפגיעה הלילה הבת שלי והמשפחה שלה הרגישו שהם לא יכולים להישאר שם יותר אפילו רגע אחד. כרגע הם נעים ונדים, ואני מחפשת להם מלון דחוף".

להפתעתה, ענו לה בבתי המלון שהם אינם מקבלים את בני המשפחה, מאחר והילדים אינם מחוסנים, ולכן, לפי התו הירוק, יוכלו להתארח במלון רק אם וכאשר יציגו בדיקת קורונה חיובית.

"זה אומר שהם צריכים היום להיבדק, ומחר או מחרתיים לקבל תשובה", אומרת חפץ, "ב'אירוס המדבר' ענו לנו בחוצפה ובזלזול. אמרו שזה ההוראות שיש ומה אני רוצה מהם. בישרוטל אמרו משהו כמו 'יחזרו אליך, אבל זה לא יעזור'.

"אני לא מבינה את הזלזול הזה. קורונה זה חשוב, אבל זה לא שיש כרגע התפרצות קורונה עזה באשקלון ושהנכדים שלי מסכנים את כל האורחים במלון. וזה מאוד לא בריא גם להישאר כאן".

נמרוד חפץ, תושב נירים, ונכדיו תושבי אשקלון (צילום: אירית חפץ)
נמרוד חפץ, תושב נירים, ונכדיו תושבי אשקלון (צילום: אירית חפץ)

בעקבות פניית זמן ישראל, מספרת חפץ, חזרו אליה מישרוטל והבטיחו למצוא פתרון. זמן קצר לאחר מכן הודיעו לה כי פינו להם חדר במלון.

ממלון "אירוס המדבר" נמסר בתגובה: "אנחנו מחוייבים לפי התו הירוק".

עד כה לא התקבלה תגובת משרד הבריאות לידיעה ולשאלה, האם בתי המלון והצימרים יכולים להגמיש את הוראות התו הירוק במקרים דומים עקב המצב.

עוד 282 מילים

שתי הרוגות מפגיעות ישירות באשקלון, הרוגה בראשון לציון; מטחים נורו למרכז הארץ

נתניהו: חמאס והג'יהאד האסלאמי ישלמו מחיר כבד מאוד; המערכה הזו תיקח זמן ● ישראל חיסלה את ראש מערך הרקטות של הג'יהאד האסלאמי ואת מפקד מערך הנ"ט של חמאס ● למעלה מ-20 פלסטינים נהרגו ● צה"ל תוקף רבי קומות ברצועה ● בוטלו הלימודים מהדרום עד הרצליה ● הנייה: ניצחנו במערכה על ירושלים ● תקלה, שאירעה במערכת כיפת ברזל באשקלון, הביאה להשבתתה

עוד 75 עדכונים

פרשנות חמאס הפתיע את ישראל - וקצר את ההישג

אם עד אתמול האמינו בישראל שחמאס משחק במסגרת ההבנות שאף צד לא רוצה ללכת להסלמה, בא האולטימטום שהציב הארגון לשש בערב וטרף את הקלפים ● מבחינת חמאס, את ההישג שנגזל ממנו בגדה המערבית בביטול הבחירות לפרלמנט הפלסטיני הוא השיג עתה בדרך אחרת ● עכשיו הכדור בידיים של ישראל, ומרחב הפעולה שלה צר למדי

עוד 538 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה