דוקטרינת קומבאיה

בן גביר מוצא מנאום ההשבעה של נפתליבנט (צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90)
Olivier Fitoussi/FLASH90
בן גביר מוצא מנאום ההשבעה של נפתליבנט

מדינת ישראל הייתה כפסע מליפול לתהום. בשנייה האחרונה ניצלנו, אבל נוכח המשבר הכלכלי, חברתי, ביטחוני שנתניהו הכניס אותנו אליו, אנחנו עדיין תלויים על שתי אצבעות לפני הנפילה. כדי לצאת מכלל סכנה, ראשית יש למגר סופית את מי שהביאנו אל פי התהום. בשינויי חקיקה המידיים שיש לקיים, כמו גם וועדות החקירה בנוגע למירון, הצוללות ושוד הגז. מי שחשב שהאיש יילך בטוב, אני מקווה שכבר הבין את התמונה לאשורה. צריך להכניס אותו עמוק למגננה בבונקר.

כדי לצאת מכלל סכנה, ראשית יש למגר סופית את מי שהביאנו אל פי התהום. בשינויי חקיקה המידיים שיש לקיים, כמו גם וועדות החקירה בנוגע למירון, הצוללות ושוד הגז. מי שחשב שהאיש יילך בטוב כבר הבין את התמונה

לא פחות חשוב, אני מבקש להתייחס למה שניתן לכנות בשם "דוקטרינת קומבאיה", לפיה זה הזמן להושיט יד לגוש ה"ימין", לחבק אותם, לאחות את הקרעים ולצעוד אל עבר הקשת בענן.

הבעיה המרכזית של המחנה הליברלי היא סובלנות מופרזת לקולקטיבים שאינם ליברלים. כל אדם יכול להאמין במה שהוא רוצה, אבל ליברליות לא צריכה להכיל תופעות שאינן ליברליות כמו שחיתות, גזענות, אלימות, כפייה דתית. היא צריכה להלחם בתופעות הללו ולחזק את מעמדה. אכן "עֵת לַחֲבוֹק וְעֵת לִרְחֹק מֵחַבֵּק", ואני מבקש להציע שהעת היא לחבק דווקא את מחנה השינוי, ולהדיר את הביביסטים, החרדים והמתנחלים, בראש ובראשונה בכסף:

כחמישית (!!!) מכלכלת ישראל מתנהלת בשחור. נוסף לזה, יש שלל ג'ובים, עמותות ומכרזים רקובים, רובם מתוצרת גוש השחיתות ולטובתו. את הביצה הזאת צריך לייבש ובהקדם, טיפה טיפה לשאוב את מי האפסיים הללו, לשלוח לטיהור, ולהשתמש בהם כדי להשקות את המחנה הליברלי: תקנים באוניברסיטה, תקנים לרופאים, מענקים למדענים חוזרים, קרנות לעידוד תרבות ותמיכה באומנים, מכוני מחקר חדשים, תמריצים ליזמות, כל מה שיגרום לשמאלנים לנהור בחזרה למדינה במטוסים, וימנע מהם לעזוב.

כסף שנשפך במשך שנים כאתנן פוליטי לחרדים צריך להיות מופנה לטובת חיזוק המחנה הליברלי. מוסד שלא מלמד לימודי ליבה לא יתוקצב על ידי המדינה. יש לסגור את השיבר לכל מיני גרעינים תורניים, לקצץ קיצבאות ילדים מוגדלות, לקחת אחריות על המקומות הקדושים וכל המאכערים שמנהלים אותם ועושים על זה קופה, ולבטל את המימון של המדינה לכל מה שקשור לדת.

בכסף שיחולט בתהליך הזה יש לתקצב תמיכה נפשית, לימודית, וכלכלית, לחרדים שעד כה הוסללו על ידי הפוליטקאים שלהם לחיי עוני. נעניק להם תוכנית שתסייע להם לרכוש השכלה ומקצוע, ותאפשר להם לחבור למדינת ישראל במאה ה-21. כמו הדתה, רק הפוך.

כחמישית מכלכלת ישראל מתנהלת בשחור. בנוסף יש שלל ג'ובים, עמותות ומכרזים רקובים. את הביצה הזאת צריך לייבש ובהקדם, לטהר את מי האפסיים ולהשקות בהם את המחנה הליברלי

בשאר הכסף שייחסך צריך לבנות בארץ בתי ספר חדשים, לסבסד חוגים, ולהגדיל את שכר המורים. ולהתחיל במעוזי הליכוד הכי כבדים, מכיתה י"ב וללכת אחורה. להקטין את הכיתות במיוחד שם, להביא מורים טובים בשכר גבוה, במיוחד מורים לאזרחות ש"ישטפו את המוח" של מי שאולי כבר שנה הבאה יצאו להצביע.

שיסבירו להם מהי דמוקרטיה, מהו שלטון חוק, מה תפקיד כל רשות במדינה, מהי תקשורת ואיך לצרוך אותה באופן ביקורתי, ללמד היסטוריה של מדינת ישראל, מי כבש שטחים ומי נסוג מהם, מי בנה מפעלים, בתי ספר, אוניברסיטאות, בתי חולים, קופות חולים, ומי לא. להקים ולחזק מתנ"סים, סניפים של תנועות נוער, אולמות ספורט ותזמורות, לעשות טיולים משותפים לקהילות שונות, ולחבר, בעיקר את הנוער, לארץ ואחד לשני.

לבסוף, גם את הכסף שנשפך על השטחים צריך לקצץ. השטחים לא תורמים גרוש לכלכלת המדינה אבל הם עולים מיליארדים. גם מבחינה ביטחונית הנזק של מרבית ההתנחלויות המבודדות עולה בהרבה על תרומתם. הרוב המכריע של הציבור בישראל לא מגיע או מתעניין בהתנחלויות הללו, צריך לצאת משם בכוחות ובהשקעות.

יציאה משם תאפשר לקצר את השירות לכוחות הביטחון שלנו, ולהפנות את חלקם להתמודד עם בעיות בפנים הארץ כמו הפשיעה החקלאית. את השקעות המיליארדים לכבישים חדשים שמובילים לאיזה תיז אל גנדי צריך לחתוך ולהעביר לתחב"צ, אשר יישרת בראש ובראשונה את המחנה הליברלי בתוך הקו הירוק. מחחנה ששורף כל יום שעות בפקקים, בדרך לעבודה שמשלמת את כל העלויות של המדינה. ולא פחות חשוב, לרשת תחבורתית את המגזר הערבי אשר כמעט מודר לחלוטין מתחבורה ציבורית נאותה.

את השקעות המיליארדים לכבישים שמובילים לתיז אל גנדי צריך להעביר לתחב"צ, שיישרת בראש ובראשונה את המחנה הליברלי בתוך הקו הירוק, ששורף כל יום שעות בפקקים, בדרך לעבודה שמשלמת את עלויות המדינה

המושחתים, החרדים והמשיחיים יצעקו עד לב השמיים – אף אחד לא אוהב כשמאיימים על מטה לחמו. השבוע היה מופע החימום שלהם. ברגע שיתחילו לחתוך להם בתקציבים, לסגור להם ג'ובים, לערוך להם שומה, אז נראה אותם מתעוררים באמת.

צריך להתכונן לזה, לעשות את המהלכים בחוכמה ונחישות, ולהכין את היס"מ ליתר ביטחון. אני באופן אישי סבור שהמהלכים הללו ייטיבו בסופו של דבר גם איתם ובוודאי שעם ילדיהם, אבל לא צריך לחכות שהם יבינו את זה, צריך לעשות את זה עכשיו, על אפם ועל חמתם, כי זה טוב, קודם כל, לנו.

ניתן וצריך לעשות עוד שינויים רבים, כמו חינוך חינם לילדי הורים עובדים, ועידוד הצבעה על ידי מתן נקודות זיכוי במס הכנסה ותמריצים אחרים. צריך לחזק את רשות המיסים ומערכת המשפט בעיקר כדי למגר את הכלכלה השחורה והפשיעה הכלכלית.

את כוחות המשטרה הגדולים שנשלחים לדכא את ההפגנות צריך לשלוח להשליט סדר במגזר הערבי. חברי הממשלה הנוכחית, על אף חלקה הגדול שמזוהה עם הימין, מבינים לדעתי היטב את גודל השעה. הם מבינים שהפעולות שהצעתי ייטיבו עם הבוחרים שלהם, ישתלמו להם פוליטית (כן, כולל ובמיוחד בנט), והכי חשוב, קריטיים לעתידה של המדינה.

השרים בממשלה החדשה צריכים להוקיר תודה למחנה הליברלי. המחנה הליברלי צריך להיות מתוגמל על התרומה שלו למדינה. צריך לעודד אותו להצביע, להראות לו שההצבעה שלו תורמת לו ולילדיו, שזה משתלם. את גוש השחיתות צריך לייבש, לנהל מולו מלחמת חורמה, בגזר ובמקל.

המושחתים, החרדים והמשיחיים יצעקו עד לב השמיים – אף אחד לא אוהב שמאיימים על מטה לחמו. השבוע היה מופע החימום. ברגע שיתחילו לחתוך להם בתקציבים, לסגור להם ג'ובים, לערוך שומה, נראה אותם מתעוררים

אחרי שנגיע ל-80 מנדטים, עם הערבים כמובן (שאפו לאבו יאיר שהכניס אותם לקואליציה!) אז נתחיל לשקול את מי עוד אנחנו מוכנים לחבק. קומבאייה!

ד"ר זיו יקותיאלי הוא מהנדס אלקטרוניקה וחוקר מוח. מנכ"ל ומייסד של חברת מונפורט המספקת בדיקות נוירולוגיות ע"י שימוש בסמארטפון. אוהב פירות יער וגלישת רוח, בינתיים מסתפק בצהוב של ביצה וקיפול כביסה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
לצערנו כמעט שום דבר מהתוכנית שלך לא יתקיים. אפשר להעריך שאם זה תלוי בבנט או לפיד, החרדים היו מזמן בקואליציה. ממשיכים לדחוף ידם לקופה הציבורית והערבים היו נדחפים החוצה. בפוליטיקה מתקיים ... המשך קריאה

לצערנו כמעט שום דבר מהתוכנית שלך לא יתקיים. אפשר להעריך שאם זה תלוי בבנט או לפיד, החרדים היו מזמן בקואליציה. ממשיכים לדחוף ידם לקופה הציבורית והערבים היו נדחפים החוצה. בפוליטיקה מתקיים החוק שמתוך שלל האפשרויות, תמיד תיבחר הגרועה ביותר. חוקי מרפי. הצורך הזה להרכין מול החרדים והדתיים מעורר ברבים בחילה וברבים יראה. ייקח עוד זמן עד שהליברלים יעמדו זקוף על באמת.

עוד 914 מילים ו-2 תגובות
סגירה