לאור הדיווח על חלקה של NSO במעקבים ברחבי העולם, הקימה הממשלה צוות לטיפול במשבר

גנץ: אנו רואים בלבנון אחראית לירי משטחה ● החרם של בן אנד ג'ריס: בנט שוחח עם מנכ"ל יוניליוור ● בעקבות הפרסום, שלפיו, דוד ביטן פעל להטעות את מזכירת הכנסת בעניין הצבעתו של בן גביר, יושב ראש הכנסת השעה אותו מניהול ישיבות מליאה ● השר לשירותי דת כהנא הודיע על רפורמה במערך הכשרות ● פרסום ראשון: יאיר נתניהו יתנצל על אמירותיו כלפי בוגרי קרן וקסנר

משרדי חברת NSO בהרצליה (צילום: AP Photo/Daniella Cheslow, File)
AP Photo/Daniella Cheslow, File
משרדי חברת NSO בהרצליה

שר הביטחון בני גנץ מעדכן על העברת אגף המודיעין לנגב –

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, וראש הממשלה, נפתלי בנט, יישאו מחר דברים טקס האזכרה הממלכתי המשותף לנשיאי וראשי ממשלות ישראל שהלכו לעולמם. השנה יוקדש הטקס לנשיא אפרים קציר ולראש הממשלה יצחק שמיר. באירוע, שיחל בשעה 17:00 בערב, ישתתפו יושב ראש הכנסת מיקי לוי ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות.

על רקע קידום הרפורמה במערך הכשרות אומר בכיר בקואליציה, שצעד זה, לצד מהלכים נוספים, כמו הקיצוץ בקצבאות, יכול להביא את המפלגות החרדיות להבין שהן תוכלנה להשפיע מתוך הממשלה ולא מהאופוזיציה, ולכן הן תישאפנה להצטרף – כך דיווחה הערב ליאור קינן בחדשות 13 על סמך דבריו של בכיר בקואליציה.

במשרד המשפטים ינסו להגיע לגורם משמעותי שיכול לשפוך אור על התלונה, שלפיה, ראש המוסד לשעבר יוסי כהן חשף מידע סודי בפני דיילת שמקורבת אליו – כך דיווח הערב אביעד גליקמן בחדשות 13. כהן הכחיש את הפרסום אמש בעניינו.

על רקע הפרסומים לגבי המעקב באמצעות תוכנת פגסוס של חברת NSO הישראלית, הקימה הממשלה צוות מיוחד לטיפול במשבר – כך דיווח הערב ברק רביד ב"וואלה!" על בסיס דבריהם של שני פקידים בכירים. בצוות חברים, בין היתר, נציגים ממשרד הביטחון, החוץ, המשפטים, מהמוסד ומאגף המודיעין. שלשום התקיימה פגישה ראשונה של הצוות בראשות מנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל ומנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז.

סגירה