הפיגוע בסן דייגו: המשטרה המקומית מדווחת כי היורה פעל לבדו

שלוש שעות לפני שג'ון ארנסט יצא למסע ירי שבו רצח אישה ופצע שלושה נוספים בבית הכנסת, הוא פרסם את עמדותיו הקיצוניות ברשת

הרב ישראל גולדשטיין, לאחר הפיגוע בבית הכנסת בסן דייגו (צילום: AP)
AP
הרב ישראל גולדשטיין, לאחר הפיגוע בבית הכנסת בסן דייגו
כל הזמן // יום רביעי, 22 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

מלחמת העולם השנייה כולה נגרמה בעקבות שנאת יהודים, כך אומר פרופ' יהודה באואר, אחד מומחי השואה המובילים בעולם, שיישא הרב דברים בבית הנשיא ● באואר אומר כי זה "מצער" שנשיא פולין דודה לא יהיה נוכח בטקס לכבוד שחרור מחנה אושוויץ, וטוען כי העלייה הנוכחית באנטישמיות נובעת מתחייה לאומנית אחרי הגירה מסיבית

עוד 1,089 מילים

תרופה פשוטה לקדחת הספינולוגיה

מה הבעיה שלכם עם הספינים של ביבי? הטריקים והשטיקים כל כך שקופים עד שקשה להבין למה אנשים רציניים נופלים אליהם.

רמטכ"לים לשעבר, חברי כנסת מנוסים, אנשי ציבור משמאל מהמרכז ומימין מועדים ונופלים לכל שלולית ספינולוגית שמניח בפניהם הנאשם בספינולוגיה מדבקת.

הטריקים והשטיקים של ביבי כל כך שקופים עד שקשה להבין למה אנשים רציניים, רמטכ"לים לשעבר, חברי כנסת מנוסים, אנשי ציבור משמאל מהמרכז ומימין מועדים ונופלים לכל שלולית ספינולוגית שהוא מניח בפניהם

בעיקר כדאי לנפגעי הספין להבין שהספין כמו נפיחה פשוטה יתפוגג מיד לאחר הבחירות ואין מה להיבהל. רק לסתום את האף.

ובכן הנה כמה תרופות פשוטות:

ספין סיפוח בקעת הירדן

לאחר עשר שנים רצופות כראש ממשלה, הוא עצמו יודע הכי טוב למה לא החיל ריבונות בבקעה. הספינולוג השפן יודע היטב שאם רק יעלה את הנושא בכנסת, המלך עבדאללה ישלח את שגריר ישראל בירדן בבעיטה הביתה. נתניהו ייאלץ להתחנן על חייו כמו בפרשת משעל. בלי שלום עם ירדן גם איראן תתקרב לגבול המזרחי וגם הנהגת מצרים עלולה לחטוף קריזה.

אז מה הבעיה להגיד לביבי: תפסיק לבלבל ת'מוח. השלום עם ירדן יותר חשוב מהכרזות פופליסטיות שאין להן שום היתכנות. רוצה מלחמה מיותרת שלח את יאיר או אבנר שיעלו על מדים בלי לצייץ מילה. נראה אם תוכל להיכנס הביתה הערב.

נתניהו הרי יודע שאם רק יעלה את הנושא בכנסת, המלך עבדאללה יעיף את שגריר ישראל בירדן בבעיטה. נתניהו ייאלץ להתחנן על חייו כמו בפרשת משעל. בלי שלום עם ירדן – איראן תתקרב לגבול המזרחי, והנהגת מצרים עלולה לחטוף קריזה

ספין נעמה יששכר

או קיי ביבי, ישראל ערבים זה לזה וקשה לראות צעירה ישראלית בכלא רוסי. אבל אתה האחרון שיכול להתהדר בשחרור ישראלים מהשבי. תמורת גלעד שליט שחררת 1027 מחבלים עם דם על הידיים ו-50% מהם חזרו לפעילות.

תמורת שני אנשי המוסד בפרשת משעל, שחררת את שייח יאסין – אבי החטיפות והפיגועים של חמאס.

ועוד לא דיברנו על גופות הדר גולדין ואורון שאול ושני הישראלים החיים אברה מנגיסטו והישאם שעבאן א-סייד, (נכנס לרצועת עזה בתחילת אפריל 2015)
וגם ג'ומעה אבראהים אבו ענימה (נכנס לרצועת עזה ב-12 ביולי 2016)

עכשיו מתברר שתמורת נעמה יששכר, אתה מתכוון למכור לרוסים חלקים מירושלים".

תמורת גלעד שליט שחררת 1027 מחבלים עם דם על הידיים ומחציתם חזרו לפעילות. תמורת שני אנשי המוסד בפרשת משעל, שחררת את שייח יאסין. עכשיו מתברר שתמורת נעמה אתה מתכוון למכור לרוסים חלקים מירושלים

אז שב בשקט ביבי. שחרורים מהכלא זה לא אתה.

ספין ההתנגדות לכינוס ועדת הכנסת לדיון בחסינות

שמע ביבי. הגזמת לגמרי. תגיד שאתה לא מבקש חסינות ולא נכנס את הוועדה.

מה הסיפור שלך?

רוצה למרוח זמן? תגיד שחטפת שפעת. שיש נזילה בבריכה בקיסריה. שאתה חייב לבדוק לאיזה מרחק המטוס החדש מגיע. אבל עזוב את השטות הזאת והדיבורים על קרקס. הליצנים הרי משרתים אותך ואת הפיל של כתבי האישום בשוחד מרמה והפרת אמונים כולנו רואים.

רוצה למרוח זמן? תגיד שחטפת שפעת. שיש נזילה בבריכה בקיסריה. שאתה חייב לבדוק לאיזה מרחק המטוס החדש מגיע. אבל עזוב את השטות הזאת והדיבורים על קרקס. הליצנים הרי משרתים אותך

ספין אכיפה בררנית /רודפים אותי/ הפיכה שלטונית

ביבי אתה מגוחך. תגיד את מי אתה רוצה להעמיד לצידך לדין ונכניס אותו למעצר. אתה הבוס. תן הוראה לארדן או ליועמ"ש.

רודפים אותך? אנחנו לא רואים שאתה בורח. להיפך. אתה רודף אחרי כל מי שמינית – המפכ"ל, היועמ"ש, פרקליט המדינה והיועמ"ש של הכנסת ויו"ר הכנסת.
הפיכה שלטונית? אם ככה זו ההפיכה הכי מצחיקה בהיסטוריה. שנה שלמה ושלוש מערכות בחירות ואתה עדין קם כל בוקר ונוסע לעבודה כראש ממשלה. תביא תמונות מההפיכה. תביא הקלטות. שדר אותן בטוויטר או בדף הפייס שלך. תן הוראה לשב"כ לעצור את הקושרים.

רודפים אותך? להיפך. אתה רודף אחרי כל מי שמינית – המפכ"ל, היועמ"ש, פרקליט המדינה, יועמ"ש הכנסת ויו"ר הכנסת. הפיכה שלטונית? זו ההפיכה הכי מצחיקה בהיסטוריה. שנה שלמה ו-3 מערכות בחירות ואתה עדיין קם כל בוקר ונוסע לעבודה כרה"מ

ספין השמאל יחזיר שטחים

מי יחזיר??? עוד פעם? לא שמענו טוב. תגיד אתה בקו הבריאות? נפשית? לוקח כדורים? מי יחזיר שטחים? 4 ח"כים ממרצ וחמישה מהעבודה? איימן עודה יחזיר שטחים? אולי את ואדי ערה יחד עם ליברמן? אתה פשוט פאתטי.

ספין המיליארדים ממתווה הגז

זה כבר שיא השיאים, הספין של הספינים. שיא החוצפה וספין המאה.
תגיד ביבי כמה מטומטמים אתה חושב שאנחנו? לא באמת תגיד. לשלוח את שטייניץ לזמר סרנדות מתחת לחלון שלנו, זה נראה לך רציני? אקוניס? רגב? מי? תשובה וחיוכו השבע?

הרי כל אחד מאיתנו מקבל חשבון חשמל. כל חודשיים. כל אחד מאיתנו נוסע בתחבורה ציבורית. מגיע לבית חולים. מטפל בהורים קשישים וכלום. נאדה. גורנישט. לא ראינו שקל אחד ממתווה הגז. אז מה אתה מבלבל ת'מוח.

הרי כל אחד מאיתנו מקבל חשבון חשמל. כל חודשיים. כל אחד מאיתנו נוסע בתחבורה ציבורית. מגיע לבית חולים. מטפל בהורים קשישים וכלום. נאדה. גורנישט. לא ראינו שקל אחד ממתווה הגז. אז מה אתה מבלבל ת'מוח

אלו רק דוגמיות של תרופות פשוטות. אלא שבמערכת הפוליטית שלנו מתייחסים לכל ביבי-ספין ברצינות תהומית. נופלים לכל מלכודת. כחול לבן מיד מכריזים שגם הם יספחו את הבקעה. השמאל מתנצל על דרישתו לשתי מדינות לשני עמים.

כל מי שעולה על מחבת הספינים מחפש תירוץ הסבר נימוק הגיוני. מתגונן ומנסה לענות לביביספין כאילו הוא מתווכח עם אדם רציונלי.

במקום כל הסחרור הזה עדיף לזהות את הספין ולחשוף את עכוזו האדום הרוטט של מי שמפריח אותו ולתקוע שם סיכה חדה.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 796 מילים

פוטין ייפגש מחר עם יפה יששכר

עוזר של שר נחקר בחשד לביצוע עבירות שחיתות ציבורית; השר, לפי ההערכות, לא ידע על כך ● בכחול לבן ובעבודה-גשר-מרצ תוקפים את הממשלה על ההסכם עם רוסיה שיאפשר אימוץ על ידי זוגות הטרוסקסואליים בלבד ● ליברמן נגד נתניהו: בקעת הירדן מעניינת אותך כקליפת השום, הדבר היחיד שמעניין אותך - החסינות ● מאיר כהן: לוּ רצה נתניהו לספח את הבקעה, היו לו לשם כך 13 שנים

עוד 27 עדכונים

להתראות אספלט מתקן הביטומן היחידי בארץ יושבת בגלל שהוא מזהם

המשרד להגנת הסביבה הודיע לבזן שהמתקן לייצור ביטומן, החומר שממנו מייצרים אספלט, חורג במאות אחוזים מתקני זיהום האוויר, והוציא צו לסגירתו ● במשרדי התחבורה והכלכלה טוענים שהמשק לא יכול להישאר בלי חומר לסלילה ותיקון כבישים ● יו"ר איגוד ערים מפרץ חיפה: "עם כל הכבוד לצרכי המשק, המתקן ממשיך לזהם וכל יום נוסף מעמיד את תושבי המפרץ בסיכון״

עוד 850 מילים

״אנטישמיות היא לא בעיה יהודית בלבד״

ראיון בלעדי לקראת הכינוס ההיסטורי של קרוב ל-50 מנהיגים מרחבי העולם לציון 75 שנה לשחרור מחנה אושוויץ, נשיא המדינה מסביר מדוע האירוע מתקיים בירושלים ולא בפולין ● הוא מותח ביקורת נוקבת על מדינות שמתחמקות מחלקן בשואה ● וקורא למנהיגי העולם לקחת אחריות על ביטחון האזרחים היהודים במדינותיהם ● "שום דבר לא יצדיק אי פעם אדישות או הססנות מול אנטישמיות"

עוד 1,071 מילים

סוגרים עשור

נובל אנרג'י מציגה: סליחה תקלה. ועוד תקלה. ועוד אחת

לפני פחות מחודש הושק ברוב פאר בית הזיקוק לוויתן. אתמול בערב נאלצה החברה להפסיק את עבודתו בשל "ירידת לחץ" במתקן. הזרמת הגז הופסקה, והלפיד שמופעל במקרה של חריגות בפליטות הופעל.

נובל אנרג'י מיהרה להבהיר כי מדובר באירוע "אופייני לשלב זה" כאשר היא מכוונת לשלב ההרצה של המפעל. אולם כדאי להבהיר: מדובר באירוע חריג שלא היה צריך לקרות. חשוב גם להדגיש שבכל הפעלה וכיבוי של מתקן זיקוק כזה נפלטות כמויות עצומות של מזהמים לאוויר.

אתמול בערב נאלצה החברה להפסיק את עבודת לוויתן. מדובר באירוע חריג שלא היה צריך לקרות. חשוב גם להדגיש שבכל הפעלה וכיבוי של מתקן זיקוק כזה נפלטות כמויות עצומות של מזהמים לאוויר

מתי יחזור מתקן הזיקוק לעבודה? לדברי נובל, הבוקר אמור בית הזיקוק לחדש את הזרמת הגז. כלומר, החל מאתמול בערב ועד היום בבוקר נתונים תושבי האזור לחסדיה של חברה אשר כזכור הוגדרה על ידי המשרד להגנת הסביבה: כסובלת מבעיית אמינות קשה.

ובינתיים בחוף

במקביל לתקלה באסדה, התרחשה על החוף דרמה לא פחות גדולה. החל משעות הערב נרשמו בתחנות הניטור של איגוד ערים בקיסריה ובמעיין צבי זינוקים משמעותיים בערכי המזהמים ובראשם בנזן, הידוע כמסרטן וודאי. יש לציין כי אומנם לא נרשמו חריגות מהתקן של הזיהום, אולם מדובר בזינוק משמעותי ביחס לערכים הנמדדים בשגרה וחלקם התקרבו מדי לתקן המותר.

במקביל לתקלה באסדה, התרחשה על החוף דרמה דומה. החל משעות הערב נרשמו בתחנות הניטור של איגוד ערים בקיסריה ובמעיין צבי זינוקים משמעותיים בערכי המזהמים ובראשם בנזן, הידוע כמסרטן וודאי

תחנת ניטור נוספת של איגוד ערים הממוקמת בנחשולים, לא פועלת מזה למעלה משבוע, לאחר נסיון להעביר אותה ממקומה בניגוד להסכמים. כרגיל, אזרחים עירניים מנעו ברגע האחרון את העברתה של תחנה זו ממקומה, אך איגוד ערים, אשר אחראי עליה, לא טרח מאז להשמיש אותה מחדש.

אך הסיפור האמיתי מתרחש בתחנת ניטור נוספת, גם היא ממוקמת במעיין צבי ונמצאת בבעלותה של נובל (כחלק מתנאי ההפעלה). בתחנה זו, בדיוק כאשר נובל מדווחת על התקלה באסדה, נרשם מספר קיצוני של ערכי הבנזן, ערך שניתן להגדירו כלא הגיוני. בנובל שוב מיהרו לציין כי מדובר, איך לא… בתקלה.
האם גם זאת תקלה "אופיינית לשלב זה"?

שימו לב לצרוף המקרים המאד יחודי הזה, מתקן הזיקוק מפסיק לעבוד ומתחיל בתהליך כיבוי אשר כאמור, מחייב פליטות עצומות של מזהמים. ממש באותו הזמן, במקרה לגמרי, התחנה שאמורה לנטר את הזיהום הזה מתקלקלת גם היא. בצרוף מקרים מופלא את שני המתקנים מפעילה אותה חברה בדיוק.

שימו לב לצרוף המקרים: מתקן הזיקוק מפסיק לעבוד בתהליך המחייב פליטות מזהמים עצומות. במקביל, התחנה שאמורה לנטר את הזיהום הזה מתקלקלת גם היא. את שני המתקנים מפעילה אותה חברה

חודש אחד, שלוש תקלות

אומנם בקושי חלף חודש מאז ששר הטייקונים והגז, יובל שטייניץ, חנך את בית הזיקוק האימתני, אך נדמה שבנובל אנרג'י עושים כל מאמץ לשמור על המוניטין המפוקפק של החברה. שתי התקלות של אתמול בערב לא היו התקלה הראשונה הקשורה ללוויתן. ממש לא.

בשבוע שעבר, שוב הופתעה מדינת ישראל מהגשם הפתאומי שיורד בכל חורף. ההצפות והאסונות, שגבו חיי אדם, סייעו להצניע אסון פוטנציאלי גדול הרבה יותר. כזכור, כחלק מעסקת קירוב בית הזיקוק אל החוף, נחפרה רשת צינורות להובלה של הקונדנסט מהאסדה, דרך מתקן חגית בפאתי יוקנעם, לבתי הזיקוק של האחים עופר בחיפה. למי ששכח, אזכיר כי הקונדנסט הוא תוצר לואי של הפקת הגז ונחשב לחומר נפיץ ונדיף במיוחד.

בשבוע שעבר, שוב הופתעה מדינת ישראל מהגשם הפתאומי שיורד בכל חורף. ההצפות והאסונות, שגבו חיי אדם, סייעו להצניע אסון פוטנציאלי גדול הרבה יותר

בעקבות הגשמים נחשף קטע מצינור ההולכה של הקונדנסט. מי שגילה את המחדל היה אזרח שעבר במקרה במקום. קשה לדמיין את ההשלכות של הנזק במקרה של פגיעה בצינור החשוף וזליגת הקונדסט ממנו.

מדובר באירוע חמור בכל קנה מידה ומחדל בטיחותי ממדרגה ראשונה. רוב הסיכוי שלא שמעתם עליו כלל. בנוסף, עלה חשש לפיו בחרה החברה לא לבטח את תמר ולוויתן עקב קשיים כלכליים.

הכתובת על הקיר

נובל אנרג'י היא שיאנית תקלות השפך בארה"ב במשך שנים. כאן בישראל נתפסה החברה בדיווחים כוזבים חוזרים ונשנים לרשויות. החל מכמות המזהמים של בית הזיקוק תמר אשר חשפו פער של פי 30 בין ההצהרות החברה לבין הפליטות בפועל (גם זה על פי הצהרת החברה בלבד), דרך דיווחים כוזבים חוזרים ונשנים בעת בקשותיה לקבלת היתר פליטה, והתעקשותה להסתיר נתונים קריטיים על הרכב הקונדנסט של לוויתן, המהווה חלק משמעותי בהערכת היקף הפליטות.

נובל אנרג'י היא שיאנית תקלות השפך בארה"ב במשך שנים. כאן בישראל נתפסה החברה בדיווחים כוזבים חוזרים ונשנים לרשויות, כמו בענין כמות המזהמים של בית הזיקוק תמר, שחשפו פער של פי 30 בין הצהרות החברה לפליטות בפועל

גם בעת הנישוב המפורסם, התגלו פערים עצומים בין דיווחי החברה לגבי התהליך לבין הביצוע שלו בפועל. 

בתוך פחות מחודש אחד מאז הפעלת לוויתן, נאלצה החברה להתמודד עם לפחות 3 תקלות מדווחות. בין אם יד המקרה בדבר ובין אם ניהול רשלני או זלזול משווע בחיי אדם, ברור כי החברה האמריקאית מצדיקה לחלוטין את המוניטין המפוקפק שדבק בה.

בשעה זו איננו יודעים לומר מה קרה אתמול בערב על אסדת הזיקוק ובתחנת הניטור של נובל. מה שבטוח, חששותיהם של תושבי האזור מוכחים כמוצדקים וכעת יותר מתמיד, השאלה הנדרשת היא, לא אם יהיה אסון, אלא מתי הוא יקרה.

לירז רימון הוא אדם מן הישוב. פועל חברתי, ידידותי לסביבה ומיודד עם החברה. יועץ פוליטי של ח"כ (לשעבר) יעל כהן פארן. כותב, עורך ומייצר תוכן לפרנסתו. שואף ליותר ונהנה ממה שיש.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 775 מילים ו-1 תגובות
עודכן עכשיו

למקרה שפיספסת

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

נתניהו בחר בקמפיין פוזיטיבי. את העבודה המלוכלכת הוא ישאיר לפרובוקטורים

לצלילי השיר Eye of the Tiger, התייצב אמש נתניהו לארוע השקת קמפיין הבחירות של הליכוד ● נתניהו לא הזכיר במילה את החסינות, האכיפה הבררנית או תפירת התיקים - את זה הוא ישאיר לאוחנה, רגב, אמסלם וזוהר ● אבל, כמאמר השיר, נתניהו הוא ״רק אדם עם רצון לשרוד״, וכרגע כל מה שמעניין אותו זה לשרוד את ועדת הכנסת, ולא להגיע לבחירות הבאות על ספסל הנאשמים ● פרשנות

עוד 571 מילים

ראיון איש רציני מאד

לקראת הגעתו לישראל מחר, הקומיקאי שהפך לנשיא מדבר עם דיוויד הורוויץ על הכול ● על באבי יאר, השואה והאנטישמיות באוקראינה כיום ● על הפלת המטוס האוקראיני באיראן ● על האכזבה שלא יורשה לנאום בישראל ● על חיבוק הדוב של רוסיה והיחסים המורכבים עם פוטין ● וגם על שיחת הטלפון המפורסמת עם דונלד טראמפ ● בלעדי

עוד 2,816 מילים

למיכל הלפרין, הממונה על התחרות העסקית בארץ, יש כוח אדיר בידיים: היא יכולה לחקור התנהגות לא נאותה של טייקונים וחברות ענק, ואף להפעיל נגדם סנקציות פליליות ● אבל במקום להיכנס בענקיות המזון, הבנקאות ותאגידי הגז הגדולים, רשות התחרות פעלה למיגור ״קרטל המכבסות״ ו״קרטל פיפא 17״ ● למה זה קרה ומי מרוויח מכך ● פרשנות

עוד 1,401 מילים

מתקני שעשועים במיליוני ש"ח שוכבים שנים במחסן

חשיפה חמש שנים לאחר מכרז ענק להתקנת מתקני שעשועים בפארק אריאל שרון, נדנדות ומגלשות מתוחכמות מאוחסנות ללא שימוש מאחורי סוגר ובריח ● מסמכים סודיים שהגיעו לידי זמן ישראל חושפים סדרה של מפגשים תמוהים של מנכ״ל הפארק עם מנכ״לית החברה הזוכה, רכישה זריזה של מתקנים - וזינוק חד בעלויות רגע אחרי ההכרזה על הזוכה ● כעת, החברה שהפסידה במכרז דורשת לחשוף מסמכים פנימיים של הפארק

עוד 2,441 מילים

נתניהו מבטיח מגה-סיפוח: נחיל את החוק על כל ההתיישבות

גנץ הבטיח את סיפוח הבקעה אחרי הבחירות, ומאוחר יותר הבהיר שזה לא יהיה חד צדדי ● נתניהו ובנט קראו לו לעשות זאת כבר עכשיו ● דיוני החסינות של נתניהו וחיים כץ יתחילו בחמישי הבא ● שמולי מבקש לפסול את אשת יגאל עמיר ● דיכטר על כינוס המליאה בידי אדלשטיין: כנראה לקחת כדור נגד בחילה ואישר ● טיבי מבטיח שלהצהרת הסיפוח של גנץ יהיה מחיר פוליטי

עוד 46 עדכונים

בעיית האמינות של נפתלי בנט

הרב רפי פרץ (״מילה זאת מילה״) משך אליו את כל תשומת הלב והלעג בשבוע שעבר, למזלו של נפתלי בנט ● אלמלא פרץ, אולי היו מצביעי הימין שמים לב לדיבורים הריקים ולהבטחות שהופרו מצדו של יו״ר ימינה ושר הביטחון ● פרשנות

עוד 697 מילים

אייקון ויזואלי נולד: גשר יהודית נפתח להולכי רגל

אחרי השקעה של 100 מיליון שקל נחנך הבוקר גשר יהודית מעל נתיבי איילון ● 110 מטרים של צינורות ברזל לבנים ודק במבוק חינני, מעוטרים בסלעים עגולים ולבנים, מחברים עתה את תל אביב המערבית עם השכונות המתרחבות במזרח ● אחרי טיול מצד לצד, אפשר להתנבא כבר עכשיו: הגשר עומד לככב באינספור אלבומי חתונה, לצד צילומי הנשיקה בשקיעה בגן צ'ארלס קלור

עוד 592 מילים

כחודשיים לאחר ההצפה האחרונה בוונציה, תושבי העיר כבר סיימו לגרוף את המים, שוקדים על תביעות פיצויים אדירות מממשלת איטליה, ובעיקר כועסים על התקשורת ● לדבריהם, "הדיווחים המוגזמים" על פגעי מזג האוויר הביאו לירידה דרמטית במספר התיירים באחת הערים היפות בעולם ● ודווקא הגטו היהודי המפורסם נשאר יבש יחסית

עוד 963 מילים

הדילמה האסטרטגית של הרשימה המשותפת

הרשימה המשותפת הציבה לעצמה יעד שאפתני: להגיע ל-15 מנדטים בבחירות במרץ ● אבל איך עושים את זה? ● חלק מהמומחים סבורים כי התקרבות לגוש השמאל-מרכז הציוני תיצור אווירה של שותפות ותעודד הצבעה במגזר ● אבל יש המאמינים כי ההסתה נגד חברי הרשימה דווקא פעלה לטובתם בסיבוב הקודם ● במקביל, התמקדות הרשימה בנושאים אזרחים ולא לאומיים מוכיחה את עצמה

עוד 828 מילים

החיים במדינת ישראל מלווים בימי זיכרון והנצחה ציבוריים ואישיים, אך איך מנציחים אישה שנרצחה בידי הבעל או החבר לשעבר - כאשר בני המשפחה חשים לעתים בושה או אשמה? ● כעת, יותר ויותר משפחות של קרבנות אלימות פועלות להנצחת הבת, האם או האחות שנלקחה ● "אני מספרת על חייה של בתי ולא על מותה, כי אני רוצה שאנשים יזכרו אותה, את מי שהיא הייתה" ● "היום, יותר אנשים מוכנים להקשיב"

עוד 2,028 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה