הצהרת בנט וביידן: "לאיראן לא יהיה נשק גרעיני לעולם"

הישג היסטורי בטוקיו: השחיין מארק מליאר זכה בזהב וקבע שיא עולם ● חוקרים באונ' העברית: בימים הקרובים צפויה לחול ירידה במספר המאומתים ● מנכ"ל משרד האוצר: העברנו שלשום 440 מיליון שקלים לבתיה"ח ● לקראת ישיבת קבינט הקורונה: משרד הבריאות צפוי להמליץ על מגבלת התקהלות נוספת ● הורוביץ: מי שלא מוכן להתחסן ולהיבדק – שישב בבית

 • ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בבית הלבן, 27 באוגוסט 2021 (צילום: AP Photo/Evan Vucci)
  AP Photo/Evan Vucci
 • ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בבית הלבן, 27 באוגוסט 2021 (צילום: AP Photo/Evan Vucci)
  AP Photo/Evan Vucci
 • נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן נפגש עם ראש הממשלה נפתלי בנט, 27 באוגוסט 2021 (צילום: GPO)
  GPO
 • ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בבית הלבן, 27 באוגוסט 2021 (צילום: AP Photo/Evan Vucci)
  AP Photo/Evan Vucci
 • ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בבית הלבן, 27 באוגוסט 2021 (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
  אבי אוחיון, לע"מ

היום, בשעה 17:25 (שעון ישראל), ייפגשו ראש הממשלה נפתלי בנט ונשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בבית הלבן. הפגישה בין השניים אמורה הייתה להיערך אמש, אך נדחתה בשל הפיגוע שאירע באפגניסטן, שבו נהרגו לפחות 103 בני אדם, בהם 13 אנשי הכוחות המזוינים של ארצות הברית.

בעקבות דחיית הפגישה החליט ראש הממשלה להישאר בשבת בארצות הברית. החלטה זו התקבלה לאחר שקנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, הודיעה אתמול על דחיית ביקורה בישראל, שאמור היה להתחיל מחרתיים.

אחרי שהפגישה בין שני המנהיגים נדחתה התקשר ביידן לבנט והודה לו על כך שגילה הבנה בנוגע לשינוי מועד המפגש. ראש הממשלה אמר לנשיא: "אנו עומדים לצדכם בשעה קשה זו כפי שארצות הברית עומדת לצד ישראל לאורך השנים".

תחילה יקיימו בנט וביידן פגישה בארבע עיניים, ואחריה ימסרו הצהרות לתקשורת. לאחר מכן יקיימו שני המנהיגים פגישת עבודה בהשתתפות אנשי הצוותים שלהם.

חברים ביהדות התורה ובש"ס משתתפים בישיבות של ועדות הכנסת, בניגוד לעמדת הליכוד, שקראה להחרים את הישיבות בשל תת הייצוג של האופוזיציה בוועדות – כך דיווח הבוקר יובל קרני ב"ידיעות אחרונות". יושב ראש דגל התורה משה גפני וינון אזולאי מש"ס השתתפו בישיבה של ועדת הכספים, ויושב ראש אגודת ישראל יעקב ליצמן השתתף בישיבה של ועדת הפנים.

"אנחנו יכולים להשפיע רק בתוך הוועדות", אומר אורי מקלב מדגל התורה. "גם אם יש פה עוול גדול שעושה לנו הקואליציה, לא צריך לתת להם לעשות מה שהם רוצים בוועדות. יש לנו גם אחריות".

חברי הכנסת שמחה רוטמן ואיתמר בן גביר מסיעת הציונות הדתית מותחים ביקורת על כך שכוחות של משמר הגבול מותקפים ללא מענה מצידם.

הרצון של שר הביטחון בני גנץ לסגור את תחנת גלי צה"ל דעך מעט, והוא נכון לשקול את המשך הפעלתה – כך מדווח הבוקר יוסי ורטר ב"הארץ". ככל הנראה, על רקע ההבנה שיתקשה לגייס בממשלה רוב למהלך. שר התרבות והספורט, חילי טרופר, חבר מפלגתו של גנץ, דוחק בו להימנע מסגירת גל"צ.

בין האישים שמוזכרים כמועמדים לתפקיד מפקד גלי צה"ל – עיתונאי חדשות 13 אלון בן דוד. לא ברור אם אפשרות זו מועלית על דעתו של האחרון.

אלון בן דוד בוועידה של חדשות 13 בירושלים, 3 ביוני 2021 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אלון בן דוד בוועידה של חדשות 13 בירושלים ביוני האחרון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, יהודה וינשטיין, אומר שמאז שהורה לפתוח בחקירה נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות, ב-28 בדצמבר 2015, חל שינוי ביחסיו עם בנימין נתניהו, שכיהן באותה עת כראש הממשלה. "באותו רגע הפכו היחסים בינינו מחמים וטובים לקורקטיים". וינשטיין אומר את הדברים בראיון לאיתי אילנאי, שמתפרסם היום ב"ידיעות אחרונות".

על כך שנתניהו נשא דברים בבית המשפט המחוזי בירושלים, כשלצידו שרים וחברי כנסת ממפלגתו, אמר וינשטיין: "מאוד לא אהבתי את זה. ראש הממשלה לשעבר הוכיח בהתנהלותו כי הוא באופן אישי אינו יכול לכהן כראש ממשלה תחת כתב אישום. הוא אינו מצליח להתרומם מעל המצוקה האישית שאליה נקלע, והוא מאמין, כנראה באמת ובתמים, על לא עוול בכפו. הוא מגייס את הכוחות המוענקים לו כראש ממשלה להילחם את מלחמתו האישית שנראית בעיניו צודקת. בהתנהלותו זו הוא מוכיח שאינו מסוגל לשים את החיץ הנדרש בין כהונתו כראש ממשלה לבין נשיאתו בתואר הלא מחמיא נאשם".

חברי הליכוד עומדים סביב בנימין נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים, לפני פתיחת משפטו, ב-24 במאי 2020 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
חברי הליכוד עומדים סביב בנימין נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים, לפני פתיחת משפטו, ב-24 במאי 2020 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

על המתקפות נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר: "אני חושב שההתקפות שלוחות הרסן עליו צריכות לקומם כל אדם הגון".

סגירה