הקבינט צפוי לאשר מעבר מהתו הירוק לתו הסגול של מסעדות באוויר הפתוח ובריכות מקורות

סער פרסם את תזכיר החוק המגביל את כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות; החוק לא יחול רטרואקטיבית ● לראשונה מאז אוגוסט ישנם פחות מ-500 חולים במצב קשה ● השר לשעבר יוסף פריצקי מת בגיל 66 ● הממשלה הקימה קבינט לשוויון מגדרי, בראשו תעמוד מרב מיכאלי ● דוד אמסלם פועל להגביל את התרומות שפוליטיקאי יכול לגייס מסביבתו, דבר שעשוי לפגוע בניר ברקת

בתי קפה בתל אביב. חלקם עדיין לא נגמלו מהחד"פ (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)
מרים אלסטר/פלאש90
בתי קפה בתל אביב, 16 במרץ 2021

ישראל ביתנו הלילה בתגובה למתקפות הליכוד.

בליכוד בכל מקרה לא נותנים לחשיפת התכנון להרוס להם.

יועז הנדל דווקא היה (קצת) מרוצה מהתקלה ברשתות:

ראש המטה לביטחון לאומי איל חולתא ייפגש היום בבית הלבן עם מקבילו האמריקאי, ג'ייק סאליבן. בחדשות 12 מדווחים כי גורם בכיר בממשל בארה"ב אמר לקראת פגישתם כי ארה"ב מחויבת לאפיק הדיפלומטי כדי לעצור את תוכנית הגרעין האירנית – אך "אם האפיק הזה לא יצליח, נלך לדרכים אחרות".

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, המריא הבוקר לביקור ממלכתי ראשון בכהונתו בהזמנת נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי. במסגרת הביקור, ישתתף הנשיא בטקס רשמי ובינלאומי לציון 80 שנה לטבח בבאבי יאר וחניכת מרכז הנצחה עולמי, בהשתתפות נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי, נשיא גרמניה פרנק וולטר שטיינמאייר ומנהיגים נוספים.

אל המשלחת יצטרפו גם השר זאב אלקין, הממונה על הדיאלוג עם אוקראינה וחברי הכנסת משה ארבל, מיכאל מלכיאלי ויבגני סובה.

הנשיא יצחק הרצוג לקראת המראתו לקייב, 5.10.2021 (צילום: חיים צח/ לע״מ)
הנשיא יצחק הרצוג לקראת המראתו לקייב, 5.10.2021 (צילום: חיים צח/ לע״מ)

במסגרת האירוע ייערכו בקייב סדרה של אירועים ממלכתיים, במעמד נשיא אוקראינה, נשיא גרמניה ובשיתוף המרכז להנצחת השואה באבי יאר (BYHMC).

עם המראתו אמר הנשיא:

אני יוצא היום לאוקראינה בהזמנת נשיא אוקראינה לציון 80 שנה לטבח הנורא בבאבי יאר. שם, נציין בטקס רשמי עם מנהיגי מדינות כולל נשיא אוקראינה, נשיא גרמניה ומנהיגים אחרים 80 שנה לטבח. אני גם אקיים ביקור ממלכתי באוקראינה בהזמנתו של הנשיא ולודימיר זלנסקי. לישראל ולאוקראינה יחסים טובים, אנחנו מציינים השנה 30 שנה לאוקראינה ו-30 שנה לכינון היחסים בין ישראל לאוקראינה.

אני רוצה להודות לנשיא זלנסקי ולפרלמנט האוקראיני שהעביר לאחרונה חוק נחרץ נגד אנטישמיות ואימץ את ההגדרה המוכרת בעולם לאנטישמיות של IHRA. הדרך היחידה לבניית הווה ועתיד שבהם זוועות ופשעים נגד האנושות לא ימצאו את מקומם, היא אך ורק בלימוד העבר ובו שואת העם היהודי ורדיפתו, בבחינת והגדת לבנך ולבתך. אני מברך על הזמנתו של הנשיא זלנסקי, ועל מחויבותו למלחמה באנטישמיות. אוקראינה גם החרימה את ועידת דרבן ואני מודה לה על כך.

אני חושב שביחסים בין מדינות, בכלל בעידן כמו עידן הקורונה, חייבים שיתופי פעולה ונפעל לחתום ולקדם הסכמים והבנות שונות.

בעיקר, נזכור ולעולם לא נשכח את הטבח הנורא בבאבי יאר, בו 33 אלף יהודים נטבחו במשך שלושה ימים בירי לתוך בורות, בעירום, בקור נורא, גברים, טף, זקנים ונשים. יהי זכרם ברוך."

הנשיא יצחק הרצוג לקראת המראתו לקייב, 5.10.2021 (צילום: חיים צח/ לע״מ)
הנשיא יצחק הרצוג לקראת המראתו לקייב, 5.10.2021 (צילום: חיים צח/ לע״מ)

יואב גלנט הגיב הבוקר ברשת ב׳ לחשיפת בנט אודות המבצע להשגת מידע על רון ארד. לדבריו "למרות הלחץ הציבורי, ראוי שהדברים יישארו חסויים. רה"מ שגה בתהליך הזה משום שהוא סיפר על ידיעה שאין בה דבר. ההתהדרות של 'תראו מה עשיתי' – ילדותית. כל ארגוני הביטחון עובדים על זה כל הזמן"

אבי דיכטר אמר בגל״צ: "רה"מ הציג תהליך בלי תוצאות. כל פרט מידע לגבי גורלו של רון ארד חשוב לכולנו, אבל להציג בכנסת את המבצע הזה – דבר בלתי סביר".

סגירה