האופוזיציה הזו היא שמסכנת את ישראל

ספסלי האופוזיציה ביום העברת התקציב בקריאה ראשונה, 2 בספטמבר 2021 (צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ)
דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ
ספסלי האופוזיציה ביום העברת התקציב בקריאה ראשונה, 2 בספטמבר 2021

איזו ממשלה מסוכנת. נחליף את הממשלה הרעה והמסוכנת הזו. בואו למחאה למען מדינה יהודית (אותיות מודגשות) ודמוקרטית (אותיות קטנות). השמאל הזבלים. וכך הלאה והלאה נמשך מסע ההסתה של מפלגות האופוזיציה. מפלגות הליכוד והציונות הגזענית ומפלגות החרדים למיניהן, ובראשן נתניהו ובנו. בנו ונתניהו. כל יום כל שעה הם מפרסמים עוד קללה, עוד דברי בלע מכוערים, גסים ואלימים, עוד קריאה לא ברורה נגד "הממשלה המסוכנת".

אלא שממש במקביל נחשפים לציבור יומיום מחדלי חוסר התפקוד של השלטון שהובילו האנשים הללו. אלה שמחרימים את ועדות הכנסת ופעילותה. אלה שטוענים שהם הם אלה שצריכים לחזור מיד לשלטון.

במקביל לדברי הבלע של האופוזיציה, נחשפים לציבור יומיום מחדלי חוסר התפקוד של השלטון שהם הובילו. אלה שמחרימים את ועדות הכנסת ופעילותה וטוענים שצריכים לחזור מיד לשלטון

דוח מבקר המדינה על היעדר תכנון והכנה של ישראל למשבר האקלים, הוא רק דוגמית אחת משלל הרעות החולות השלטוניות שהשאירה חבורת האנשים חסרת הכישורים הזו.

דווקא הפעילות מול איום משבר האקלים מדגימה כיצד מדינה ומערכותיה לא נוהלו כלל במשך שנות שלטונו של נתניהו ואנשיו. המשבר הביטחוני מול איראן הרי חשוף רק למתי מעט. בעיקר בנאומיו השנתיים של נתניהו באו"ם או בכנסת.
מלל ריק שלציבור אין שום יכולת לחוש או לבדוק את אמיתותו.

אבל אוטובוסים מזהמים, פקקים ורכבות צפופות ומאחרות כרוניות, את זה כל אזרח אוכל יומיום. הנה ישראל כץ, שר התחבורה הנצחי, נחשף בחידלונו ומעליו האיש שהצטלם איתו חנוט בחליפותיו היקרות במדרגות הנעות של תחנת הרכבת החדשה בירושלים. זו שהוקמה באיחור של שנים.

הנה היא גם מירי רגב שמתגוללת על אנשי תרבות וצבא על השמאל והאשכנזים על כל מי שאמר מילה על נתניהו ורעייתו. הנה היא במחדלי חוסר הניהול שלה את התחבורה הציבורית וזיהומיה.

הנה שטייניץ. התוכי הנאמן, המזמר את שבחו של נתניהו מעל כל במה, שר אנרגיה שנכשל בניהול המעבר לדלקים לא מזהמים ותכנון אנרגיות מתחדשות.

דווקא הפעילות מול איום משבר האקלים מדגימה כיצד מדינה ומערכותיה לא נוהלו כלל במשך שנות שלטונו של נתניהו ואנשיו. המשבר הביטחוני מול איראן הרי חשוף רק למתי מעט

האנשים האלה שמונו למשרדי ממשלה והיו אמורים לטפל בחיינו, לנהל את הסיכונים ואת העתיד, אין להם מושג ירוק בניהול מדינה. לא רק שאין להם כישורים וידע בניהול מערכות ענק כמו תחבורה, חשמל ואנרגיה, מים וזיהום אוויר, אלא שהם עסקו יומיום רק בעניין אחד – הגנה על איש אחד שמינה אותם לתפקידם.

יו"ר הקואליציה ההיא שסולקה בבושת פנים לאופוזיציה, מיקי זוהר ולפניו גם קודמיו אמסלם וביטן, עסקו אז ועוסקים גם היום רק בדבר אחד – ניבולי פה והשמצות. ניסיון להגן על אדם שמעל בתפקידו ובנאמנותו לציבור ונאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים.

מצבם של ניצולי השואה, נפגעות תקיפה מינית, ערביי ישראל, מוסדות הרווחה למוחלשים, מצב הדיור, יוקר המחיה ועוד אלפי פעולות שלטון בסיסיות לא היו בראש מעייניהם. הם פשוט לא טיפלו בכלום. לא ניהלו שום דבר ולא תכננו שום דבר. סדר היום שלהם היה כולו ראיונות רדיו וטלוויזיה בענייני הישרדות שלטון נתניהו.

מערכת החינוך הופקדה בידי אלוף גלנט שבכלל לא רצה בה ולא מבין דבר וחצי דבר בצרכי החינוך של ישראל. המשפטים ואח"כ גם ביטחון הפנים הופקדו בידי אוחנה ואסונות צפויים נמרחו על פניהם של אזרחי המדינה. אסון בהר מירון, מחדל בריחת האסירים מכלא שטה, עיכוב בלתי סביר בשורת מינויי בכירים לתפקיד פרקליט המדינה ומפכ"ל וראש שב"ס ועוד ועוד.

אלפי פעולות שלטון בסיסיות לא היו בראש מעייניהם. הם פשוט לא טיפלו בכלום. לא ניהלו שום דבר ולא תכננו שום דבר. סדר היום שלהם היה כולו ראיונות רדיו וטלוויזיה בענייני הישרדות שלטון נתניהו

אחד, אופיר אקוניס, הופקד על משרד המדע. מי זוכר קשר כלשהו בין האיש הנפוח הזה לבין משימות משרדו? או השרה גמליאל שטיילה בעולם בתפקידה "תפקידה" כממונה על גימלאי ישראל.

אפשר לעבור תחום אחרי תחום ולצפות בבעתה במחדלי הניהול של האנשים הללו שהובילו את ישראל כמו צינור קצ"א במסלול מתפורר, דולף אל עבר אסון סביבתי ציבורי.

אלו האנשים שדורשים עכשיו לשוב לשלטון. מדוע בעצם? מה יש להם למכור? לחדש? מחדליהם פרוסים לעיני כל, וחוץ מלצרוח ולקלל, לברבר ולהסית, אין להם שום דבר להציע לציבור.

אפשר לעבור תחום אחרי תחום ולצפות בבעתה במחדלי הניהול של האנשים הללו שהובילו את ישראל כמו צינור קצ"א במסלול מתפורר, דולף אל עבר אסון סביבתי ציבורי

כנס ל"הגנה על הדמוקרטיה"? יומיים לפני יום השנה לציון רצח רה"מ רבין? האנשים שהחריבו את הדמוקרטיה, מנסים להציע הגנה עליה? דומה שכנס עבריינים ואסירים להגנה על שלטון החוק, היה יכול להתקבל ביתר הבנה.

ישראל שבויה, גם היום כשהחבורה הזו כבר לא בשלטון, בנזקיו של האיש שהוביל את השלטון במשך 12 שנה בשקרים ובחוסר ניהול. מדינה שלמה פשוט לא נוהלה. שרים וחברי כנסת עסקו בענייניו של אדם אחד למען השארתם בתפקידי שלטון.

הנזק שהותירו אחריהם קשה להערכה. אדמה חרוכה זה הם. ביטוי מדויק למציאות שהותיר שלטונם. זה לא רק כסף ונזקים נראים לעין, אלא תרבות שלמה של שקרים והסתה שהוטמעה בציבור תומכיהם, עד שנדמה להם שמספיק לומר על הממשלה החדשה שהיא "הממשלה המסוכנת" ומיד הם ראויים לחזור לשלטון.

מספיק לצייץ נגד בנט-לפיד איזו סיסמה מבית היוצר של מספרת נתניהו, וכבר הציבור ישתכנע שהם צריכים ויכולים לנהל שוב את המדינה.

האופוזיציה הזו מסוכנת לישראל. היא לא עוסקת בהצגת אלטרנטיבה שפויה, ראויה והגיונית לניהול אחר של ענייני המדינה. הוא שואפת לחזור לשלטון כדי להמשיך את ההרס והחורבן למען הישארות בשלטון ולא למען חייהם של אזרחי המדינה.

האופוזיציה הזו מסוכנת לישראל. היא לא עוסקת בהצגת אלטרנטיבה שפויה, ראויה והגיונית לניהול אחר של ענייני המדינה. היא שואפת לחזור לשלטון כדי להמשיך את ההרס והחורבן למען הישארות בשלטון

אופוזיציה המובלת בידי שקרן כרוני לא יכולה למכור לציבור אפילו עובדה אחת אמיתית על חייו. האופוזיציה היא המסוכנת לישראל. סכנת חזרתם של האנשים הללו לשלטון היא סכנה קיומית. לא פחות.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 859 מילים ו-1 תגובות
סגירה