הורוביץ פועל לקצר את משך הבידוד משבעה ימים לחמישה

מקורבים למנדלבליט: הסיכוי לחתימה על הסדר טיעון עם נתניהו בזמן שנותר לכהונת היועץ - קלוש ● אהרן ברק: מרגע שהוגש נגדו כתב האישום הפך נתניהו למנתץ של המערכת ● סקרים: 46%-52% מהציבור מתנגדים להסדר הטיעון המתגבש, 26%-31% תומכים בו ● למעלה משני מיליון שקלים גויסו למימון הגנתו המשפטית של נתניהו ● בג"ץ דחה את העתירה נגד הסדר הטיעון עם דרעי

שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ"ל משרד הבריאות בתדריך לתקשורת בירושלים, 12 בדצמבר 2021 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
יונתן זינדל, פלאש 90
שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ"ל משרד הבריאות בתדריך לתקשורת בירושלים, 12 בדצמבר 2021

שר האוצר ליברמן התראיין הבוקר בשלל נושאים לרשת ב׳ מהבידוד בו הוא נמצא לאחר שחלה בקורונה ועדכן כי אין לו תסמינים. לגבי העסקה הנרקמת עם נתניהו אמר: ״אני קודם כל שואל איפה הצדק ואיפה המידתיות. פאינה קירשמנבאום קיבלה 10 שנים על עבירות הרבה פחות חמורות. נתניהו עושה דה-לגיטימציה לכנסת. הם מחרימים את ועדת החוץ והביטחון – אני פונה לאנשי מערכת המשפט, מה אתם עושים?״

ליברמן הוסיף: ״מי שהתחיל וממשיך בפילוג זה רק נתניהו. זה לא במקרה השפה הנמוכה בכנסת – זה לא במקרה שדודי אמסלם מדבר ככה. זה מתקפות שמתוכננות להורדת הלגיטימציה של הכנסת״.

אם יוטל על נתניהו קלון הוא סיים את חייו הפוליטיים? ליברמן אמר ״הוא ינסה לחזור בכל הזדמנות. אנחנו נראה מסע לחצים על הנשיא ימצאו איזה פטנט. נתניהו רוצה למנות את אמסלם לשר לביטחון פנים, את אוחנה לשר המשפטים ולהכריז על עצמו ארדואן של ישראל. מי שאשם בקרע זה קודם כל נתניהו״.

קיש על עסקת הטיעון הנרקמת: אני חצוי, הייתי רוצה שנתניהו ינצח בבית המשפט. מצד שני בתהליך עצמו יש הרבה עינוי דין. זה המון כסף לפרקליטים ואסור לנתניהו לקבל תרומות כדי לעזור לו.

נחמן שי שר התפוצות התייחס לאירוע החטיפה שנגמר בשלום בטקסס ואמר: "יש מאות מקרים של אנטישמיות בשנה, אבל כשנוהגים בהם ברשלנות – זה מגיע לרמה של בני ערובה ומתקפה על בית כנסת. אנחנו כל הזמן מתריעים שהמלל שנשפך ברשתות החברתיות יתורגם גם לפגיעה פיזית ביהודים".

גלעד קריב כתב: הקלה גדולה והודיה בעקבות הבשורות מקוליוויל טקסס על סיום האירוע המסוכן בבית הכנסת "בית ישראל".
הלוואי ונדע לשמר את הרוח הזו של ערבות ושותפות גורל גם כאשר לא מדובר באירוע חירום וגם כאשר אנו חלוקים בתפיסת עולמנו ובדרכנו.

חברי הכנסת קרן ברק ומיקי זוהר גם נושמים לרווחה:

אלעזר שטרן:

השר ניצן הורוביץ אמר הבוקר: ״עסקת הטיעון עם נתניהו היא דבר מגונה שאני מקווה ומאמין שלא יקרה״.

הורוביץ הגיב לדבריה של עידי מטות שתקפה את מדיניות הבידודים במערכת החינוך וכינתה אותה "טירוף" בדברים: "100 אלף תלמידים בבידוד זה אמנם הרבה אבל מתוך שני מיליון לא לא המון. אנחנו יודעים איזה נזק עשו הסגרים לילדים. לגבי עידית מטות, אני חושב שזו חרפה. יש גורמים תאבי פרסום שמציעים דברים חסרי אחריות. אנחנו לא רוצים שהילדים יידבקו, לא רוצים את הלונג קוביד. עכשיו יצא מחקר שקורונה מעלה את הסיכוי לחלוץ בסכרת. למה לתת לילדים את הדבר הזה?".

דבריה של מטות עלו בפוסט בפייסבוק של איכילוב, ומיד לאחר מכן עלתה תגובה מאוד תוקפנית מאוד של משרד הבריאות שבהמשך נמחקה מפייסבוק אולם נשארה בטוויטר.

שבוע טוב, כאן פרופ׳ עידית מטות. בימים אלה אנו מציינים שנתיים לפרוץ מגיפת הקורונה ולצערי, אם יש דבר שעדיין מנהל את מקבלי…

Posted by ‎איכילוב – המרכז הרפואי ת״א‎ on Saturday, January 15, 2022

שר החוץ יאיר לפיד כתב הבוקר כי נשם לרווחה לאחר שחרור היהודים בטקסס וכי התקרית החמורה היא עוד הדגמה של הסכנה מהאנטישמיות ושיהודים צריכים להיות מסוגלים להתפלל ללא פחד״.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
סגירה