הרצוג: "השכול לא שאל מי ימין ומי שמאל, מי דתי ומי לא; בבתי העלמין הוויכוחים שוקטים"

משרד החוץ הרוסי: דברי לפיד מבהירים למה ישראל תומכת במשטר הנאו-נאצי בקייב ● דיווחים: נבחנת האפשרות שבביקורו בארץ יקיים ביידן מפגש עם מנהיגי האזור; הנשיא האמריקאי מעוניין לנאום בארץ בפני קהל ישראלי ● בר-לב ביצע עבירת צנזורה כשחשף את מקום נפילתו של לוחם וטען, בשוגג, שלא היו בחודש האחרון נרצחים ● עתירה הוגשה בדרישה למנות ועדה לאיתור מפקד לגל"צ

הנשיא יצחק הרצוג נואם בטקס פתיחת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולחללי פעולות האיבה ברחבת הכותל המערבי בירושלים, 3 במאי 2022 (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)
אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
הנשיא יצחק הרצוג נואם בטקס פתיחת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולחללי פעולות האיבה ברחבת הכותל המערבי בירושלים, 3 במאי 2022

מזכיר המדינה האמריקאי בלינקן מתייצב הלילה לצד ישראל נגד דברי לברוב.   "חברי יאיר לפיד ניסח זאת מושלם״, הוא כותב בשיתוף לציוץ של לפיד, ״חובתו של העולם לגנות את הרטוריקה הנתעבת והמסוכנת בה השתמש לברוב, ולתמוך בבני בריתנו האוקראינים מול המתקפה האכזרית של הקרמלין".

לפיד כתב: דבריו של שר החוץ לברוב הם גם התבטאות בלתי נסלחת ושערורייתית וגם שגיאה היסטורית איומה. היהודים לא רצחו את עצמם בשואה. הרמה השפלה ביותר של גזענות נגד היהודים היא להאשים את היהודים עצמם באנטישמיות.

אורית סטרוק מגיבה ללקיחת האחריות של חמאס על הפיגוע באריאל. בעיניה מדובר באתגר לממשלת בנט – עבאס.

שר החוץ יאיר לפיד הגיב הבוקר ברשת ב׳ לכתבה על המשרדים הלא מאוישים של משרד החוץ בת״א.

לדבריו, ״המשרדים מיותרים וצריך לסגור אותם – הם נשארו לאחר סגירת המשרד לעניינים אסטרטגיים ובמהלך השנה הראשונה השארנו את המשרדים בת״א – חסכנו שם כסף. יש לנו שם חדר קטן – אני לא עושה הצגות. אני לא מבין את הידיעה. בעיקר חסכנו כסף – סגרנו משרד מיותר״.

על כך שלא היה בטקסי יום השואה הממלכתיים אמר: ״הייתי אמור להיות בערב יום השואה בהונגריה וביטלתי את הנסיעה בגלל אירועי הר הבית – טיפלתי בכל הנושא ולא הייתי רשום באף טקס, ועשיתי זיכרון בסלון עם צעירי השומר החדש – כל מי שיש להם מה להגיד לא עשו עשירית מאיתנו״.

על הנזיפה ללברוב אמר לפיד כי  ״נהוג שאם אתה מזמין לשיחה אתה לא מוציא את פרטי השיחה. גם השגריר שלנו הוזמן לשיחות על רקע הפלישה לאוקראינה וזה לא הוצא. הייתה שיחה קשה – מה שלברוב אמר בלתי נסלח. הרוסים העלו את הטון מול כל העולם כי זו מלחמה בלתי צודקת שגינינו מהיום הראשון. אנחנו שומרים על האינטרס של הביטחון הלאומי אבל יש לנו גם ערכים״.

על חוסר היציבות בקואליציה אמר: ״אם לא נטפל נכון בדברים – בן גביר יהיה השר לביטחון פנים. לא איבדנו את הרוב. האופוזיציה עלתה ל-54, לנו יש 60. המשותפת לא עם אף צד. רבין החזיק שנתיים ללא 61. הממשלה הזו יכולה להוציא את ימיה. גם הממשלה הבאה תהיה באותו הרכב אם נלך לבחירות״.

לפיד הוסיף: ״הדרישות של רע״ם נמצאות בהסכמים – אין להם דרישות לגבי הר הבית – הם היו מודאגים כמו כולנו, אבל הם פועלים למען הציבור הערבי. אין מפלגה שלא אומרת אלו הדברים שאני צריכה – ואנחנו מטפלים בכולם״.

השרה מירב כהן מתייחסת הבוקר בגל״צ לאסון בבית דפנה ואומרת: "אלה דברים שלא צריכים לקרות. אנחנו חייבים לחקור את הדברים לעומק כיוון שמשפחות ששמות במקומות כאלה את ילדיהם חסרי הישע חייבות לדעת שהן יכולות להיות שקטות – הפיקוח חייב להשתפר".

התיאוריה של קיש: אפשר היה לסכל את גל הירש מפני שהמנגנון היה מוגן כי הוא חקר את נתניהו.

דבריו של קיש על רקע סרט של איילה חסון ששודר אתמול בערוץ 13. 

סגירה