רינאוי זועבי על התנהלותה בעתיד מול הקואליציה: "יכול להיות שאני אתמוך בה מבחוץ"

באשר להצעה לפיזור הכנסת אמרה חברת הכנסת: "אצביע על פי מצפוני" ● לפיד שוחח עימה, והשניים קבעו להיפגש ביום ראשון ● דיווח: רינאוי זועבי שיתפה את ינון אזולאי מש"ס בכוונתה לפרוש, הוא עדכן את דרעי, וזה - את נתניהו ● בגלל ההתפרעויות בהר מירון הוחלט על הפסקת ההילולה ● הליכוד הודיע שיתנגד להצעת החוק "ממדים ללימודים" ● בשל האלימות בתי החולים הושבתו ליממה

חברת הכנסת ג'ידא רינאוי זועבי בנווה אילן, 19 במאי 2022 (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)
אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
חברת הכנסת ג'ידא רינאוי זועבי בנווה אילן, 19 במאי 2022

שנה אחרי האסון: הילולת מירון עברה בשלום. השר בר-לב כותב: אמש ובמהלך הלילה התקיים היום הראשון של ההילולה השנתית בהר מירון. ההילולה השנה מתקיימת בצל האסון הכבד אשתקד. השנה הפקנו לקחים, ונערכה הכנה שכללה השקעה בתשתיות, תפיסת הפעלה חדשה ועבודה משותפת של כלל הגורמים.

במהלך התקופה האחרונה הגעתי להר מירון לאישורי תוכניות של המשטרה לקראת ההילולה, והיה ברור לי שנעשית עבודה מקצועית וטובה.בראש סדר העדיפויות שלנו ניצבה האחריות לשמור על ביטחון החוגגים במהלך הלילה.

שהיתי בהר במהלך הלילה ועקבתי מקרוב אחר האירועים. לשמחתי, הצלחנו בכוחות משותפים לאפשר להמונים לקיים בשלום את ההילולה במהלך הערב ובלילה, ללא נפגעים בנפש וללא אירועים מיוחדים.

ההצלחה עד כה היא תוצאה של הכנה מדוקדקת של משטרת ישראל בהובלת מפקד המחוז ניצב שמעון לביא, ראש אגף התנועה ניצב אלון אריה והמפכ"ל רב-ניצב קובי שבתאי, הפרויקטור צביקי טסלר ושאר הגורמים המעורבים, שעמלו במשך חודשים ארוכים כדי לאפשר את קיום ההילולה.

ראויים לציון גם עשרות אלפי המשתתפים, שהבינו גם הם את גודל השעה וסייעו לנו לעבור את הלילה בשלום. אני קורא לחוגגים שיגיעו היום, לפעול על פי הנחיות המשטרה כדי שיוכלו לחגוג בשמחה את האירוע.

אני מבקש להודות גם לסגן שר הדתות מתן כהנא, שהוביל את האירוע מטעם ממשלת ישראל.

גם יועז הנדל בירך על ההצלחה:

גנץ נועד עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, סאליבן, שכתב: "הייתה לי פגישה מעולה עם גנץ בבית הלבן, דנו בתמיכה לישראל, ההתמודדות עם התוקפנות האיראנית, והמאמצים להפחתת המתיחות בין הישראלים לפלסטינים ותמיכה באוקראינה."

ההילולה במירון עברה בשלום – אבל  לא כולם מרוצים. סמוטריץ׳ משתף דברים שכתב עיתונאי חרדי.

יועז הנדל מתווכח עם יואב קיש בטוויטר על רקע חוק ממדים ללימודים לאחר שטען כי בליכוד מתחילים להתפכח.

הדברים על רקע תשעת חברי ליכוד (בין השאר אדלשטיין גלנט, ברקת, קרן ברק ופטין מולא) שאמרו כי הם מעוניינים לתמוך בחוק של הקואליציה. בתגובה אמר נתניהו כי הם גרמו לקריסת המו״מ עם הקואליציה לתמיכה בחוק שהליכוד תמך בו כביכול – מלגה של 100% לחיילים ולא 66%.

גלנט הבוקר:

שלמה קרעי טוען שהחוק של הקואליציה פשוט לא טוב. איתן גינצבורג מראה שהוא דווקא הצביע בעדו.

קרעי כתב בתגובה: איתן, לא יפה להגחיך את עצמך… זו בדיוק ההוכחה שאנחנו ענייניים. הצבענו בעד בקריאה ראשונה כי הבסיס טוב, אבל דורש שינויים… שאותם נהוג לעשות בוועדות הכנסת אחרי הקריאה הראשונה, עם הסתייגויות לחוק של חברי הכנסת. ואת השינוי שאנחנו דורשים, להעלות ל-100%, אכן הכנסנו לחוק… מסובך?

הבוקר השביתה ההסתדרות הרפואית את בתי החולים וקופות החולים ברחבי הארץ ל-24 שעות עקב אירועי אלימות, בראשם ההתפרעות האלימה בביה"ח הדסה הר הצופים בתחילת השבוע,

סגירה