הפוליטיקאים נוהגים בזלזול בקהילה האתיופית

פנינה תמנו שטה בוועדה המסדרת לקראת פיזור הכנסת, 11 בדצמבר 2019 (צילום: יונתן זינדל/Flash90)
יונתן זינדל/Flash90
פנינה תמנו שטה בוועדה המסדרת לקראת פיזור הכנסת, 11 בדצמבר 2019

כל האמצעים כשרים להשגת מטרות פוליטיות ואישיות. לפוליטיקאים אין גבולות מוסריים וערכיים. אין קשר בין מה שקורה אחרי הבחירות לבין המילים וההבטחות שנאמרות לפני הבחירות. הם מבטיחים מתוך ידיעה ברורה שהם לא מתכוונים לקיים. כל עוד זה משרת את האינטרס האישי-פוליטי שלהם, הכל לגיטימי והכל מותר בפוליטיקה הישראלית.

כל האמצעים כשרים להשגת מטרות פוליטיות ואישיות. לפוליטיקאים אין גבולות מוסריים וערכיים. אין קשר בין הבטחות שניתנו לפני הבחירות לבין מה שקורה אחריהן. מבטיחים בידיעה ברורה שלא יקיימו

פוליטיקאים מסוימים, שבזמן בחירות מצטלמים עם משפחות במצוקה כמו משפחת מנגיסטו, משפחות של קורבנות המשטרה, ממתיני העלייה במחנות המעבר שבאתיופיה, שוכחים מהם מיד אחרי הבחירות, וזו בהחלט חציית גבולות מוסריים. הפוליטיקאים יעשו הכל על מנת לקושש קולות. נוגעים במקומות הכי כואבים כדי לזכות בקולות אתיופים.

היינו כבר בסרט הזה שפוליטיקאים מבטיחים ובסוף מוליכים שולל את הקהילה, אז למה לשתף פעולה ולהצביע שוב ושוב לאותם פוליטיקאים מושחתים שלא מקיימים את הבטחותיהם לבוחרים? איך אפשר לעשות את אותה פעולה כל פעם מחדש ולצפות לתוצאה אחרת? או שיש לקהילה זיכרון קצר או שאנחנו מזוכיסטים, חייב להיות אחד מהם!

עד לפני שנתיים רוב הקהילה הצביעה לליכוד ברשות מר נתניהו. זה נמשך כעשור, אבל הליכוד לא עשה מספיק כדי למגר את הגזענות, לטפל באלימות משטרתית ולטפל בנושא העלאת שארית יהודי אתיופיה.

עד לפני שנתיים רוב הקהילה הצביעה לליכוד ברשות נתניהו. זה נמשך כעשור, אבל הליכוד לא עשה מספיק כדי למגר את הגזענות, לטפל באלימות משטרתית ולטפל בנושא העלאת שארית יהודי אתיופיה

במערכת הבחירות האחרונה קיווינו שדברים ישתנו. הקהילה חרגה מהמסורת ארוכת הטווח של הצבעה לליכוד, והרוב המוחלט של הקהילה הצביעו לכחול לבן. הם עשו זאת בתקווה שכחול לבן תקדם אינטרסים קהילתיים, כפי שבת הקהילה פנינה תמנו-שטה, מס' 2 בכחול לבן, הבטיחה והתחייבה ערב יום הבחירות: לקדם בין היתר נושאים בוערים בקרב הקהילה כמו העלאת שארית יהודי אתיופיה, מלחמה בגזענות וכו'.

לפני הצבעה של תקציב המדינה השרה פנינה תמנו-שטה התחייבה שאם הממשלה לא תאשר תקציב להעלאת 3000 יהודים מאתיופיה, ואם העלאתם לא תתבצע מיד אחרי אישור התקציב – היא תתפטר מהממשלה ולא תהיה חלק ממנה. כמובן שעברה שנה שלמה ולא עלו עד כה אפילו מחציתם, והשרה לא עשתה מספיק כדי שהתוכנית תיושם במלואה.

הרבה מבני הקהילה הביעו את אכזבתם ברשתות החברתיות מחוסר העשייה שלה, וכמחאה הרבה מבני הקהילה לא יצביעו עבורה. השרה תמנו-שטה עושה סיבוב על הקהילה האתיופית והגיע זמן שתפסיק עם הקרקס הזה שהיא עושה.

הרי אנחנו יודעים שיום אחרי הבחירות – את העניינים הבוערים של הקהילה שלנו היא שמה בתחתית ערמת הנושאים שבסדר היום שלה, עד למערכת הבחירות הבאה.

הרי כולנו יודעים שנושא העלייה מעולם לא היה בסדר העדיפויות שלה. כיום הנושא הוא סקסי ומביא הרבה קולות אז היא מרבה לדבר עליו, אבל בקריירה הפוליטית שלה ועד לפני שנתיים הנושא לא עניין אותה כלל וכלל. כשהיא מדברת על העלייה היום – זה אך ורק כי זה משרת אינטרסים פוליטיים שלה.

הגיע הזמן שפוליטיקאים יפסיקו לנצל מצוקות של אזרחים טובים.

בבחירות האחרונות קיווינו שדברים ישתנו. הקהילה חרגה ממסורת ההצבעה לליכוד, והרוב המוחלט הצביעו לכחול לבן, בתקווה שתקדם אינטרסים קהילתיים, כפי שבת הקהילה תמנו-שטה הבטיחה

בסבב הבחירות הקרוב אין לקהילה האתיופית ייצוג בכנסת ישראל ולכן האופציה שלא להצביע היא בהחלט רלוונטית יותר מתמיד. ואם בכל זאת החלטתם להצביע אז לפחות אל תתנו את הקולות שלכם לנוכלים ולמושחתים שנוהגים בנו בזלזול.

בנימין נתניהו אצל משפחת מנגיסטו בקריית מלאכי, צילום מסך מסרטון בחירות שלו
בנימין נתניהו אצל משפחת מנגיסטו בקריית מלאכי, צילום מסך מסרטון בחירות שלו

מוקט פנטה הוא פעיל למען העלאה של שארית יהודי אתיופיה, שממתינים במחנה המעבר גונדר ואדיס אבבה באתיופיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 506 מילים ו-1 תגובות
סגירה