הרוג ושלושה פצועים בפיגוע ירי בקריית ארבע; המחבל נהרג

לפיד קיים הערכת מצב ביטחונית עם ראשי מערכת הביטחון: "נפעל בכל הכלים שעומדים לרשותנו ולא ניתן לטרור להרים ראשו" ● הנשיא ביידן התחייב במכתב כי ארה"ב תבטיח יישום מלא של ההסכם עם לבנון, תוך שמירה על הזכויות הביטחוניות והכלכליות של ישראל ● רם בן ברק: "היטלר עלה לשלטון בצורה דמוקרטית. אחד החוקים הראשונים שלו היה ביטול בית משפט העליון" ● נתניהו: "בן ברק משווה אותי להיטלר ואת תומכי הליכוד לתומכי הנאצים"

פצוע, שנפגע בפיגוע הירי שאירע בקריית ארבע, מובהל לטיפול בבית החולים הדסה עין כרם, 29 באוקטובר 2022 (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)
אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
פצוע, שנפגע בפיגוע הירי שאירע בקריית ארבע, מובהל לטיפול בבית החולים הדסה עין כרם, 29 באוקטובר 2022

על רקע הבחירות שייערכו ביום שלישי הקרוב דיבר יושב ראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, חבר סיעת יש עתיד רם בן ברק, על האופן שבו עלה אדולף היטלר לשלטון –

להבדיל אלף הבדלות, אני לא משווה את זה לשום דבר, אני אומר את זה מראש, שלא יצטטו אותי. היטלר עלה לשלטון בצורה דמוקרטית. הוא נבחר בצורה דמוקרטית לשלטון ואחד החוקים הראשונים שהוא עשה היה לבטל את בית משפט העליון. אחרי זה הוא עשה את כל החוקים האחרים שהביאו את גרמניה למה שהם הביאו. ואנחנו צריכים לשמור על הדמוקרטיה שלנו. והחיבור הזה בין מפלגה גזענית, אנטי דמוקרטית, של בן גביר וסמוטריץ' בחיבור לבן אדם שאנחנו רואים שלאורך הזמן שהוא מוכן לעשות כמעט הכול כדי להיחלץ מהמשפט, ושייתן להם לעשות מה שהם רוצים – החיבור הזה הוא מסוכן וצריך למנוע אותו.

בן ברק אמר את הדברים בראיון לליאור קינן בשבתרבות בבאר שבע.

 

מפלגת העבודה תקיים הערב אירוע לציון 27 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין. באירוע, שייערך בכיכר ציון בירושלים, תישא דברים, בין היתר, השרה לשעבר ציפי לבני. בני משפחתו של רבין הודיעו שלא יגיעו לאירוע בשל אופיו הפוליטי.

יושב ראש תע"ל אחמד טיבי קורא לבוחרים מהציבור היהודי להצביע הצבעה אסטרטגית עבור חד"ש-תע"ל –

על רקע התהודה שעוררו דבריו, ביקש חבר הכנסת רם בן ברק להבהיר את אמירתו –

יושבת ראש הבית היהודי איילת שקד: "אין ספק שהכניסה שלי לממשלה פגעה בי מאוד פוליטית, אבל אני את הערכים שלי לא שיניתי. אני הייתי אשת ימין – אני נשארתי אשת ימין. אני בקואליציה הזאת שמרתי על הימין, על כל מה שחשוב לנו".

בראיון לתאגיד השידור כאן אמרה שקד ש"יש הרבה מאוד אנשים שרוצים ממשלת ימין, אבל לא רוצים שיבוטל משפט נתניהו". אם תצטרף לממשלה, אמרה, תימנע את חקיקת החוק הצרפתי, את ביטול המשפט של בנימין נתניהו ואת ביטול לימודי הליבה.

סגירה