מספר ההתרעות מפני פיגועים שהגיעו למערכת הביטחון - הגבוה ביותר בשנה האחרונה

בפיגוע דריסה שאירע בצפון ים המלח נפצעו חמישה חיילים; המחבל נורה ונהרג ● בן גביר: "אני אדרוש חוק צרפתי רטרואקטיבי; את התיק תפרו לנתניהו כמנהיג גוש הימין"; חבר הכנסת גם הודיע שיתבע להתמנות לשר לביטחון הפנים ● כחודש וחצי אחרי שבולען נפער בנתיבי איילון - היציאה למחלף השלום לכיוון איילון דרום תיפתח באופן מלא ● לפיד סייר באסדת הגז כריש

אנשי משטרה בזירה שבה רכב פגע בהולכי רכב בצומת אלמוג, 30 באוקטובר 2022 (צילום: Jamal Awad, Flash 90)
Jamal Awad, Flash 90
אנשי משטרה בזירה שבה רכב פגע בהולכי רכב בצומת אלמוג, 30 באוקטובר 2022

שני הפצועים מן הפיגוע בקרית ארבע אשר נפגעו באורח קל, שוחררו במהלך הלילה לביתם לאחר קבלת טיפול רפואי בהדסה עין כרם.

כוחות מהחטיבה המרחבית יהודה פעלו הלילה בעיר חברון, למיפוי ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע לצורך הכנת הבית להריסה, בהתאם להחלטות שתתקבלנה.

בנוסף, הלוחמים עצרו את אחיו של המחבל.

הפצוע קשה, מתנדב איחוד הצלה עופר אוחנה, עבר במהלך הלילה בהצלחה שני ניתוחים, והוא מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ במצב קשה אך יציב, ולא נשקפת סכנה לחייו.

ראש הממשלה יאיר לפיד קיים הלילה הערכת מצב ביטחונית בעקבות הפיגוע בקריית ארבע והנחה על תגבור כוחות הביטחון באזור.

בפיגוע נרצח ישראלי ובנו נפצע.

בדה מארקר מדווחים על כשל אבטחה חמור במערכת ניהול הבחירות הממוחשבת של מפלגת ש"ס מאפשר לכל אדם בעל ידע טכני מינימלי לחדור אליה. המידע המוחזק במערכת: נתונים אישיים מפורטים, כולל קשרים משפחתיים ומספרי טלפון, שאינם כלולים בפנקס הבוחרים.

ברשת ב' מדווחים על בכירים במחנה הממלכתי שאומרים שלא ישבו תחת לפיד אם ישתף פעולה עם חד"ש-תע"ל ויעדיפו ללכת לבחירות.

גדי איזנקוט התראיין הבוקר לרשת ב' ובין השאר אמר כי הדרך לסכל טרור לא צריכה להתחשב בשיקולי בחירות ויש להשאיר למערכת הביטחון את הטיפול.

איזנקוט אמר כי הסיכוי היחיד להקמת ממשלה הוא "מחנה רחב וממלכתי והוא "מתקשה לראות ממשלה יציבה אם לא יהיה הישג גדול של המחנה הממלכתי".

לדבריו, "לראש הממשלה צריכה להיות לגיטמציה סבירה. ההבנה שיצאתי ממנה מיאיר לפיד – שאין לו סיכוי מזערי להקים קואליציה. אני לא פוסל אותו, אני מעריך אותו אבל לא רואה איך הוא מקים קואליציה. הוא חותר לתיקו. ההישג שהוא יכול להביא זה תיקו שטוב ליש עתיד ורע לישראל."

גדעון סער תוקף בגל"צ: "ראינו את נתניהו בשומר החומות מול הטרור בעזה כשהוביל את הממשלה. הוא לא היה חזק יותר – להיפך. הממשלה הנוכחית הביאה שקט ברצועה כי על כל פרובוקציה, גם הפחות דרמטיות, הייתה תגובה חריפה".

סער מגיב על ההאשמות כלפי שר הביטחון על פתיחת הציר בו בוצע הפיגוע: "יש לי רושם שיש גורמים פוליטיים שמנסים מטעמים פוליטיים לטעון כל מיני טענות".

הבוקר אמר ראש מועצת קריית ארבע, אליהו ליבמן, בראיון לרשת ב' כי בג"ץ "במו ידיו שופך דם יהודי בהחלטות שלו, השופטים לא אחראים על הביטחון של עם ישראל. התרענו שיישפך דם ברגע שייפתח חסם אשמורת יצחק, שהיה סגור ונפתח לפני כמה חודשים".

גנץ הגיב לדברים ואמר: "מעריך את ליבמן, איש אמיץ שידע אירועים בחייו. יש את המח"ט והמפקד אוגדה שעושים את השיקולים שלהם. צר לי על האירוע, אבל מדובר באלפי קילומטרים רבועים ויש עשרות חסימות. אני אראה את התחקיר ונתייחס לפרטים, מגבה את הצבא".

סגירה