המנצח הסמוי בבחירות - האגף הפלסטיני ששולל קשר עם ישראל

עוברי אורח תולשים שלטים של איתמר בן-גביר בתל אביב, 19 בספטמבר 2022 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
אבשלום ששוני/פלאש90
עוברי אורח תולשים שלטים של איתמר בן-גביר בתל אביב, 19 בספטמבר 2022

לתוצאות הבחירות בישראל יש עוד מנצח סמוי אחד, הרשות הפלסטינית, או לפחות אותו אגף בתוכה השולל כל קשר עם ישראל. זה אגף חזק ודומיננטי, שנמצא בתחרות עם ישראל על אהדת אירופה ובאחרונה גם ארצות הברית.

לתוצאות הבחירות בישראל יש עוד מנצח סמוי אחד, הרשות הפלסטינית, או לפחות האגף בתוכה השולל כל קשר עם ישראל. זה אגף חזק ודומיננטי, שנמצא בתחרות עם ישראל על אהדת אירופה ובאחרונה גם ארה"ב

הקו הזה שיוצא מתוך המוקטעה ועובר דרך משרד החוץ הפלסטיני, הפעיל נגד ישראל את ה-BDS, את התביעות בהאג ואת ההחלטות באו"ם נגד ישראל. לגבי ה-BDS – המערכה הזאת נגד ישראל נמשכת לא חשוב מה. יש לה תכנים אנטישמיים, והצגת ישראל כשטן לא קשורה בשום דבר שישראל עושה או לא עושה.

אבל בכל מה שקשור בהאג, פתאום הטיעון השקרי שישראל היא פושעת מלחמה והיא מדינת אפרטהייד מתעורר לחיים. עד כה הטריבונל בהאג גנז את כל התלונות נגד ישראל בנימוס, אבל כעת, כאשר נוער הגבעות קיבל רוח גבית, ויש לצפות להתקפות על הפלסטינים בגדה, כאשר ההתפרעות בליל הבחירות על שיח' ג'ראח עלולה להתברר רק כקדימון – פתאום כל הטענות האלה ייראו בהאג באור אחר.

מה שעלול לחזק את הרלוונטיות של התלונות הפלסטיניות להאג אלה הדיבורים על "הרפורמה" במערכת המשפט. האג מתערבת רק במדינות שבהן אין מערכת משפט שאפשר לסמוך עליה, מערכת המביאה פושעים לדין.

אם חלילה הרפורמה של בן גביר תעבור, יש סכנה גדולה שקציני צה"ל יזומנו לחקירת הטריבונל הבינלאומי. זה עדיין רחוק, אבל עצם הסיכון שישראל מסכנת את עצמה מעורר מחשבה.

ויש עוד סכנה. מעניין שאחת ההכרזות שיצאו מן המוקטעה עוד ביום הבחירות עצמו דיברה על כך שהרשות הפלסטינית תדרוש להכריח את ישראל להצטרף לאמנה נגד הפצת הנשק הגרעיני. פירוש הדבר שהרשות הפלסטינית מכוונת כעת להכריח את ישראל להתפרק מן הנשק הגרעיני שלה, על פי דיווחים זרים.

ישראל לא חוייבה עד היום לחתום על האמנה מתוך הנחה שהיא מדינה אחראית ואין ממנה סכנה אסטרטגית לעולם, אבל אם היא ממשלה שהציר המרכזי שלה הוא משיחי, ולגביהם מלחמת גוג ומגוג זה סבבה, כי היא תביא את המשיח, העולם יראה בנשק גרעיני בידי ישראל, על פי מקורות זרים, סכנה.

ישראל לא חוייבה עד היום לחתום על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני מתוך הנחה שהיא מדינה אחראית ואין ממנה סכנה אסטרטגית לעולם, אבל אם היא ממשלה שהציר המרכזי שלה הוא משיחי, זה עלול להשתנות

זה עדיין לא קרוב, אבל תהליכים שיתחילו עכשיו עלולים להסתיים בכי רע לישראל – גם בעניין זימון קציני צה"ל לחקירות האג, וגם בלחץ להצטרף לאמנה נגד הפצת נשק גרעיני.

איתמר בן גביר טוב לפלסטינים ולאיראן.

פנחס ענברי הוא חוקר בכיר של מזרח התיכון, עיתונאי, סופר, תסריטאי ומשורר. שימש שנים רבות חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה. חיבר ספרי עיון על בבעיה הפלסטינית. הרומנים שחיבר יחד עם אשתו אביבה הם: "על גב סופה" - על אתגרי הקהילות הנוצריות בגליל המערבי בימי המנדט הבריטי מול האסלאם הרדיקלי ומעמד האישה, ו"שומר השאול" עוסק בשחיתות הישראלית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
המהלכים הגלובליים גדולים מכל התרחשות קטנה באנושות. כדה"א בהתאבדות איטית ובקצב מדויק - גרטה טונברג היא נביאה של העידן הזה. ביבי זה תוצאה, מימוש של התבגרות מכוערת של ישראל. לא לשכוח! העב ... המשך קריאה

המהלכים הגלובליים גדולים מכל התרחשות קטנה באנושות. כדה"א בהתאבדות איטית ובקצב מדויק – גרטה טונברג היא נביאה של העידן הזה. ביבי זה תוצאה, מימוש של התבגרות מכוערת של ישראל. לא לשכוח! העב הקטנה של ג'יג'יס חאן ב-'והיום איננו כלה' כבר איננה מעל ביבי – יכולותיו אינן. מי יודע, אולי יש מה ללמוד מרבקה מיכאלי: שלמה ארצי לא יוצא בקול ברור נגד שחיתות ושיטות מאפיונריות, ויש עוד כמה כאלה שמסתתרים מסיבות כאלה ואחרות, ובכך תורמים להשתרשות הרוע

עוד 392 מילים ו-1 תגובות
סגירה