מיכאלי: הם ניצחו והחייל בא לממש את מה שהבטיחו לו

החיילים הושעו ● גנץ על מינוי בן גביר לשר לביטחון לאומי: נתניהו בחר בחרפה שתוביל לסכנה ביטחונית. נתנהל באחריות ובנחישות מול ההפקרות ● איזנקוט: "בדיחה עצובה" ● עוצמה יהודית תקבל גם את משרד פיתוח הנגב והגליל, המשרד למורשת, ראשות ועדת ביטחון פנים, ועדת קרן לאזרחי ישראל וסגן שר הכלכלה ● הרצוג לזלנסקי: חשוב להנציח את זכרם של קורבנות ההולודומור

מרב מיכאלי נושאת נאום בעקבות כשלון מפלגת העבודה בבחירות לכנסת, 3 בנובמבר 2022 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
אבשלום ששוני/פלאש90
מרב מיכאלי נושאת נאום בעקבות כשלון מפלגת העבודה בבחירות לכנסת, 3 בנובמבר 2022

בוקר טוב! הליכוד ועוצמה יהודית חתמו על נספח תפקידים להסכם קואליציוני. איתמר בן גביר יהיה השר לביטחון לאומי, שמו החדש של התיק לביטחון פנים. המשרד יהיה אחראי גם על המשטרה הירוקה, הסיירת הירוקה, הרשות לאכיפה במקרקעין ומג"ב איו"ש. בן גביר יהיה חבר קבינט.

המפלגה תקבל גם את תיק הנגב והגליל בתקציב של שני מיליארד שקל ותיק המורשת לרבות רשות העתיקות וכן סגן שר הכלכלה, יו"ר ועדה לביטחון פנים, ועדת קרן לאזרחי ישראל. הצדדים גם סיכמו להקים משמר לאומי שתפקידו להשיב סדר לרחובות.

בן גביר הודיע הבוקר כי לא ייכנס לממשלה בלי בצלאל סמוטריץ'.

יצחק וסרלאוף יהיה שר הנגב והגליל, עמיחי אליהו שר המורשת, אלמוג כהן סגן שר הכלכלה, צביקה פוגל יו"ר ועדת בט"פ ולימור סון הר מלך יו"ר הוועדה לקרן לאזרחי ישראל.

בעקבות החתימה עם עוצמה יהודית, בליכוד מצפים ששאר ההסכים הקואליציוניים ייחתמו עד יום הראשון, לפי הדיווח של בן כספית.

ח"כ יצחק וסרלאוף מעוצמה יהודית מיועד להתמנות לשר לנגב והגליל והשכונות. הוא אמר הבוקר לכאן ב' כי להערכתו ייחתמו הסכמים בקרוב גם עם שאר השותפים הפוטנציאליים. לדבריו, אין סיבה שסמוטריץ' לא יחתום אף הוא.

"תקשיב לעם ישראל, תסגור. תיכנסו לחדר סגור ואל תצאו משם עד שיצא משם עשן לבן, צריך להניע את הדבר הזה קדימה", אמר השר לעתיד בעצה לבצלאל סמוטריץ'.

ה"אני לא יודע, יש אינטרס של כולם להקים ממשלת ימין, כולם צריכים לשמוח שהתחלנו להרכיב את הפאזל במקום צעד תימני של צעד קדימה ושניים אחורה ונראה שזה הולך להיסגר עם כולם".

בתגובה לכך שאיזנקוט אמר שמינוי בן גביר לשר לביטחון פנים הוא "בדיחה עצובה": "מי שכתב לו את הפוסט זה הדובר שלו, אני לא חושב שהוא הבין מה הוא אמר עכשיו, הוא מדבר מפוזיציה וצריך לרדת על הממשלה החדשה, הוא צריך למצוא נישה שאליה הוא נכנס".

על השמות החדשים לתיקים: "אני עוד לא בקיא בפרטים, אני שומע לראשונה על התיק שאקבל, שר הנגב, הגליל והשכונות. הלכנו לישון מאוחר ואני רוצה ללמוד את הפרטים".

גדי איזנקוט כותב הבוקר כי מינויו המסתמן של בן גביר לשר לביטחון פנים הוא "בדיחה עצובה על חשבון אזרחי ישראל, כחלק ממשחקי המו"מ בו ממציאים תארים לצורך פוליטי ללא קשר למציאות ולצרכי המדינה".

התבשרנו הבוקר שח"כ איתמר בן גביר ימונה לשר לבטחון לאומי. זוהי בדיחה עצובה על חשבון אזרחי ישראל, כחלק ממשחקי המו"מ בו…

Posted by ‎גדי איזנקוט – Gadi Eisenkot‎ on Thursday, November 24, 2022

מחלף לה גווארדיה לדרום נחסם ברובו, (3 נתיבים מתוך 5), בעקבות בולען בכביש 20. במשטרה ממליצים לנהגים לנסוע בדרך חלופית.

סגירה