המחלוקת שנותרה מול סמוטריץ': איזה תיק יקבל במחצית השנייה של הקדנציה

אם דרעי יבחר בעוד שנתיים להתמנות לשר האוצר יקבל יושב ראש מפלגת הציונות הדתית את משרד הפנים ותיק נוסף - החינוך, התחבורה או הבריאות ● יושב ראש נעם אבי מעוז יהיה אמון על תכני הלימוד: היחידה לתוכניות חיצוניות במינהל הפדגוגי תועבר ממשרד החינוך לאחריותו ● גנץ דחה את בקשת בן גביר להיפגש עם חייל חטיבת גבעתי שהתעמת עם מפגינים ונידון לעשרה ימי מאסר

יושב ראש מפלגת הציונות הדתית בצאתו מהשיחות הקואליציוניות בירושלים, 30 בנובמבר 2022 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
יונתן זינדל, פלאש 90
יושב ראש מפלגת הציונות הדתית בצאתו מהשיחות הקואליציוניות בירושלים, 30 בנובמבר 2022

דונאלד טראמפ אמר הלילה בראיון לפוקס על רקע הזעם שעוררה הארוחה שערך באחוזתו עם קניה ווסט וניק פואנטס, פעיל ימין אמריקני ומכחיש שואה כי "אף פעם לא שמעתי על האיש – לא היה לי מושג מהן השקפותיו, ואם היה מבטא אותן לא הייתי מארח אותו".

טראמפ אמר כי הוא הידיד הכי טוב שהיה לישראל וציין "נתתי להם את השגרירות בירושלים".

ברשת ב' מדווחים כי בליכוד העבירו מסר לשותפות הקואליציוניות כי המפלגה מתנגדת לדרישה לשנות את "סעיף הנכד" בחוק השבות כחלק מההסכמים הקואליציוניים, למרות דרישה משותפת של כלל מפלגות הקואליציה העתידית. במפלגות שהגישו את הבקשה, ש"ס, יהדות התורה, הציונות הדתית ועוצמה יהודית, מעריכים שהדבר נובע מחשש לפגיעה ביחסי ישראל ויהדות התפוצות. ארבע המפלגות טרם החליטו איך להגיב לעמדת הליכוד ואם לייצר בעקבותיה משבר.

התחקיר הפיקודי שערך צה"ל בעקבות האירוע שהתרחש במהלך סוף השבוע בחברון מעלה כי הלוחמים פעלו תוך שיקול דעת מוטעה והתנהגו בניגוד למצופה, באלימות פיזית ומילולית שלא לצורך. כמו כן, החלטת הלוחם לעכב את האזרח ללא אישור מפקדו מהווה שגיאה נוספת. בנוסף, נכון שיהיה כוח ייעודי המתאים להתמודדות באירועים מסוג זה כגון שוטרי משטרת ישראל או שוטרי מג"ב, דבר שלא בוצע.

הלוחם נשפט מחדש על ידי המג"ד, שהשאיר את עונשו על 10 ימי מחבוש. אך הדגיש כי הוא יכול להמתיק את העונש.

בזמן העמדתו לדין, הודה הלוחם במעשיו, הביע חרטה, ציין כי הוא מבין את חומרת המעשים וקיבל על עצמו את האחריות לביצוע העבירה.

בחדשות 12 מעריכים כי בשעות הקרובות יחתם ההסכם בין הליכוד לציונות הדתית.

בהארץ מדווחים כי הסוגיה שעמדה במוקד המחלוקת בין הליכוד לציונות הדתית – מתן סמכויות על המינהל האזרחי ליו"ר בצלאל סמוטריץ' – מתקדמת לקראת פתרון. הפשרה המתגבשת כעת היא שראש המינהל יוכפף מקצועית לסמוטריץ', אולם יישאר תחת האחריות הפיקודית של שר הביטחון.

על פי דיווח בחדשות 12 בן גביר פנה לגנץ וביקש להיפגש עם החייל מחברון שנשלח לכלא לעשרה ימים.

במכתבו ציין ח"כ בן גביר: "אינני רואה פסול בהתנהלותו של החייל אל מול המציקים ואני מצר על הענישה הלא מידתית שמופנית כלפיו. ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי מחר ולעודד את רוחו".

סגירה