הנשיאה חיות: רעמים וברקים המופנים לעברנו מבשרים, כך נראה, על סערה, אך יכול נוכל לה

נחתם הסכם עם הציונות הדתית: המפלגה תקבל את משרד האוצר ברוטציה, את משרד העלייה והקליטה ואת המשרד למשימות לאומיות; שר מטעם הציונות הדתית יכהן במשרד הביטחון ויהיה אמון על ההתנחלויות ● בר-לב: שינוי הסטטוס קוו בהר הבית יביא לפריצתה של אינתיפאדה ● הרצוג שוחח עם מאבטח שהוכה בידי לקוחות: "עלינו כחברה להוקיע אלימות מכל סוג שהיא"

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, אוקטובר 2019 (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
הדס פרוש, פלאש 90
נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, אוקטובר 2019

המאבק צריך לעבור לרחובות? ח"כ גדי איזנקוט אומר בראיון כי "אם נתניהו יפגע באינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל, אם יפגע בדמוקרטיה הישראלית, בחינוך הממלכתי, ובצה"ל כצבא העם – הדרך להתמודד עם זה היא להוציא מיליון איש לרחובות".

איזנקוט אמר גם "אלאור אזריה עשה וידוא הריגה במחבל שכבר היה גוסס לגמרי עם 6-7 כדורים. ובא אחריו נתניהו, ואני לא רוצה להגיד, כי זה בוטה מידי, שהוא עשה וידוא הריגה לממלכתיות הישראלית – אבל הוא פגע בה פגיעה אנושה. ולא ברגע אחד".

עצרת האו"ם אישרה הצעה פלסטינית לקיים אירוע מרכזי לציון יום השנה ה-75 לנכבה באולם העצרת בניו יורק. האירוע יתקיים ב-15 במאי, היום שבו מציינים הפלסטינים את הנכבה – יום למחרת התאריך הלועזי להקמת מדינת ישראל.

שגריר ישראל באו"ם הראה במליאה גזירי עיתון מהתקופה, וטען: "זו הנכבה האמיתית".

ברשת ב' מדווחים כי הקשר בין יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר נותק בימים האחרונים, ותיאום העמדות בין השניים אל מול הליכוד נפסק.

השרה קארין אלהרר בראיון לרשת ב' על חילופי ההאשמות בין יו"ר עוצמה יהודית בן גביר והרמטכ"ל: "הממשלה הבאה הולכת לפעול בצורה שתקלקל את צה"ל".

מיקי זוהר בתגובה לדברי איזנקוט:

סגירה