דיווח: בן גביר דרש מנתניהו וטו בוועדת השרים לחקיקה, אחרת - אמר - אין הסכם עם מפלגתו

סיעת הליכוד הסמיכה את נתניהו לבחור מועמד מטעמה כדי שיכהן באופן זמני כיושב ראש הכנסת - והוא בחר ביריב לוין ● דיווח: מסמכים הקשורים להילולה במירון נגרסו במשרד לשירותי דת; פרקליט המדינה קבע שלא נמצאה תשתית ראייתית המצדיקה בדיקה ● יאיר נתניהו, שנדרש לפצות את העורך לשעבר של "וואלה" ב-420 אלף שקל, ביקש שהמדינה תשלם במקומו בשל התרשלותה

איתמר בן-גביר בבוקר למחרת הבחירות, 2 בנובמבר 2022 (צילום: פלאש90)
פלאש90
איתמר בן-גביר בבוקר למחרת הבחירות, 2 בנובמבר 2022

רם בן ברק התראיין הבוקר לרשת ב' ובין השאר אמר "אנחנו לא נהיה עבריינים. האם היינו יכולים לעשות קמפיין יותר טוב? יכול להיות. לא הדרדרנו לשפה ולרמת הרעל וההסתה שהצד השני הפעיל".

לדבריו, "הסיבה שאין משילות היא בגלל הזנחה מכוונת של החלשת המשטרה במשך 15 שנה. בן גביר מנסה לייצר לעצמו צבא פרטי".

איתמר בן גביר אומר הבוקר בראיון לרשת ב' כי "גם אלו שבמחנה השני ישמחו ללכת ברחוב בלי להידקר וללא טרור חקלאי, אני גם אלחם נגד הבריונות בכבישים". לדברי בן גביר,  "המשטרה תצטרך להשתנות. יש הרבה דברים שצריך לשנות. המשטרה תקצה יותר כוחות לפשיעה לאומנית ולבריונית בכבישים".

בן גביר אמר על גלי בהרב-מיארה: "המון חברי ממשלה אומרים לי שצריך לפטר אותה. אני לא קראתי לפטר, אבל אין ספק, אם במקום לייעץ היא רק תסרבל, אם מישהו הולך לפגוע בזכויות יסוד אני מסכים, אבל אם מישהו הולך לפעול כמו כל דמוקרטיה בעולם – על זה היא מתנגדת?"

בן גביר טען כי כל התוקפים אותו הם שרים כושלים.

השר המיועד למשרד לביטחון לאומי התראיין גם ל-103fm ושם אמר על ההשתפות של המפכ"ל בבר מצווה של בתו כי "זה הכי תקין, זה משהו שקוף, זה אירוע פומבי. מה המפכ"ל אף פעם לא היה באירועים? לא היה בבת מצוות? אם הוא היה באירוע של עמר בר לב אז היו אומרים ואו איזה יופי".

בראיון לגל"צ אמר בן גביר: "המחטפים במשטרה הם לא חוקיים – אם היועמ"שית הייתה הגונה היא הייתה פועלת. זה מחטף. המפכ"ל היה צריך לעצור את זה".

בנוגע לשאלה אם היועמ"שית תפוטר, ענה: "אני רוצה לקיים דיון בממשלה על עמדותיה של היועמ"שית, האם היועמ"שית שמערבת כל הזמן אג'נדה האם זה משהו מגמתי? בואו נשב ודון בנושא".

ברדיו קול חי אמר בן גביר: "אני מבין היום את אלו שקראו לפטר את היועמ"שית. אם תמשיך לתקוע ולסרבל כל דבר, צריך לקיים דיון בממשלה ולקבל החלטות על המשך תיפקודה".

בהארץ מדווחים כי בסוף השבוע התמקדו המגעים בניסוח ההסכם הקואליציוני הכללי שיחייב את כל המפלגות, ובו פירוט הרפורמות שתקדם הממשלה, וכי בדיונים שהתקיימו בנושא התגלעה מחלוקת של ממש בין הליכוד לציונות הדתית ביחס לסעיף שיעסוק בשינויים המתוכננים במערכת המשפט. בצוות המשא ומתן של הליכוד מבקשים לקדם נוסח עמום ובציונות הדתית מעוניינים בפירוט.

ולדימיר בליאק כותב הבוקר על רקע חוק הקפאת המשתכנתא לרוכשי דירה ראשונה שעומד להניח גפני מחר כי "אני כמובן לא אתמוך כי למדתי כלכלה וכספים הרבה שנים, ואין לי שום כוונה לתמוך בהצעות מופרכות ומזיקות, אך אם כבר תהליך חקיקה, אציע לחברי הוועדה לתקן את ההצעה על ידי 2 הסתייגויות בלבד:
1. במשפחה "המוטבת" לפחות אחד מבני זוג יצטרך להוכיח כי שירת שירות צבאי מלא,
2. המשפחה "המוטבת" תצטרך להוכיח את כושר ההשתכרות ברמה של 150% לפחות – דהיינו, משרה וחצי לשניהם.
נראה אם בליכוד יזרמו".

השר זאב אלקין בראיון ל-103FM: "מה מפריע לנתניהו להקים ממשלה ואז לשנות חקיקה? מאיפה כל הרעיון של מבול החקיקה או תיקון בפקודת המשטרה? חוסר אמון מוחלט במרכיבי הקואליציה, הם לא מאמינים בנתניהו ולא מאמינים אחד בשני. השותפים של נתניהו סחטו אותו. ברגע שתתקיים ההצבעה כולנו נכבד את התוצאות. אצלנו לא תשמעו דבר מהסוג ששמענו מנתניהו ואנשיו, חוסר הכרה בממשלה, הוא לא קרא לבנט ראש ממשלה אף פעם".

סגירה