שנים הזהרנו מכל מה שהולך להתממש כעת

שלט בהפגנה בבלפור (צילום: ניצן ויסברג)
ניצן ויסברג
שלט בהפגנה בבלפור

הזהרנו לאורך עשרות שנים שהדיקטטורה הצבאית ומשטר האפרטהייד בגדה יפלשו למדינת ישראל הריבונית, יתפשטו בתחומיה, ישתלטו עליה ויבלעו אותה. תוכן אזהרה זו מתממש כעת.

הזהרנו לאורך עשרות שנים שהדיקטטורה הצבאית ומשטר האפרטהייד בגדה יפלשו למדינת ישראל הריבונית, יתפשטו בתחומיה, ישתלטו עליה ויבלעו אותה. תוכן אזהרה זו מתממש כעת

הזהרנו שללא לימודי דמוקרטיה – היסטוריה אוניברסלית ושיעורי אזרחות – יגדלו מאות אלפי ישראלים (ואף מיליונים) בלא שום הבנה בדבר חשיבותה הקיומית של הדמוקרטיה הליברלית: הם יחשבו שהדמוקרטיה פירושה שלטון הרוב בלא הגנה על זכויות המיעוט והפרט. הם לא ידעו דבר על הפרדת הרשויות. על עצמאות מערכת המשפט. על החובה להימנע מהפיכת השופטים לכפופים לגחמות הרוב הפוליטי. גם תוכן אזהרה זו מתממש כעת.

הזהרנו שמערכות חינוך שממוקדות בלאומנות ובעליונות יהודית בלא לימודי היסטוריה ואזרחות מעובים (החינוך הדתי-ממלכתי וחלקים מהחינוך הממלכתי), ובמיליטריזם נוקשה (שתי המערכות הללו), ובלימודי עליונות דתית מסתגרת ללא לימודי ליבת ההיסטוריה האוניברסלית והאזרחות (מערכות החינוך החרדיות) – יולידו דורות של מיליוני ישראלים בורים. כאלה שיוכלו לקבל עליהם משטר פשיסטי-גזעני בלא כל קושי, תוך פיתוח איבה עמוקה ושנאה תהומית למחנה הליברל-דמוקרטי המצטמק ולמחנה הסוציאל-דמוקרטי המצומק ולאזרחים הערבים ולתושבים הפלסטינים משוללי האזרחות בירושלים המזרחית ולמיליוני נתיני הדיקטטורה הצבאית בגדה. גם תוכן אזהרה זו מתממש כעת.

הדגשנו שמשטר מפלה שטומן בחובו 2 מערכות חוק שונות לפי מוצא אתני שונה, תוך שמערכת החוק כלפי הפלסטינים מושתתת על דיקטטורה צבאית נצחית, הפרת זכויות אדם שיטתית בגדה, גזענות קיומית ומובנית כלפי מי שאינו יהודי, חוקים שמפלים נשים ולהט"ב, הימנעות מניסוח מפורש של עיקרון השוויון בחוקי יסוד והענקת מונופול לגישה האורתודוקסית בתחום הנישואין והגירושין – כל אלו יניחו תשתית של קנאות לאומנית ודתית. קנאות שתגבר בסופו של דבר על התשתית הרעועה של המשטר הדמוקרטי, הגנת זכויות האדם, ההכרה בכבוד האדם וערך השוויון. גם תוכן אזהרה זו קורם כעת עור וגידים.

הזהרנו שללא לימודי דמוקרטיה – היסטוריה אוניברסלית ושיעורי אזרחות – יגדלו מאות אלפי ישראלים (ואף מיליונים) בלא שום הבנה בדבר חשיבותה הקיומית של הדמוקרטיה הליברלית

הזהרנו שפירוק מדינת הרווחה והימנעות משילוב זהיר בין כלכלת שוק חופשי למערך הגנה על הקיום בכבוד והפקרת התחום הקיומי של קורת גג מכובדת – יניבו זעם עצום ונכונות לאמץ מסרים פשטניים ולאומניים וכן ססמאות כוזבות מטעם מי שאחראים למדיניות ההפקרה הכלכלית הזו. תוכן אזהרה זו מתממש כעת.

כישלון התהליך המדיני עם הפלסטינים בעבר, גלי טרור שפקדו אותנו לא פעם והתלקחויות עם רצועת עזה לאחר הנסיגה הקרקעית ממנה, הגבירו כמובן את החשש מפני נסיגה מהגדה, שבהעדרה אנו מחריבים כל פוטנציאל לקיים מדינה דמוקרטית.

וכך, כל הפחדים כולם מתממשים כעת או צפויים להתממש בקרוב.

יום זכויות האדם הבינלאומי שחל בסופ"ש האחרון, ב-10 בדצמבר, מזכיר: דגל שחור מתנוסס מעל כוונות הממשלה הנכנסת להפר בצורה בוטה זכויות אדם ואזרח בתחום מדינת ישראל הריבונית ולהפוך את משטר האפרטהייד בגדה למשטר רשמי לחלוטין כמעט. משטר פשיסטי של עליונות יהודית.

הכל כמובן רק בשל רצונו של נאשם פופולרי ומסוכן מאין כמוהו לחמוק מהכלא, שהוא יודע היטב שממתין לו בתום משפטו.

יום זכויות האדם הבינלאומי מזכיר: דגל שחור מתנוסס מעל כוונות הממשלה הנכנסת להפר בצורה בוטה זכויות אדם ואזרח בתחום מדינת ישראל הריבונית ולהפוך את משטר האפרטהייד בגדה לרשמי

וכעת הכל מונח על השולחן: עלינו לבחור בין משטר דמוקרטי או משטר פשיסטי בעל יסודות תיאוקרטיים וגזעניים עמוקים.

עו"ד דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. יליד שנת 73', נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
ביבי לכלא זה צדק! הקבלה - להבנתי המוגבלת כמובן - מאמנת את האדם להתייחס למציאות במבט גלובלי, כללי, של הטבע על כל מרכיביו - של כלל כדה"א. מי אני ומה אני - סתם תימהוני עלוב - ובכל זאת, התו... המשך קריאה

ביבי לכלא זה צדק! הקבלה – להבנתי המוגבלת כמובן – מאמנת את האדם להתייחס למציאות במבט גלובלי, כללי, של הטבע על כל מרכיביו – של כלל כדה"א. מי אני ומה אני – סתם תימהוני עלוב – ובכל זאת, התורה גאונית ומכוונת לחברה בריאה ומתפתחת; (גפני/דרעי/קרעי וכו' זה עבודה זרה, עגל הזהב, רודפי כח ושליטה ככוכבי רוק על במה מהבהבת). בקיצור, ללא התייחסות נכונה לכח הכללי אשר יצר ומנהל את הטבע – חבל על הזמן: סתם ריצה מסביב לזנב

חסר במאמר הנושא הביטחוני של הסכסוך עם הפלסטינאים. איך ניתן להתמודד איתם כשכול רצונם זה להקים מדינה במקום ישראל, הם מתעקשים על זכות השיבה של הפליטים הפלסטינאים ובירה בירושלים. כבר הצענו ... המשך קריאה

חסר במאמר הנושא הביטחוני של הסכסוך עם הפלסטינאים. איך ניתן להתמודד איתם כשכול רצונם זה להקים מדינה במקום ישראל, הם מתעקשים על זכות השיבה של הפליטים הפלסטינאים ובירה בירושלים. כבר הצענו להם מדינה מספר פעמים, לא רצו.

עוד 495 מילים ו-2 תגובות
סגירה