עלה בידו לפרק

ממ של אורן אדלר
ממ של אורן אדלר

לפני שנים רבות אמא שלי כעסה על אחותי שישבה בסלון, פרטה על גיטרה ושרה שיר-עם כלשהו שהפזמון שלו היה "טאקו טאקו", ולא רק שלא הפסיקה, עוד השתהתה על "טאקו טאקו", מה שהרתיח את אמא שלי, שאמרה משפט שנשאר במשפחה: "אני מדברת ואת טאקו טאקו". ומאז בכל פעם שהרגשנו שאנחנו נובחות והשיירה עוברת היינו מסכמות ב"טאקו טאקו" של אמא.

לפני שנים רבות אמא שלי כעסה על אחותי שישבה בסלון, פרטה על גיטרה ושרה שיר-עם כלשהו שהפזמון שלו היה "טאקו טאקו", מה שהרתיח את אמא שלי, שאמרה משפט שנשאר במשפחה: "אני מדברת ואת טאקו טאקו"

חוקי אריה דרעי ובצלאל סמוטריץ' עברו כמו כלום, בכל זאת וילה בג'ונגל. בנימין נתניהו הופך לנו את המדינה על הראש למרות שלא עלה בידו, זה שקר גס שהכרוכיה המכונה הנשיא בוז'י הרצוג זרם איתו. אנשים עולים אנשים יורדים ותזמורת העיתונות ליוותה את הפירוק כמו מקהלה, טאקו טאקו, על פני בלאק נובמבר שנמשך חודשיים, עד סוף דצמבר.

כשנתניהו מזהיר בעורמה בנאום תשובה ליאיר לפיד מפני אזרחים שיטפסו על גדרות, הוא מכוון לצייר אזרחים כ"אנרכיסטים", ומכוון לציבור שההפגנות שלו נראו כמו טיול של הצופים, והמחאה הכי חתרנית שלו הייתה לקום מהכורסה בכל מוצ"ש כדי למחות נגד נתניהו.

העיתונאי ישראל פריי נעצר לחקירה במשטרה בעוון ציוץ בטוויטר ונאזק בידיו וברגליו, בכל זאת סכנה לציבור. עוד עלולים לחשוב שיש כאן חופש ביטוי. רק אתמול התנצל נתניהו על דברי בנו יאיר נתניהו בתכנית רדיו בה האשים אנשי שמאל בבגידה. ההומניסט הקטן אף רמז על עונש הולם, ולא כלא. בוגדים אומרים לכם.

הממשלה הבאה נתפרת ברשלנות למידותיו של נאשם בפלילים, אסיר משוחרר ומיעוט דתי. חוקים מתועבים עוברים כמו סכין בחמאה ומה שלא האמנו שיקרה קם והיה. בקרוב נוכל להפלות אנשים על רקע אמונה דתית, גזע ונטייה מינית, אם לא למטה מזה, והיה מחננו טהור.

בינתיים הצפרדע הזאת שוחה ברותחין כמו כלום, מכתב הטייסים לא מזיז לה ולא מכתב הרבנים. אה, אין כזה. פה ושם מחאה רפה או הערת אגב, כל מיני "מי שהיו" זזים על הכיסא במבוכה ודאגה, רק שלא יטיחו בהם את הכינוי הרווח "אנרכיסטים".

הממשלה הבאה נתפרת ברשלנות למידות נאשם בפלילים, אסיר משוחרר ומיעוט דתי. חוקים מתועבים עוברים כסכין בחמאה, ומה שלא האמנו שיקרה קם והיה. נוכל להפלות על רקע אמונה דתית, גזע ונטייה מינית

בחדשות השבת בערוץ 12 התארחה ציפי לבני, אשר באין מבוגר אחראי הייתה קולו של אזרח מול עיתונות שאיבדה את המצפן. היא דיברה בחריפות על מה שנתניהו מחולל באין מפריע, וסביבה דני קושמרו, דפנה ליאל ואמיר אבגי, שנראו כמו ילדים נזופים שמשחקים בעיתון בית ספר. לבני ניערה את הפאנל המנומנם ושפכה מים קרים על הזחיחות שהשתרשה באולפנים, מייצגת היטב כל מי שרצה לצעוק: תתעוררו, נתניהו הופך את המדינה על הראש ואתם שרים.
‏‎
קושמרו מנה בפתיח החדשות את מספר הקדנציות של נתניהו מאז המאה הקודמת ועד הלום, והעלים את הבטחתו הנחרצת של נתניהו הצעיר במאה שעברה אצל דן שילון להעביר חוק הגבלת קדנציה של ראש ממשלה לשתי קדנציות, "כי מה שלא הספקת בשתי קדנציות כבר לא תעשה", כך סח חציר העם, פרח השכונות ואבי האומלל.

ובינתיים אצלו באקווריום המשפחתי סמבטיון, כל הזמן שוצף קוצף. המדינה של אמא, תשאלו את אבא.

אנשי לשכתו עברו פוליגרף משפיל, יש מרגל בבית, וזה חלף בשמי התקשורת כמו נפיחה. אך הופרחה וכבר נמוגה. שור לא געה באולפנים ואיש לא תהה על מה ולמה הושפלו בפוליגרף. מקורב הדליף לעיתונות סודות גרעין?

לא. הודלפה השיחה בין שרה נתניהו לגלית דיסטל אטבריאן. איך ממשיכים מכאן?

אנשי לשכתו עברו פוליגרף משפיל, יש מרגל בבית. שור לא געה באולפנים ואיש לא תהה על מה ולמה הושפלו בפוליגרף. מקורב הדליף לעיתונות סודות גרעין? לא. הודלפה השיחה בין שרה נתניהו לגלית דיסטל אטבריאן

המשפט בו הוא נאשם ובעטיו הוא מטלטל את המדינה בחמש מערכות בחירות רצופות הפך לרומן בהמשכים, רחוק מהעין הציבורית. השבוע סתר העד דוד שרן את עדותו במשטרה בתיק 1000 לגבי הסיגרים שנתניהו עישן, וחזר בו בעניין הכמות, שבאורח פלא פחתה משמעותית עד העדות בביהמ"ש. גם העדה ד"ר יפעת בן חי-שגב מהססת מאוד, ניכר בדבריה שהייתה מוותרת על דרך הרפאים שהיא נאלצת לעבור.

לא פלא שהמעידים נגד נתניהו הולכים ומאבדים ביטחון, גם הם כבר הבינו שמערכת החוק על שופטיה ועדיה מצטופפים על חסקה בלב ים סוער באין מי שינווט לחוף מבטחים. ואם יתעקשו שהנאשם נתניהו עשה מה שעשה, ימרחו אותם בזפת ונוצות. למה להם? ממילא זה לא מזיז לאיש. טאקו טאקו.

ובסוף כל ביקורת שאתם לא שומעים יושב נתניהו באקווריום. הוא השתנה לנו. העיתונאית חנה קים פרסמה השבוע בטוויטר את תמונתו יושב על מכשיר בחדר כושר בקיסריה, חיוור ועייף. האיש מותש וזה לא רק גיל 73 שנושך בו, הוא מזיע ממאמץ לתחמן, להבטיח ולעקוץ, כדי להישאר על הגלגל כשמאחוריו מחמרת בו המשפחה. מתחת לאיפור של תייר צרפתי שזוף מדי, שנועד לשוות לו מראה צעיר ובריא, גר זקן רדוף שדים.

הוא לא צריך את זה והוא אפילו לא ימני כמו שהוא מתאמץ לצאת. היה מוכר את כל הימין תמורת קצת שקט, הוא רוצה לאמא. לא זו שדורשת מלוכה, אמא שתאהב אותו כמו את אחיו.

הוא רצה שלטון וקיבל קן צרעות. מה לו ולעם הרוחש תחתיו כתהום פעורה, מה הם רוצים? מה לו ולנושאים אותו על כפיים, קדוש קדוש. הוא עקוד בהערצתם ובתובענות מבית.

אבל מה, יש שמחות קטנות של שמאלנים. נתניהו מתחיל לשלם על הכיסא שלו והוא כידוע שונא לשלם. החברים שמחה רוטמן ואורית סטרוק דחפו לו את הראש למים ומחזיקים טוב טוב שלא ייצא עד שכל הדרישות ייענו, גם המופרכות ביותר.

אני מציעה סימון תעודות זהות ודגל פסים צבעוני קטן וחמוד ליד תמונת היהודו… כלומר הלהט"ב, אייקון של חגורת נפץ לערבים ואייקון מקיא לשמאלנים.

אבל מה, יש שמחות קטנות של שמאלנים. נתניהו מתחיל לשלם על הכיסא שלו והוא כידוע שונא לשלם. החברים רוטמן וסטרוק דחפו לו את הראש למים ומחזיקים שלא ייצא עד שכל הדרישות ייענו

האקווריום הכי מטורלל במדינה בדרך להשבעת הממשלה הבאה ועוד נתגעגע לקודמת. כי אם בעבר הכל נעשה במחשכים, עכשיו הכל מלמעלה. אל תפריעו לעצמכם. טאקו טאקו.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 910 מילים
סגירה