שגריר ארה"ב בישראל: הממשל האמריקאי יעץ לנתניהו להאט את קידום התוכנית המשפטית

ראש השב"כ לשעבר יורם כהן: "הרפורמה תהפוך את ישראל ממדינה דמוקרטית למדינה שאינה כזו; נראה שמטרת הרפורמה איננה לשפר את מערכת המשפט, אלא לנטרל אותה" ● המשקיפה הישראלית הוצאה מדיוני האיחוד האפריקאי, ככל הנראה בלחץ דרום אפריקה ואלג'יריה ● סגנית נשיא ארצות הברית, קמלה האריס: רוסיה ביצעה באוקראינה פשעים נגד האנושות

 • מפגינים המוחים בתל אביב נגד המהפכה המשפטית, 18 בפברואר 2023 (צילום: Tsafrir Abayov, AP)
  Tsafrir Abayov, AP
 • מפגין מוחה בתל אביב נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, 18 בפברואר 2023 (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
  תומר נויברג, פלאש 90
 • מפגינים בתל אביב נושאים דגם מוגדל של מגילת העצמאות במחאה נגד המהפכה המשפטית, 18 בפברואר 2023 (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
  תומר נויברג, פלאש 90
 • מפגינים מוחים נגד המהפכה המשפטית, 18 בפברואר 2023 (צילום: Tsafrir Abayov, AP)
  Tsafrir Abayov, AP
 • מפגינים מוחים בנתניה נגד המהפכה המשפטית, 18 בפברואר 2023 (צילום: אלעד גוטמן)
  אלעד גוטמן
 • נשים בחיפה לובשות את בגדי השפחות מהסדרה "סיפורה של שפחה" במחאה נגד הממשלה, 18 בפברואר 2023 (צילום: פלאש 90)
  פלאש 90

כמדי שבת בשבועות האחרונים גם הערב ייערכו הפגנות ברחבי הארץ נגד המהפכה המשטרית שמובילה הקואליציה. ההפגנה המרכזית תתקיים בתל אביב. לפי ההערכות, רבבות משתתפים ייקחו חלק במחאה.

סמנכ"לית אגף אפריקה במשרד החוץ, שרון בר לי, המשמשת משקיפה בדיוני של האיחוד האפריקאי, הוּצאה היום (שבת) מישיבה של האיחוד, ככל הנראה בערבות לחץ מצידן של חברות האיחוד דרום אפריקה ואלג'יריה.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "מצער לראות שהאיחוד האפריקאי נלקח כבן ערובה על ידי מספר קטן של מדינות קיצוניות כמו אלג'יר ודרום אפריקה המונעות משנאה ונשלטות על-ידי איראן. אנחנו קוראים למדינות אפריקה לעמוד מול הפעולות הללו הפוגעות בארגון האיחוד האפריקאי עצמו וביבשת כולה".

בישראל נעשים מאמצים כדי לאפשר לבר לי לקחת חלק בדיונים שיתקיימו מחר.

רוסיה ביצעה באוקראינה פשעים נגד האנושות – כך אמרה סגנית נשיא ארצות הברית קמלה האריס בנאום בוועידת הביטחון במינכן. האריס אמרה שהכוחות הרוסיים ביצעו הוצאות להורג, מעשי אונס, עינויים וגירוש בכוח. חלק מהמעשים בוצעו נגד ילדים.

הממשלה תקים מחר (ראשון) בישיבתה השבועית את המשרד לעניינים אסטרטגיים, שבראשו יעמוד רון דרמר, שעד כה היה שר ללא תיק.

הממשלה גם תשנה את שמו של משרד ההתיישבות למשרד ההתיישבות והמשימות הלאומיות ואת שמו של משרד האנרגיה למשרד האנרגיה והתשתיות.

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התייחס הערב (שבת) לדברים שאמר ביום שני האחרון בראיון לדמוקרט-טיווי: "מה שצריך זה לעבור לשלב הבא, לשלב המלחמה, ומלחמה לא מנהלים בנאומים, אלא מלחמה מנהלים בקרב פנים אל פנים, ראש בראש, יד ביד. וזה מה יהיה כאן". בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בחדשות 12 אמר אולמרט: "הרי ברור שהדברים שאני אמרתי לא היו קריאה לאלימות. לא קראתי לאלימות. אני נגד אלימות. כל חיי הציבוריים היו נגד אלימות".

סגירה