ממשלת פירומנים על מלא

איתמר בן-גביר נואם באזכרה לציון 27 שנים למותו של מאיר כהנא, 7 בנובמבר 2017 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
יונתן זינדל/פלאש90
איתמר בן-גביר נואם באזכרה לציון 27 שנים למותו של מאיר כהנא, 7 בנובמבר 2017

עוד שיא של שפל נשבר השבוע כשח"כ צביקה פוגל ("עוצמה יהודית"), חבר הקואליציה ויו"ר הוועדה לביטחון לאומי (ולמרבה הבושה גם תא"ל בדימוס), הביע שביעות רצון מהפוגרום בחווארה ו"אפקט ההרתעה" שנוצר בעקבותיו.

עוד שיא של שפל נשבר השבוע כשח"כ צביקה פוגל ("עוצמה יהודית"), חבר הקואליציה ויו"ר הוועדה לביטחון לאומי הביע שביעות רצון מהפוגרום בחווארה ו"אפקט ההרתעה" שנוצר בעקבותיו

פוגל, שמאוחר יותר טען כי דבריו "סולפו" (אף שנאמרו בבהירות בשידור חי ברדיו), הוא לא היחיד בקואליציה שרווה נחת – או לפחות לא הצטער – על פעולת הטרור בעיירה הפלסטינית.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' עשה לייק לציוץ שקרא "למחוק את חווארה" (שעות ספורות לפני שאירע הפוגרום). ח"כ לימור סון הר-מלך ("עוצמה יהודית") הגדירה את מעשה הטרור "זעקתם הצודקת של מאות תושבי השומרון" ותקפה את הודעות הגינוי. ח"כ טלי גוטליב (ליכוד) הבהירה כי לא תגנה "אנשים בשעת צער" כשנתבקשה להוקיע את הפשע. והח"כ המוקיון ניסים ואטורי (ליכוד) מסר שהוא "מבין את חוסר הסבלנות וכאבם של האזרחים. ישראל חזקה צריכה לפעול באגרוף ברזל". זאב ז'בוטינסקי מתהפך בקברו.

הגדיל לעשות ח"כ יצחק קרויזר ("עוצמה יהודית") שאמר בלי בושה, בדיון בוועדת החוקה, כי ייתכן ש"המתפרעים" בחווארה "קיבלו השראה" מהמפגינים נגד ההפיכה המשפטית.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, שלא התבייש לקרוא למתנגדי ההפיכה ושוחרי הדמוקרטיה "אנרכיסטים", התחפר בשתיקה משך שעות ארוכות עד שהואיל בטובו להזהיר מ"לקיחת החוק לידיים" (באופן אירוני, בן גביר אמר את הדברים במאחז הלא-חוקי אביתר שהוכרז "שטח צבאי סגור"). לחבורת הפוגרומיסטים, שורפי הבתים על יושביהם בעיירה הפלסטינית, לא חשב להדביק את הכינוי "אנרכיסטים".

שר האוצר סמוטריץ' עשה לייק לציוץ שקרא "למחוק את חווארה" (שעות ספורות לפני הפוגרום). ח"כ סון הר-מלך מ"עוצמה יהודית" הגדירה את מעשה הטרור "זעקתם הצודקת של מאות תושבי השומרון"

ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית) הגיש לא מזמן הצעת חוק האוסרת על "תומכי פעולות טרור" להתמודד לכנסת. סופר מעוניין למנוע מח"כים ערבים להיבחר לכנסת, אך לנוכח התבטאויות הח"כים בליכוד וב"עוצמה יהודית" לאחר הפוגרום בחווארה, נראה שהצעת החוק צריכה להיות מכוונת אל יוזם ההצעה וחבריו.

ממשלות ישראל לדורותיהן הנציחו את הכיבוש ואף העלימו עין מאלימות מתנחלים. אולם לראשונה בתולדות המדינה קמה ממשלה בישראל שנותנת גיבוי מלא לפעולות טרור נגד תושבים פלסטינים חפים מפשע. ממשלה שהבכירים ביותר בה, כמו שר האוצר והשר לביטחון לאומי, הם סוכני כאוס שכוחם הפוליטי נשען על בריונות, גזענות ואנרכיה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבנה את הקריירה הפוליטית על ליבוי גזענות ושנאה, הוציא לאחר הפוגרום סרטון צבוע הקורא ל"הרגעת הרוחות", אך בפועל מוסיף לאפשר לגורמים הקיצונים ביותר להכתיב כאן את סדר היום. ממשלת פירומנים על מלא.

בטרור הפלסטיני המזוויע, שגדע את חייהם של האחים הלל ויגל יניב ושל האזרח האמריקאי אלן גנלס, צריך להכות בעוצמה ובחוכמה. מהשכל ולא מהבטן.

מדינת ישראל מוכרחה להילחם בנחישות במחבלים ובשולחיהם. הפוגרום בחווארה, שהקשה על חיילינו לשים את ידם על המחבל הפלסטיני, הוא חרפה מוסרית. ברמה הביטחונית, הפוגרום הזה מבעיר את השטח, נותן דלק לפעילי הבי.די.אס. ומהווה מתנה עצומה לארגוני הטרור, שרוצים לייצר כאוס במדינת ישראל ונהנים מהקרע שנפער בתוכנו.

ממשלות ישראל לדורותיהן הנציחו את הכיבוש ואף העלימו עין מאלימות מתנחלים. אולם לראשונה בתולדות המדינה קמה ממשלה בישראל שנותנת גיבוי מלא לפעולות טרור נגד תושבים פלסטינים חפים מפשע

חובה להלום בטרור (לא בשוחרי הדמוקרטיה, כפי שהצהיר נתניהו) אך בלתי אפשרי לעשות זאת כשהשר לביטחון לאומי הוא אדם שתלה בסלון ביתו תמונת מחבל יהודי, עמד עשרות פעמים לדין פלילי, הורשע בחלק מהאשומים ובהם בתמיכה בארגון טרור, מבעיר את השטח מדי יום ביומו, מסכן חיילים ושוטרים בפעולות ואמירות מופקרות ומהווה בעצמו איום על ביטחון ישראל.

את המלחמה בטרור צריכים לנהל מקצוענים, מנוסים וקרי רוח, ולא חובבן-דמגוג כמו השר איתמר בן גביר, שנותן הנחיה להיערך למבצע נרחב ("חומת מגן 2") כשהוא בזירת פיגוע, טרם כינוס קבינט ומבלי שבדק אם יש לו כוח אדם סביר לביצוע המשימה.

את המאבק בטרור צריכים להוביל אנשים רציניים ושקולים, לא כהניסט-פופוליסט הסבור שלקצר למחבלים בכלא כמה דקות במקלחת זו פעולה מבריקה שתיתן להם נוק אאוט.

14 ישראלים נרצחו בתוך חודש בפיגועי הטרור בישראל ובשטחי יהודה ושומרון. נסו לדמיין איך שר האוצר, השר לביטחון לאומי ואלופי הדמגוגיה בליכוד היו מגיבים אם גל הטרור היה מתרחש במשמרת של נפתלי בנט או יאיר לפיד.

לפני חודשים בודדים בן גביר, נתניהו ושות' נהגו להאשים את הממשלה בפיגועים ולקשור ביניהם לחולשת ההנהגה בישראל. ומה לגבי הפיגועים במשמרת שלהם? הם, כפי הנראה, עדות לזקיפות קומה ולעוצמה יהודית.

לפני חודשים בודדים בן גביר, נתניהו ושות' נהגו להאשים את הממשלה בפיגועים ולקשור ביניהם לחולשת ההנהגה בישראל. ומה לגבי הפיגועים במשמרת שלהם? הם, כפי הנראה, עדות לזקיפות קומה ולעוצמה יהודית

"חייבים לשנות את תפיסת הביטחון ולעבור מהגנה להתקפה", צייץ הפרשן המבריק והמצביא הדגול (שלא שירת יום אחד בחייו), קולונל איתמר בן גביר. אם אי פעם ייפגשו בצורה אקראית, כדאי שהצייצן המביך, ש"לקח" למחבלים את הפיתות בגבורה יוצאת דופן, ידאג לשתף את השר לביטחון לאומי ב"תפיסת ההפעלה" המורכבת.

תומר פלג, עוסק בייעוץ תקשורת ויחסי ציבור. שירת בדובר צה"ל. בוגר ביה"ס לעיתונאות "כותרת" ובעל תואר ראשון בהיסטוריה כללית מאוניברסיטת תל אביב. עבד 7 שנים ב"ידיעות תל אביב". שימש כדובר של ח"כ לשעבר איל בן ראובן (המחנה הציוני) ושל חברת הכנסת אמילי מואטי (עבודה).

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 736 מילים
סגירה