חורבן זה כאן

שלט של כרמלה כהן שלומי
שלט של כרמלה כהן שלומי

ניסינו לצאת מההפגנה ברחוב קפלן ב"יום השיבוש" ביום רביעי שעבר. זו הייתה משמרת של קשישים.  בשתיים אנחנו אוכלים ואחר כך נחים בין שתיים לארבע ואחה"צ אני סורגת גרביים עד שנותנים חדשות, אבל המשטרה סגרה את המפגינים במתחם מגודר כדי להקל על השוטר מאיר לצלוף במפגינים רימוני הלם. וחבל שהתאמץ ככה, מספיק שהיה עושה לנו "בוווו" והיינו נמלטים על צי קלנועיות שהקרן החדשה קנתה לנו.

ניסינו לצאת מההפגנה בקפלן ב"יום השיבוש". זו הייתה משמרת קשישים. המשטרה סגרה אותנו במתחם מגודר כדי להקל על השוטר מאיר לצלוף בנו רימוני הלם. היה עושה "בוווו" והיינו נמלטים על צי קלנועיות מהקרן החדשה

מאיר השוטר הוריד אוזן למפגין אבל זה קרה אחרי שהלכנו. חמקנו דרך קניון עזריאלי כי היה חשוב לנו להישאר עם כל האוזניים.

כשיצאנו לרחוב חלפנו על פני צעירים שלא התפעלו מהשלט שהחזקתי ואחד מהם קרא לי "אשכזייה שמאלנית", ולזכותי ייאמר שאני לא אשכנזייה. מאחורי צחק בן זוגי, הוא מאחינו בני תימן, בעידן נתניהו זה יתרון שאין לזלזל בו. הוא הבטיח להחביא אותי כשיבואו לעצור אותי על בגידה.

בהפגנות במוצ"ש האחרון השתמשה המשטרה במכתזית כדי להדוף את המפגינים. ראש ממשלת הצללים יאיר נתניהו, קרא לנו טרוריסטים והוא מבין בלוחמה נגד טרור, מגשי הסושי שזרמו למשרדו ביחידת דובר צה"ל עשו לו בלגן בבטן, אל תשאלו.

בחדשות אמרו שזו רק מכתזית, איזו הקלה, ולא הבואש המשטרתי שמתיז מים מסריחים, מי צריך בואש פרימיטיבי מתיז מים כשיש לנו מודל משופר ויעיל ממנו בהרבה, עם פוטנציאל להרעיל. לפחות את החברה הישראלית, לא דבר של מה בכך. חורבן זה כאן.

כבר יש לנו בואש יורק ומדבר, גאווה ישראלית. פעם נעצר למכביר והורשע בתמיכה בטרור ולמרות שלא שירת בצבא הוא מבין טרוריסטים. והנה באו ימים והבואש המשטרתי עומד בראש הגוף שפעם עצר אותו כשהיה פרחח גבעות שהפך דוכנים בשוק ועתה כפוף אליו ומאפשר לו ליישם את "המדיניות שלי".

גם לנו יש בואש, שפעם נעצר למכביר והורשע בתמיכה בטרור ולמרות שלא שירת בצבא הוא מבין טרוריסטים. והנה הוא עומד בראש הגוף שפעם עצר אותו כשהיה פרחח גבעות שהפך דוכנים בשוק ועתה כפוף אליו

הידעתם, אין יותר גוף ראשון רבים, "אנחנו" מת עם דוד בן גוריון. הטרמינולוגיה השתנתה כשבנימין נתניהו עלה לשלטון במאה שעברה (הזמן רץ כשמסתאבים) הבטיח לפרוש אחרי שתי קדנציות ומאז לא יודעים מה יש לו וגם המדינה לא משהו.

בשלטון נמצאת עכשיו חבורת אינדיבידואלים שלכל אחד מהם אגו של מעצמה, אכול ושתה היום כי מחר מי יודע אם תישאר פה מדינה. אל תתפלאו אם השר לביטחון לאומני ישקול להחליף את ההצדעה בקידה עמוקה, אין לדעת מה עוד מתכנן הפירומן-גביר שעמד לדין פלילי במדינה שהוא מסכסך עכשיו. הרי רדף פעם ראש ממשלה מכהן עד רכב השרד שלו, תלש ממנו את הסמל ואיים בכהניסטית מדוברת שיגיע גם לראש הממשלה, אם לא למעלה מזה.

ובכן, איתמר בן גביר הגיע גם הגיע למעלה ועוד בדלת הראשית שנתניהו, נרקומן שלטון, פתח לרווחה עבורו. ומאז המכתזית לביטחון פנים גורר אותו בשיער שאין לו לתהום יחד עם המדינה שהוא רואה בה ארנק.

והעם רואה את הקולות ותופס את הראש. לפחות חצי עם.

האפור היום אפור מאוד. מתגבר הצורך במפלגה חילונית. בעבר חילונים נקראו "חופשיים" ולא בכדי, זה מאפיין מרכזי בחילוניות, זה כמו לנשום, אתה נזכר בזה רק אם אתה נחנק. וכעת כשהרוב נדחק לפינה ע"י מיעוט, מתעורר צורך בייצוג המרחב החילוני שנפרץ.

אין יותר גוף ראשון רבים, "אנחנו" מת עם בן גוריון. הטרמינולוגיה השתנתה כשנתניהו עלה לשלטון במאה שעברה (הזמן רץ כשמסתאבים) הבטיח לפרוש אחרי שתי קדנציות ומאז לא יודעים מה יש לו וגם המדינה לא משהו

זו משימה לא פשוטה, מרצ נעלמה, העבודה בדרך, יאיר לפיד ובני גנץ במשחקי אגו, והליכוד לכוד באינטרס של שותפיו הדתיים. במשחק הפוליטי מיעוט דתי חרדי משתלט על הבית בעוד רוב חילוני עומד כעני בפתח. הכלי היחיד בידיו הוא מחאה המונית.

דרושה מפלגה לרוב החילוני הגם שהוא חצוי. עד כה נמנם בפינה כאריה זקן ונופף בזנבו לגרש זבובים. עכשיו הוא שוטף את הארץ בנעריו ובעיקר בזקניו שראו בחייהם שלטון נטול נתניהו, אותו ראש הממשלה שלא מתבייש לכנותם אנרכיסטים.

יש בו ימין ושמאל ומרכז רחב מאוד אבל אין לו מנהיג והוא קרוע לגזרים. לסדקים האלה נכנס נתניהו ועושה ככל העולה על רוחו בעזרת מיעוט דתי אינטרסנטי שחותר למדינת הלכה.

מפלגה חילונית תתחיל בקטן עם חילונים גמורים שדתם היא דמוקרטיה, אליהם יצטרף חלק מציבור חילוני שמגדיר עצמו "מסורתי". זה עם גדול ורב, מיעוטו הצטרף להפגנות בלב ולב וחלקו יושב על הגדר כי הוא קרוע בין תחושה שהבית בוער לבין מסורת בית אבא ו"עם לבדד ישכון", מדינה קטנה מוקפת אויבים, וכל הקלישאות שהאכילו אותנו מהגן עד דיור מוגן. אמת שהייתה יפה לשעתה עד שגדלנו והתעצמנו מאוד ובנינו צבא קטן וחכם ובכיר מוקף פושעים שמטלטל מדינה.

ואין במפלגתו צדיק אחד שישים את טובת המדינה מעל טובת המנהיג שסרח.
השחור היום שחור מאוד.

דרושה מפלגה לרוב החילוני, שנמנם בפינה כאריה זקן ונופף בזנבו לגרש זבובים. עכשיו הוא שוטף את הארץ בנעריו ובעיקר בזקניו שראו בחייהם שלטון נטול נתניהו, אותו ראש הממשלה שלא מתבייש לכנותם אנרכיסטים

מה עוד תבקשי מאתנו מכורה ואין ואין עדיין? אנחנו דקה לפני חורבן עוד בית. מדינת ישראל נחטפה ע"י שלושה מגזרים נצלניים שיש ביניהם סינרגיה: מתנחלים, חרדים וכהניסטים, שעבורם החוק אינו אלא המלצה מנומסת. אבל כזה עוד לא היה לנו, זה הצד המשיחי, תנו להם מדינה ושחררו אותנו.

כבר היו כאן פרעות או התנכלויות ורדיפות אבל עלינו שלב ל"אחים, הצילו, שריפה. עיירתנו בוערת כולה", לא שלנו ולא רק מג'ריקן דלק של השר בצלאל סמוטריץ'. למרבה החלחלה העיירה הבוערת הייתה פלסטינית, והרעה באה עליהם מידינו, צאצאי אודים מוצלים מאש שנאה אחרת.
וכן, חייבים להשוות.

גם השר סמוטריץ', הראשון לגלון ונפש יהודי הומייה, השווה את הפגנות הענק שהתנהלו בסדר מופתי לפרעות הנבלים ברשות התורה שהעלו באש בתים על יושביהם, וזה אחרי שקרא למחוק את חווארה.

במדינת יהודה הפורעים בכיפה ששרפו את חווארה הם זרועות העקרב הארסי. את הפורעי בכפר איש לא כינה "אנרכיסטים", או "טרוריסטים" כמו שבנו יאיר כינה בנימוס בריטי את המוני המפגינים נגד הרפורמה. גם שרת התעמולה גלית דיסטל אטבריאן לא קראה להם נפולת של נמושות כמו שהגדירה את הטייסים.
עולם הפוך עד היסוד.

ידענו תקופות קשות חברתית. לא כזאת. הביוב מציף הכל ומתגבר הצורך בהפרדה. שתי מדינות, אם לא שלוש, לשני עמים, חילונים, ודתיים.

לא מפתיע שלציבור הימני אין צורך בהפרדה, הרי החילונים נושאים בנטל שהחרדים נהנים מפירותיו. למה לשחוט תרנגולת חילונית ברובה שמטילה תקציבי זהב?

גם השר סמוטריץ', הראשון לגלון ונפש יהודי הומייה, השווה את הפגנות הענק שהתנהלו בסדר מופתי לפרעות הנבלים ברשות התורה שהעלו באש בתים על יושביהם, וזה אחרי שקרא למחוק את חווארה

75 שנה אנחנו נאבקים באויב חיצוני והסתדרנו, יותר או פחות ופחות. עכשיו זה מתפוצץ אצלנו בבית. זה התפשט לאט וכבש מרצפת ומרפסת עד שהתיישב בסלון ונהיה ריב חמולות בראשות נתניהו, דה פרוטקטור אוף ישראל.

אפילו ליל הבדולח שלח ד"ש מהאופל והתאזרח. והנה התפצלנו לקבוצות קטנות, טייסים ולוחמים ואנשי הייטק, יועצים משפטיים ואלופי צה"ל ואנשי אקדמיה, וסתם אזרחים שנשבר להם, מכל קצווי הקשת. שוועתם מגיעה עד כיסא הכבוד. אבל הכיסא מחרבן עליהם וממשיך בשלו. יריב המדינה לוין לא עוצר באדום.

זו תקופה חשוכה במיוחד. לפעמים נדמה שנתניהו הוא מזימה אפלה לחיסול מדינת ישראל. עד שלא ייצא ממחזור הדם הפוליטי שלה לא תמצא מנוח.

מדובר באישיות לא מורכבת במיוחד, הוא עשוי מהתכניות של רעייתו והילד, על אדני יריב לוין וקואליציה דתית קיצונית שחלומה הוא מדינת הלכה. ואם לא נעמוד על נפשנו חלומם יתגשם לנו על הראש.

נתניהו הוא לא ימין ולא שמאל, הוא אדם לכל עת והוא מטה את הזרם לצרכיו. קהלו עצום ורב אינטרסים, חלקם חרדים וחלקם ירשו את מלכותו הנצחית מבית אבא שהתחיל מנחם בגין ולא משחרר את הביבי. הוא כלי בידיהם ואם יצטרכו – יפחלצו אותו לצורך העניין, ממילא הוא לא קובע. רק מנצח על המדורות שהוא מצית.

מתגבר הצורך במפלגה חילונית. אני יודעת שהיו כמה כאלה לפני שמרב מיכאלי חיסלה את מרצ. לא שאני מאמינה שזה יקרה, השיוך הפוליטי גובר על הכל אבל אני מתעקשת להשתעשע במחשבה שאם הייתה מפלגה כזו, חלום הדורות של לא מעט אוהבי הארץ הקרועה הזאת לא היה עולה באש משיחית.

נזיז הצידה את הנושאים שמפרידים בין ימין מרכז ושמאל, אין שם תהום, יש קיבעון, ונממש את זכויות הרוב החילוני הזה. הרוב שנשבה בידי אנשי דת שמרסקים את המדינה עד דק באמצעות נתניהו.

טייסים, לוחמים, הייטקיסטים, יועמש"ים, אלופי צה"ל ואנשי אקדמיה, וסתם אזרחים שנשבר להם. שוועתם מגיעה עד כיסא הכבוד. אבל הכיסא מחרבן עליהם וממשיך בשלו. יריב המדינה לא עוצר באדום

עת רעה היא לישראל, דרושה מפלגה חילונית שתחרוט על דגלה חופש ותדאג למדינה ולא לשליט. את שאר המחלוקות נפתור אחר כך. כמו במערכון המופתי של אסי כהן בארץ נהדרת שנוגע באזמל חד בפצע החברתי המדמם.

יש אפילו רמז בתנ"ך:

‏"וַיֹּאמֶר אַבְרָם אֶל לוֹט אַל נָא תְהִי מְרִיבָה בֵּינִי וּבֵינֶיךָ .. כִּי אֲנָשִׁים אַחִים אֲנָחְנוּ. הֲלֹא כָל הָאָרֶץ לְפָנֶיךָ הִפָּרֶד נָא מֵעָלָי אִם הַשְּׂמֹאל וְאֵימִנָה וְאִם הַיָּמִין וְאַשְׂמְאִילָה"

נראה שזה הזמן.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,353 מילים
סגירה