על פריחת הלאומן ועל האנטישמיות החדשה

תושבים סקרנים ואנשי ימין מתאספים מול ההפגנה של מתנגדי המהפכה המשפטית, מול ביתו של ח"כ משה גפני בבני ברק, 14 במרץ 2023 (צילום: אריק מרמור/פלאש90)
אריק מרמור/פלאש90
תושבים סקרנים ואנשי ימין מתאספים מול ההפגנה של מתנגדי המהפכה המשפטית, מול ביתו של ח"כ משה גפני בבני ברק, 14 במרץ 2023

בכל פעם שיש ידיעה על אנטישמיות בעולם אני צוחקת. לא, אנחנו. מה לעשות, אותי זה מצחיק, מצדי תגידו שמחה לאיד. הרצינות התהומית בחדשות, התגובות המזועזעות, העיירה בוערת, אללי, הנאצים פה.

בכל פעם שיש ידיעה על אנטישמיות בעולם אני צוחקת. לא, אנחנו. מה לעשות, אותי זה מצחיק, מצדי תגידו שמחה לאיד. הרצינות התהומית בחדשות, התגובות המזועזעות, העיירה בוערת, אללי, הנאצים פה

ולמה נזכרתי באנטישמיות?

ההפגנה בבני ברק נגד הרפורמה גררה עימותים עם חרדים שדבקים בבנימין נתניהו כמו חסידים בחצרו של רב. הפעם חילוני למהדרין. השנאה התהומית כלפי חילונים מזכירה אנטישמיות, אלא שכאן זה מבית.

ההפיכה המשטרית הפכה את החברה הישראלית לשדה קרב רווי יצרים עם זליגה למחוזות שלא ייאמנו.

זה קרב על הדמוקרטיה ומסתבר שהמחאה הסוחפת מדירה שינה מעיני נתניהו. זה לא דומה לאף הפגנה בהיסטוריה של המדינה, היא צומחת מלמטה וחוצה מגזרים ומתרחבת משבוע לשבוע ולא רואים את סופה. היא מכוונת נגד הרפורמה אבל מכרסמת את הכס.

נתניהו מתבונן בה בעיניים כלות ונחרד מכוחה. לא בכדי כינה את משתתפיה "טרוריסטים". תחת הלחץ ההיסטרי הוא שב למרפסת בכיכר ציון להפגנה ההיא שאחריתה רצח.

זה לא דומה לאף הפגנה בהיסטוריה של המדינה, היא צומחת מלמטה וחוצה מגזרים ומתרחבת ולא רואים את סופה. היא מכוונת נגד הרפורמה אבל מכרסמת את הכס. נתניהו מתבונן בה בעיניים כלות ונחרד מכוחה

פריחתו של ערוץ 14 צמחה על ערוגת שסע פוליטי מעמיק וסימנה עידן של עיתונות בלי מסכות שמשרתת בגלוי את נתניהו ואת מחנה הימין שרובו חרדל"י ולאומני. היא לא מגלגלת עיניים ולא רומזת בקריצה כמו אצל המתחרים (שחלקם התפשטו מתחפושתם הנייטרלית) אלא פועלת בגלוי למען השליט ויוצרת מקום בטוח לחרדותיו בחיק קואליציה דתית, השבויה במנהיגות רבנית שלא רואה בעיניים.

ערוץ ביביTv, כמו "ישראל היום" לפניו, הוריד את הכפפות ועובד את המולך שבערוב דרכו הפוליטית איבד את הבלמים ומוליך לאבדון. נתניהו שיכור כוח והיסטרי בה בעת והקואליציה סרה למרותו ללא עוררין כמו הליכוד. מי שמערער – שמאלן.

ככה הוא רוצה גם את המדינה כדי ללוש אותה בצלמו ובדמותו, עם האישה והבן על חזיון תעתועיו.

הדרך לשמר את שלטונו מזכירה אנטישמיות, אלא שכאן לא מסמנים יהודים אלא שמאלנים. ולמרות שהשמאל הוא זן נכחד, נתניהו סימן בערמומיות את יריביו בהגדרה שהפכה לקללה: שמאלנים. עם דובדבן על הקצפת: אנרכיסטים. שמאל אנרכיסטי שקיים בדמיונו זה הדמון החדש והמצליח שפשט בארץ כמו רעל והפך את מרכז-שמאל ליישות הרסנית שחותרת תחת המדינה.
והמדינה זה הוא.

זו אנטישמיות אוטואימונית. היא תוקפת צד פוליטי ישראלי כאילו היה אויב. אויב יהודי ולא לגיטימי. האזרחים הערבים הודרו מזמן אבל נגד מרכז-שמאל גוייס מוטיב הגזע שמעוברת למוטיב עדתי: אשכנזים, אליטה פריווילגית לבנה ועשירה שהשתלטה על המדינה. ואסור להשוות.

זו אנטישמיות אוטואימונית. היא תוקפת צד פוליטי ישראלי כאילו היה אויב. אויב יהודי ולא לגיטימי. האזרחים הערבים הודרו מזמן אבל נגד מרכז-שמאל גוייס מוטיב הגזע שמעוברת למוטיב עדתי: אשכנזים

הכל כאן, מנהיג כריזמטי שנואם לאומה בלי לענות לשאלות עיתונאים, המון מעריץ, סימון עיתונאים כשמאלנים ומפגינים כאנרכיסטים, איום על ערוצי תקשורת והקמת ערוץ שפועל ברוח השלטון, מיתוג המושג "לאומי" (המשרד לביטחון לאומי), שינוי חוקים, חקיקה שנועדה לבסס שלטון קיים, פייק ניוז, העמקת השסע תוך קיבוע סטראוטיפים עדתיים ע"ע נאום הרולקסים והמרצדסים של ח"כ דודי אמסלם. זה נאמר בטבעיות מבעיתה. הגבולות נחצו מזמן.

נתניהו יצר זהות קורבנית בינו לבין הימין, מין "אנחנו" נרדף שמשרת אותו תוך טשטוש העובדה שהוא עצמו פריווילג לבן ועשיר שירד מהארץ ושינה שמו לבן ניתאי. גם העובדה שתלוי נגדו אישום בפלילים לא מערער את מעמדו. להפך. נדמה שזה מחזק אותו. יותר מתמיכה, זו אצבע בעין של חצי מדינה, גם כשאצבע נתניהו נציג ישראל השניה טובלת בזהב ושמנת.

הגופים המשרתים את האזרח מוצאים עצמם מתלבטים בנאמנות כפולה. למי להישמע, לשלטון או לחוק, לשר או למערכת המשפט. בתווך אזרחים על סף מלחמה.

תקשורת שמשרתת שלטון כזה היא הרוצח השקט של הדמוקרטיה והיא מחלחלת לשטח כמו לענה. השלט הנורא "שמאלנים בוגדים" שהתנוסס בגאווה בשערי בלפור נודד עכשיו בארץ ומתרבה כמו מטאטים בשוליית הקוסם. בהפגנה מוצ"ש האחרונה התנוסס גם על שלטים קטנים ונבזיים שהחזיקה קבוצת ימנים קטנה על דרך השלום.

הגופים המשרתים את האזרח מוצאים עצמם מתלבטים בנאמנות כפולה. למי להישמע, לשלטון או לחוק, לשר או למערכת המשפט. בתווך אזרחים על סף מלחמה

אין מי שייצא נגד שלט כזה ואין מי שייסלק אותו. התרגלנו אליו. יום אחד ייעצרו בשמו אנשים ויואשמו בבגידה. ראש ממשלה כבר יש לו.

השבוע העלה בטוויטר הפעיל החברתי אבי ילאו תגובה על ציוץ שלו מאדם בשם שמעון אדרי:

"שוב הטיפש מגן על אלה שהוא משמש להם סמרטוט רצפה. יאללה תחפף לאתיופיה, בישראל התקדמת, לך תקדם את אתיופיה, מקטרים כל היום.. לכו לאפריקה, תקדמו את היבשת שאתם גאים בה".

עוד נציג של המהפכה המתוקה של אבישי בן חיים של ביבי. ישראל השנייה בגבו של נתניהו מגן החלשים.

תקשורת מסוגו של ערוץ 14 זה נשק בקרב על התודעה ובקנה שלו כדורים שעלולים לחסל את הדמוקרטיה.

שר שיצא משליטה כבר יש. איתמר בן גביר שהיה מוקצה ע"י הליכוד נכנס בדלת הראשית לממשלה ומתנהג כפרחח שזה עתה גנב את סמל הרכב של רבין.

בזמן כהונתה הקצרה והנרדפת של ממשלת בנט לפיד מחתה האופוזיציה על כך שראש מפלגה קטנה עומד בראש הממשלה. והנה הלכה הממשלה ההיא ובאה חדשה שמקדמת רפורמה ומי רוקד כל הדרך לגירושין בעם? מי האלפרון של הרפורמה? מי סותם לכולם את הפה בוועדת חוקה? שמחה רוטמן ממפלגתם הקטנה של בן גביר ובצלאל סמוטריץ.

בכהונתה הקצרה והנרדפת של ממשלת בנט לפיד מחתה האופוזיציה על כך שראש מפלגה קטנה מכהן כרה"מ. והנה באה ממשלה חדשה ומי סותם פיות בוועדת חוקה? רוטמן ממפלגה של ששה המנדטים

לפנינו קרקס אימים שליצניו הם פוליטיקאים וגם עיתונאים בינוניים כדוגמת ינון מגל, אראל סגל ושמעון ריקלין, שכבר בקדימון להפיכה המשטרית ריקדו לפני הפריץ ברחוב.

ועולה גם המחשבה המדכדכת על משתפי פעולה מתוך המערכת הפוליטית. כל אותם חברי קואליציה שהם נגד הרפורמה וחוששים להביע דעה שאינה חופפת לזו של הראש כדי שלא יורידו להם את הראש.

לאור הפחדנות והרפיסות של אנשים כמו אבי דיכטר אפשר להבין תהליכים היסטוריים מעוררי חלחלה. שתיקת הכבשים שמכירים את האזהרות מאפשרת הכל.

וזאת במקום להיטיב עם העם, כמו שניסח פעם מנחם בגין, אנחנו במלחמת שבטים. במקום לדאוג לדמוקרטיה מתאבדת, לשוויון זכויות, חוקה לישראל, תיקון חוק הלאום הגזעני, שוויון בגיוס, והדחוף מכל: הפרדת דת ומדינה שזו לבנת חבלה שעלולה להרים את המפעל הציוני כולו באוויר – במקום כל זה עסוקים בחוקי שימור שלטון נתניהו כאילו אין מדינה.

75 שנה למדינת ישראל שנמצאת על המסלול המהיר בדרך למדינת נתניהו. מחאת ההמון מציפה את הרחובות, יש גם משפחות. זמן איכות עם הילדים היה לזמן אזרחות. זו דמוקרטיה, ילדים. תגידו לה יפה שלום.

במקום לדאוג לדמוקרטיה, לשוויון זכויות, חוקה לישראל, שוויון בגיוס והפרדת דת ומדינה שזו לבנת חבלה שעלולה להרים את המפעל הציוני כולו באוויר – עסוקים בחוקי שימור שלטון נתניהו כאילו אין מדינה

יש לי חבר יקר, פטריוט בכל רמ"ח איבריו, קצין צנחנים במיל' שגר בחו"ל שנים ארוכות וכל כך התרחק עד שלא שם לב שישראל שעזב אינה אותה הארץ. הפוסטים שלו על ישראליות ואנטישמיות מצחיקים אותי. בנאדם, תחזור לארץ ויחזור לך הביטחון היהודי שמתעב ערבים, רוסים ואתיופים. ושמאלנים. בוא, זה ירגיע אותך, נהיינו חארות, חבר'שלי. אצלנו הדג מסריח מהראש, ישר לפנים. מוות לערכים.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
התגובה של רחל פרומן מלמדת על העולם שנוצר בישראל. חצי עם שרואה ערוץ 14, על שקריו והנדסת התודעה, וחצי עם שסולד מערוץ 14 בגלל שקריו והנדסת התודעה. מלחמת התרבות איננה כבר על הרפורמה אלא על ... המשך קריאה

התגובה של רחל פרומן מלמדת על העולם שנוצר בישראל. חצי עם שרואה ערוץ 14, על שקריו והנדסת התודעה, וחצי עם שסולד מערוץ 14 בגלל שקריו והנדסת התודעה.
מלחמת התרבות איננה כבר על הרפורמה אלא על אופיה של ישראל. וזה קרב שאף אחד לא רוצה להפסיד בו. פשרה כבר לא תתקבל והאופציה שרואה כל צד היא נצחון.
יש שני תסריטים לעתיד. 1. בחירות 2. מלחמה.
הממשלה תעדיף מלחמה. יעודדו קצת את חיזבאללה להעיף טילים. יעצבנו קצת את חמאס, את השטחים ויבעירו את השטח כדי שיהיו כמה שיותר מתים כדי שיוכלו לחוקק את המהפכה. מתים על מזבח המלחמה של הממשלה באזרחים. והארץ תבער.
ואחרי זה, בע"ה, יועמדו כל הבוגדים למשפט. מנתניהו ועד קרעי, כולם יועמדו למשפט על בגידה במדינת ישראל וחתירה לחיסולה.

זה לא קרב על הדמוקרטיה.מי ששלט באמצעות בעל שישה מנדטים נטול מפלגה, וכשהממשלה קרסה הדיקטטור לפיד שעבר על חוק משאל עם בממשלה שנפלה ומסר שטחים טריטוריאלים לראשונה מקום המדינה למדינת אויב ר... המשך קריאה

זה לא קרב על הדמוקרטיה.מי ששלט באמצעות בעל שישה מנדטים נטול מפלגה, וכשהממשלה קרסה הדיקטטור לפיד שעבר על חוק משאל עם בממשלה שנפלה ומסר שטחים טריטוריאלים לראשונה מקום המדינה למדינת אויב רק כי לא היה לו רוב אינו דמוקרט.מי שיצא למרי אזרחי נגד ממשלה שנבחרה על ידי הציבור בה בשעה שבנט שתמך ברפורמה קיצונית יותר היה ראש ממשלת המחנה הזה ללא מנדט מהציבור איננו דמוקרט כלל ובמיוחד כשברק השותף של הפדופיל הודיע על זה טרום הבחירות והרפורמה.לדעתכם בריטניה איננה דמוקרטיה,ארהב אינה דמוקרטיה וגרמניה אינה דמוקרטיה.בבריטניה הפרלמנט יכול לפטר את השופטים ואסור לבית המשפט לבטל חוקים שהפרלמנט חוקק, בגרמניה הפוליטיקאים בוחרים את השופטים ובארהב הנשיא והסנאט .וכשמקשקשים חוקה שוכחים שברפובליקת ויימר היתה החוקה הכי מתקדמת דיהודי בשם הוגו פרויס חיבר ולמרות זאת היטלר עלה לשלטון באמצעות בית המשפט כי הנאצים השתוללו ברחובות.גם הפשיזם של מוסוליני שצמח דווקא מהשמאל הסוציאליסטי יצא מהרחובות כידוע וכמוהו השמאל הסטליניסטי.

עוד 1,084 מילים ו-2 תגובות
סגירה