תלמידות האולפנה שלעגו למזרחים: "הסרטון הומוריסטי"

סמוטריץ': "לפיד עושה בסרטון שימוש ציני", בן גביר: "אסור לרדת לרמה של ארץ נהדרת" ● גלנט לא יאפשר לפלסטינים להשתתף בטקס הזיכרון המשותף ● ישראלית נהרגה ו-7 פצועים בהתהפכות אוטובוס בדרום קוריאה ● בן נוסף נולד למרב מיכאלי ● יאיר נתניהו הפסיק לפעול ברשתות חברתיות ● שר החוץ ישוחח עם עמיתו היווני על התפרעות אוהדים במשחק של הפועל ירושלים באתונה

סרטון בשם "אם האולפנה הייתה מזרחית". אולפנת חורב (צילום: צילום מסך מהסרטון שהוסר)
צילום מסך מהסרטון שהוסר
סרטון בשם "אם האולפנה הייתה מזרחית". אולפנת חורב

מאות מפגינים מחו אמש (רביעי) מחוץ לחגיגות המימונה בחדרה, שבהן התארח ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם אשתו שרה. המוחים חסמו את אחד הכבישים במקום ואחד מהם עוכב על ידי המשטרה בחשד להפרת הסדר הציבורי. שניים מתושבי השכונה התבקשו, לדבריהם, לצאת מחגיגות המימונה – שנערכה במתנ"ס המקומי – לאחר שהשיבו שאינם אנשי ליכוד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ואשתו שרה בחגיגות המימונה בחדרה, 12 באפריל 2023 (צילום: רמי שלוש [פול])
ראש הממשלה בנימין נתניהו ואשתו שרה בחגיגות המימונה בחדרה, אמש (צילום: רמי שלוש [פול])
לראשונה התקיימו חגיגות מימונה גם בכנסת, ביוזמתו של יושב הראש אמיר אוחנה. מפגין ומפגינה שמחו נגד המהפכה המשפטית הורחקו מהאוהל שהוקם ברחבת הכנסת.

גורמים בישראל מעריכים שהתהדקות הקשרים בין רוסיה ואיראן עלולה לערער את היחסים בין מוסקבה וירושלים – כך דיווח יהונתן ליס ב"הארץ". טהראן, שמספקת לרוסים נשק למלחמתם באוקראינה, עלולה לנסות ללחוץ על מוסקבה לאסור תקיפות ישראליות על יעדים איראניים בסוריה.

סעודיה וסוריה הודיעו על חידוש הטיסות ביניהן ועל חידוש השירותים הקונסולריים.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד, המבקר בארצות הברית, נפגש עם חברי הקונגרס ג'רי נדלר וריצ'י טורס. לפיד גם נועד עם ראשי הארגונים היהודיים בארצות הברית (JFNA).

"‎נפגשתי עם חברי קונגרס וראשי ארגונים יהודיים מכל רחבי ארצות הברית על מנת לשמר את הקשר האסטרטגי בין ישראל ליהדות התפוצות", אמר לפיד. לדבריו, "‎הם מודאגים וחרדים מהשלכות ההפיכה המשטרית על יחסי ישראל-ארצות הברית ועל הקשר עם הקהילות היהודיות".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד בפגישתו עם ראשי הארגונים היהודיים בארצות הברית (JFNA), אפריל 2023
לפיד בפגישתו עם ראשי הארגונים היהודיים בארצות הברית (JFNA)

ראש האופוזיציה סיפר שאמר לנציגי המנהיגות היהודית ש"אסור ליהדות ארצות הברית לוותר על מדינת ישראל. ממשלות הולכות ובאות – מדינת ישראל נשארת, והקשר בין ישראל לארה"ב חשוב ואסטרטגי מתמיד".

מפקד המכללות הצבאיות, אלוף איתי וירוב, נזף במפקד המכללה לפיקוד טקטי ומפקד חטיבת החרמון, אלוף משנה אבינועם אמונה על כך שנפגש עם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ללא תיאום ואישור הצבא. הפגישה בין השניים עסקה באפשרות שאמונה, שעתיד להשתחרר מהצבא בעוד מספר חודשים, יתמנה למפקד המשמר הלאומי. הדיווח על הנזיפה הפיקודית שנרשמה לאמונה פורסם לראשונה בגלי צה"ל ואושר על ידי הצבא.

סגירה