הרצוג: "התועבה הנאצית היא רשע שאין דומה לו; יש להיזהר מכל השוואה לשואה ולנאצים"

נתניהו: "מבקשי נפשנו, הצוררים החדשים, אולי חושבים שאין לנו את הנחישות והלכידות הפנימית לעמוד מולם; הם טועים בגדול" ● היועצת המשפטית לממשלה קבעה שנפלו פגמים בהחלטה להעביר את מפקד מחוז תל אביב מתפקידו ויש לקבל החלטה בעניינו מחדש, אך אין מניעה שבן גביר והמפכ"ל יחליטו - הפעם, לאחר שינהלו הליך תקין - להעביר את עמי אשד לאגף ההדרכה

הנשיא יצחק הרצוג נושא דברים בעצרת הפתיחה לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה ביד ושם, 17 באפריל 2023 (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
קובי גדעון, לע"מ
הנשיא יצחק הרצוג נושא דברים בעצרת הפתיחה לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה ביד ושם, 17 באפריל 2023

שר החוץ אלי כהן שוחח עם מקבילו הסיני צ'ין גאנג על מאמצי איראן להתחמש בנשק גרעיני –

הוועדה לאיתור יושב ראש חדש ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה בחרה פה אחד בפרופסור ירון פלוס לסטטיסטיקן הלאומי. פלוס (54) הוא חוקר באוניברסיטת אריאל בשומרון. לוועדה הוגשו 14 מועמדים. לקו הגמר הגיעו, לצד פלוס, פרופסור חגי לוין וד"ר רון קנט.

בחודש פברואר האחרון ניסה ראש הממשלה בנימין נתניהו – לפי פרסום של מיכאל שמש בתאגיד השידור כאן – להביא למינוי מנכ"ל משרדו יוסי שלי לסטטיסטיקן הממשלתי, אולם ניסיון זה כשל.

ורד בן סעדון, שאמש (ראשון) הודיעה לה השרה מירי רגב על כך שהיא נבחרה להשיא משואה בטקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות, היא חברה במרכז הליכוד – כך דווח הערב ב"ישראל היום". לרגב היכרות קודמת עם בן סעדון. בהודעה שנמסרה אתמול על הבחירה בבן סעדון לא הופיע גילוי נאות לגבי ההיכרות בין השתיים.

יושב ראש המחנה הממלכתי בני גנץ ביקר את המחאה נגד חבר הכנסת בועז ביסמוט בטקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה בתל אביב: "כבן לניצולי שואה, התמונות של ח"כ ביסמוט מגורש מטקס יום השואה בבית הכנסת במדינת היהודים פוצעות את הלב. אני מגנה זאת, ועל אף שמבין את חילוקי הדעות והמועקה שחשים רבים בעם, אני מבקש מכולם להפגין איפוק בימים קדושים האלו. את הוויכוחים העזים והחשובים על דמותנו נקיים בנחישות ובעוצמה אחריהם".

מוחים קטעו הערב (שני) את נאומו של חבר הכנסת בועז ביסמוט בבית הכנסת היכל יהודה בתל אביב באירוע לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה. לצד הקריאות בגנותו של ביסמוט היו נוכחים במקום שתקפו את המוחים.

סגירה