המונים יפגינו במוצ"ש בקפלן, יומיים אחרי הפגנת הימין

הנגבי: "אם לא היתה רפורמה, נתניהו היה מוזמן לבית הלבן" ● ארגון המורים ישבית לימודים בכיתות י'-י"א ביום ראשון ● ארה"ב חימשה מטוסים במזה"ת בפצצות חודרות בונקרים ● שר החוץ האיראני תועד בדרום לבנון סמוך לגבול עם ישראל ● אבי מעוז ימחה נגד לגיטימציה ל"יו"ר הכנסת ובן זוגו" ● בן גביר רוצה איזוק אלקטרוני רק למי שהורשע או מואשם באלימות

הפגנת הימין בירושלים בעד הרפורמה המשפטית, 27 באפריל 2023 (צילום: פלאש90)
פלאש90
הפגנת הימין בירושלים בעד הרפורמה המשפטית, 27 באפריל 2023

לוּ הבחירות לכנסת היו נערכות כעת, מפלגות האופוזיציה היו מקבלות 70 מנדטים, בעוד מפלגות הקואליציה היו מקבלות 50 – כך נמצא בסקר שנערך על ידי פאנלס פוליטיקס ופורסם הבוקר (שישי) ב"מעריב".

בל"ד קיבלה בסקר זה 2.2% מהקולות ונותרה מתחת לאחוז החסימה.

הסקר נערך אתמול ושלשום בקרב 525 נשאלים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל (בני 18 ומעלה). טעות הדגימה המרבית – 4.3%.

לפנות בוקר (שישי) שוחררו ממעצר שני המפגינים שנעצרו, כשמחו אמש נגד השר ניר ברקת במתחם "סי אנד סאן" בתל אביב. לדברי ברקת, מוחים ניסו לתקוף אותו ומאבטחיו ושוטרי משטרת ישראל מנעו זאת מהם.

לאחר שהביא להפלת הצעת החוק לאיזוק אלקטרוני – השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר עתיד להביא בעוד כשבוע לוועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת החוק שלו שגיבש בנושא.

ההצעה קובעת שבתי המשפט יחויבו לשלוח כל מאיים פוטנציאלי להערכת מסוכנות לפני שתתקבל החלטה האם לאזוק אותו באיזוק אלקטרוני. ההצעה מאפשרת לאזוק מי שהורשע בעבר – להוציא, בין היתר, מי שלחובתו הרשעה בעבירות תעבורה, מיסים, תכנון ובנייה – או מי שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות אלימות.

לפי ההצעה, שפרטיה פורסמו על ידי איציק סבן ב"ישראל היום", בית המשפט יוכל לקבוע הצמדה של אמצעי אלקטרוני למתלוננת, שיתריע בפניה אם החשוד מפר את צו ההרחקה שהוצא לו.

ההצעה שנדחתה בחודש שעבר אפשרה לשופטים לחייב כל חשוד באיזוק אלקטרוני. לפי ההצעה הנוכחית, כדי לחייב איזוק תידרש קודם הערכת מסוכנות והרשעה קודמת כלשהי. המשרד לביטחון לאומי תוקם יחידת פיקוח טכנולוגי שתבצע ניטור של מקום הימצאו של המפוקח.

ביום שני הקרוב ייפתח כנס הקיץ של הכנסת. את ראשיתו עתידה הקואליציה להקדיש למאמציה להעביר את תקציב המדינה. מזכיר הממשלה יוסי פוקס נקב בתאריך ה-23 במאי כדד-ליין לשיחות בחסות הנשיא – כך דיווח הבוקר עמית סגל ב"ידיעות אחרונות". אז על הקואליציה להעביר את התקציב, והיא תוכל לשוב ולעסוק ביתר שאת בחקיקה המשפטית.

מנהיג גוב האריות בשכם, עודאי אל-עזזי, הסגיר עצמו למנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית. לפי הדיווחים בארץ, הוא עשה כן מחשש שישראל תתנקש בחייו.

סגירה