הדורכים בשמחה

רוקדות על תמונת נשיאת בית המשפט העליון והיועמ"שית בהפגנת הימין, צילום מסך מכתבה של יגאל מוסקו באולפן שישי
רוקדות על תמונת נשיאת בית המשפט העליון והיועמ"שית בהפגנת הימין, צילום מסך מכתבה של יגאל מוסקו באולפן שישי

ועכשיו עם שוך אירועי יום העצמאות ו"הפגנת המיליון" שסוקרה כמו נחיתת האדם הראשון על הירח, כולל נאומים בשידור ישיר על זמן החדשות וסיסמאות שנגנבו מההפגנות נגד ההפיכה ("נפלתם על הדור הלא נכון" ו"בושה", שנולדה בפי סיגלית קסלר כבר בהפגנות כיכר גורן בפתח תקווה מול היועמ"ש אביחי מנדלבליט), אני שואלת:

אזרח, האם כבר דרכת על תמונה של שופט בג"ץ?

אירוע בולט בהפגנת הימין היה כרזת ענק שנפרשה על הכביש ועליה דיוקן היוע"משית גלי בהרב מיארה. מפגיני הימין, רובם יראי שמיים, דרכו עליה בעוז כמו בטהרן או בבגדד (חכו לנו, ישראל בדרך). ושוב האלכימיה שהופכת הסתה ימנית לאירוע שולי – ואילו אייטם שולי במרכז שמאל לרעידת אדמה.

אירוע בולט בהפגנת הימין היה כרזת ענק שנפרשה על הכביש ועליה דיוקן היוע"משית גלי בהרב מיארה. מפגיני הימין, רובם יראי שמיים, דרכו עליה בעוז כמו בטהרן או בבגדד (חכו לנו, ישראל בדרך)

וכתמיד השד העדתי היעיל שיוצא ונכנס מהבקבוק בתזמון של סמי הכבאי. תמיד נותן שירות.

בעוונותיהן, היוע"משית בהרב מיארה ונשיאת העליון אסתר חיות אשכנזיות, חטא בל יכופר שנסלח רק לנתניהו ולשרשרת ראשי ממשלה ליכודיים לדורותיהם, כאלה שאין בהם ולו פיגמנט מזרחי בודד אבל מי סופר. רק לראשי ממשלה מטעם הליכוד מותר להיות אשכנזים.

ובפראפרזה מתבקשת על "שיר התימניות" של אלתרמן:
("יַלְדָּתִי, מַחְמַל עֵינִי,
בַּסְּמַרְטוּט אֱחֹזִי
הַסְּמַרְטוּט הוּא תֵּימָנִי
וְהַבֹּץ שִׁכְּנוֹזִי!")
אז בליכוד "הסמרטוט הוא מזרחי והבוס שכנוזי".

שור לא געה וחמור לא נער בקואליציית נתניהו לנוכח הדורכים בשמחה על דיוקנאות ראשי מערכת המשפט. בחדשות נראה גם חייל דתי בפאות מסולסלות ונשק בהצלב רומס בעקביו את פניהם.

מי אתם? אנשים שרומסים ברגליים תמונת שופטים ועוד למען שליט רקוב שמשסה אזרחים זה בזה? אתם לא בשלטון? נגד מי הייתה ההפגנה? המדינה בידיים המסוכנות שלכם, גם הכסף הגדול שנשפך בנדיבות על מתנחלים וחרדים, קיבלתם אישור ד'רבנן לבזוז וכרטיס פתוח לא להשאיר כאן אבן על אבן, אם תרצו.
אם תרצו – גם המילים נרמסות, לא רק דיוקן היוע"משית.

בעוונותיהן, היוע"משית בהרב מיארה ונשיאת העליון אסתר חיות אשכנזיות, חטא בל יכופר שנסלח רק לנתניהו ולשרשרת ראשי ממשלה ליכודיים לדורותיהם, כאלה שאין בהם ולו פיגמנט מזרחי בודד אבל מי סופר

התקשורת מחרחרת, קרועה ופחדנית, ובימין לא נהוג להכות על חטא אלא אם החטא שמאלני בוגד שאז פשוט מכים על חזהו בעלבון מזויף ותובעים התנצלות.

אגב, בכל הפגנת המיליון לא מצאו נואם מזרחי בעל שיעור קומה יותר מהוגת הדעות נטלי דדון והפירומן-גביר הכהניסט. ומצאו, ילדים, היכן מסתתר ניר ברקת היורש של בנימין נתניהו, אל תגידו יורש, וצבעו בצבעי הסוואה. ואל תחפשו שורשים מזרחיים, לא בליכוד.

זה מה שקרה בשבוע החשוב בשנה במדינה שקמה מעפר ואל עפר תשוב אם לא ניזהר. כבר שנים אנחנו בזמן בחירות מתמשך בניצוח נתניהו המבוצר, שכחו אותו בבלפור, סביבו נאמנים צייתנים ובאמצע מדינה שמתפקדת על אדי דלק. לשרים אין זמן לענייני משרדם, הכל רתום לרצון השליט וגחמותיו. המדינה על אוטומט ושריה מגרבצים בשמש ומחכים למשיח על פיו יישק תפקיד ועתיד בכנסת, ואחריהם המבול. דוד ביטן שמשמיע קול שונה אך מהוסס הוא היוצא מן הכלל שמעיד על פחדנות ממארת ואוזלת יד. הארץ שבויה בנתניהו כן או לא. מה אנחנו בלעדיו? אבק ברוח.

נחזור רגע לחגיגות העצמאות כי זה מסביר הכל. העמדת פנים מפוארת ותפאורת דיקט וקלקר. דגלים והדלקת משואות על במה מעוצבת כמו הסיוטים של דוד בן-גוריון וחלומו של ולדימיר פוטין. קהל ממושמע מנופף בדגלונים קטנים, אסור גדולים, שלא יזכירו מחאה, מלח מים. כולנו יפים ממני וממך, כל כך מרוצים מעצמנו ככה, קצת נתניהו, עממיקו כמו קיסר רומי, צועד יד ביד עם שרה החנוטה בשמלת דגל כחולה עם דקולטה ציוני בצורת סמל המדינה, בטח נתפרה על הר סיני, והיו זיקוקים, אולי לזכר המכות שהלכו בבתי עלמין צבאיים בין משפחות שכולות ומול פירומן-גביר שחילל בנאומו חללים.

חסרו לי קצת רקדנים עם גטקעס כמו באירועי היובל לפני 25 שנה, נחשו מי היה אז ראש ממשלה ובעלה. נכון. כבר במאה הקודמת נאנקה המדינה תחתיו, היו זמנים והנה הוא כמו חדש מהניילונים, רק העם נופל וקם. כמו שאומרים "והיית אך שמח". אח שמח ואח עצוב, תאומי מריבה שאנחנו בשני חלקי העם, ועגל זהב רקוב אחד. גם הקואליציה בשמחה ונחת נוער גבעות מטפחת. משנכנס נתניהו מרבים בשנאה.

לתבשיל המקדיח שנקרא מדינת ישראל יש מתכון: לשפוך בנדיבות נאצות, לתבל בשנאה ופילוג, להוסיף פוליטיקאים עצלים וטיפשים, לזרות לרוח את שלטון החוק, לערבב עיתונות מתקרנפת ומבצר קורס, לחכות שיסריח ולהגיש בטמפרטורת דיקטטורה בג'ונגל ולא לשככככוח לשיר את ההמנון.

"הפגנת המיליון" הוכיחה ששוב התקדמנו אחורה והתקרבנו לאיראן. המון רב, שלא לומר ערב רב, מנאץ שופטים ודורך על דיוקן היוע"משית. מאוד נאור, נסראללה ממש מתרשם.

לשפוך בנדיבות נאצות, לתבל בשנאה ופילוג, להוסיף פוליטיקאים עצלים וטיפשים, לזרות לרוח את שלטון החוק, לערבב עיתונות מתקרנפת ומבצר קורס, לחכות שיסריח ולהגיש בטמפרטורת דיקטטורה בג'ונגל

ביום העצמאות אחרי המטס של טייסים סרבנים נפולת של נמושות הקשבתי לשיר ישן של להקת פיקוד מרכז, "הימים האחרים" ("אנחנו עוד נראה את הימים האחרים") והתמלאתי עצב. אנחנו בימים האחרים אבל לא מה שחשב המשורר.

ישראל הזדקנה ופניה רעים. המדינה משרכת דרכיה ואם לא נתעשת רק נס יציל את זו המכונה בנאומים נמלצים "נס". לא תהיה לה תקומה, עם כל הכבוד להרצל, אוי הרצל, רצית גנב עברי ראשון וקיבלת שליט מושחת שעולה על הבית עם בולדוזר באין עוצר ובשתיקת העם הנבחרא.
דוקטור, תציל אותה, המדינה חולה!

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 793 מילים
סגירה