בחור טוב

שלט בהפגנה בקפלן (צילום: כרמלה כהן שלומי)
כרמלה כהן שלומי
שלט בהפגנה בקפלן

ההפיכה המשפטית לא הלכה לשום מקום, היא רק מנמנמת בזרועות יריב לוין, שיום אחד יגנוב לנתניהו את המפלגה והמדינה מתחת לאף. שיחות ה"הידברות" אצל הנשיא זה שיר ערש שמרדים אותנו עד שהרפורמה תקום כמו חדשה.

ובינתיים נתניהו דוחה הקמת חדר מיון ממוגן בשדרות, למשל, ורואה את איראן מתקדמת לפצצה שאמר שיעצור בכוח המחשבה, או משמן בתקציבי ענק את החרדים ואת הקיצונות הדתית.

ואין פוצה פה. אם יתחשק לו יקים חוות חזירים בבני ברק ועדיין יזכה בתמיכת הדתיים כי אין נאמן כמו כסף מזומן. והרבה. מי פנוי בבני ברק?
גם האופוזיציה לא משהו.

שיחות ה"הידברות" זה שיר ערש שמרדים אותנו עד שהרפורמה תקום כמו חדשה. ובינתיים אין פוצה פה. אם יתחשק לנתניהו, יקים חוות חזירים בבני ברק ועדיין יזכה בתמיכת הדתיים. גם האופוזיציה לא משהו

האמת היא שנמאסתי על עצמי עם פוסטים שכבר כותבים את עצמם עצמונית. מה לעשות, זה שיר מולדת שלי. אני גם בקפלן כל שבוע, בואו, אל תהיו כאלה, אי אפשר שאותם ילדים יצביעו בשיעור ושאר הכיתה נאדה. חייבים להמשיך, זה מחרפן אותו, אל תקשיבו למי שאומר אחרת. ונכון, המחאה לא רק נגד רפורמה כמו שמתמרמרים בימין, כאילו חוץ מהרפורמה הכל דבש וראש הממשלה ובעלה לא עושה לביתם כאילו אין מחר.

ואין מחר, אם לא ניזהר. השתוללות משטרת פירומן-גביר הלילה במעצרים אלימים של מפגינים ליד מעון ראש הממשלה בקיסריה היא שלב מעורר חלחלה בדרך למשטר אימים, כן כן, די לכבס מילים. נתניהו יוצא מדעתו וחרדתו יורדת לשטח ועושה שמות. האקט הכי בסיסי בדמוקרטיה נגרר על הכביש ומושלך למעצר. הכנופיה שברא בצלמו לא תעצור.

אז שימו חגורות, ממריאים.

בואו נדבר על זליג. בנימין זליג גנץ, מכירים? בחור טוב.

רק תשמרו על שקט, הוא מנמנם עכשיו בבית הנשיא הישנוני בעצמו בשיחות הידברות שמרדימות את האופוזיציה וקונות לבנימין נתניהו זמן יקר שבו לא ימגן חדרי מיון בשדרות, למשל. אין כסף ואין לו חשק לעבוד באופן כללי. למה לו? אין דרישה והאופוזיציה בתרדמת. כרגע עובדים שם על כתב כניעה, כלומר "מסמך עקרונות" שנתניהו ינגב איתו.

לא יודעת אם שמתם לב אבל יצור הכלאיים הזה, גנץ, לא בשר ולא חלב, מצליח להישאר על הגלגל בלי ליפול מרוב שעמום מעצמו גם כשמסביב יהום הסער והבוחר מיטלטל בין בחירות לסקר ומסקר לבחירות כאילו אין מציאות נושכת באמצע עם הפיכה משטרית ואזהרות מומחים על קטסטרופה משטרית וכלכלית.

הוא מין רפסודת בחירות נצחית לכל מי שלא החליטו בין נתניהו ליאיר לפיד, ובוחרים לשכשך במים הטריטוריאליים של זליג, הבחור הטוב, בחור לכל עת, תפקיד שהוא מגלם שנים.

גנץ הוא מין רפסודת בחירות נצחית לכל מי שלא החליטו בין נתניהו ליאיר לפיד, ובוחרים לשכשך במים הטריטוריאליים של זליג, הבחור הטוב, בחור לכל עת, תפקיד שהוא מגלם שנים

גנץ הפציע בשמי הפוליטיקה גבוה וכחול עיניים ויפה ממני וממך, והתמוסס לשלולית. בחלומנו הוא היה יצחק רבין אבל במהרה נפל בנתניהו, שועל פוליטי שחיכה גם לו במרפסת ואכל אותו.

מרפסת אחרת אבל עם גישה דומה.

תחילה אומץ ע"י יאיר לפיד, קיבל מפלגה בנייר עטיפה מרשרש, עם קהל בוחרים נאמן וראש מפלגה שזז הצידה ופינה לו את הבמה. גבוה כבר אמרנו? עיניים כחולות וארומה של אחד שלא ישקר לנו. "התקבלת", חרחרנו.

עם ההצלחה בבחירות התהפך הזליג, שתה ללפיד מנדטים ונפל איתם בזרועות נתניהו שהשתמש בו וזרק (תודו שאתם בהלם, נתניהו שלנו רמאי ושקרן?) חתם איתו על הסכם רוטציה לפיו נתניהו מכהן ראשון. אל תצחקו, לא יפה, ואם זה היה אבא שלכם? וכשהגיע תורו – נתניהו שלח אותו לבדוק אם יש קולה בברז והוביל לבחירות מאחורי גבו. הישארו עמנו, רק התחלנו.

גנץ קם, התנודד בהפתעה, הרים את המכנסיים, ניגב את הרוק מהפרצוף והמשיך הלאה לבחירות הבאות שקימבן נתניהו שותפו הבוגדני, והופ, לממשלת שינוי שרקח לפיד באמנות.

נקמת לפיד בנתניהו הוגשה קרה ומבריקה. הוא העמיד בראש את נפתלי בנט והקואליציה המורכבת משאריות עם דודא לנתניהו ניסתה לעבוד בהצלחה מסוימת תחת אש לא ידידותית מנתניהו המובס, בעיקר בזכות לפיד שהיו לו עצבי ברזל וידע להכיל את אווז הזהב גנץ.

תחילה אומץ ע"י לפיד, קיבל מפלגה בנייר עטיפה מרשרש, עם קהל בוחרים נאמן וראש מפלגה שזז הצידה ופינה לו את הבמה. גבוה כבר אמרנו? עיניים כחולות וארומה של אחד שלא ישקר לנו. "התקבלת", חרחרנו

זה הטריף את נתניהו, אשתו והילד. גם שומרי המצוות שלצד נתניהו המובס לא התרשמו מניקיון כפיו של לפיד באשר לבם נוטה באופן מסורתי אחר עגל הזהב שנאשם בפלילים, ועוד בחסות גדולי התורה. היית מצפה שתצא אש מאיפשהו ותאכל אותם כנהוג בתנ"ך, אבל נאדה. אלוהים הסתכל לצד השני.

בין לפיד מזה ונתניהו מזה – גנץ שומר נידה כמו חילונית נשקנית מזוזות ומקפיד להישאר טהור, לטוס מתחת לרדאר ולעשות קולות של שטיח כאילו הקרב בין לפיד לנתניהו לא נוגע לו, הוא לא קשור, תעזבו אותו. קבלו את גנץ, רמטכ"ל לשעבר, טהור כזוהר הרקיע. יוסי ילד שלי מוצלח. עוד כמה כאלה, פעמיים ביום עם כוס מים, ונלך לישון כפיות.

אז זהו שלא.

לאורך הדרך גנץ מתנהג כאילו נולד מקצף גלים. שומר הגחלת של נתניהו לא העריך את לפיד, שזז הצידה כדי לראות את האיש בלי מפלגה עורק לנתניהו. האיש הדביק לו קופת שרצים ובראשם הטרדה מינית בגיל 17(!), שחיתות, מרמה, רומן, אי שפיות ובגידה במולדת, מה שיתפוס קודם.

אמן הטינוף גרר את גופתו הבתולית של גנץ על הכביש, סחט, ייבש ותלה, ואחרי הבחירות שנגמרו בתיקו הרים את גנץ ההמום מהרצפה, ניער היטב, נשק על שתי לחייו ולקח אותו יחד עם שליש מהמפלגה שלפיד הקים.

גיבורנו כחול העין חתך כמו כלום מהג'נטלמן שעשה אותו – באקט בוגדני מדהים שלא שרט אותו כהוא זה.

אמן הטינוף גרר את גנץ על הכביש, סחט וייבש, ואחרי הבחירות הרים אותו מהרצפה, ניער, ולקח אותו עם שליש מהמפלגה שלפיד הקים. וגנץ חתך כמו כלום ממי שעשה אותו – באקט בוגדני שלא שרט אותו

טפלון חתם על הסכם רוטציה שרק הוא האמין שנתניהו יקיים וזה אכן לא עמד בו, מה עוד חדש, ריבונו של פראייר, ובתודה על האמון שהופר – נתניהו עוד כייס אותו, דרך עליו ויצא לעוד בחירות באקט שכבר רשום על שמו, על סף הארץ המוב-תחת אליה גנץ לא בא ולא יבוא, יהיה מה שיהיה.

לו היה מדובר בקומדיה – דיינו אבל זו טרגדיה בהמשכים שאת סופה מי ישורנו, וגנץ רושם בה פרקים מופרכים. בפרק הנוכחי הוא עובד על מסמך עקרונות מלא אוויר חם ואטריות קרות. רק להוסיף משילות ולחמם במיקרו. הוא לא מודאג, יש לו חסידים שוטים ובמאי נכלולי שלא מאמין שהטריק הכי משומש בפוליטיקה עוד מצליח לו.

לא ברור איך בחורנו הטוב זליג עדיין מצליח לשמור על מספר מנדטים יציב וסקרים מפנקים, אבל זה קורה למרות שלא תרם כלום באופוזיציה חוץ מלהיות בחור טוב במובן הרע ולדבר קלישאות בימים סוערים של שסע חברתי עמוק.

הוא אפילו לא ממציא את עצמו מחדש, סתם מונח לנו בדרך, עובר איחודים ובריתות, נופל וקם ויוצא יבש כמו סדין בשמש ותמיד פוזל לעבר פרנצ'סקה פוליטיקה מהליכוד.

לא עובד ולא לומד אבל נשאר טפלון. לבוחרים פתרונים.

מה שהכי מדהים זה שאיש המרכז האמורפי הזה שיש בכוחו לשנות, עדיין שומר חסד נעורים לאיש שבעט בו לפני הרוטציה על ראשות הממשלה, נפלאות דרכי פרנצ'סקה פוליטיקה. איש לא קרא לו בוגד על אותו מעשה שבגללו מרחו את נפתלי בנט בזפת ונוצות וגירשו בבושת פנים מהיכלי הימין ובתי כנסת.

לא ברור איך זליג מצליח לשמור על מספר מנדטים יציב וסקרים מפנקים. הוא אפילו לא ממציא את עצמו מחדש. סתם מונח לנו בדרך, עובר איחודים ובריתות, נופל וקם ויוצא יבש כמו סדין בשמש

אי אפשר לקחת לגנץ את היכולת לעורר סימפטיה או רחמונ'ס, להיות בחור טוב זה מגנט בוחרים. עובדה. נתניהו ממגנט בכחש וגנץ בלחש ולשניהם זה עובד. ובאמצע מדינה קרועה שלא יודעת מה ילד יום.

גנץ יעשה זאת שוב בלי למצמץ, יש קהל למהלך ויש אותו, פוליטיקאי שלמרות הזגזוגים שהיו עושים סחרחורת לכל קרוסלה, הוא ערוך ומוכן להתנפץ שוב על אותה משענת קנה רצוץ. כמו שאמר מאיר אריאל, מי שנדפק פעם אחת כבר לא יוכל להיגמל.

והיזהרו מבחורים טובים.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,194 מילים
סגירה