הקואליציה תגיש מחר שני מועמדים לוועדה לבחירת שופטים

בליכוד טרם קיבלו החלטה סופית בנושא ● ברע"ם החרימו את הפגישה עם נתניהו: "לא מאמינים בו" ● בן גביר ימנה פרויקטור לטיפול בפשיעה בחברה הערבית, ברע"ם דורשים לפטר אותו ● בית"ר נענשה באיסור לשחק באירופה בשנה הבאה ● נתניהו בוועדת שרים: "היבואנים, היצרנים והמפיצים איבדו את הבלמים" ● מקורבי נתניהו תוקפים את לוין: "מטרפד הצעות פשרה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר המשפטים יריב לוין מסתודדים בישיבת הממשלה, 28 במאי 2023 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
יונתן זינדל/פלאש90
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר המשפטים יריב לוין מסתודדים בישיבת הממשלה, 28 במאי 2023

האלימות בחברה הערבית: לקראת הדיון המתוכנן הערב (שני) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על האלימות המשתוללת בחברה הערבית, הסיעות הערביות החליטו לדרוש למנות פרויקטור מיוחד לטיפול בבעיה. עוד פורסם כי ברע"ם טרם הודיעו אם ישתתפו בדיון ובחד"ש־תע"ל הבהירו שאם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ישתתף בישיבה – הפגישה תבוטל.

ח"כ שמחה רוטמן התייחס בכנס "בשבע" בניו יורק להפגנות נגדו: "אני לא מכיר שום מדינה שהפסיקה להיות דמוקרטיה בגלל ועדה למינוי שופטים".

לפי סוכנות הידיעות רויטרס, רוסיה הודיעה הלילה כי הצליחה לבלום מתקפה צבאית אוקראינית נרחבת על כוחותיה באזור מחוז דונצק – והרגה מאות חיילים. נכון לעכשיו, אין לדיווח אישור ממקורות רשמיים בקייב.

חיילים אוקראינים בבאחמוט יורים לעבר הכוחות הרוסיים בדונצק, 18 במרץ 2023 (צילום: AP Photo/Roman Chop)
חיילים אוקראינים בבאחמוט יורים לעבר הכוחות הרוסיים בדונצק, 18 במרץ 2023 (צילום: AP Photo/Roman Chop)

שביתת ארגוני הסגל הבכיר באוניברסיטאות הסתיימה: משרד האוצר הגיע להסכמות עם נציגי ראשי האוניברסיטאות הכוללות, בין היתר, תוספות שכר מדורגות לחברי סגל, קידום מצוינות במחקר ובהוראה, יציבות במערכת עד סוף שנת 2027.

כינוס הוועדה לבחירת שופטים: בשל התעקשות שר המשפטים יריב לוין לא לכנס את הוועדה לבחירת שופטים עד שיושג רוב לקואליציה, גורמים בסביבת ראש הממשלה תקפו בשיחות סגורות את השר, כך פורסם באתר "מעריב".

לפי הפרסום, המקורבים טוענים: "[לוין] מטרפד את הצעות פשרה שעולות ואת המגעים עם הצד השני, המסוגלים להביא לפתרון ולמנוע את פיצוץ ההידברות. יריב מצדו מעלה הצעות לא רציונליות ולא מוכן לוותר ולו מילימטר. זה מוביל אותנו לפיצוץ, בעוד שראש הממשלה מעוניין בהסכמה ובמציאת הפתרון".

שר המשפטים יריב לוין בוועדת החוקה בכנסת, 16 בינואר 2023 (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)
שר המשפטים יריב לוין בוועדת החוקה בכנסת, 16 בינואר 2023 (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)
סגירה