בכירים בפרקליטות: בעדויות נתניהו ואלוביץ' ייחשפו ראיות חזקות

דיווח: היועמ״שית מתנגדת עדיין להליך גישור פלילי לנתניהו; "לא השתנו הנסיבות״ ● ברקת: הפרקליטות גוף לא מרוסן שעושה נזקים לעם ישראל ● זוהר: לסיים את הסאגה ללא קלון לנתניהו ● בן גביר באביתר: צריך ליישב את הארץ – רוצו אל הגבעות ● הפיצוץ בנוף ים: המשרד להגנת הסביבה דורש ממשרד הביטחון בדיקה מחדש של השטח ● מרוקו דוחה רשמית את פורום הנגב

שאול אלוביץ' מאחורי נתניהו בדיון עם תחילת עדותו של שלמה פילבר, 23 במרץ 2022 (צילום: יהונתן סינדל/פלאש90)
יהונתן סינדל/פלאש90
שאול אלוביץ׳ מאחורי נתניהו בדיון עם תחילת עדותו של שלמה פילבר, 23 במרץ 2022

שר המשפטים יריב לוין התייחס הלילה למשפט נתניהו, ברקע הדיווח כי השופטים הודיעו לפרקליטות כי אלה יתקשו להוכיח את עבירת השוחד בתיק 4000, ואמר: "הרדיפה הפוליטית והמשפטית החמורה בתולדות המדינה קורסת אי אפשר שלא להזדעזע נוכח כל מה שהתרחש עד עכשיו, ונוכח מה שמתגלה שלב אחר שלב. גם אם זה לוקח שנים – האמת חייבת לצאת לאור".

שירות הביטחון הכללי עצר אמש (חמישי) שלושה יהודים על רקע שורת האירועים הלאומניים האחרונים בגדה המערבית. כמו כן, הוצא להם צו מניעת מפגש עם עורך דין.

לפי סקר של חדשות מכאן 33, רוב הציבור הערבי תומך בשילוב שב"כ במאבק בפשיעה. לפי הסקר, שני שלישים מהנסקרים השיבו שהם תומכים ברעיון; כ־52% השיבו שהם לא חוששים משימוש באמצעי מעקב אלקטרוניים.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודיע כי העבודות להקמת הטורבינות ברמת הגולן "נמשכות הבוקר כרגיל – ויימשכו עד לימי חג הקורבן וגם אחריהם".

העבודות להקמת הטורבינות ברמת הגולן (צילום: עוצמה יהודית)
העבודות להקמת הטורבינות ברמת הגולן, 23 ביוני 2023 (צילום: עוצמה יהודית)

משפט נתניהו: עורך הדין יהודה שפר, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה, התייחס בריאיון לגלי צה"ל לדיווח כי השופטים במשפט ראש הממשלה ביקשו מהפרקליטות להגיע להסדר עם בנימין נתניהו בתיק 4000.

"המהלך הזה מוטעה, בית המשפט קובע שזה האינטרס הציבורי להגיע להסדר וזה לא תפקידו להחליט מה האינטרס הציבורי. מה יקרה? חצי מהעם ימשיך להאמין שנתפרו תיקים והשאר יאמינו שהאמת לא בוררה פה עד תום".

עו"ד נורית ליטמן, לשעבר משנה לפרקליט המדינה, התייחסה גם כן לדיווח בריאיון לכאן רשת ב, ואמרה: "בהנחה שהדיווחים נכונים, אם הייתה אמירה נחרצת של בית המשפט – זה יוצא דופן. לדעתי עדיין יש סיכוי סביר להרשעה".

יהודה שפר
יהודה שפר
סגירה