מאות לוחמי מילואים בסיירת מטכ"ל מפסיקים לשרת

סקר: שני שליש מהישראלים חוששים ממלחמת אזרחים ● מאבטחי נתניהו שלפו נשקים בצומת פורדייס בזמן שנערכה שם הפגנה נגד אלימות בחברה הערבית ● שוודיה התירה לשרוף מחר ספר תנ"ך מול שגרירות ישראל ● שלושה מחברי בית הנבחרים יחרימו את הנאום של הרצוג בקונגרס ● נורה למוות עוזרו של ראש מועצת פוריידיס; מספר ההרוגים בחברה הערבית עולה ל-123

"קבלת שבת" אצל שר הביטחון יואב גלנט במחאה על חקיקת המהפכה המשפטית. עמיקם, 14 ביולי 2023 (צילום: עדי אלוני / מחאת קפלן)
עדי אלוני / מחאת קפלן
"קבלת שבת" אצל שר הביטחון יואב גלנט במחאה על חקיקת המהפכה המשפטית. עמיקם, 14 ביולי 2023

יושב ראש ועדת החוקה, חוק ומשפט, שמחה רוטמן, הודיע אמש (חמישי) לחברי הוועדה שביום שני הקרוב תחל ההצבעה על ההסתייגויות להצעה לביטול עילת הסבירות. חברי האופוזיציה צפויים להגיש הסתייגויות רבות, שההצבעה עליהן תימשך יותר מישיבה אחת. ביום ראשון הקרוב יתקיים הדיון האחרון לפני הפצת נוסח החוק להסתייגויות. ההצבעה בכנסת בקריאה שנייה ושלישית צפויה בעוד כעשרה ימים.

עלאא מרעי, עוזרו של ראש מועצת פוריידיס, נורה אמש (חמישי) למוות בקרבת אולם אירועים ביישוב. לפי הדיווח ב-ynet, מרעי נורה למוות כשהיה לצידו של ראש המועצה, שלא נפגע מהירי.

עמותת יוזמות אברהם מסרה שבכל עלה ל-123 מספר קורבנות הפשיעה והאלימות בחברה הערבית מתחילת השנה.

שלושה מחברי בית הנבחרים של ארצות הברית הודיעו שיחרימו את הנאום שיישא בשבוע הבא הנשיא יצחק הרצוג בפני שני בתי הקונגרס. ראשונה להודיע על החרמת הנאום הייתה אילהאן עומאר, אליה הצטרפו ג'מאל באומן ואלכסנדריה אוקסיו-קורטז. כל השלושה חברים במפלגה הדמוקרטית ומזוהים עם עמדות ביקורתיות כלפי הכיבוש הישראלי בגדה המערבית.

לו הבחירות לכנסת היו נערכות כעת, מפלגות הקואליציה היו משיגות 54 מנדטים – כך נמצא בסקר "מעריב" שפורסם הבוקר (שישי).

1.9% מהנסקרים הודיעו שיצביעו לבל"ד ו-1.8% – לעבודה. שתי המפלגות נותרו מתחת לאחוז החסימה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בשיחות סגורות ש"המדינה יכולה להסתדר בלי כמה טייסות, אבל לא יכולה להסתדר בלי ממשלה. להפסקת החקיקה יש משמעות אחת – והיא שאין עוד טעם לקיומה של רשות מבצעת, שכן זו לא תוכל לעשות דבר" – כך פרסם הבוקר (שישי) עמית סגל בטורו ב"ידיעות אחרונות".

סגירה