דיווח: נתניהו האשים את השגריר בארה"ב שאינו עושה די כדי לתאם לו ביקור בוושינגטון

בשיחה, שהתקיימה בשבוע שעבר ושאותה הגדירו גורמים מדיניים כ"טעונה", הביע ראש הממשלה בפני השגריר מייק הרצוג את חוסר שביעות רצונו מביקור אחיו, הנשיא יצחק הרצוג, בארה"ב ● במטה הכללי של צה"ל מזהירים שניכרת פגיעה בלכידות הצבא ● פעיל חמאס פצע באורח קשה תושב נוקדים ובאורח קל את שתי בנותיו בפיגוע ירי ליד תקוע; כוחות הביטחון עצרו את החשוד במעשה

ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה, 28 במאי 2023 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
יונתן זינדל/פלאש90
ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה, 28 במאי 2023

פעיל הליכוד איציק זרקא שידוע באיומים וקללות כלפי מתנגדים פוליטיים מקבל לראשונה גינוי מהמפלגה ושר המשפטים, לאחר שככל הנראה הגזים בעיניהם וציין כי הוא גאה על הנרצחים בשואה.

"תנועת הליכוד מגנה בתוקף את דבריו של איציק זרקא ומתנערת מהם לחלוטין. לא נקבל ולא נכיל אמירות מזעזעות מהסוג הזה. אנו קוראים לעצירת השיח המסית והאלים מכל הצדדים, זה הזמן להתאחד מול אויבנו והאתגרים הרבים שניצבים לפנינו", נמסר.

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים יריב לוין: "אני מגנה בכל לשון את ההתנהגות וההתבטאויות המזעזעות של איציק זרקא הערב. אין מקום להתנהגות ולהתבטאויות כאלה בשום מקום ובשום מצב.

בניגוד לדרך שבה פועלים ראשי האופוזיציה, שמגבים אלימות, סרבנות והסתה משמאל, אני לא אעבור לסדר היום על התבטאויות אלימות ופוגעניות, אפילו אם הן באות מאיש ימין".

על פי חוק איסור הכחשת השואה, מי שמפרסם, בכתב או בעל פה, דברים של שבח, אהדה או הזדהות למעשים שנעשו בתקופת השלטון הנאצי ושהם פשעים כלפי העם היהודי או פשעים כלפי האנושות – דינו מאסר חמש שנים.

זרקא עצמו התנצל בפייסבוק שלו תוך שקרים והגזמות.

איציק זרקה אני מתנצל בשם כל העם היהודי בארץ ובתפוצות אני הותקפתי על ידי 80 עד 100 איש באלימות קשה כתוצאה מכך יצאו לי…

Posted by ‎איציק זרקא‎ on Saturday, July 15, 2023

הצעת החוק של משה סעדה מהליכוד המכפיפה של מח"ש למשרד המשפטים לא תעלה לישיבה המשותפת של ועדת החוקה והוועדה לביטחון לאומי היום, כך נמסר הלילה בהודעה לחברי הוועדה.

לפני כן פנתה ח"כ אפרת רייטן ליעוץ המשפטי של הכנסת בבקשה לבדוק אם סעדה נמצא בניגוד עניינים מכיוון שהוא נמצא בהליך של תביעה על התעמרות נגד את מח"ש על התעמרות.

מעוצמה יהודית נמסרה הודעה כי בעקבות תחקיר של השר בן גביר בשב"ס, הנציבה מנסה לנקום בו באמצעות העברת אסירים יהודים לתא קטן עם פשפשים.

לשון ההודעה שנשלחה:

נציבת שב"ס "נוקמת" בשר בן גביר בעקבות החלטת השר לזמן לשימוע את בכירי שב"ס, על רקע מחדל של שב"ס וסיכון חיי סוהרים על ידי מחבלים בכלא רימונים. מי שזומן לשימוע על ידי השר בן גביר הם ראש חטיבת המודיעין תת גונדר רגב וסגן מפקד מחוז מרכז של הארגון תת גונדר ערן פייר. על פי גורמים בסביבת השר "במשמרת שלנו הש"ג לא ישלם על מחדלי המערכת".

בעקבות החלטת השר בן גביר להזמין לשימוע את בכירי הארגון נגד עמדתה של נציבת שב"ס רב גונדר קטי פרי, החליטה הנציבה להעביר אסירים ביטחוניים יהודים מכלא איילון לתא קטן שאינו מתאים לשני אסירים בכלא אשל, זאת במטרה לנקום בשר על השימועים ולאחר שהשר פועל מאז כניסתו לתפקיד לשוויון מוחלט בין כלל האסירים הביטחוניים והשוואת תנאיהם של האסירים הביטחוניים היהודים, לאלו של שאר האסירים הביטחוניים.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שלח את מבקר המשרד לביטחון לאומי לבחון את תנאי כליאתם החדשים של אותם אסירים. מבקר המשרד ביקר באגף, בחן 4 תאים ושוחח עם האסירים. על פי ממצאי המבקר, באגף 22 בכלא אשל אליו הועברו האסירים, שוהים עוד 14 אסירים, 13 אסירים פליליים ואסיר ביטחוני ערבי אחד.

על פי מסקנות דו"ח מבקר המשרד, תא 9 אוכלס עד לפני מס' ימים באסיר בודד ובתאריך 10.7 הובאו אליו שני האסירים הללו מבית סוהר איילון. מצב התא קשה ושטח האחסון לציוד ומזון כולל המקרר מתאים לאסיר אחד בלבד ולא לשניים. בנוסף, ישנם חורים בקירות והתא אינו מתוחזק, חסר ראש דוש במקלחת והמקלחת מוצפת בעת שימוש. כמו כן, קיימים פשפשים בתא והאסירים גם הראו על גופם סימני עקיצות.

לאחר בחינת התא על ידי מבקר המשרד, הנחה ממ"ז שב"ס, את מפקד בית הסוהר לבצע חיטוי בקיטור בתא 9 ומפקד בית הסוהר ציין שיטפלו בממצאים.

בעקבות הממצאים החמורים זימן השר בן גביר בדחיפות את מפקד כלא אשל מנחם ביבס לבירור מיידי היום (ראשון), לבחינת תנאי הכליאה הקשים.

גורמים בסביבת השר בן גביר אומרים כי "השר בן גביר נחוש להפסיק את השיטה הפסולה ולפיה במקום למצוא את האשמים האמיתיים ולטפל בבעיות מהשורש, מאשימים את הש"ג הפשוט. מי שבאמת אשם ישלם מחיר על המחדלים שלו והשר נחוש למצות את הבירור, למרות ההתנהלות הפסולה של שב"ס וניסיונם "לנקום" בשר המפוקד על הארגון".

היום בשעה 9:30 יחל הדיון בוועדת חוקה בחוק לביטול עילת הסבירות. הלילה הודיע יו"ר ועדת החוקה ח"כ שמחה רוטמן לחברי הוועדה כי הדיון ביום יהיה האחרון לפני הפצת הנוסח להסתייגויות, עד לשעה 7 בבוקר ביום שני.

בהודעתו לחברי הוועדה כתב היו"ר ח"כ רוטמן כי "גם בדיון היום, שבא בהמשך ליתר הדיונים השבוע, נשמעו מומחים וחברי כנסת, כמו גם נציגי ארגונים ואזרחים. הדיון היה ארוך וממצה וזיקק היטב את נקודות המחלוקת וההסכמה בעניין החוק.

הדיון ביום ראשון יהיה הדיון האחרון לפני הפצת הנוסח להסתייגויות. בדיון יוכלו חברי הכנסת לסכם את דעתם בנוגע לחוק.

מאחר ובניגוד לרוב דיוני ועדת החוקה, מגיעים חברי כנסת רבים וכדי למנוע אי נעימויות ותלונות אני מבהיר כי תינתן עדיפות בסדר הדוברים לחברי הוועדה, ולחברי כנסת שטרם התבטאו בנושא בוועדה, ככל שיגיעו".

חברי הוועדה הודיעו שיעתרו לבג"ץ בטענה לאי מיצוי הליכים.

635 לוחמי סיירת צנחנים במילואים במכתב לשר גלנט "נתמוך ללא סייג בכל פעולת מחאה נגד החקיקה המסוכנת".

סגירה