תתנגדו

מפגינים נגד החקיקה ליד הכנסת, יולי 2023 (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)
Chaim Goldberg/Flash90
מפגינים נגד החקיקה ליד הכנסת, יולי 2023

אהוד אולמרט, כזכור, היה "ראש ממשלה תחת חקירות שאיבד את המנדט הציבורי והמוסרי לקבל הכרעות לאומיות…קיים חשש, לא בלתי מבוסס, הייתי אומר, שהוא יקבל הכרעות לאומיות על בסיס אינטרסים אישיים".

זאת לעומת בנימין נתניהו שהוא קרבן רדיפת המשטרה והפרקליטות, כמובן, וכן קורבן לתפירת תיק בידי היועץ המשפטי לממשלה. והוא כמובן לעולם לא יקבל הכרעות לאומיות על בסיס אינטרסים אישיים חוץ מאשר…חוץ מאשר כל החלטה שהוא מקבל במסגרת הפרת האמונים השיטתית והנמשכת שלו כלפי מדינת ישראל ואזרחיה.

נתניהו כמובן קורבן לרדיפת המשטרה והפרקליטות ולתפירת תיק בידי היועמ"ש, וכמובן לעולם לא יקבל הכרעות לאומיות על בסיס אינטרסים אישיים חוץ מאשר…חוץ מאשר כל החלטה שהוא מקבל

מגוון מטרות בלהות נפשעות יש לחתירה הבזויה לביטול ("צמצום") עילת הסבירות:

לצד האפשרות לבצע מינויים מושחתים במשרדי הממשלה ובחברות ממשלתיות (ישראל כץ, דוד אמסלם, מירי רגב ושות' אינם מסתירים בכלל את חתירתם למנות חברי מרכז ליכוד או מקורבים למפלגה נקלית זו) מבלי שבג"ץ יוכל להתערב.

לצד האפשרות לקבל הכרעות שרים אך ורק על בסיס אינטרסים אישיים בלי חשש מהתערבות בג"ץ.

לצד האפשרות להמשיך למנוע את כינוס הוועדה לבחירת שופטים (כדי להעצים את הלחץ המאפיוזי באמצעות הגברת העומס הבלתי אנושי על שופטים – תוך שנאשמים, קורבנות עבירה ומערערים ממתינים חודשים ושנים במסגרת עינויי דין בלתי נסבלים) מבלי שבג"ץ יוכל להתערב.

לצד הנחת אבן הפינה של המשך חקיקת ההפיכה המשטרית (נכון, יאיר לפיד ובני גנץ. התחייבות נתניהו להקפאת המשך החקיקה היא דבר שכולנו סומכים עליו).

לצד האפשרות להרחיב את ההעברות התקציביות למטרות בזויות על חשבון מוחלשי החברה בפרט ועל חשבון כולנו בכלל, מבלי שבג"ץ יוכל להתערב.

ולצד החתירה המובהקת לכונן דיקטטורת אפרטהייד נפשעת שבה כל החלטה היא בלתי סבירה באופן קיצוני.

מגוון מטרות יש לחתירה הבזויה לביטול ("צמצום") עילת הסבירות: מינויים מושחתים, קבלת החלטות על סמך אינטרסים אישיים, העברות תקציביות למטרות בזויות ועוד – והכל  ללא התערבות בג"ץ

לצד כל אלו, אחת המטרות המרכזיות של ביטול ("צמצום") עילת הסבירות היא פיטורי היועמ"שית, מינוי פרקליט נקלה מטעם הכנופייה לתפקיד ראש התביעה הכללית – וביטול משפטו של מחריב מדינת ישראל.

תתנגדו.

עו"ד דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. יליד שנת 73', נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 308 מילים
סגירה